Zaloguj się, aby obserwować  
Micusus

Dr. House - Temat Ogólny Serialu

363 postów w tym temacie

niepokoi mnie ten serial :P z jednej strony House jest genialny, z drugiej - zawsze jak go oglądam boję się czy sama nie mam czasem tysiąca ukrytych, strasznie skomplikowanych chorób, które czekają w uśpieniu ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 12:18, Alissa napisał:

zawsze jak go oglądam boję się czy sama nie mam czasem tysiąca ukrytych, strasznie skomplikowanych
chorób, które czekają w uśpieniu ;)))


Jak to mówią - "Nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ten serial od pół roku (jakoś wcześniej nie miałem okazji poznać) i muszę powiedzieć że to najlepszy serial z jakim się kiedykolwiek spotkałem :D wszystko jest w tym doskonałe, humor, dramat i praca lekarza wymieszana cudownie co czyni to serial który naprawdę wciąga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 12:18, Alissa napisał:

niepokoi mnie ten serial :P z jednej strony House jest genialny, z drugiej - zawsze jak
go oglądam boję się czy sama nie mam czasem tysiąca ukrytych, strasznie skomplikowanych
chorób, które czekają w uśpieniu ;)))


Co ma być to będzie z drugiej strony żyć tak jak bohater sztuki Moliera też bym nie chciał ,
poza tym sam House też nie jest w 100% zdrowy , a inspiracją dla twórców serialu tyle że w dziedzinie
zbrodni był S.Holmes również nie okaz zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 14:35, gto65 napisał:

Oglądam ten serial od pół roku (jakoś wcześniej nie miałem okazji poznać) i muszę powiedzieć
że to najlepszy serial z jakim się kiedykolwiek spotkałem :D wszystko jest w tym doskonałe,
humor, dramat i praca lekarza wymieszana cudownie co czyni to serial który naprawdę wciąga
;)


Masz rację serial wymiata. Najlepsze z tym "tańcem erotycznym". :) Mało się nie zlałem. Albo omine te szczegóły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sezon 5 zakończył się we wtorek (poniedziałek?) i muszę powiedzieć, że takiego zakończenia bym się nie spodziewał.

Spoiler

House trafia do ośrodka psychiatrycznego i to po tym jak niby wyleczył się z halucynacji(?)

Niestety następnym sezon dopiero we wrześniu, wtedy również w polskiej telewizji puszczą 5 sezon z lektorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 13:36, kerkas napisał:

Co ma być to będzie z drugiej strony żyć tak jak bohater sztuki Moliera też bym nie chciał,
poza tym sam House też nie jest w 100% zdrowy , a inspiracją dla twórców serialu tyle
że w dziedzinie zbrodni był S.Holmes również nie okaz zdrowia.

No tym bardziej znając zakończenie V sezonu, gdzie

Spoiler

House trafia na odwyk do szpitala psychiatrycznego, po tym jak halucynacje spowodowane przedawkowaniem dragów zasugerowały mu, że... dzięki Cuddy udało mu się w 24h przejść detox ;] Hugh Laurie jest zakontraktowany na VI sezon, ale nie wiadomo czy House będzie nadal miał prawo wykonywania zawodu. Do tego już pewne jest, że House coś czuje do Cuddy... wiec zapowiada się jak zwykle ciekawie. No i scena rozstania House''a i Wilsona na końcu, ten smutny uśmiech.



Z Holmes''em to prawda, ale tu ironia jest chyba wyraźniejsza. Słynny detektyw nie miał problemów z prawem o ile mi wiadomo, a był ''jedynie'' wielkim fanem opiatów. House jest lekarzem... i ma problemy ze zdrowiem właśnie. Bardzo ciekawe rozwiązanie fabularne :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie zbyt dobrze kończy się 5ta seria, świetny uśmiech, ale nie wiem co teraz dalej będzie :S ja chce go dalej widzieć w akcji... ;d ogólnie serial świetny, od dawna oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 22:00, krl_krl napisał:

Bardzo udana parodia, tylko ciekawi mnie jakim cudem przy 310 wyświetleniach, film ma 10,482 ocen? :D
Myślicie, że Kutner będzie dalej w majakach House''a? Aktor go grający (Kal Penn) miał przecież pracować gdzieś u Wuja Sama i dlatego zrezygnował z House''a, więc zdziwiła mnie jego obecność w 24 odcinku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 16:31, wicekppp napisał:

Już jutro 2 nowe odcinki. Super.

I po kiego nabijasz post wprowadzając innych w błąd? Jutro jest tylko jeden odcinek bo później jest koncert w Stoczni Gdańskiej. Co wiecej Dr House zaczyna się o 20:20.
Więc pierw się myśli i sprawdza a potem się pisze posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykładem Grizzly.''ego wrzucę link do filmu z YT. Casting do House''a ^^ Nie wiem, czy to nagranie to nie z czego innego i ktoś po prostu nie napisał tego tak o... ale Hugh tam jest i myślę, że to naprawdę z castingu... Kurczę, naprawdę jak to jest, że wcześniej jako aktor on nie był tak bardzo znany? Przecież ma..., cóż ma talent do tego ^^

http://www.youtube.com/watch?v=3Iwqj9i4QDc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 18:46, cedricek napisał:

/.../


Czytałem (bodajże na www.filmweb.pl) o castingu do Dr House''a. Było tam napisane, że Hugh Laurie nagrywał swoje casting''owe video w łazience na planie innego filmu. Sądził, że tylko tam było do tego odpowiednie światło. Po przeczytaniu tego, byłem pewien w stu procentach, że jest to człowiek, który powinien grać House''a. Czasem się zastanawiam, czy w prywatnym życiu też umie rzucić zabawny tekst lub docinek na miarę tych house''owych.

O, znalazłem nawet ten tekst, tyle że w skróconej formie:

Hugh Laurie ubiegał się o rolę dr House''a za pomocą kasety wideo, którą nagrał w hotelowej łazience w Namibii, gdzie kręcił właśnie swój najnowszy film, "Lot Feniksa". "Tylko tam było wystarczająco dużo światła", stwierdził później aktor.

; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 18:46, cedricek napisał:

Przykładem Grizzly.''ego wrzucę link do filmu z YT. Casting do House''a ^^

To jest oryginalny casting, do obejrzenia w materiałach dodatkowych na wydaniu DVD pierwszego sezonu, przynajmniej w wersji angielskiej. A Hugh jest znany, chociażby ze świetnego serialu ''Black Adder'' (po naszemu Czarna Żmija), gdzie też świetnie grał choć rola to zupełnie inna. Ciekawa historia związana z tym castingiem to nieświadomość Laurie''go o jaką rolę się ubiega. Po przeczytaniu dialogów nie sądził, że House będzie postacią pierwszoplanową, bo naturalnym na to miejsce wyborem byłby Willson z jego syndromem ''rycerza w błyszczącej zbroi''. I rzeczywiście, zwykle postacie takie jak Greg są ustawiane jako ''supporting character'' wprowadzający łyżkę dziegciu do przesłodzonych bohaterów głównych. W House M.D. jest odwrotnie i za to między innymi serialowi należy się jego miejsce w kanonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować