KulpaDawid

Szukam filmu, nie znam (nie pamiętam) tytułu ani aktorów . Proszę o pomoc! =)

886 postów w tym temacie

Tak jak w temacie.
CHYBA gra w tym filmie Jennifer Aniston tyle, że byłem na jej filmografii, sprawdziłem prawie wszystkie filmy (niektórych nie znalazłem) i nie było nic podobnego do fabuły tego...
A fabuła tyle co pamiętam (bo nawet nie oglądałem od początku :-/) jest taka:
Jest sobie przeciętna dziewczyna, ma pracę, jakieś mieszkanie (chyba z kimś), wiedzie normalne życie, bez niespodzianek do czasu, ąz któregoś razu na ulicy spotyka dziwnie ubranego mężczyznę. Okazuje się potem, że ten facet pochodzi z epoki średniowiecza (nie pamiętam jak się przeniósł), no i ona postanawia się nim zaopiekować. W raz z rozwojem akcji okazuje się, że ten niepozorny pan jest bardzo kulturalny, Ma maniery rodem ze średniowiecznego dworu: Odsuwa jej krzesło przy stole przed posiłkiem, siada ostatni; rzuca swój płaszcz na kałużę, aby "dama" mogła bez przeszkód przejść, kiedy jakiś złodziej porywa jej torebkę, to on natychmiast dosiada konia (z dorożki obok) i ku wielkim zdziwieniu wszystkich, którzy go widzieli łapie rabusia. Wydaję mi się, że nastąpił tam również pomiędzy nimi wątek miłosny (anie nie jestem pewien).
Film oglądałem gdzieś ponad rok temu w TV (nawet nie wiem jaki kanał... chyba któryś TVP; 1 albo 2)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc (choćby aktorów lub rok produkcji, albo reżysera - wtedy będzie łatwiej ustalić tytuł).

Dnia 02.02.2008 o 20:27, Dard napisał:

Chyba "Kate i Leopold", ale nie jestem pewien:)

Tak to ten film, dzięki Dart! Ale się cieszę!! :-D

Temat uważam za zamknięty (chyba, że ktoś będzie miał podobny problem, to może tu pisać :-P)

Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc zapytam się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca się nad miastem, egipskie bóstwa...). Kojarzycie może tytuł?

Dnia 24.04.2008 o 20:02, kitek0101 napisał:

Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc zapytam
się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa
animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca
się nad miastem, egipskie bóstwa...). Kojarzycie może tytuł?

Mnie się to kojarzy z "Gwiezdnymi Wrotami", ale komputerowo były tam zrobione tylko pewne elementy. Aktorzy z pewnością byli prawdziwi :)

Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc zapytam
się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa
animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca

Popieram Paladynkę. Ale tam nie fruwało nic nad miastem a nad pustynią :) Grał Richard Dean Anderson.

Niestety to na pewno nie to, Gwiezdne Wrota miały w Polsce premiere w 1995, a ja ten film widziałem z kilka lat temu, sądzę, że ok. roku 2000... I na pewno to było nad miastem, niewykluczone, że to był NY...

Dnia 24.04.2008 o 20:19, dawidos170 napisał:

Popieram Paladynkę. Ale tam nie fruwało nic nad miastem a nad pustynią :) Grał Richard
Dean Anderson.

W kinowej wersji grał Kurt Russell i James Spader. W tej wersji Bóg-Ra (kosmita) uciekał przed amerykańskimi wojakami, statkiem kosmicznym, który był właśnie piramidą.

@kitek0101 A może, to był "Dzień Niepodległości"?

Dnia 24.04.2008 o 20:19, dawidos170 napisał:

> Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc
zapytam
> się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa

> animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca

> się nad miastem, egipskie bóstwa...). Kojarzycie może tytuł?

Popieram Paladynkę. Ale tam nie fruwało nic nad miastem a nad pustynią :) Grał Richard
Dean Anderson.

Anderson grał w serialu, w filmie grał Kurt Russel :).

Może o takiej: ''Immortal-Kobieta pułapka'' ? Tam se piramida nad miastem latała :)

Dnia 24.04.2008 o 20:29, bartog123 napisał:

> Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc
zapytam
> się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa

> animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca

> się nad miastem, egipskie bóstwa...). Kojarzycie może tytuł?
Może o takiej: ''Immortal-Kobieta pułapka'' ? Tam se piramida nad miastem latała :)

Hmm, a mógłyś coś więcej na temat tego filmu powiedzieć? Może sobie przypomnę...

@Paladynka hehe, nie na pewno nie :)

Dnia 24.04.2008 o 20:34, Dard napisał:

mnie się to skojarzyło z "Immortal - Kobieta pułapka", była w nim piramida nad miastem,
jak i bóstwa.

TAK! To to! Dzięki wszystkim za pomoc!

Dnia 24.04.2008 o 20:40, kitek0101 napisał:

> mnie się to skojarzyło z "Immortal - Kobieta pułapka", była w nim piramida nad miastem,

> jak i bóstwa.

bartog123 póki co uciekł z forum, to może ty mógłbyś mi coś powiedzieć na temat tego
filmu, ale gadałem z tatą (też to oglądał) i mówi, że to może być to... "Immortal..."
jest z Francji?

Tak :) Oglądałam tylko kawałek tego filmu i przypomiałam sobie, że byli tam egipscy bogowie . Nie widziałam tego momentu z piramidą.

Dnia 24.04.2008 o 20:42, Dard napisał:

Zobacz na filmwebie, link post wyżej, od razu z recenzją i opiniami:]

Wiesz co jest dziwne? Od razu gdy pojawiła się nazwa "Immortal" wszedłem na wikipedię i filmweb, ale na filmwebie wyskoczyło mi, że nie ma nic o takim filmie... :) No, ale stosowny link się pojawił i pomoc otzrymałem :P więc dzięki raz jeszcze ;)

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się