Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Maćkowi Figlowi z CD Projektu!

234 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2008 o 15:59, Mistic napisał:

Czy CDP zdecydowało na wydanie Turok w kinowej polskiej wersji czy informacji na stronie
gram.pl są nieaktualne?


W pełnej, polskiej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc kolejne pytanie:

Co powoduje, że firma CD Projekt postanawia dokonywać pełnej polonizacji gry FPS, gdzie głównym celem jest sieka, a nie fabuła. Nie lepiej, aby czas zmarnowany na nagrywanie głosów przeznaczyć na wydanie szybciej innych tytułów, w których gracze chętnie zobaczą pełną polonizacje, np. Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 18:55, Mistic napisał:

A więc kolejne pytanie:

Co powoduje, że firma CD Projekt postanawia dokonywać pełnej polonizacji gry FPS, gdzie
głównym celem jest sieka, a nie fabuła. Nie lepiej, aby czas zmarnowany na nagrywanie
głosów przeznaczyć na wydanie szybciej innych tytułów, w których gracze chętnie zobaczą
pełną polonizacje, np. Mass Effect.


Gra lokalizowana to nie trwonienie czasu, nie należy też wiązać jednej lokalizacji z drugą, jako że TUROK będzie lokalizowany przez developera we własnym zakresie. O ile mi wiadomo w żadnym państwie nie ma wersji kinowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky":

1. Czy będzie EK?
2. Jak będzie gra tłumaczona (pełna, kinówka czy może tak jak w Shadow of Chernobyl - z lektorem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:10, Vormulac napisał:

Odnośnie "S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky":

1. Czy będzie EK?
2. Jak będzie gra tłumaczona (pełna, kinówka czy może tak jak w Shadow of Chernobyl -
z lektorem)?


Vormulac.

1. Jeśli tylko będzie taka możliwość, to będziemy chcieli przygotować taką edycję.
2. I tu ponownie, nie sposób się jeszcze wypowiedzieć, czy uda nam się to tak zorganizować, ale starać się będziemy zachować klimat pierwszego S.T.A.L.K.E.R.A. - Na dłuższą metę pomysł ten spodobał sie graczom, a i my go bardzo lubimy - ja uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:46, Aragloin napisał:

Co robiicie, gdy macie wydać kaszankę?Jakąś dyskusję?


Nie wydajemy kaszanek, przynajmniej w moim mniemaniu, sięgamy czasem po niszowe gry jak Virtua Tenis - ale nazwanie go kaszanką byłoby grzechem śmiertelnym, to rewelacyjna gra, tyle, że nie każdemu przypada do gustu. Kaszanki nie przechodzą naszego filtra i są wydawane przez konkurencje, gdzie dostają akcept wydania w niskiej, atrakcyjnej cenie - jak to z kaszanką. My wydajemy w pełni wypasione kiełbaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 16:07, Anim napisał:

My wydajemy w pełni wypasione kiełbaski.


Ale czy to nie jest tak ze podpisujecie umowe na wydanie danej gry przed premiera? Co jak gra po premierze okazuje sie byc... nieco mniej atrakcyjna niz zapowiadano? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 02:16, Xantus napisał:

> My wydajemy w pełni wypasione kiełbaski.

Ale czy to nie jest tak ze podpisujecie umowe na wydanie danej gry przed premiera? Co
jak gra po premierze okazuje sie byc... nieco mniej atrakcyjna niz zapowiadano? :)

Staramy się współpracować ze sprawdzonymi studiami i bardzo uważnie analizować potencjał gier od nowych developerów, sytuacje o jakich wspomniałeś są marginalne i zawsze udaje się dojść do porozumienia z developerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 09:23, Emillo2 napisał:

Polska premiera za niecały miesiąc. Czy przetłumaczyliście już Hour of Victory, ile jest
tekstu do przetłumaczenia w tego typu FPSach.


oj, pomyliłem konsula ;)
ale Ty może coś ciekawego powiesz na temet tej gry, kiedy premiera (10.04.2008r)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alone in The Dark - jaka wersja polonizacji (kinowa, pelna ) i czy sa plany wydania wersji limitowanej (identycznej jak na zdjeciu) ?

20080313133917

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: na forum Atari jest mowa o megapacku z autami do Test Drive Unlimited. Czy wiecie cokolwiek wiecej jak to bedzie wygladac w Polsce na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 15:24, fifomaniak napisał:

Mam pytanko: na forum Atari jest mowa o megapacku z autami do Test Drive Unlimited. Czy
wiecie cokolwiek wiecej jak to bedzie wygladac w Polsce na ten temat?


Z pewnością nie będzie to chodzić z polską wersją - Megapack oferować będzie 45 samochodów oraz jeden motocykl w cenie 9,99 Euro, ciekawe czy CDP to wyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do premiery StarCraft 2 daleko, ale co tam:
1. Czy SC2 będzie wydane przez CDP?
2. Czy w głowach tłumaczy CDP rodzi się głupi pomysł wydania "pełnej, profesjonalnej polskiej wersji językowej" czy tylko (aż!) kinowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alone in The Dark – Będzie wydane w wersji pełnej, trwają rozmowy w sprawie edycji specjalnej i powiem, że wyglądają obiecująco :D
Fifomaniak - Gra znajduje się obecnie w TopSellerze za 39.99 a wartoś tego paku to 35 zł. Jeśli ktoś będzie wydawał taki pack to nasze Serie – pytanie do Aneke.
DoomnY- Do premiery StarCraft 2 daleko, jak sam napisałeś. Mam nadzieję, że SC2 wyda CDP, nieoficjalnie dla fanów, w kwietniowym PLAY może być co nie co o tej grze.

>Czy w głowach tłumaczy CDP rodzi się głupi pomysł wydania "pełnej, profesjonalnej polskiej wersji językowej.
Po pierwsze takie pomysły nie rodzą się w głowach tłumaczy. O wersji językowej decyduje wydawca światowy z polskim, w tym wypadku Blizzard z CD Projekt. Blizzard stale monitoruje community swoich gier – wierzę, że zasugerują słuszną odpowiedz, a na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze ustalonej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 19:44, Emillo2 napisał:

> Mam pytanko: na forum Atari jest mowa o megapacku z autami do Test Drive Unlimited.
Czy
> wiecie cokolwiek wiecej jak to bedzie wygladac w Polsce na ten temat?

Z pewnością nie będzie to chodzić z polską wersją - Megapack oferować będzie 45 samochodów
oraz jeden motocykl w cenie 9,99 Euro, ciekawe czy CDP to wyda?


sam sobie odpowiadam ale...
ponoć nie będzie problemu z działaniem packu TDU z polską wersją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam troche nietypowe pytanie. Nie jest związane z żadnym z Konsultantów, ale kierowane jest do CD-Projekt. Pytałem już w innym temacie o to i powiedzieli mi żebym się zwrócił do Was. Kupiłem w 2003 roku grę Piraci z Karaibów. Wtedy jeszcze nie było chyba strony gram.pl więc nie ma kodu rejestracyjnego. Więc moje pytanie brzmi - Czy mógłbym w jakiś sposób ją zarejestrowac na stronie gram.pl i uzyskać od Was gwarancje itp itd to co jest związane z rejestracją gry w tym serwisie? Moge zrobić zdjęcia że mam orginalne płyty.
Wiem, że to nie Twój zakres, ale czy mógłbyś ewentualnie pomóc mi w tej sprawie? Np dac jakiś adres na który mógłbym się zwrócic? lub odrazu powiedzieć jeśli wiesz - Tak czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta - ja jak powiedziałeś, nie mam zielonego pojęcia jak to działa i czy gry w 2003 roku były już objęte dożywotnią gwarancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Mam spotkanie o 16:00 i nie mogę go przełożyć, będę odpowiadał w ciągu dnia na pytania, postaram się także być na forum w godzinach 18-19 dzisiaj, jeśli mi się nie uda odpowiem jutro o 8:00 na wszystkie pytania zadane dziś w czasie mojego dyżuru. Przepraszam Was bardzo, ale to jedyna możliwość spotkania się z pewnym kontrahentem.

Pozdrawiam,
Anim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować