Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Łukaszowi Machowi z CD Projekt RED!

75 postów w tym temacie

Dnia 29.02.2008 o 22:28, Yanek12 napisał:

Mam pytanie następujące : Czy gry będziecie robić tylko w jednym gatunku, RPG ? Czy też
stworzycie jakieś FPSy, strategie ? I jest jeszcze pytanko. Ile osób liczy wasza ekipa
? :)


Cięzko to w tej chwili jednoznacznie i ostatecznie określić, ale w najblizszym czasie nie planujemy raczej porzucać profilu RPG. Ekipa pracująca nad Wiedźminem zjadła zęby na tym gatunku więc szkoda by było to teraz zmarnować:). Tym bardziej, ze większość z nas to po prostu wielbiciele tego akurat gatunku.

Myślę, że między innymi po to CDP połączył sie z Metropolis by pod szyldem naszej firmy powstawały gry fps i inne, które nie są erpegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 22:54, DziaduRED napisał:

Cięzko to w tej chwili jednoznacznie i ostatecznie określić, ale w najblizszym czasie
nie planujemy raczej porzucać profilu RPG. Ekipa pracująca nad Wiedźminem zjadła zęby
na tym gatunku więc szkoda by było to teraz zmarnować:). Tym bardziej, ze większość z
nas to po prostu wielbiciele tego akurat gatunku.

RPG! RPG! RPG! Ten gatunek pozostawia przecież wszystkie inne daleko w tyle. Bardzo dobrze, że skupiacie (skupiać się będziecie się) na grach tego typu ;). To może przy okazji pytankiem jakimś zarzucę - planujecie stworzyć coś innego niż Wiedźmin (oczywiście w tym samym gatunku), czy narazie za wcześnie na takie questiony ;>?

Dnia 29.02.2008 o 22:54, DziaduRED napisał:

Myślę, że między innymi po to CDP połączył sie z Metropolis by pod szyldem naszej firmy
powstawały gry fps i inne, które nie są erpegami.

Pheh, czyli można by rzec, że Metropolis będzie korzystać z waszej renomy i Wiedźmina, tak :P?

Btw. Wreszcie mam okazję Ci powiedzieć, że do mojej szkoły (liceum) chodzi gostek, który jest identyczny jak Ty xD. Serio :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2008 o 22:51, Be4n napisał:


A ja mam inne pytanie, dziwne trochę może, ale jestem tego ciekawy: Czy THEY też będzie
miało tak atrakcyjną cenę jak Witcher ? Może nie atrakcyjną - to za dużo powiedziane.
Może: Na polskie warunki. 80zł tak bogata wersja premierowa, (o EK nie wspominając) to
nie jest dużo. (Mówię o Satrunie, w tym za przeproszeniem pazernym sklepie gram.pl 79.99
kosztowal 2/3 miesiace po premierze afair...)


Nie ośmielam wyrokować w tej kwestii bo to nie moje decyzje w żadnym wypadku. Jakbym zaczął dywagować bez sensu to bym dostał po uszach. Takie decyzje zależą od wydawców, a RED nie jest wydawcą gier:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2008 o 23:00, gothicsheep napisał:

To może przy okazji pytankiem
jakimś zarzucę - planujecie stworzyć coś innego niż Wiedźmin (oczywiście w tym samym
gatunku), czy narazie za wcześnie na takie questiony ;>?


No za wczesnie, za wcześnie gothic:D. Ale myslę, że kiedyś jak najbardziej...

Dnia 29.02.2008 o 23:00, gothicsheep napisał:

Pheh, czyli można by rzec, że Metropolis będzie korzystać z waszej renomy i Wiedźmina,
tak :P?


Na pewno też. Ale z drugiej strony CDP korzysta z talentu chłopaków z Metro:)

Dnia 29.02.2008 o 23:00, gothicsheep napisał:

Btw. Wreszcie mam okazję Ci powiedzieć, że do mojej szkoły (liceum) chodzi gostek, który
jest identyczny jak Ty xD. Serio :D.


To nie ja, bo ja od pewnego czasu powtarzam podstawówę... mam braki z dodawania i odejmowania:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WAŻNA INFORMACJA: Dziś wyjeżdzam na ponad miesiąc, więc przez ten czas raczej nie będę odpowiadał na pytania (chyba, ze dorwę się gdzieś w Ekwadorze do kompa). Nie zmienia to faktu, że mozecie spokojnie zadawać tu swoje pytania - odpowiem na nie po powrocie na 100%

Zapraszam tez do sprawdzania mojego gramsajta gdzie postaram się wrzucić jakieś foty z wyjazdu i generalnie czasem coś skrobnąć: ja.gram.pl/DziaduRED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 15:18, Evil Khan napisał:

Siemano, kto u was się teraz zajmuje seriami wydawniczymi ?


Tak jak napisał ConayR, jest to zdecydowanie domena CDP blue. My będziemy się zajmowac seriami jak wydamy Wiedźmina 10 :D

Przy okazji witam po miesiącu nieobecności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 11:01, DziaduRED napisał:

My będziemy się zajmowac seriami jak wydamy Wiedźmina 10 :D


I tak oto Dziadu potwierdził trwające prace nad Wiedźminami 2 do 9... ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 14:15, tomek-bob napisał:

Czy w They będzie tryb sieciowy? Czy planujecie dalsze częsci wiedźmiaka?/


Jeśli chodzi o They to ciężko mi w tej chwili coś na ten temat powiedzieć. Z tego co wiem, cały czas trwają intensywne dyskusje na temat ostatecznego kształtu rozgrywki, gra ciągle jest w dość wczesnej fazie rozwoju. They jest jednak shooterem więc myślę, że koledzy z Metropolis przynajmniej rozważają taką możliwość. Ale to tylko moje domysły, nic co mógłbym podać oficjalnie.

Kolejne części Wiedźmina? Hmmmm... Na razie najważniejsza jest Edycja Rozszerzona naszej gry i to na niej skupiamy swoje wysiłki. Pomysłów jest oczywiście sporo i różne rzeczy przychodzą nam do glowy, ale za wcześnie o tym mówić (tak wiem, to nie jest ulubiona odpowiedź graczy. Możecie być jednak pewni, że jeśli coś się pojawi na horyzoncie to będę pierwszą osobą, która Wam coś nawinie na ten temat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 15:11, Aragloin napisał:

hmm.. Czy może jest przygotowywana wersja "ugrzeczniona" Wiedźmina? Wiecie o co mi chodzi:)..


O ile wiem nie. Są oczywiście wersje bardziej "grzeczne" oraz mniej "grzeczne" i zależą one od prawa w danym kraju. W USA na przykład gra jest zdecydowanie "grzeczniejsza" niż w Europie.

W tej chwili raczej jest presja żeby wszędzie na świecie dostępna była wersja bez cenzury. Wielu amerykańskich graczy bardzo źle się czuje z faktem, że muszą grać w wersję "grzeczną". nie wiem czy coś się da z tym zrobić, ale kombinujemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 13:02, ConayR napisał:

> My będziemy się zajmowac seriami jak wydamy Wiedźmina 10 :D

I tak oto Dziadu potwierdził trwające prace nad Wiedźminami 2 do 9... ;->


Myślę, że syndrom serii Final Fantasy nam nie grozi... chociaż kto to wie?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka.
Słyszałem, że pracujecie nad nowa grą "THEY". Czy możecie oniej coś na tym stopniu jej stwarzania coś ujawnic ?
Albo co jest przewidywane ? Np. czy grafika bedzie porównywalna z Cryssisem? Czy fabuła bedzie równie wciągająca co w Wiedźminie?

Kolejne pytanie to czy rozszerzona wersja Wichera bedzie zawierała jakieś dodatkowe lokacje? Jakaś kraina nowa może ?

I ostatnie pytanie:
Słyszałem, że połączyliście siły z MERTROPOLIS i gdzieś czytałem, że w raz z tą firma planujecie stworzyć The Wicher''a na konsole next-gen. Czy to prawda czy tylko plotki ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę bardziej techniczne, ale jak pytać, to pytać.
Ciekawi mnie mianowicie, czy w kolejnych łatkach poprawicie błąd związany, nie wiedzieć czy z charyzmą Geralta, czy systemem walki. A może jednak, wbrew zapowiedziom, Geralt oprócz broni białej i Znaków zna techniki walki dystansowej. Nie rozumiem bowiem, dlaczego gdy w trakcie walki atakujemy hipotetyczną grupę utopców stylem grupowym, to gdy w trakcie wykonywania comba ten odleci do tyłu, tak na kilka metrów, a mimo to machając mieczem w powietrzu, odejmuje mu hp (stąd charyzma "wymachałem twoją śmierć" - mówi wiedźmin do wroga, a ten go słucha). Rozumiem, że to kwestia systemu walki, ale dobrze byłoby sprecyzować jakoś ten zasięg, bo może i walka będzie nieco trudniejsza bez tego, ale mniej dziwna. Nie trafiam (fizycznie, przynajmniej tak widać) przeciwnika, a ten i tak ginie. Naprawicie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że dodatek do wiedźmina który niedługo ma wyjść w wersji rozszerzonej bedzie dostępny dla graczy którzy kupili orginalną gre w 2007 roku za darmo czy to prawda?

20080419155806

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 15:58, carol9222 napisał:

Słyszałem, że dodatek do wiedźmina który niedługo ma wyjść w wersji rozszerzonej bedzie
dostępny dla graczy którzy kupili orginalną gre w 2007 roku za darmo czy to prawda?

Tak, wszystko co zostanie dodane w edycji rozszerzonej posiadacze wcześniejszej będą mogli ściągnąć (chyba obraz płyty do nagrania, ale nie jestem pewien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 12:41, kubaaa12 napisał:

Mam pytanka.
Słyszałem, że pracujecie nad nowa grą "THEY". Czy możecie oniej coś na tym stopniu jej
stwarzania coś ujawnic ?
Albo co jest przewidywane ? Np. czy grafika bedzie porównywalna z Cryssisem? Czy fabuła
bedzie równie wciągająca co w Wiedźminie?


Na razie nie możemy podać żadnych szczegółów dotyczących THEY. Jak tylko pojawi się jakaś garść informacji, na pewno trafi na gram.pl i wtedy być może będę w stanie nawinąć więcej na ten temat.

Nie oczekiwałbym jednak fabuły zbliżonej do Wiedźmina bo to zupełnie inny rodzaj gry. THEY nie jest grą RPG i chociaż w założeniu ma być tytułem z doskonałą fabułą to jednak nie sądzę by chłopakom z Metropolis chodziło o historię tak obszerną jak to miało miejsce przy Wiedźminie. Tak czy siak, jedno co wiem na dzień dzisiejszy - THEY nie będzie bezmózgą strzelanka pozbawioną fabuły.

Dnia 16.04.2008 o 12:41, kubaaa12 napisał:


Kolejne pytanie to czy rozszerzona wersja Wichera bedzie zawierała jakieś dodatkowe
lokacje? Jakaś kraina nowa może ?


O ile mi wiadomo, nie. Nie liczę tu oczywiście nowej lokacji znanej z przygody Cena Neutralności, która jest już w necie.

Dnia 16.04.2008 o 12:41, kubaaa12 napisał:


I ostatnie pytanie:
Słyszałem, że połączyliście siły z MERTROPOLIS i gdzieś czytałem, że w raz z tą firma
planujecie stworzyć The Wicher''a na konsole next-gen. Czy to prawda czy tylko plotki
? Pozdrawiam


Plotki. Metropolis pracuje nad swoim projektem a wersja konsolowa Wiedźmina nie jest w ogóle oficjalnie potwierdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 13:34, Liqid napisał:

A ja mam pytanie trochę bardziej techniczne, ale jak pytać, to pytać.
Ciekawi mnie mianowicie, czy w kolejnych łatkach poprawicie błąd związany, nie wiedzieć
czy z charyzmą Geralta, czy systemem walki. A może jednak, wbrew zapowiedziom, Geralt
oprócz broni białej i Znaków zna techniki walki dystansowej. Nie rozumiem bowiem, dlaczego
gdy w trakcie walki atakujemy hipotetyczną grupę utopców stylem grupowym, to gdy w trakcie
wykonywania comba ten odleci do tyłu, tak na kilka metrów, a mimo to machając mieczem
w powietrzu, odejmuje mu hp (stąd charyzma "wymachałem twoją śmierć" - mówi wiedźmin
do wroga, a ten go słucha). Rozumiem, że to kwestia systemu walki, ale dobrze byłoby
sprecyzować jakoś ten zasięg, bo może i walka będzie nieco trudniejsza bez tego, ale
mniej dziwna. Nie trafiam (fizycznie, przynajmniej tak widać) przeciwnika, a ten i tak
ginie. Naprawicie to?


Nie czuję się specjalnie kompetentny by odpowiedzieć na tak szczegółowe pytanie związane z systemem walki. Proponuję zadać je Kasi Kuczyńskiej z designu REDa - jest również konsulem na tym forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować