Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2008 o 15:27, 19Moralezz91 napisał:

to co mi po tych 90 zł?

jak skończy się "promocja" to będziesz mógł opłacać nimi część ceny gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej. obawiam się, że znam odpowiedź na własne pytanie, ale może się mylę: planujecie wypuścić wiedźmińskie medaliony do sprzedaży? moim zdaniem mogłyby się bardzo dobrze sprzedać, chociaż byłoby to trochę nie fair względem posiadaczy EK. więc?

edit: nie wiem czy to Pan pisał, ale w Pana opisie na stronie konsuli jest parę byków: W sklepie gram.pl, jestem odpowiedzialny za przygotowywanie akcji promocyjnych, prowadzenie sklepsajta, kontakt z klientami i jeszcze kilkoma innymi sprawami :). Interesuję się oczywiście grami oraz programowaniem.
Z miłą chęcią odpowiem na pytania związane z bieżącym działaniem sklepu. Na forum można mnie spotkać pod ksywką RaLu. Na Wasze pytania, będę udzielać odpowiedzi w każdy Piątek w godzinach 16-17.

1) bez przecinka
2) kilka innych spraw?
3) bez przecinka
4) z małej litery
chyba już się nie lubimy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie miałbym nic przeciwko, gdyby RaLu odpowiedział na mojego posta, bo nie wiem, czy te uwagi weźmie do siebie, czy zlekceważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,kupilem gre HEROES V - DZIKIE HORDY dostałem przy niej kartke rejestracj elektronicznej i pisało na niej rze dostaje bonus w postaci 12 PLN wirtualnych pjenięndzy ale po rezjestracj nic nie dostalem.
Nie wiem czemu?czy mugł by mi pan wytłumaczyc czemu.

20080325174112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania dot. recenzji gier na w sklepie gram.pl. Często je przeglądam przed kupnem jakiejś gierki i moim zdaniem 80% z nich prezentuje dość żenujący poziom. Dlaczego nie zrobicie tak jak kiedyś było na cdprojekt.info że pierwsze wyświetlają się te recenzje które mają największy % kliknięć na ''tak''? Znacznie ułatwiłoby to użytkowanie sklepu, bo userzy nie musieliby się już przebijać przez tony nic nie wartych wpisów. I pytanie drugie: dlaczego pisząc recenzję danej gry jesteśmy ograniczeni tylko do 1000 znaków (włącznie ze spacjami)? Albo inaczej: kiedy ten limit zwiększycie (lub całkowicie zniesiecie), bo nie pozwala on na napisanie czegoś więcej niż kilka bardzo ogólnikowych zdań. A to znaczącą zmniejsza liczbę wartościowych recenzji userów.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 20:36, misioo napisał:

Ja mam pytania dot. recenzji gier na w sklepie gram.pl. Często je przeglądam przed kupnem
jakiejś gierki i moim zdaniem 80% z nich prezentuje dość żenujący poziom. Dlaczego nie
zrobicie tak jak kiedyś było na cdprojekt.info że pierwsze wyświetlają się te recenzje
które mają największy % kliknięć na ''tak''?


Ale źeby móc kliknąć "tak", to i tak trzeba do tej recenzji dotrzeć. Tak czy siak trzeba się przebić, chyba, że 2-3 recenzje Ci wystarczą. ;) Ja bym dodał możliwość sortowania (tego brakuje w całym sklepie, a szczególnie przydatne by to było przy wyszukiwaniu i przeglądaniu list tytułów): alfabetycznie, wg daty dodania i wg liczby kliknięć "tak/nie".

Dnia 25.03.2008 o 20:36, misioo napisał:

Znacznie ułatwiłoby to użytkowanie sklepu,
bo userzy nie musieliby się już przebijać przez tony nic nie wartych wpisów. I pytanie
drugie: dlaczego pisząc recenzję danej gry jesteśmy ograniczeni tylko do 1000 znaków
(włącznie ze spacjami)? Albo inaczej: kiedy ten limit zwiększycie (lub całkowicie zniesiecie),


Nie wiem, czy jest sens znosić limit - nie dziwię się takiemu rozwiązaniu ze względu na moderatorów. Słowo "recenzja" jest tu mylące - to powinno być "za i przeciw", czyli krótko, zwięźle i na temat. Tym niemniej bym ten limit zwiększył o drugie 1000 znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 12:59, ryczypisk napisał:

Ja mam takie pytanie... :)

Jak ogarniecie dni 5-7 kwietnia, chodzi mi tu o wysyłke Assassin''s Creed (o ile nie
rpzesuną premiery to będzie ona 8 kwietnia). Bo egzemplarzy jest zamówionych... sporo
:)...


Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu. Jesteśmy przygotowani na wysyłkę dużych premier :)
PS. 5-7 kwietnia, to nieaktualny termin. Data premiery została przesunięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 21:07, rafekx 12 napisał:

Witam,mam pytanie odnosnie gry Turok,kiedy zostanie ona wydana w polsce?Bo nigdzie nie
moge znaleźć informacji.Pozdro


Domyślam się, że w pytaniu chodzi o wersję PC. Oczywiście jest możliwość zamówienia jej w naszym sklepie :)
Dla ułatwienia proszę : http://www.gram.pl/sk0_8AjfG,3_Turok.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 14:06, Aragloin napisał:

Czy nie dało by się w dziale inne zamieścić dzieł Tolkiena?


Dzięki za sugestię. Już w nieodległej przyszłości dodamy książki twórczości J.R.R. Tolkiena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Witaj RaLu. Oto moje pytania:
>
> 1. Czy jest szansa, a jeśli tak to kiedy, że sklep.gram.pl przyspieszy? W tej chwili
> zbliżamy się do granicy niewydolności, którą niegdyś prezentował sklep Cenegi (czas przeszły)
> - ładowanie wszelkich list czy nawet podstron z produktem trwa wieki i nie wyobrażam
> sobie, jak to działa u ludzi z mniejszą ilością RAM-u. jednym słowem korzystanie ze sklepu
> to gehenna.

Trwają prace nas przyspieszeniem działania sklepu. Myślę, że już w przeciągu najbliższego miesiąca będzie widać znaczną różnicę.

> 2. Wnioskowałbym o dodanie opcji preferencji uzytkownika, która pozwalałaby ustawić,
> liczbę produktów w liście na jednej podstronie. To bardzo ułatwiłoby obsługę - mniej
> klikania. Da się to zrobić?
>
> 3. Czy na podstronie danego produktu dałoby się umieść informację, do jakiej kategorii
> gatunkowej przyporządkowano daną grę? Np. w miejscu, gdzie jest umieszczony znaczek platformy
> sprzętowej typu "PC" czy "XBOX".

Taka informacja widnieje na karcie produktu.

> 4. Czy dałoby się naprawić kategorie produktów? Obecnie tam panuje niezły bałagan - posłużę
> się tu konkretnym przykładami.
>
> a. w kategorii gra przygodowa mozemy znaleźć takie tytuły jak The Sims 2: Akcesoria
> (simlife), Alone in the Dark (action-adventure) czy LEGO Star Wars (platformówka). Wydawać
> by się mogło, że tytuły takie jak Broken Sword, The Curse of Monkey Island, Syberia Złota
> Edycja to jednoznaczni przedstawiciele przygodówek. Najśmieszniejsze, że w tej kategorii
> nie ma np. Sama i Maxa Sezonu 1...
>
> b. w kategorii symulacja mamy wymieszane tycoony i managery takie jak Railroads!,
> FIFA Manager, The Sims 2 (którym bliżej do strategii, podgatunku zwanego simlife) z symulatorami
> maszyn takimi jak Flight Simulator, Ił-2 Szturmowik czy Silent Hunter.
>
> c. w kategorii RPG oprócz rasowych przykładów, goszczą strategie (Heroes of Might
> & Magic V, Medieval II) i action-RPG (Diablo, Dark Messiah of Might and Magic)
>
> d. w kategorii Akcja znajdziemy RPG (Wiedźmin), MMORPG (World of Warcraft), FPS
> (Far Cry), TPS (Gears of War), tactical shooter (SWAT 4), action adventure (Prince of
> Persia), Sam & Max Sezon 1 (sic!!!), ścigałki (Need For Speed Prostreet, Star Wars Racer),
> strategie (Warhammer 40K: Dawn of War, Empire Earth II i III, World in Conflict), TPS
> (Max Payne Antologia) itd. Krótko mówiąc - WSZYSTKO! :O
>
> Czy nie można by tego uporządkowaći? Z tego co zauważyłem, każdy produkt, może być przyporządkowany
> do kilku kategorii, ja ustaliłbym następujące etykietki (w nawiasach kilka przykładów):
>
> - shootery (np. Call of Duty 4, Painkiller, Counter Strike, Half-Life Orange Box, F.E.A.R.,
> Max Payne itd.)
> - action adventure (Pirates of the Carribean, Prince of Persia, Alone in The Dark)
> - arcade/platformowe (LEGO Star Wars, Sonic Mega Collection, Shrek Trzeci)
> - strategiczne: turowe (HoM&M V, Civilization, Medieval II)
> - strategiczne: RTS (Warcraft III, StarCraft, World in Conflict)
> - strategiczno-symulacyjne (Railroads, FIFA Manager, Rollercoaster Tycoon, SimCity,
> The Sims)
> - taktyczne (SWAT 4, Splinter Cell, Hitman, Medieval II)
> - symulatory maszyn (Ił-2 Szturmowik, Silent Hunter III)
> - przygodowe (Sam & Max, Broken Sword, Runaway)
> - RPG (Baldur''s Gate, Elders Scrolls III Morrowind, Neverwinter Night, Gothic)
> - action-RPG (Diablo, Titans Quest)
> - MMO i e-sport (WoW, Counter-Strike, Warcraft III, StarCraft)
> - wyścigowe (Need For Speed, ToCa, DIRT, Test Drive Unlimited)
> - sportowe (FIFA 07, Pro Evolutin Soccer, NBA Live)
> - logiczne (Fritz, Shredder0
> - familijne: (The Sims, Agent Hugo, Scooby Doo, Kopciuszek)
> - muzyczne (Guitar Hero)
> - hybrydowe (Medieval II, Sid Meier Pirates)
> - serie i składanki (Platynowa kolekcja, TopSeller)
> - edycje kolekcjonerskie
> - dodatki
>
> Co Ty na to?

Dzięki, to dobry pomysł, na pewno powyższe propozycje weźmiemy pod uwagę, przy budowaniu kategorii.
Ciekawą propozycją jest kategoria Hybrydowe :) Większość gier można przypisać do wielu kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 16:37, player000 napisał:

więc jaka jest oficjalna data premiery Assassin''s Creed na PC?? bo ja już się gubię...


Niestety nie ma jeszcze potwierdzonej informacji od wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z życzeń wprowadzenie sortowania do list produktów - przede wszystkim alfabetycznie i po cenie. I do tego ustawienie, ile pozycji ma być wyświetlane na jednej podstronie. W tej chwili to jest literowo, więc trzeba sobie poklikać.

> Ciekawą propozycją jest kategoria Hybrydowe :) Większość gier można przypisać do wielu
> kategorii.
Owszem można, ale wiele gier ma jeden dominujący element który się nie zmienia - takich podstawowych rodzin gier jest sześć:

1. symulacyjne
2. zręcznościowe
3. przygodowe
4. strategiczne
5. RPG
6. logiczne

Reszta to gatunki - one to łączą w sobie przenikające się powyższe rodziny: np. action adventure to mieszanka zręcznościówek i przygodówek, tycoon to mieszanka strategii z symulatorem ekonomicznym, skradanki łączą w sobie głównie taktykę i zręczność itd. Strategia turowa nie może jednak należeć do działu "Akcja" - bo turowość wyklucza potrzebę posiadania szybkiego refleksu i sprawnych palców. Podobnie jeśli gra jest zręcznościowa, to nie jest symulacyjna (oczywiście jeśli np. w samochodówce poziom trudności można ustawić i na maksymalny realizm, i na arcade, to mamy do czynienia z grą wyścigową/symulatorem). Podobnież Medieval Total War nie będzie miał kategorii "RTS", gdyż ponieważ w klasycznych RTS-ach budujemy bazy, zbieramy surowce - w MTW dowodzimy samymi wojskami i to jeszcze z aktywną pauzą - a więc strategiczno-taktyczna. I w końcu jeśli gra jest przygodową point''n''click - jak Sam & Max - to nie jest to gra zręcznościowa (choć takowe minigry sam tytuł może zawierać).

Tak, wiem, że taksonomia elektronicznej rozrywki jest cholernie skomplikowana (bo sam to rozpracowywałem, choć w zupełnie innym celu), ale są pewne granice przyzwoitości, które trzeba zachować. ;) Miło będzie, jeśli w sklepie to uwzględnicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz pokrywania części ceny gry z Wpln będzie można pokryć nimi koszty przesyłki?
Przy 3-4 tytułach z XKN nic "promocyjna" cena nie daje, bo za tyle samo mam w sklepie, a tutaj muszę jeszcze płacić za przesyłkę. Wolałbym mniejszy rabat i możliwość pokrycia kosztów dostawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki pożytek z wirtualnych pieniędzy na gram.pl skoro większość internetowych sklepów oferuje gry w niższej cenie tak jak byśmy nigdy nie musieli ich używać? Nie lepiej zmniejszyć wszystkie ceny do max używalnej wartości wirtualnych pieniędzy i dopiero wtedy zacząć je stosować? Ahh no tak przecież nikt nigdy tego nie zrobi w końcu zarabiacie na zawyżonych cenach gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować