Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Tincowi z Electronic Arts Polska!

390 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2008 o 10:24, EATomek napisał:

Dzieje sie tak, poniewaz nadal wiecej osob gra w gre FIFA 08 w wersji current-gen, przeznaczonej
dla posiadaczy PC-ow i PS2 :-)


Rozumiem w koncu ponad 100 milionow PS2 na swiecie to spory kapital. Ale czy sa jakies turnieje miedzynarodowe albo czy takie planujecie dla nextgenowcow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzacie zrobić tańszą serię? Powiedzmy po 3 dychy? Bo niektóre klasyczne gry są nadal po 5 dych?A i czy Moglibyście zamieszczać na płytce najnowswzse wersje gry, bo np. ja gdy kupiłem B. o Śródziemie II to była wer. 1.00 i nie mogłem grac, a u siebie neta nie mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 10:33, logray napisał:

Witam

W końcu będę mógł komuś od EA zadać pytanie o gry od Bullfrog. Mam nadzieję, że ten sam
los nie spotka gier od nowo wykupionych firm (w tym Bioware).

Macie w swoich rękach prawa do Syndicate, Magic Carpet, Populous, Dungeon Keeper, serii
Theme (Park oraz Hospital). Dlaczego tytuły o takim potencjale nie mają kontynuacji?
Odnoszę wrażenie, że zostały one dawno temu wyrzucone do kosza pomimo tego, że wielu
ludzi gra w nie nawet dzisiaj, a nowe gry są często do nich porównywane.

Czy wzorem konkurencji (Steam) planujecie wprowadzić do sprzedaży on-line stare tytuły
(wspomniany Blade Runner, gry od Bullfrog)?

Ostatnie pytanie dotyczy planowanych w tym roku EK na rynku Polskim. Gram rozpoczął zapisy
na C&C Red Alert. Czy planowana jest jego edycja EK? Czy pojawią się jeszcze jakieś inne
EK?


Juz odpowiadam :-)

Nie wiem dokladnie, jak przedstawia sie kwestia praw do wykorzystywania marek tych starszych tytulow, jak chocby wspomniany przez Ciebie Populous i Dungeon Keeper. Moge powiedziec natomiast jedno: na pewno nie jest tak, ze klamka zapadla i kontynuacje tych gier nigdy nie powstana. Spojrz na Command & Conquer. Ostatni RTS osadzony w sadze tyberyjskiej (Tiberian Sun), zostal wydany jesli mnie pamiec nie myli, w roku 1999. Po uplywie osmiu lat, a wiec czasu strasznie dlugiego, miala miejsce premiera Wojen o tyberium. Tak samo maja sie sprawy z Red Alert 3. Nigdy zatem nie mow nigdy :-)

Na chwile obecna nie ma planow wprowadzenia do sprzedazy tych starszych produkcji, aczkolwiek nie jest to z pewnoscia rowniez wykluczone.

Aktualnie nie ma w planach wydania kolekcjonerskiej edycji gry Command & Conquer Red Alert 3.

Na pozostale (a w tym oczywiscie rowniez wczesniejsze) pytania bede staral sie odpowiadac na biezaco, natomiast na wszystkie te, ktore pominalem, odpowiem podczas mojego poniedzialkowego dyzuru.

Pozdrawiam! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku udalo mi się zakupić Final Fantasy VII i VIII na PC w edycji wydawanej przez EA, ale z tego co pamiętam tylko w krajach azjatyckich. Czy planuje ktoś wprowadzić takie wydanie w Polsce?

Tak to mniej więcej wyglądało :

http://tnij.org/ff7pceaasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do Tomka Tinca. Dlaczego w Polsce są problemy z dostaniem pecetowych wersji innych gier sportowej dywizji Elektroników, takich jak chociażby Cricket 07 czy Rugby 08. Zdaje sobie sprawę z tego, że sporty te w Polsce nie są zbyt popularne, ale trochę fanów mają, którzy byliby w stanie wyłożyć kasę na komputerową wersję swojego ulubionego sportu. Np. ostatnia edycja Rugby (nie Madden NFL!) jest bardzo grywalna (na pewno bardziej niż FIFA ;)). Nie chodzi mi tu nawet o dystrybucję specjalnie na Polski czy Środkowoeuropejski rynek, ale nawet sprowadzenie kilkuset zachodnich egzemplarzy. Czy nie dałoby się zrobić z tego jakiegoś zagadnienia? ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 08:44, EATomek napisał:

Ojej, znow nagromadzilo sie calkiem sporo pytan, pozwole wiec sobie ponownie udzielic
odpowiedzi "zbiorczej" (jesli na czyjes pytanie przypadkowo pomine, to bardzo prosze
Was o to, byscie mi to "wypomnieli") :)


Witam ponownie i zgodnie z prośbą "wypominam" :) tzn. informuję, że moje pytanie zostało pominięte (no chyba że ja nie zauważyłem odpowiedzi? też możliwe :D )

Oto pytanie:

1.Jak wyglądać będzie sytuacja z wydawaniem przyszłych gier Bioware (szczególnie rpg, np. Dragon Age) po przejęciu przez EA. Czy EA POLSKA zajmie się dystrybucją i lokalizacją we własnym zakresie, czy nadal będzie za to odpowiadać CD PROJEKT?

Po chwili namysłu postanowiłem dołożyć jeszcze jedno...Wchodzę sobie na stronę polska.ea.com i zobaczyłem reklamę Burnouta i stąd moje pytanie:

2. EA przejęło również jakiś czas temu firmę Criterion - twórcę serii Burnout i silnika RenderWare. Na tym silniku powstają gry Criteriona, seria Burnout też się chyba na tej technologii opiera, prawda? Więc... RenderWare wykorzystywany był w wielu grach, również pecetowych i sprawował się całkiem nieźle. Dlatego zastanawia mnie, dlaczego EA, znana z multiplatformowości serii gier, nie wydaje Burnoutów na pecety? Czy chodzi tu jedynie o sprawy techniczne (w co wątpię), czy jest też inna przyczyna. Jeśli posiadasz Tomku jakieś informacje i możesz się nimi podzielić to bardzo proszę (Kiedyś słyszałem nawet plotkę, że Burnout będzie wydane na PC, ale potem sprawa ucichła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja także się przypomnę. ;)

A mianowicie: dlaczego seria FIFA Street nie została nigdy wydana na PC-ty? Wszakże kiedyś były takie plany lecz ich zaniechano. Dlaczego? W czym gorszy jest - lub gracze - PC od konsol? ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również przypominam o swoim długim wywodzie: ;)

Mam pytania odnośnie polskich wersji Waszych gier. Super, że na naszym rynku gry firmy EA pojawiają się równolegle z europejską (lub światową) premierą, a na dodatek są w dwóch wersjach językowych. I do pełni szczęścia brakuje tylko (może poza chociaż lekkim obniżeniem cen) naprawdę dobrej jakości lokalizacji. Za przykład posłużę się Crysisem. Być może słyszałeś (nie ma w tym ironii - w końcu nie masz obowiązku grać we wszystkie gry nakładem EA) o polskiej wersji językowej tegoż tytułu. Ktoś (najprawdopodobniej nadgorliwy korektor) ocenzurował w niej bowiem... przekleństwa! Takie rzeczy jak "k***a" czy "s***wysyn" są w polskim Crysisie na porządku dziennym. I po co, ja się pytam? Nie jesteśmy w ultraporządnych Niemczech czy USA, jak dotąd nikt w Polsce nie wytoczył polskiemu wydawcy jakiejś gry z powodu niecenzuralnego języka jakiegokolwiek procesu. Mam nadzieję, że rzeczony incydent miał miejsce tylko dlatego, że brakowało już czasu na "odkorektowanie" tekstu. Zdaję sobie sprawę, że centrala prawdopodobnie przysyła Wam gry do lokalizacji w terminie na bardzo krótko przed premierą. Ale w takim wypadku należy dokonać bardzo poważnego przeglądu tłumaczy i korektorów - i ewentualnej wymiany na takich, którzy w krótkim czasie potrafią zrobić polską wersję bez zarzutu. Bo literówek też jest w Waszych grach stanowczo za dużo.

Jeszcze druga kwestia, również a propos wersji językowych. Czy w najbliższym czasie planujecie zwiększenie liczby zdubbingowanych tytułów? Przyznam szczerze, że nie bardzo orientuję się w jakości tych już przez Was wydanych - bez obrazy ;) - ale mimo to jestem ciekawy. I oczywiście powodzenia w dalszym podbijaniu nadwiślańskiego rynku!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc i ja zadam takie oto trzy pytanka:
1. Po jakim czasie (mniej więcej) gry trafiają z premierówek do Classic?
2. Czy jest jakaś szansa, że niektóre tytuły wydane tylko na konsolę pojawią się na PeCecie (chodzi mi tu głównie o FIFA street i Army of Two)?
3. Kiedyś była taka informacja, że EA wykupiło licencję na Hamiltona (nie wiedziałem jak to nazwać :P). Tak więc czy wiesz może Tomku w jakim celu?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Odnosnie cen - wlasciwie nasze ceny nie odbiegaja az tak bardzo od tych, jakie znamy
> z polskiego rynku.

100 a 140 zł to żadna różnica? Wiesz, nie każdy co miesiąc zarabia 6000 na rękę.

> Za cene 139 zl dostajecie zawsze gry w kilku wersjach jezykowych,
> w tym rowniez i po angielsku, co dla wielu graczy jest duza zaleta.

Czy dwujęzyczność jest przyczyną takiego windowania cen? Czy może raczej centrala narzuca tak wysokie dla polskiego gracza ceny, i nie ma takiej możliwości, by coś się tu zmieniło na plus (dla nas)?

> 6. Gry EA trafiaja po pewnym czasie do naszej "taniej serii", czyli do EA Classics. Gry
> z tej serii nabyc mozna w cenie 49 zlotych.

MoH Allied Assault też w tej cenie, a gra ma, bagatelka 6 lat. Chcecie gonić LucasArts, które próbuje sprzedawać grę z 1994 (Sam and Max: Hit The Road) za 40 zł?

> Macned: jesli chodzi o nasze starsze pozycje - aktualnie nie mamy w planie wprowadzenia
> ich na rynek.

A dlaczego nie macie takich planów? Przecież WASI KLIENCI chcą wznowienia Blade Runnera w EA Classics - za te i inne starocie są gotowi zapłacić nieproporcjonalne pieniądze.

> 12. Taka mamy polityke - gier do gazet nie dodajemy.

Czyli "Nie, bo nie" krótko mówiąc. Jak rozumiem, również taką macie politykę, że nie obniżacie cen (bo nie) i nie wspieracie stosunkowo młodych tytułów jak chociażby NFS Most Wanted (bo szkoda prądu)?

> Vojtas: pytasz, do czego EA zmierza w branzy elektronicznej rozrywki i jaki jest nasz cel. Byc moze uznasz, ze odpowiedz bedzie banalna, ale zmierzamy do tego, by tworzyc i wydawac jeszcze lepsze gry.

A jakimi środkami chcecie osiągnąć ten cel?

> Mysle, ze najlepszym na to dowodem jest lista gier, ktore wydamy w ciagu najblizszych miesiecy. Dead Space, Mirror''s Edge, Battlefield Bad Company, Battlefield Heroes, nowa FIFA (ktora, jak wspominalem wczesniej, next-genowa oprawe wizualna posiadac bedzie rowniez w wersji PC), Red Alert 3 - a to nie jest jeszcze pelna lista.

Mhm, jeśli nowa FIFA faktycznie ma mieć nowe składy i lepszą grafikę, to rzeczywiście będzie wielkim skokiem...

Dlaczego zleciliście innej firmie niż Maxis zrobienie kolejnej części SmiCity? Przeciez to ukochane dziecko Willa Wrighta, gra która inspirowała wielu twórców strategii np. Sida Meiera. Societies jest klęską...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Ceny Fify 08 wyglądają następująco:

$39.95 x 2,2363 = 89zł w USA oraz Kanadzie
119zł w Polsce ( i to jeszcze w promocji na gram.pl)

Tomku, czy orientujesz się, dlaczego ceny przykładowej Fify w Polsce akurat tak wyglądają? Zresztą tak jest z większością waszych gier. Czy zarząd EA nie wie gdzie jest Polska? A może nie zna polskich realiów? Sprzedawanie po wyższej cenie gier w kraju, gdzie piractwo wynosi dobre 50%, a ludzie zarabiają kilkanaście razy mniej niż Amerykanie, jest wręcz absurdalne.

Proszę zauważyć, że statystycznego Polaka, czy Amerykanina nie interesuje obecność języka Hiszpańskiego, Francuskiego, czy Włoskiego. To raczej w interesie EA jest, by gra trafiła do jak największej liczby odbiorców, a nie klientów. Klienci nie powinni płacić za coś, co należy do podstawowych zadań koncernu. Tlumaczenie więc horrendalnej ceny waszych produktów mnogością wersji językowych jest równie poważne, co zachwalanie samochodu na zasadzie:

- Ojej! Panie! Ale czemu ten samochod taki drogi?
- Bo może Pan przemalować go aż na 20 kolorów...w tym sraczkowaty, purpurowy, seledynowy i rózowy
- Ale przecież te kolory nie są mi potrzebne. To kompletne bezguście
- No i co z tego? Są więc płać pan za nie.


Ponadto EA, jako jeden z największych growych koncernów, może wzięłoby na swoje barki cywilizowanie wschodniej Europy właśnie poprzez obniżenie cen, co przyczyni się do spadku piractwa? Polska potrzebuje niższych cen, piractwo samo nie zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z instalacją gry LOTR Powrót króla instaluje sie do 73 % pózniej woła płyty >play disc< jak wkładam płyte z tym napisem to nic sie nie dzieje wyglada tak jakby nie widział tej płyty
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 18:40, lurynowicz napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35496&u=9 - to jest temat dot. twojego problemu.
Staraj się reagować tu, a jak nie da rady, dzwoń do Pomocy EA (numer masz zapewne w intrukcji
bądź na pudełku z grą). Proszę, korzystaj z wyszukiwarki! Pozdrawiam.

dzieki tamten temat ja załozyłem ale ze raczej nie uzyskałem odpowiedzi wiec myslałem ze tutaj sie uda
ale z tym numerem do EA dobry pomysł wczesniej nie pomysłałem
dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek >>> Jeśli chodzi o cenę - może zróbcie badania i zapytajcie graczy co wolą: gry w kilku wersjach językowych, czy gry tańsze o 40 zł ? Jak widzę posty na tym forum to raczej można przewidzieć co gracze odpowiedzą...

TermoCT bardzo trafnie całą tą politykę cenową skomentował pare postów wyżej, podpisuję się pod tym co napisał obiema rękami (i nogami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dlaczego Tomek zapomniał o istnieniu sceny Battlefield? Mowa tu o propozycji zorganizowania LANParty (Battlefield 2 i Battlefield 2142). Sprawa ucichła, nie ma wiadomości na ten temat od... listopada.

Dodatkowo, czy EA planuje umożliwić polskim graczom (jakiejś garstce ludzi) zagranie w beta wersję C&C:RA3 oraz Battlefield Heroes, gdy takowe wersje będą? Nie mówię tutaj o fileplanet.com (gdzie w 90% przypadków trzeba płacić) tylko o akcji wprost z polskiego oddziału EA. Wydaje mi się, że np. po 50 kluczy do testów dla każdej z tych gier nie byłoby problemów dla polskiego oddziału EA. W końcu byłaby to jakaś forma reklamy produktów przed ich oficjalną premierą ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi Tomku!
Na 1 stronie poruszyłem sprawę dot. patchowania FIFY i zadałem do niej 2 pytania. Prosiłbym w miarę możliwości o odpowiedź na nie.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja :)
Odnośnie cen wypowiedzieli się chyba wszyscy jednogłośnie o zbyt wysokich cenach premier i serii Classic. Mam kolejne pytania - Czy EA Polska zamierza wprowadzić jakiś program lojalnościowy w stylu Kompanii Gracza / Gram.pl? Dlaczego po premierze nowej odsłony jakiejś sztandarowej serii od EA (FIFA, NBA, itd.) brakuje supportu dla starszej edycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować