Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Konta bankowe dla mlodzieży. Które lepsze?

385 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2006 o 21:45, Yasiu89 napisał:

> A właściwie, to po co są te konta?
Możesz płacić na allegro :)

Czyli by mi się nie przydało - za bardzo boję się oszustów na takich aukcjach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 21:49, lampak napisał:

...za bardzo boję się oszustów na takich aukcjach :(

Ale zawsze możesz kupowaćna allegro u jakiś znanych (i lubianych) firm internetowych. To raczej (albo napewno) nie są oszuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto sezamMAX, może nie dla młodzieży, ale bez prowizji przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatu jakiegokolwiek polskiego banku. Po co są konta internetowe??? Robisz przelewy, rachunki i inne "bajery" bez wychodzenia z domu, wystarczy komputer z dostępem do netu. To bardzo dobra rzecz, gdyż nie musze biegać do banku i robię przelewy w każde dni, nieważne czy niedziela czy święto i wszystko pozamykane (w tym banki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 21:45, Yasiu89 napisał:

> A właściwie, to po co są te konta? Bo na razie to nie widzę żdnego ich wykorzystania,
poza
> szpanowaniem, że się ma własne konto w banku.
Możesz płacić na allegro :)


Tylko że allegro jest chyba dopiero od 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 20:24, Winmenia napisał:

> Hehe, pokaz mi konto, na ktorym mozna cokolwiek zarobic nie trzymajac na nim pieniedzy
rzedu
> 100000 PLN?

Heh no tak :P Nie ma :P Moża gdzieś ale nei w polsce :P



U nas są naprawdę duże odsetki :) Można dostać nawet 4%. Normą na zachodzie ( wschodzie tyż ) jest 0.01 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 11:29, Lone Wolf napisał:

U nas są naprawdę duże odsetki :) Można dostać nawet 4%. Normą na zachodzie ( wschodzie tyż
) jest 0.01 % :)


Tak z ciekawości, który bank da ci takie odsetki? I jakie wymagania musisz spełniać żeby je dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 12:51, com5 napisał:

> U nas są naprawdę duże odsetki :) Można dostać nawet 4%. Normą na zachodzie ( wschodzie
tyż
> ) jest 0.01 % :)

Tak z ciekawości, który bank da ci takie odsetki? I jakie wymagania musisz spełniać żeby je
dostać?



W mbanku na emaXie. Zresztą, takie dostają przeważnie zaufani klienci, którzy mają ponad 50000 zł na koncie.
( głównie po to, żeby się nie przenieśli do innych banków ). Teraz, zaraz, zaraz, zapomniałem jaki bank, ale początkujący- bodajrze z 8 placówek daje 4 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 22:09, CH1CKEN napisał:

Po co są konta internetowe???

Nie pytam się po co są konta internetowe, ale po co są one młodzierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 21:43, lampak napisał:

A właściwie, to po co są te konta?


1. Przelewy (bardzo przydatne podczas robienia zakupów w internecie).
2. Karta bankomatowa.
3. Zlecenia stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 14:10, hirel napisał:

Mieszkam na wsi - i wciąż jestem za mBankiem - z bankomatu korzystam rzadko, cześciej po prostu
płace kartą.

Jak to się dzieje, że u mnie w mieście nawet jeśli jest terminal do płacenia kartą, to ekspedientki nie potrafią go obsługiwać a w sklepach na wsi wręcz odwrotnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ODświeże wątek, żeby się spytać ludzi znających sie na rzeczy.

Zatem, mam 18 lat i jestem świezo po maturze, chciałem sobie w banku PKO BP założyc konto, ale jest jedno ale :P
Konta "student" są tylko dla studentów do których JESZCZE ( :P ) się nie zaliczam, a więc moje pytanie brzmi czy moge założyć sobie konto Graffiti a potem przetobić je na student? Pytam siębo bardzo zalezy mi na koncie Intelligo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

< < <refresh> > >
Miałem założyć nowy wątek - a tu proszę, jeden jest gotowy! :) Kurczę - mieli rację: wyszukiwarka jednak nie gryzie...
Małe pytanko o kontach młodzieżowych: Czy od czasu prowadzenia głównej dyskusji (czyli styczeń ''06) nie zmieniło się za wiele w tej sprawie? Gdyż chciałem założyć sobie konto m.in. na stypendium ze studiów ;) i po przejrzeniu wieelu ofert różnych banków, najbardziej mi odpowiada ta z mBanku - izzyKONTO.
Ktoś ma?/może polecić?

A może jest coś lepszego?? Czekam (mam nadzieję, że krócej niż Mistic) na jakieś cenne sugstie...


@Mistic => cierpliwości stary... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ING, i na takie przechodze z PKO którego nie polecam, nie pracuje a muszę płacić co miesiąc :D
Poza tym niedawno dostałem biuletyn ING i mnie bardzo zaciekawił dlatego przechodzę tam i polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Polecam konto Allegro z Allekartą w WBK. Zero opłat, zero stresu, internetowa obsługa, przelewy darmowe, albo za grosze i wszystko bez problemów. Najlepsze konto, warunek to posiadanie profilu na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

=>jackp
Mam dokładnie ta sama sytuacje. ;)

Chyba się skusze na to Izzy. Wygląda to wyśmienicie.

Mam jednak pytanie, czy do znawców. Czy moge z tego konta przelewać kase na paypal?
Był bym wdzięczny jeśli ktoś mógł by mi wytłumaczyć, jak wygląda płacenie kartą przez neta np. by przedłużyć abonament w WoWie. Podaje im numer karty i PIN, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16 lat i mam konto w Inteligo. Założyłem sobie jakieś dwa tyg. temu i mam już kartę i pierwsze pieniądze na koncie. Mama wyraziła zgodę. Dzięki tej karcie można płacić na całym świecie i w zagranicznych sklepach internetpowych. Tylko w Inteligo można płacić w zagranicznych sklepach, a tam wiadomo - najtaniej.

Oczywiście tą kartą można płacić za gry (WoW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować