Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Konta bankowe dla mlodzieży. Które lepsze?

385 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2006 o 22:22, Modest-Vermin napisał:

Chyba ING, i na takie przechodze z PKO którego nie polecam (CIACH!)

Hmmm, ING - to druga opcja nad którą się zastanawiałem; nie pisałem bo nie chciałem sugerować ;) Trzeba będzie jeszcze raz przejrzeć tabelki i porównać oferty.


Budo

Dnia 07.08.2006 o 22:22, Modest-Vermin napisał:

Polecam konto Allegro z Allekartą w WBK (też CIACH!)

Dobra - zaraz looknę...

THX to all!
Byleby było co na tym koncie trzymać... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2006 o 22:42, jackp napisał:

Budo
> Polecam konto Allegro z Allekartą w WBK (też CIACH!)
Dobra - zaraz looknę...


Włazisz na Allegro, w zakładkę allekarta, loguje Cię i potem tylko prosty formularz. Można konto założyć całkowicie przez net, a z papierami przyjedzie do Ciebie kurier :)
Jedyny warunek to wpływ 500 zł co 3 miechy (np przelew od rodziców, albo rodzeństwa), ale i tak nie jest to egzekwowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 22:44, Budo napisał:

Włazisz na Allegro, w zakładkę allekarta, loguje Cię i potem tylko prosty formularz. Można
konto założyć całkowicie przez net, a z papierami przyjedzie do Ciebie kurier :)

Aha - właśnie doczytałem.

Dnia 07.08.2006 o 22:44, Budo napisał:

Jedyny warunek to wpływ 500 zł co 3 miechy

niby nic, ale czasem może być problem :((

Dnia 07.08.2006 o 22:44, Budo napisał:

ale i tak nie jest to egzekwowane :)

a jak będzie i mi komputer zabiorą?! i na allegro w dziale antyki wystawią? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 22:44, Budo napisał:


> Budo
> > Polecam konto Allegro z Allekartą w WBK (też CIACH!)
> Dobra - zaraz looknę...

Włazisz na Allegro, w zakładkę allekarta, loguje Cię i potem tylko prosty formularz. Można
konto założyć całkowicie przez net, a z papierami przyjedzie do Ciebie kurier :)
Jedyny warunek to wpływ 500 zł co 3 miechy (np przelew od rodziców, albo rodzeństwa), ale i
tak nie jest to egzekwowane :)


Kurrier darmowy czy trzeba za niego zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2006 o 22:51, xRaphaelx napisał:

Kurrier darmowy czy trzeba za niego zapłacić?


Z tego co czytałem jak zakładałem konto to kurier jest darmowy, ale 100% pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Troszke odkpoie ten temat, poniewaz potrzebuje waszej rady. Mianowicie mam 18 lat juz ukonczone i chcialbym zalozyc sobie konto, bo jednak cholernie sie przyjade w zyciu codziennym. Mozecie mi doradzic jakie wybrac? Albo jakas stronke polecic z porownaniem ofert roznych bankow?

Slyszlaem co nieco o mBanku. Tam niby sie nie placi doslownie za nic? Czy to prawda? Jezeli tak, to z czego utrzymuje sie te bank? Wg mnie musi byc jakis haczyk. Mile widziane byloby jakby wypowiedziala sie w tej spraqwie osoba posiadajaca juz owe konto. I najlepiej jeszcze zeby, opisala jak sprawa wyglada z bankomatami, wplatami, wyplatami etc.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hej, mam już konto Allegro i Allekarte w wbk i to naprawdę dobra opcja. Wszystko jest szybko i sprawnie, jeśli masz gdzies w mieście bankomanty z wbk to na pewno mogę polecić Ci to konto. Nie płacisz tam praktycznie za nic, przelewy 3 w miesiącu sa darmowe, reszta kosztuje chyba po 20 groszy. System wykorzystuje sms-kody jako zabezpieczenie przelewów, więc trzeba mieć komórke. No i trzeba mieć konto na Allegro, ale obecnie chyba każdy ma te dwie rzeczy :)
Za wypłaty z bankomatów wbk nie płacisz oczywiście nic, z innych pewnie jest ściągana jakas prowizja.
Od złożenia wniosku (główna strona allegro, zakładka allekarta) do otrzymania sprawnego konta mija ok 2 tygodni. W tym czasie dzwonią jeszcze żeby zweryfikować dane i potem tylko podpisanie umowy. Dostajesz kartę, a pin do niej przychodzi pocztą. Potem tylko aktywacja konta kilkoma kodami i gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam, zadnych haczykow typu: tzreba miec minimum 50 zl na koncie,albo zrobic ilestam operacji na miesiac, wplacac kwote co jakis czas itp. ? Jakies nie wiem, prowizje, oplaty za karte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 20:29, Rider of Rohan napisał:

A nie ma tam, zadnych haczykow typu: tzreba miec minimum 50 zl na koncie,albo zrobic ilestam
operacji na miesiac, wplacac kwote co jakis czas itp. ? Jakies nie wiem, prowizje, oplaty za
karte ?


Żadnych opłat za kartę, żadnych prowizji (jedynie czwarty i dalsze przelewy po 20 gr), prowadzenie konta też Cię nic nie kosztuje, z tego co czytałem wymóg jest, aby co 3 miesiące wpłynęło 500 zł, ale to w ogóle podobno nie jest egzekwowane (musiałbyś sprawdzić dokładnie w regulacjach- przychodzi takie coś mejlem przy 4 kroku formularza). Można poprosić o przelew kogokolwiek i potem przelać z powrotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam mBank. Nie ma zadnych oplat za prowadzenie, zadnych limitow... Nie ma czegos takiego ze trzeba raz na iles tam cos wplacic. Jedyna oplata z jaka sie spotkalaem to jednorazowa oplata za przelew ktora wynosi 1zł i tyle. Dodajac do tego niezly dostep do bankomatow (m.in. WBK, Euronet i 4YOU - banki ktore nie biora prowizji za skorzystanie) to wg. mnie jest to nr. 1 wśród kont dla młodzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 21:27, Qcza napisał:

Ja polecam mBank. Nie ma zadnych oplat za prowadzenie, zadnych limitow... Nie ma czegos takiego
ze trzeba raz na iles tam cos wplacic. Jedyna oplata z jaka sie spotkalaem to jednorazowa oplata
za przelew ktora wynosi 1zł i tyle. Dodajac do tego niezly dostep do bankomatow (m.in. WBK,
Euronet i 4YOU - banki ktore nie biora prowizji za skorzystanie) to wg. mnie jest to nr. 1
wśród kont dla młodzieży.


Yesss :) O to mi wlasnie chodzilo :) Czyli nawet w bankomatach WBK moge wyplacac bez prowizji? extra :) Czyli na bank zadnych takich tam "*" nie ma? :) Jezeli tak to (jakbys oczywisice mogl) mnie poinstruuj na jaka stronke mam sie udac, co wypelnic i jak to potem wyglada...

Ma ktos moze jeszcze konto w mbanku? Jezeli tak to zaparaszam do wypowiedzi ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 14:27, Rider of Rohan napisał:

Ma ktos moze jeszcze konto w mbanku? Jezeli tak to zaparaszam do wypowiedzi ;)))

Ja mam eKonto i naprawde polecam :-) Przelewy na rachunkach w mBanku są za darmo(na Allegro praktycznie każdy liczący się SuperSprzedawca posiada taki rachunek), do innych banków kosztuje 1zł i to jest jedyna opłata z którą się spotkałem - Tak, karta debetowa także jest za darmo. Oprócz wyżej wymienionych zalet mamy także dostęp do ciekawych i przede wszystkim DARMOWYCH funkcji takich jak eMakler, Fundusze Inwestycyjne(polecam odrazu złożyć podpis na dołączonej do umowy deklaracji aby zaoszczędzić sobie czas) i eLokaty, które pozwalają nam oszczędzać pieniądze, które nawet leżąc "luzem" na koncie są oprocentowane(0,5% o ile dobrze pamiętam). Ktoś wspominał także o hasłach do transakcji, więc tutaj mamy do dyspozycji zwykłe, podane na specjalnie przygotowanej kartce lub smsowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 14:27, Rider of Rohan napisał:

Yesss :) O to mi wlasnie chodzilo :) Czyli nawet w bankomatach WBK moge wyplacac bez prowizji?
extra :)

Jasne! Pełna lista/wyszukiwarka bankomatów i WPŁATOMATÓW bez prowizji:
http://www.mbank.com.pl/oferta/karty/bankomaty/index.html

Dnia 27.09.2006 o 14:27, Rider of Rohan napisał:

Czyli na bank zadnych takich tam "*" nie ma? :)

Na mBANK! ;) Nawet takich maciupkich jak raty w BPH.

Dnia 27.09.2006 o 14:27, Rider of Rohan napisał:

Jezeli tak to (jakbys oczywisice mogl)
mnie poinstruuj na jaka stronke mam sie udac, co wypelnic i jak to potem wyglada...


Formularz wypełniasz tutaj: https://form.mbank.com.pl/cgi-bin/izzy/info.pl
Potem czekasz kilka dni (zależy gdzie mieszkasz) na kuriera, który wcześniej do Ciebie zadzwoni i umówi się na spotkanie. U mnie trwało ono ~1min. - podpisałem dokumenty na masce samochodu, facet nie chciał nawet wejść. Wzory dokumentów są do przeczytania w sieci, aby właśnie wcześniej się z nimi zapoznać i potem sprawniej wszystko załatwić. Następnie znowu troszkę czekania na listę kodów (z których można się przerzucić na SMS-owe) i kartę jeśli wyrazisz chęć jej posiadania. Jeszcze tylko chwila na aktywację konta i.. już można zarządzać własnym kontem!!
Mam nadzieję, że w miarę jasno to wytłumaczyłem (naprawdę - starałem się!;) A w razie jakichkolwiek wątpliwości czekam na pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Cheed, @jackp wielkie dzieki panowie!!! :) Zaraz zakladam tylko odpowiedzcie mi jeszcze na kilka pytan:

-czy nie beda egzekwowac jakichs sankcji, gdy na moim koncie bedzie okraglutkie "0" przez rok? :)
-kto to jest pelnomocnik? Bo znalazlem taki punkt:

"Zastanów się wspólnie z Twoim Rodzicem/opiekunem prawnym, czy chcesz, by stał się pełnomocnikiem do Twojego rachunku. Jeśli tak, będziesz mógł zaznacz tę opcję we wniosku."

-Cheed, co daj mi te funkcje darmowe, o ktorych pisales? Potrzebne sa?

@jackp

Dzieki za link :) Mam kilka bankomatow WBK, jeden Euronetu i jeden Cash4you w mojej miescinie. Tylko niestety zlikwidowano wplatomat :(

Ps. Sorry panowie, ze drecze was takimi laickimi pytaniami. Dlatego Jeszcze raz dzieki za pomoc i wielkie PZDR dla was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 15:31, Rider of Rohan napisał:

@Cheed, @jackp wielkie dzieki panowie!!! :) Zaraz zakladam tylko odpowiedzcie mi jeszcze na
kilka pytan:

-czy nie beda egzekwowac jakichs sankcji, gdy na moim koncie bedzie okraglutkie "0" przez rok?
:)


Nie raz miałem tak, że przez pare miesięcy z salda mojego konta usmiechało się do mnie "0" i żadnych sankcji z tego powodu mi nie nałożono :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam Graffiti z PKO kilka lat i nie narzekam, z tym że bardzo rzadko z tego konta weybieram kase (max. kilka razy/rok), bardziej mi służy do magazynowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grafiti w pko.bp . Konto jest dobre ze względu na maassse bankomatów pko w całej polsce oraz możliwośc rozszeżenia do inteligo. Pozatym niskie marże (chyba tak to się nazywa) za różne usługi i operacje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2006 o 16:05, Qcza napisał:


Nie raz miałem tak, że przez pare miesięcy z salda mojego konta usmiechało się do mnie "0"
i żadnych sankcji z tego powodu mi nie nałożono :P


Przedzieralem sie przez tony stron i jakos nigdzie nie moglem znalezc info na ten temat:

"W związku z przyznaniem karty przystępuję do ubezpieczenia nieuprawnionych transakcji i rabunku gotówki pobranej z bankomatu "Pakiet Bezpieczna Karta". Oświadczam, że zapoznałem/am się z wysokością składki oraz "Warunkami ubezpieczenia Pakiet Bezpieczna Karta" dostępnymi na stronach internetowych mBanku. Zwalniam BRE Bank SA z obowiązku dochowania tajemnicy bankowej w przypadku wystąpienia szkody objętej ubezpieczeniem, w zakresie związanym z realizacją postanowień umowy ubezpieczenia.
W ramach promocji ubezpieczenie jest bezpłatne przez pierwsze dwa miesiące od wydania pierwszej karty do rachunku."

Wiesz moze ile wynosi ta skladka? Uzywasz tej opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2006 o 16:17, Rider of Rohan napisał:

Wiesz moze ile wynosi ta skladka? Uzywasz tej opcji?


Coś koło 1,70 miesięcznie, ale o ile mi wiadomo, nie jest to obowiązkowe.
Ja na wszelki wypadek płacę bo kto wie co może się przytrafić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować