Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Konta bankowe dla mlodzieży. Które lepsze?

385 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2006 o 15:31, Rider of Rohan napisał:

-czy nie beda egzekwowac jakichs sankcji, gdy na moim koncie bedzie okraglutkie "0" przez rok?

Nie będą :-)

Dnia 27.09.2006 o 15:31, Rider of Rohan napisał:

-kto to jest pelnomocnik? Bo znalazlem taki punkt:

Jest to osoba, która może wchodzić na Twoje konto i robić np. przelewy(dostaje oddzielny login, hasło i karte z kodami) a także odpłatnie może mieć drugą kartę debetową. U mnie taką osobą jest ojciec(na wszelki wypadek gdyby stało mi się coś złego...).

Dnia 27.09.2006 o 15:31, Rider of Rohan napisał:

-Cheed, co daj mi te funkcje darmowe, o ktorych pisales? Potrzebne sa?

eLokata - pozwala Ci na założenie lokaty pieniężnej(w miare dobrze oprocentowanej około 3,5%) bez wychodzenia z domu, przez internet :)
eMakler - pozwala Ci grać na giełdzie :)
Fundusze Inwestycyjne - pozwala Ci inwestować w fundusze inwestycyjne(na liście mBanku jest ich wiele), bardzo popularną ostatnimi czasy formę lokowania swoich pieniędzy. Więcej o tych wszystkich funkcjach poczytasz na stronie mBanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby mi się konto bankowe, choćby do płatności internetowych, ale już widzę minę mojej mamy gdybym się zapytał o zgodę "A po co ci to ?" "W żadnym wypadku !" "A co ty takiego chcesz kupować na internecie" "Bez sensu" itd. itp. etc. - oczywiście w takim wypadku żadne merytoryczne argumenty nie docierają, tak to już z rodzicami bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 18:16, Fagno napisał:

Przydałoby mi się konto bankowe...

No to w czym problem?! Jeśli masz już 18-tkę za sobą, to możesz spokojnie takie konto założyć.. ekhm, no.. po cichu! :)
Ale gdy masz tę magiczną barierę prawną dopiero przed sobą - to nie dobrze. Jednak nie tak tragicznie! Chłopie (trafiłem?;), pokombinuj troszeczkę: może jakieś małe sprzątanko w domu, umycie ojcu samochodu, a przede wszystkim jakaś wystrzałowa (ale od wystrzałowej ważniejsza jest ZJADLIWA!) kolacja, podczas której można rodziców uświadomić o ogromie korzyści, jakie wynikają z posiadania takowego izzykonta i o jego zbawiennym wpływie na Twój rozwój i przyszłą karierę oraz... bla, bla, bla... gospodarka Polski na tym zyska... bla, bla.. może jeszcze odrobinę kurczaczka - mamusiu?; dolać winka - tato?* (dobra, resztę Ty wymyśl:D)

Aha, możesz także zaprosić Rodziców na forum i pokazać ile uszczęśliwionych ludzi chodzi po ziemi z powodu swojej własnej karty debetowej w portfelu. (Spokojna głowa - już my się tu nimi zajmiemy! Jeszcze Ci od razu fundusz emerytalny założą... ;)


Powodzenia!

---------
* => to tylko przykładowa rozmowa, nie udzielam na nie żadnej gwarancji i nie zwracam kasy za niepotrzebnie pozmywane gary... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 14:57, jackp napisał:

> Przydałoby mi się konto bankowe...
No to w czym problem?! Jeśli masz już 18-tkę za sobą, to możesz spokojnie takie konto założyć..
ekhm, no.. po cichu! :)
Ale gdy masz tę magiczną barierę prawną dopiero przed sobą - to nie dobrze. Jednak nie tak
tragicznie! Chłopie (trafiłem?;), pokombinuj troszeczkę: może jakieś małe sprzątanko w domu,
umycie ojcu samochodu, a przede wszystkim jakaś wystrzałowa (ale od wystrzałowej ważniejsza
jest ZJADLIWA!) kolacja, podczas której można rodziców uświadomić o ogromie korzyści, jakie
wynikają z posiadania takowego izzykonta i o jego zbawiennym wpływie na Twój rozwój
i przyszłą karierę oraz... bla, bla, bla... gospodarka Polski na tym zyska... bla, bla.. może
jeszcze odrobinę kurczaczka - mamusiu?; dolać winka - tato?* (dobra, resztę Ty wymyśl:D)

Aha, możesz także zaprosić Rodziców na forum i pokazać ile uszczęśliwionych ludzi chodzi po
ziemi z powodu swojej własnej karty debetowej w portfelu. (Spokojna głowa - już my się tu nimi
zajmiemy! Jeszcze Ci od razu fundusz emerytalny założą... ;)


Powodzenia!

---------
* => to tylko przykładowa rozmowa, nie udzielam na nie żadnej gwarancji i nie zwracam kasy
za niepotrzebnie pozmywane gary... :))


15 to prawie jak 18 ;) dzięki za chęci, ale u mnie niestety podlizywanie się nie wchodzi w grę (nie działa to na nich) zostaje mi tylko poczekać na jakiś decydujący moment, kiedy bym musiał mieć konto i by to do nich dotarło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 17:36, Fagno napisał:

dzięki za chęci, ale u mnie niestety podlizywanie się nie wchodzi w grę

Podlizywanie się?! A kto Ci kurczę każe się podlizywać? Ja tylko zasugerowałem w jaki sposób możesz zwiększyć swoje szanse w batalii z rodzicami. :D

No nic, Ty lepiej znasz sytuację i jeśli naprawdę nie da się nic zrobić - to miłego czekania!
Niech Twoi Rodzice rozważą jednak i wezmą pod uwagę fakt, że założenie i prowadzenie izzyKonta nie wiąże się z jakimikolwiek opłatami, a samo wypełnienie formularza może się odbyć w trakcie picia porannej kawy (i to w domku i w ciepłych papciach na nogach;)
W obecnych czasach możesz znaleźć pracę wcześniej niż myślisz i z doświadczenia wiem, że niektórzy pracodawcy rezygnują z wypłat w gotówce na rzecz przelewów. (A bez konta to Ci najwyżej wody z automatu w buta naleje... Brutalne, ale prawdziwe.)
Że nie wspomnę tu o płaceniu rachunków, zakupach przez internet i innych tym podobnych udogodnieniach z których można (a nie trzeba) skorzystać.
Warunek? Trzeba mieć konto...

Dobra kończę. A Tobie radzę zaryzykować i z Nimi pogadać - a nuż się uda? :)
Don''t worry, be happy and stay cool!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoścnie samego mBanku, w moim mieście nie ma wpłatomatów (tj. miejsc w których mógłbym wpłacać kasę na konto), ale za to są bankomaty z których mogę pobierać kasę bez prowizji :| Czy jest jakiś sposób (poza przelewem) dzięki któremu mógłbym wpłacać kasę na swoje konto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma AlleKartę. Chciałbym wiedzieć czy jest to rzeczyiście normalna Visa Classic, bo już w paru miejscach zawiodłem się na mBankowym Elektronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... To chyba nie ten topic :P. O ile dobrze wiem, to Allekartę mogą mieć tylko użytkownicy zarejestrowani w Allegro, a żeby się tam zarejestrować, trzeba być pełnoletnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 10:02, Klimos napisał:

Czy ktoś z was ma AlleKartę. Chciałbym wiedzieć czy jest to rzeczyiście normalna Visa Classic,
bo już w paru miejscach zawiodłem się na mBankowym Elektronie.


Ja mam Allekarte i mój brat też (duzo dłużej ode mnie). Z tego co wiem nie miał żadnych kłopotów przy płatnościach, to chyba normalna Visa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 11:59, Budo napisał:

Ja mam Allekarte i mój brat też (duzo dłużej ode mnie). Z tego co wiem nie miał żadnych kłopotów
przy płatnościach, to chyba normalna Visa :)


Chodzi mi głównie o płatności internetowe. Z mBankowego Elektrona nie mogłem kupić biletu ani w Ryanair ani w Centralwings ani też w Wizzairze, mimo że była opcja wyboru karty Visa Electron. Elektrony z PKO BP i PeKaO SA też nie wchodziły a na Solo z HSBC nie można latać z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety nie odpowiem Ci dokładnie, ale wejdź na strone wbk i znajdź telefon jakiś. Na pewno tam Ci ktoś odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysłałem wniosek o izzyKONTO.

Na zakończenie dostałem tekst
"W ciągu kilku dni skontaktuje się z Tobą kurier, by uzgodnić termin wizyty, w czasie której podpiszesz Umowę z mBankiem."

To umowę dostanę kurierem?
Rok temu jak kolega zamawiał izzyKONTO to umowa przyszła pocztą, a póżniej się ją odsyłało.

Czy za tego kuriera trzeba coś zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 11:35, Maker3 napisał:

To umowę dostanę kurierem?

Tak jest! Prościutko do domu i w umówionym wcześniej terminie. (^Tak jak jest napisane kilka postów wcześniej^)

Dnia 01.10.2006 o 11:35, Maker3 napisał:

Rok temu jak kolega zamawiał izzyKONTO to umowa przyszła pocztą, a póżniej się ją odsyłało.

Ale teraz na szczęście czasy się zmieniły :D i to kurier przywozi Ci dwie umowy do podpisania: jedną dla Ciebie, a drugą zabiera dla banku.

Dnia 01.10.2006 o 11:35, Maker3 napisał:

Czy za tego kuriera trzeba coś zapłacić?


NIC a NIC! No chyba, że chcesz jakiś napiwek dać... bo ten do mnie to takim jakimś przedwojennym wehikułem się przywlekł, aż miałem stracha że nie ruszy i mi całą bramę zatarasuje! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytania odnośnie IzzyKonta :
1. Czy można wpłacać bez prowizji kasę na konto w oddziałach tych banków w których można wypłacać kasę ? (np. EuroBank)
2. Czy są jakiekolwiek koszty związane z kartą bankomatową/płatniczą do konta ? Jeśli tak to jakie ?

obydwu informacji trudno jest się doszukać na łamach stron mBanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować