Zaloguj się, aby obserwować  
misiaczek12

Apple: oprogramowania, programy, produkty - Temat ogólny

69 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2008 o 21:19, Sir Braveheart napisał:

A dlaczego Nigdy więcej... Co masz na mysli ja kiedyś robiąc no z resztą całkiem nie
dawno może ze 4 miesiące temu na iMacu u kolesia w biurze nie narzekam. Stabilny bardzo
system nie resetuje się i nie zawiesza i nie muli.
Ja pracę bynajmniej tą wspominam i
Apple jest bardzo porządną firmą. Ten Design uuu boski.

Pozdrawiam.


No właśnie. Nie zawiesza się... A te okienka nasze? Przecież windows co chwile:
- Raport o błędach
- Brak odpowiedzi

No i wygląd... Nawet Vista (jaka jest każdy wie ale trzeba przyznać, że ładnia to ona jest) wysiada przy wyglądzie nowego MacOs''a Leoparda :) Duuuuuużo ładniejszy... No i byłem w media markt w wawie na ostrobramskiej... Tam są wystawione iMac''i... No i akurat był błąd logowania... Było tam nieskończenie wiele okienek tak jakby w dal... No i wystarczyło kliknąć na którekolwiek i było bardzo efektowne przejście.. No a co jest w tym najlepsze? Vista do czegoś takiego potrzebuje 46568723681 GB ram''u a MacOs''owi starczy 1-2 czyli tyle ile normalnie gry dzisiaj wymagają... No i jak tu nie kochać Mac''ów ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co poniedziałek muszę pracować na iMac''ach, na lekcjach programowania i nie są to dla mnie miłe chwile. Może i przez to, że ministerstwo edukacji zamówiło serię, gdzie jest 512 MB RAMu a nie tak jak w standardowej wersji giga. Konsekwencje: OS muli, często sie wiesza.
Co do Visty - dużo czasu minie zanim ze niej zacznę korzystać, zdecydowanie wolę XP.
Co do OSa - ma więcej błędów krytycznych niż XP (OS bodajże 25, a XP 8). Owszem, jest bardzo ładny. Mało ludzi z niego korzysta w domu. W niektórych firmach jest ich dużo więcej niż zwykłych blaszaków. Ludzie wolą XP, bo na nich sie uczą operować od początku swojej przygody z komputerami, OS to dla nich coś nowego i zarazem trudnego. Sam jak pierwszy raz widziałem MACa pomyślałem se: "Jest monitor, a gdzie jednostka centralna?". No i gier jest o wiele mniej.

misiaczek12
> No właśnie. Nie zawiesza się... A te okienka nasze? Przecież windows co chwile:
> - Raport o błędach
> - Brak odpowiedzi

Ja takiego problemu nie mam, że co chwile mi błędy wyskakują i programy sie wieszają. Ale to można w prosty sposób rozwiązać: trzej królowie i zakończ proces.

> No i wygląd... Nawet Vista (jaka jest każdy wie ale trzeba przyznać, że ładnia to ona jest) wysiada przy
> wyglądzie nowego MacOs''a Leoparda :) Duuuuuużo ładniejszy...

Ale czy wygląd jest aż taki ważny? A nowego OSa jeszcze nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Może i wygląd nie najważniejszy ale napewno milej jest pracować na ładnym dopracowanym systemie niż brzydkim... jak sobie wyobrażasz nowoczesne systemy które dla uatrakcyjnienia będzie wyglądał jak DOS ;> ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apple może nie jest doskonałe ale tez nie przeszkadza mi. A El Cascador co ty robisz? po co poprawiesz posta misiaczka tak zeby jego znaki zaliczyały się do twoich? To jest raczej niedozwolone. ...
Pozdraiwam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 11:24, DreaN napisał:

Apple może nie jest doskonałe ale tez nie przeszkadza mi. A El Cascador co ty robisz?
To jest raczej niedozwolone.

Bo miast opowiedz kliknąłem dodaj post i tam wpisałem "> " po wciśnięciu dodaj post zobaczyłem, że nie uwzględniło tego jako odpowiedz na post poprzednika.

Dnia 21.04.2008 o 11:24, DreaN napisał:

po co poprawiesz posta misiaczka tak zeby jego znaki zaliczyały się do twoich?

Nie, zupełnie nie o to mi chodzi. Myślałem, że znaki (szarym drukiem, czyli te z odpowiedzi) są dodawane na moje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 21.04.2008 o 10:49, misiaczek12 napisał:

kliknąć na którekolwiek i było bardzo efektowne przejście.. No a co jest w tym najlepsze?
Vista do czegoś takiego potrzebuje 46568723681 GB ram''u a MacOs''owi starczy 1-2 czyli
tyle ile normalnie gry dzisiaj wymagają... No i jak tu nie kochać Mac''ów ? :)


Właśnie poza tym Apple ma ponoć chyba nie jestem pewien robione podzespoły specjlnie pod iMac''a żeby były jeszcze bnardziej wydajne... pod względem Design i wszystkiego co z wyglądem jest związane to dla mnie Apple wygrywa... Prostota i Eleganca to ich domena jest i to logo jabłuszko nadgryzione hehe bez tego ugryzienia wygryźnięcia to nie bylo by to :p Anyway jak w Viście świście jest ten motyw z przeglądaniem stron wiecie o co mi chodzi en taki 3d to MS chyba sobie zaporzyczył ten motyw od OS''a bo tam też jest takie coś tylko że nie pod koątem hehe..

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
No podzespoły są specjalnie robione... tylko troche śmiesznie w iMac''u umieścili bo to wszystko w monitorz nie tak jak normalny PC :p Ale robią też bardzo ładne macbook''i nu bo ten macbook air to normalnie wymiata... Cieniutki, a chodzi tak samo jak te całe fujitsu siemens''y czy inne toshiby. Ale iPhone też wygrywa w tych wsyztskich dotykowych urządzeniach... Bardzo wygodny. No i multitouch... ehh... Tylko to wszystko za drogie dla przeciętnego śmiertelnika... ;( No i iPod classic... 160 gb a niedużo większy od tych mp4 creativa zen coś tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 23.04.2008 o 12:56, misiaczek12 napisał:

fujitsu siemens''y czy inne toshiby. Ale iPhone też wygrywa w tych wsyztskich dotykowych
urządzeniach... Bardzo wygodny. No i multitouch... ehh... Tylko to wszystko za drogie
dla przeciętnego śmiertelnika... ;( No i iPod classic... 160 gb a niedużo większy od
tych mp4 creativa zen coś tam...


Hehe po pierwsze to iPody od zawsze miały największą ilość GB na pokładzie niż inne firmy.... Nie wiem czy Creative miałby więcej .. Kiedyś patrzyłem jakiś model iPoda z 60 gigowym dyskiem na pokładzie kosztował chyab z 2000 zł .. było to jakieś 2 d o3 lat temu... i nie widziałem na necie nic droższego niż to cudo.. Co iPhone to mój koleś sobie zamówił sprowadzany ze stanów bo niby nie ma tego dystrybucji na europe .. dorwał jakiś Kraczony system oczywiście PL hehe 8 giga na pokładzie i jedna funkcja a raczej jedno kliknięcie na ikonę z Ipodem i z Iphone''u mamy Ipoda tylko że w większych rozmiarach te same manu i ten sam wygląd tylko że wiadomo jakiś wyświetlacze większ jeje 3 cale robi swoje.. Ostatnio mi gadał że czytał na stronie apple gdzieś że najnowsze łatki mają w nim że tak powiem wyzwolić moc robienia zdjęć nie z 2mpx jak do tej pory to robił bo na wyświetlaczu iphone ma 6 milionów kolorów i są bardzo żywe ale aparat tylko obsługuje 2 mpx hehe i do czego zmierazm.. Nowe łatki mają uaktywnić aparat nie 2mpx tylko tyle co ma Nokia N95 czyli 5mpx .. to już by była moc :D:D

POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Chcę założyć konto na itunes, przy rejestracji trzeba podać nr karty kredytowej. Są jakieś opłaty za stworzenie tego konta? Wiem, że to może głupie pytanie, ale jestem na to uczulony.

I inne pytanie, czy jest obecnie możliwość płacenia inną metodą niż karta? Kartę mam, ale czy jest inna metoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na popularność tego tematu pewnie nie uzyskam odpowiedzi, ale spróbuję.
Mam iPada 3 i ostatnio zrobiłem update do iOS 6. Niestety nie ma (albo ja nie znalazłem) jeszcze jailbreaka untethered do niego i muszę się męczyć z wgrywaniem komiksów do programu Comic Flow przez WebDAV, a jedynym chyba darmowym klientem pod Windowsa jest Cyberduck, który działa tragicznie. Po jailbreaku miałem wgrane OpenSSH i ładowałem sobie wszystko spokojnie przez FTP do wielu programów.
Czy istnieje więc jakieś sensowne, darmowe rozwiązanie, które pozwoli mi korzystać z tak lubianego przez aplikacje pod iOS WebDAV? Na upartego mogę to wszystko robić przez maszynę wirtualną z Linuxem, jeżeli są pod te systemy jakieś klienty, które nie będą się zawieszać po wysłaniu 3 plików...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając powyższe posty, nie nastawiam się optymistycznie do uzyskania odpowiedzi, ale zaryzykuję ;)

Czy instalacja Windowsa, czy dodanie RAMu (w iMacu 27") może przyczynić się do utraty gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 11:18, conradzik napisał:

Czytając powyższe posty, nie nastawiam się optymistycznie do uzyskania odpowiedzi, ale
zaryzykuję ;)

Czy instalacja Windowsa, czy dodanie RAMu (w iMacu 27") może przyczynić się do utraty
gwarancji?

TAk i Tak, ram tylko w serwisie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 15:34, kindziukxxx napisał:

TAk i Tak, ram tylko w serwisie ;)


Szit, jesteś pewien? :/

W międzyczasie poszperałem po sieci i na jakimś forum o macach doczytałem się, że po to nowe maci mają boot campa (cokolwiek to jest...), żeby umożliwić instalację innego systemu, w tym np. Windowsa.
A co do RAM. Dopiero przymierzam się do kupna iMaca "27 i w tym nowym modelu (late 2012) dostęp do pamięci RAM wiąże się ze zdjęciem jednej płytki, poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku (obywa się bez śrubek). I tak sobie pomyślałem, że skoro dostęp jest tak ułatwiony, to właśnie po to, aby każdy bez większych problemów mógł sobie dodawać/odejmować/wymieniać pamięć. Są to jednak tylko moje dywagacje "na chłopski rozum" i dlatego wolałem się upewnić. Skontaktuję się na dniach z serwisem apple i dam tutaj znać dla potomnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna sprawa... Po co człowiek kupuje Mac''a, żeby zainstalować na nim Windowsa? Składając sobie normalnego PC dostajesz gwarancję na części, a nie na całość i zazwyczaj wychodzi taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 18:18, Sigu napisał:

Zastanawia mnie jedna sprawa... Po co człowiek kupuje Mac''a, żeby zainstalować na nim
Windowsa? Składając sobie normalnego PC dostajesz gwarancję na części, a nie na całość
i zazwyczaj wychodzi taniej...


Wiedziałem, że usłyszę to pytanie ;) Planuję kupno komputera do pracy z CADem, gdzie jak wiadomo wielkość monitora ma spore znaczenie. Wcześniej pracowałem na 17" laptopie HP i jakbym w tej chwili miał brać laptopa, wybór pewnie padłby na HP 8770w lub Dell Precision 6700M. I nie byłoby tematu. Problem w tym, że zadowalająca mnie konfiguracja jest w cenie ok. 3000 tys. euro, a właśnie za tyle można sobie pozwolić na nowego iMac''a "27 (z i7, GTX 680, 3 TB Fusion Drive). Do tego dostaję monitor o 10" większy i komponenty porównywalne z w/w laptopami. OK, karta graficzna bez certyfikatów, jak w przypadku rodziny quadro od nvidii, ale w zupełności wystarczająca. A dlaczego Windows? Wciąż jest we mnie jakaś cząstka gracza (stąd choćby moja obecność na tym forum :) a mam wiele tytułów na półce, w które chętnie pogrywam sobie w wolnej chwili. Niestety, nieco ponad miesiąc temu mój HP 8710p wyzionął ducha i nie planuję kupna kolejnego kompa specjalnie do gier. Wolę dać ok. 400 zł na system...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym kupił dwa porządne monitory. Bardzo dobry komputer można złożyć za 4-5 tysięcy. Po tysiącu za duże, dobrej jakości monitory.
Ale to tylko moje zdanie.

Tak czy inaczej, jeśli zainstalujesz Windowsa to na pewno stracisz gwarancję. Jeśli otworzysz jakikolwiek komputer to stracisz gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 21:46, Sigu napisał:

Tak czy inaczej, jeśli zainstalujesz Windowsa to na pewno stracisz gwarancję. Jeśli otworzysz
jakikolwiek komputer to stracisz gwarancję.


Cóż... Jesteś w błędzie, a nawet dwóch :)

Kontaktowałem się dzisiaj z serwisem apple i uzyskałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Mieszkam obecnie w Niemczech, więc cytowane odpowiedzi będą w tym języku, ale dla nie dzierżących niemieckiego jest i wolne tłumaczenie - proszę się go nie czepiać, jestem dopiero po B1 ;)

1. Na pytanie, czy w przypadku instalacji Windowsa na iMacu utracę gwarancję, uzyskałem odpowiedź:

Natürlich nicht, Sie können auch das Windows Betriebssystem installieren. Windows 7 wird über den Bootcamp Assistenten nativ unterstützt.

(Oczywiście nie, możesz instalować również system operacyjny Windows. Windows 7 obsługiwany jest przez asystenta Bootcamp)

2. Czy w przypadku dołożenia pamięci RAM w iMacu 27" zachowuję gwarancję?

Ja, bei dem 27" iMac können Sie selber den Arbeitsspeicher aufrüsten. Es gibt eine kleine Tür auf der Rückseite, wo Sie selber bis zu 32GB Arbeitsspeicher aufrüsten können. Das geht ganz einfach und die Garantie bleibt erhalten.

(Tak, w iMacu 27" możesz samemu rozszerzyć pamięć RAM. Z tyłu są małe drzwiczki, gdzie samemu możesz dołożyć pamięć RAM. Jest to całkiem proste a gwarancja jest zachowana.)

Owe małe drzwiczki, można zobaczyć na poniższym filmiku przedstawiającym rozpakowywanie nowego Maca (od ok. 5:30 min.) -> http://www.youtube.com/watch?v=etPWp1k5psA

Tak więc dla potomnych: Można instalować Windowsa oraz dodawać pamięć RAM w iMacu 27" late 2012 (w każdym razie w Niemczech, ale dlaczego w Polsce miałoby być inaczej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować