Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Krzyśkowi, Maćkowi i Januszowi z cybersports.pl!

119 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2008 o 17:20, Pirlond napisał:


mam pytanie dotyczące organizacji imprez e-sportowych. Czy jeżeli ktoś chciałby zorganizować
taką imprezę w mniejszym mieście, w którym do tej pory nigdy nie było coś podobnego organizowane,
to czy może ten ktoś liczyć na wsparcie z Waszej strony w sprawach organizacyjnych?



Na pomoc merytoryczną zawsze, natomiast na obecność kogoś od nas na miejscu.... tu może być ciężko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj oficjalnie potwierdzona informacja. Wilda D-link i PGS łączą siły. Stąd pytania:

1) Czy tak naprawdę mają duże szanse na to aby zaistnieć na scenie międzynarodowej? Chęci to nie wszystko PGS słynął tylko z dawnej dywizji CS''a oraz Crisa grającego w NFS. Wilda prezentuje wysoki poziom , lecz tylko u Nas w Polsce poza krajem nie odnosi takich sukcesów.

2) Czy wiecie przypadkiem ( :) ) czy nie powstaną jakieś nowe dywizję które będą reprezentować barwy D-link PGS? Czy też jest ich wystarczająco dużo?

3) Na ESWC zobaczymy tylko ich stoisko a kiedy pierwsze poważne turnieje? Finały rozgrywek HLC?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 16:01, danzig napisał:

>
> mam pytanie dotyczące organizacji imprez e-sportowych. Czy jeżeli ktoś chciałby
zorganizować
> taką imprezę w mniejszym mieście, w którym do tej pory nigdy nie było coś podobnego
organizowane,
> to czy może ten ktoś liczyć na wsparcie z Waszej strony w sprawach organizacyjnych?

>


Na pomoc merytoryczną zawsze, natomiast na obecność kogoś od nas na miejscu.... tu może
być ciężko....


Hm, w takim razie skorzystam i zapytam - jakie środki - mniej więcej - należy posiadać by ową imprezę zorganizować? I czy ma to wogóle sens?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposub mozna dostac sie do klanu 1 ligowego czy jest jakas szansa i kto odpowiada za przyjmowanie klanowiczów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh....
Co za pytanie...
Po co Konsulom zawracać tyłek takimi banalnymi pytaniami....
Wiadomo, do klanu przyjmują CL''e ( Clan Leader ).
Ach i raczej wątpie aby z twoją ortografią ktokolwiek pragnął Cię w klanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja zadam pytanka, jeżeli wśród Was znajduje się Semi-Pro player, z odpowiedzią nie będzie problemu :)
Tutaj pytania do hayabusy ;]
1.Jeżeli nie gramy przez krótki czas Mówię tu o 2-3 dniach) to czy nasz skill aim etc. pogarsza się ?
2.Jeśli mamy jakiś założony cel, aby np. pokazywać się w jakimś teamie, na ESWC, HLC, PGA, to czy należy grać codziennie ( czasami nawet mimo woli), czy po prostu wtedy gdy mamy na grę ochotę ?

3. Pytanko z innej beczki:
Nie wiedzą szanowni konsule, skąd moge zaciągnąć Pro Playerowskiego konfiga do myszy RAZER Lachesis ?

Wiem, że niektóre pytania troszkę dziecinne i pisane w chaosie, ale okoliczności takie zaszły, że akurat tak być musi : ]

BTW. Gdzie mogę dostać autograf ? : ) Rozsyłacie pocztą ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:23, Tokix napisał:

eh....
Co za pytanie...
Po co Konsulom zawracać tyłek takimi banalnymi pytaniami....
Wiadomo, do klanu przyjmują CL''e ( Clan Leader ).
Ach i raczej wątpie aby z twoją ortografią ktokolwiek pragnął Cię w klanie ;]

Raczej w 1 ligowym klanie nie odpowiada za to cl,nie znasz sie to nie wysilaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech, może źle się wyraziłem, sorry. ( czytałem w pośpiechu, i nie zwróciłem uwagi na część: "1-szo ligowy" )
W 1-szo ligowych klanach z pewnością mają ludzi od rekrutacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh sorka za poprzedniego posta "Semi-pro player"
Nie wiem co mnie poniosło, ale naprawdę uważam założyciela PGS''u za wyjątkową osobe,
i doceniam to co robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 16:01, danzig napisał:

>...............



Mówiliscie cos o objazdowym takim game party i ze teraz zawita do Olsztyna. Czy jest w planie miasto Lublin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:39, Tokix napisał:

To może ja zadam pytanka, jeżeli wśród Was znajduje się Semi-Pro player, z odpowiedzią
nie będzie problemu :)
Tutaj pytania do hayabusy ;]
1.Jeżeli nie gramy przez krótki czas Mówię tu o 2-3 dniach) to czy nasz skill aim etc.
pogarsza się ?
2.Jeśli mamy jakiś założony cel, aby np. pokazywać się w jakimś teamie, na ESWC, HLC,
PGA, to czy należy grać codziennie ( czasami nawet mimo woli), czy po prostu wtedy gdy
mamy na grę ochotę ?

3. Pytanko z innej beczki:
Nie wiedzą szanowni konsule, skąd moge zaciągnąć Pro Playerowskiego konfiga do myszy
RAZER Lachesis ?

Wiem, że niektóre pytania troszkę dziecinne i pisane w chaosie, ale okoliczności takie
zaszły, że akurat tak być musi : ]

BTW. Gdzie mogę dostać autograf ? : ) Rozsyłacie pocztą ?



Odpowiedzi na te pytanie nie udzieli ci nikt. Dokladnie tak jak w sporcie, czy gdziekolwiek, wszystko zależy od Ciebie samego, twojego organizmu, umiejętności, dosłownie wszystkiego. Na pewnym etapie powinien pomóc Ci trener, na dalszym dużo zależy od Ciebie. Przegniesz z treningiem będziesz przetrenowany. Niby kondycja ok a wyniki siadają. Musisz odpocząć. Czasem na tzw. głodzie zrobisz więcej. Tego nie da się określić. Każdy jest inny.

Co do konfigów dokładnie to samo. To nie konfig gra tylko ty, więc ty musisz sobie sam go dostroić. Tak samo myszka, kształt, działanie, sensor, ustawienia. Każda ma inne. W zasadzie można powiedzieć tak, że będąc pro powinieneś zagrać na wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 15:20, Probos napisał:


A jakiś tytuł, który nie jest bezpośrednio związany z Blizzardem ?


Odpowiem za Janusza..... trudno jest określić jakie tytuły znajda sie przykładowo na WCG, na to wpływa wiele czynników, takich jak wielkość sceny a przede wszystkim wsparcie developera....
Jesli chodzi o HLC to w naszym przypadku czekamy az dana gra wykształci scenę, a dopiero wtedy może pojawić się w lidze. Wiele gier, pomimo ich walorów esportowych nie zyskuje odpowiedniej sceny do prowadzenia rozgrywek. Przykładem moga być CoH czy choćby WiC, duzo ludzi w nie gra ale turniejów się jakoś nie organizuje.......

Dnia 07.05.2008 o 15:20, Probos napisał:


Nawet nie wiedziałem. :D Ale z tego co się orientuję jest to liczba znacznie niższa,
niż powiedzmy 2-3 lata temu ?
Pozdrawiam. :)


Trudno powiedzieć na 100% ale wystarczy zerknąć na listy serwerów... poza tym nawet w sklepach CS cały czas dobrze się sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 17:19, deih napisał:

Witam

Dzisiaj oficjalnie potwierdzona informacja. Wilda D-link i PGS łączą siły. Stąd pytania:

1) Czy tak naprawdę mają duże szanse na to aby zaistnieć na scenie międzynarodowej? Chęci
to nie wszystko PGS słynął tylko z dawnej dywizji CS''a oraz Crisa grającego w NFS. Wilda
prezentuje wysoki poziom , lecz tylko u Nas w Polsce poza krajem nie odnosi takich sukcesów.

2) Czy wiecie przypadkiem ( :) ) czy nie powstaną jakieś nowe dywizję które będą reprezentować
barwy D-link PGS? Czy też jest ich wystarczająco dużo?

3) Na ESWC zobaczymy tylko ich stoisko a kiedy pierwsze poważne turnieje? Finały rozgrywek
HLC?


Ad1) To powinny być pytania do ludzi z pgs i wildy, ale postaram się odpowiedzieć...
W Polsce na pewno tak, na świecie...hmmm Poza Chrisem niewielu graczy ma realne szanse na zwycięstwa w turniejach zagranicznych, ale życzę im jak najlepiej.

Ad2) Pytanie nie do nas
Ad3) Z tego co wiem to grają cały czas, to czy pojawią się na HLC i w jakiej liczbie zalezy od ich wyników w całym sezonie. Zasady sa takie same dla wszystkich bez wyjątku :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 17:37, Pirlond napisał:

Hm, w takim razie skorzystam i zapytam - jakie środki - mniej więcej - należy posiadać
by ową imprezę zorganizować? I czy ma to wogóle sens?


Sens jest zawsze :) i naprawdę wielu ludzi to robi. Najłatwiej na początek skorzystać ze sprzętu juz istniejącego np: na uczelni, w szkole. Im większy rozmach tym więcej kasy, ale zapewniam cię że kilku zapaleńców może zorganizowac turniej bez pieniędzy pozyskując tylko przychylność np; władz uczelni i jednego tylko fundatora nagród. Można tez organizowac turnieje w kafejkach tylko for fun :) wystarczy chcieć. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 19:09, Get Down napisał:

W jaki sposub mozna dostac sie do klanu 1 ligowego czy jest jakas szansa i kto odpowiada
za przyjmowanie klanowiczów??


To nie takie proste.... żeby dostac się do czołowych drużyn to trzeba naprawdę być świetnym zawodnikiem. Z reguły takie osoby sa już dobrze znane w światku graczy i grali na niejednym turnieju. IMO ktoś bez prawdziwego turniejowego doświadczenia raczej nie ma szans. To tak jak w sporcie nie zdarza sie aby gracza z mało znanego polskiego klubu III ligowego od razu wzięli do FC Barcelona.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 23:28, niunieczki napisał:

> >...............


Mówiliscie cos o objazdowym takim game party i ze teraz zawita do Olsztyna. Czy jest
w planie miasto Lublin?


We wstępnych planach Lublin jest brany pod uwagę, ale raczej po wakacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 11:42, danzig napisał:

> Hm, w takim razie skorzystam i zapytam - jakie środki - mniej więcej - należy posiadać

> by ową imprezę zorganizować? I czy ma to wogóle sens?

Sens jest zawsze :) i naprawdę wielu ludzi to robi. Najłatwiej na początek skorzystać
ze sprzętu juz istniejącego np: na uczelni, w szkole. Im większy rozmach tym więcej kasy,
ale zapewniam cię że kilku zapaleńców może zorganizowac turniej bez pieniędzy pozyskując
tylko przychylność np; władz uczelni i jednego tylko fundatora nagród. Można tez organizowac
turnieje w kafejkach tylko for fun :) wystarczy chcieć. Powodzenia :)


No tak, ale jeszcze pozostaje sprawa związana z licencjami gier. Czy by zorganizować takie zawody - np. w danej grze - można użyć jednego egzemplarza danego tytułu? (Np. gdy chce się rozegrać kilka meczy jednocześnie na różnych stanowiskach).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2008 o 11:35, danzig napisał:

Odpowiem za Janusza..... trudno jest określić jakie tytuły znajda sie przykładowo na
WCG, na to wpływa wiele czynników, takich jak wielkość sceny a przede wszystkim wsparcie
developera....
Jesli chodzi o HLC to w naszym przypadku czekamy az dana gra wykształci scenę, a dopiero
wtedy może pojawić się w lidze. Wiele gier, pomimo ich walorów esportowych nie zyskuje
odpowiedniej sceny do prowadzenia rozgrywek. Przykładem moga być CoH czy choćby WiC,
duzo ludzi w nie gra ale turniejów się jakoś nie organizuje.......


No właśnie, WiC. Gra, która była zapowiadana jako COŚ wspaniałego. IMO wyszła całkiem dobra produkcja, która strasznie szybko się nudzi. :( Wychodzi na to, że jesteśmy skazani na monopol Blizzarda. :P

Dnia 08.05.2008 o 11:35, danzig napisał:

Trudno powiedzieć na 100% ale wystarczy zerknąć na listy serwerów... poza tym nawet w
sklepach CS cały czas dobrze się sprzedaje.


Zawsze mnie to dziwiło, co ta gra ma w sobie, czego innym brak. :P Pograłem troszkę i nadal nie potrafię stwierdzić, a zabawa była przednia. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 14:29, Pirlond napisał:

> > Hm, w takim razie skorzystam i zapytam - jakie środki - mniej więcej - należy
posiadać
>
> > by ową imprezę zorganizować? I czy ma to wogóle sens?
>
> Sens jest zawsze :) i naprawdę wielu ludzi to robi. Najłatwiej na początek skorzystać

> ze sprzętu juz istniejącego np: na uczelni, w szkole. Im większy rozmach tym więcej
kasy,
> ale zapewniam cię że kilku zapaleńców może zorganizowac turniej bez pieniędzy pozyskując

> tylko przychylność np; władz uczelni i jednego tylko fundatora nagród. Można tez
organizowac
> turnieje w kafejkach tylko for fun :) wystarczy chcieć. Powodzenia :)

No tak, ale jeszcze pozostaje sprawa związana z licencjami gier. Czy by zorganizować
takie zawody - np. w danej grze - można użyć jednego egzemplarza danego tytułu? (Np.
gdy chce się rozegrać kilka meczy jednocześnie na różnych stanowiskach).

Pozdrawiam.



Najłatwiej jest mieć odpowiednią liczbę gier, w przypadku CSa można kupić klucze turniejowe które są aktywne przez określony czas. Możesz również się zwrócić do dystrybutora o odpowiednie zezwolenie aby rozegrać turniej na jednym kluczu (choć to jest raczej trudne)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować