ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2006 o 14:37, shinian napisał:

Na ekranie logowania do steam podajesz swój nick, po czym klikasz na przycisk w prawym dolnym
rogu (Retrieve a lost account). Tam już cały program poprowadzi cię za rączkę;)


Dzieki, ale to nie jest takie proste. Cale prowadzenie za raczke polega na automatycznym wyslaniu kodu weryfikacji na konto pocztowe, jak tylko poda sie nazwe uzytkownika lub cd-key. Tylko ze ja konto na steamie zakladalem chyba 2 lata temu, zaraz po premierze steama. Pogralem przez miesiac i odlozylem gre na polke. Konto pocztowe mialem na polboxie (od kilku lat) i po paru miesiacach bez aktywnosci konto zostalo usuniete. Tak, ze teraz wszelkie podpowiedzi ze steama ida w kosmos. A steam jest za glupi, aby wykryc, ze konto pocztowe juz nie istnieje i nie daje zadnej alternatywy. Konto pocztowe po prostu musi byc wieczne!
W pomocy steama bylo cos o podeslaniu zdjecia instrukcji z cd-keyem... Tylko ze taka zamiana jest platna (10-15dolarow, nie pamietam), a zeby bylo smieszniej, w pudelku Half-Life Generacja z Play-It kody byly w postaci pakow papieru luzem. To co ja mam w koncu im wyslac? W dodatku Play-It nie istnieje ( a byl chyba bardziej materialny, niz konto pocztowe)...
Moim zdaniem steam to sposob na naciagniecie ludzi na dodatkowa forse. W takim np. Novalogic (Delta Force i inne), nieaktywne konto jest usuwane bez sladu po 90 (?) dniach. I potem mozna zalozyc nowe konto z tym samym cd-keyem (oczywiscie, jednorazowo moze byc aktywny tylko jeden cd-key). W steamie, jesli zapomnisz hasla, a konto pocztowe zostalo zlikwidowane - mozesz gre wyrzucic do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze, zeby bylo smieszniej, cd-key do Counter Strike z tego pakietu (pelna wersja retail) jest w formacie, ktorego steam wogole nie przyjmuje. Cd-key z Half Life "jest "w uzyciu", a z CS - "wrong format". Czyli cos jednak moze sie w steamie przedawnic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy od kilku dni Steam mi się pie... psuje tzn pisze że jest błąd logowania czy coś. Nie wiem co zrobić zwykle ten problem sam się rozwiązywał tego samego dnia a teraz nic tylko komunikat. Ludzie PYTANIE Co mam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to błąd logowania to najpierw z 10 razy sprawdź czy podajesz poprawny nick i haslo (wiem, że to banalne ale czasami ludzie po raz n-ty próbują wklepać hasło z włączonym caps lock''em) Jeżeli problem nadal pozostaje, wtedy na ekranie logowania klikasz na retrieve account i tam postępujesz zgodnie z wskazówkami podawanymi przez program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie problem jest innego typu nie pokazuje mi się panel do podawania hasła i loginu tylko pisze Cytuję :"Could not connect to Steam network."Jest jeszcze trochę tego ale to (moim zdaniem) nieistotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to ze admini serverow moga jakos zrobic tak ze jakis koles zostanie zbanowany na VAC ( Valve anti cheat, przez rok nie będize mógł grać na 90% serverach ten gracz ) , gdyż będzie podejrzewal go o czitowanie . Raz moj kolega gral super dobrze ( na moim kompie zalogowal sie na swoje konto , 0 czitow ) i mial staty 25:0 a ludzi duzo na servie bylo, wzial go admin jakos tam cos zrobil i ma tera bana na VAC ....... to jest okropne . Napisał do valve pare tysięcy ( SIC ! ) emaili ale bez odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 19:03, kiop napisał:

Ale nie problem jest innego typu nie pokazuje mi się panel do podawania hasła i loginu tylko
pisze Cytuję :"Could not connect to Steam network."Jest jeszcze trochę tego ale to (moim zdaniem)
nieistotne.

Też to miałem, jak steam włączał się od razu po włączeniu kompa. Mam internet radiowy, i zawsze komp pare chwil mieli, zanim mogę się zalogować. Włącz komputer, poczekaj parę minut i próbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 16:44, Sztywny-pl napisał:

> Ale nie problem jest innego typu nie pokazuje mi się panel do podawania hasła i loginu
tylko
> pisze Cytuję :"Could not connect to Steam network."Jest jeszcze trochę tego ale to (moim
zdaniem)
> nieistotne.
Też to miałem, jak steam włączał się od razu po włączeniu kompa. Mam internet radiowy, i zawsze
komp pare chwil mieli, zanim mogę się zalogować. Włącz komputer, poczekaj parę minut i próbuj.

Dzięki pomogło;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 16:44, Sztywny-pl napisał:

> Ale nie problem jest innego typu nie pokazuje mi się panel do podawania hasła i loginu
tylko
> pisze Cytuję :"Could not connect to Steam network."Jest jeszcze trochę tego ale to (moim
zdaniem)
> nieistotne.
Też to miałem, jak steam włączał się od razu po włączeniu kompa. Mam internet radiowy, i zawsze
komp pare chwil mieli, zanim mogę się zalogować. Włącz komputer, poczekaj parę minut i próbuj.

Dzisiaj wyszedł do tego patch . Naprawia ten błąd jak się ma internet radiowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 18:59, WorldWar3PL napisał:

Dzisiaj wyszedł do tego patch . Naprawia ten błąd jak się ma internet radiowy ;)


Myślałem, że jeszcze naprawią ten błąd z favorites bo to naprawde zaczyna się irytujące robić. Eh taką miałem nadzieje gdy widziałem napis updating steam platform, a tu takie rozczarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 08:48, Skwarek pl napisał:

VAC- Valve Anti Cheat


Tzw. VACek xD

Co do samego Steama ja jestem jak najbardziej za. Niby są pliki takie jak no steam, ale przykładowo była sobie 4 albo 5 dni temu aktualizacja i mój kumpel, który właśnie sobie tego używał już sobie nie pogra. Musi znowu męczyć sięz plikami, aktualizacjami jakimiś specjalnie dla piratów. Nie wspomnę już o HL2 i bawieniu się tam z linią komend. Nie prościej już kupić sobie tego HL2 + CS:S i mieć wszystko z głowy. Steam robi wszystko za nas i to mi się w nim podoba. Włączam kompa odpalam steama i czytam sobie o nowych informacjach, automatycznie ściąga aktualizację i po chwili mogę zanużyć sięw świecie CS:S''a :D
Jak dla mnie Steam to bardzo dobra rzecz, a Ci którzy na niego psioczą (oczywiście nie wszyscy) to piracą dlatego, iż im to przeszkadza :D
Tak jak wspomniał już Volvox, zjada mało Ramu, lista serwów bez włączania i ogólne ułatwienie życia.
Jestem podobnego zdania "więcej takich programów!" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótki poradnik jak zrobić, żeby działała zakładka favorites:

Pierwsza metoda:

0. Wylaczamy Steam razem z CSS

1. Wlazimy do folderu STEAM w nim do CONFIG i wypieprzamy plik serverbrowser.vdf

2. Odpalamy CSS''a.

3. Klikamy na FIND SERVERS przechodzimy na FAVORITES.

4. Klikamy na CHANGE FILTERS i wybieramy w ANTY-CHEAT opcje SECURE, po czym klikamy znos na CHANGE FILTERS aby zwinac wybor filtra.

5. Klikamy ADD A SERVER wklejamy ip serwa i OK, serwer pojawia sie na liscie.

6. Zamykamy to wszystko i wychodzimy z CSSa.

7. Odpalamy CSS''a

8. Klikamy na FIND SERVERS przechodzimy na FAVORITES.

9. Jesli do tego momentu wszystko zrobiles ok to na dole pod CHANGE FILTERS powinno byc: Counter-Strike: Source; Secure; Jesli tak nie ma to zaczynaj od poczatku!

10. Klikamy ADD A SERVER wklejamy ip ulubionego serwa i OK, serwer pojawia sie na liscie.

11. Wylaczamy ponownie CSS

12. Odpalamy po raz kolejny.

13. Klikamy na FIND SERVERS przechodzimy na FAVORITES, klikamy REFRESH

14. Od tej pory wystarczy po wejsciu do gry pkt. 13.


Druga lepsza metoda która niestety posiada skutki uboczne... trzeba zrobic tak:

0. Wylaczamy Steam (wraz z CSS)

1. Wlazimy do folderu STEAM w nim do CONFIG i wypieprzamy plik serverbrowser.vdf

2. Odpalamy CSS''a.

3. Klikamy na FIND SERVERS przechodzimy na FAVORITES.

4. Klikamy na CHANGE FILTERS i wybieramy w ANTY-CHEAT opcje SECURE, po czym klikamy znos na CHANGE FILTERS aby zwinac wybor filtra.

5. Klikamy ADD A SERVER wklejamy ip jakiegoś serwera i OK, serwer pojawia sie na liscie.

6. Zamykamy to wszystko i wychodzimy z CSSa.

7. Wlazimy do folderu STEAM w nim do CONFIG i klikamy prawym klawirem na plik serverbrowser.vdf w jego wlasciwosciach ustawiamy TYLKO DO ODCZYTU i zatwierdzamy.

Od tego momentu steam nie moze go zmieniac i mamy nasz Serwer w favoritach (czasem trezba klinac REFRESH albo nawet przestawic w filtrach ANTI-CHEAT na SECURE). Ubocznym skutkiem jest to ze nic wiecej w tym pliku gra nie zapisze (np. kolejnych serwow). No czyba ze od razu dodamy do favoritow kilka serwow, wyjdziemy z CSSa i dopiero usawimy na TYLKO DO ODCZYTU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczyło że grając w CSS zmieniłem filter na SECURE, wyłączyłem gre, restartnalem steama, włączyłem grę i vualla już działało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD-Key dostaniesz przy zakupie jednej z gier przeznaczonych na ta platforme. Moze to byc tak Half-Life 1, H-L 2 (zawierajacej takze gre CS:S oraz HL:DM), antologie jak i np. Counter Strike: Source+DoD+H-L:DM razem. Oczywiscie przy zakupie danej pozycji otrzymasz dostep tylko do gry/gier w niej zawartych. Innego sposobu nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamieniłem się z ziomem na konta . Ja na koncie miałem CS 1.6 + CSSOURCE ( w tym hl 1 + hl 2 ) ,a on tylko Counter-Strike 1.6 i Counter-Strike Czero . Wchodzę na jego konto , i bardzo mnie laguje w 1.6, wogóle wolno wchodzi nie wiem co robić -.-

p.s. : na konta zamieniłem się chwilowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze steam ma przyszlosc barwna ackzolwiek jest on za malo rozbudowany. Po 1 sciagac trzeba wszystko i inaczej sobie nie pograsz :) po drugie nie ma pause przy sciaganiu (na laczach typu sdi to bedzie sie pare dni sciagalo :P i pare dni nei mozna kompa wylanczac. Jesli to pojdzie w strone klijenta jako takiego sklepiku i zabezpieczenia to ok. Bo to ze zeby zagrac trzeba przez weryfikacje internetowa przejsc to juz nie jest problemem bo net jest wszedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że po ostatnim upadte (po dodaniu botów) gra zaczęła jakoś stabilniej chodzić? Może tylko zoptymalizowali coś pod starsze karty. Bo po wcześniejszych update''ach mój 5900xt miał takie dni, że potrafił wyświetlać 15 klatek na sekunde, a ostatnio wszystko wróciło do normy- 60-70 fps''ów. BTW: grał ktoś już w tego najnowszego fps''a dystrybowanego przez steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że istnieje sposób aby włączyć Half-Life 2 bez potrzeby włączania steama . Podobno trzeba coś dopisać - ale co ? Do formatowania dysku nie mam jak włączyć steama, a byłem w trakcie kolejnego przechodzenia HL 2 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokochałem steama kiedy się okazało, że moje płyty z HL2 padly. Z każdą inną grą byłaby padaka (no chyba że miałbym gwarancję nowych płyt, ale to rzadkość). A tak po prostu ściągnąłem prosto ze steama, zrobiłem backup na płycie i mam. Co prawda szło 15 kb/s, ale to wina mojego łącza a nie Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się