ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2007 o 22:46, PAPISHON napisał:


> Miałem takie coś przy okazji Red Orchestry. Pomógł bodajże reset kompa, a jak nie to reinstall

> gry. Później jak się zdarzało to po prostu próbowałem po około 20 minutach i działało
;)
Tylko że ja nie chce mieć reinstala. Dlaczego ? Nie chce mi się aktualizować CSS prawie 2 godzin
:/


Wiesz, lepsze to niż niemożność grania ;) Spróbuj ponownie za kilka minut, zresetuj kompa, a jak nie podziała to pomyśl nad reinstalem. Oczywiście jest zapewne inny sposób, ale ja go nie znam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reset nie działa, najwyżej jutro spróbuję, może będzie działać. Najwyżej przez tego głupiego Steama nie zagram sobie w sobotę w Counter Strike Source... a miała to być taka piękna sobota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zacząłem korzystać ze Steama i mam pytanie. Czy konieczne jest uaktualnianie gry, by móc w nią grać?
Bo posiadam dość słabe łącze internetowe i nie wiem czy jest sens ściągania updatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 20:03, Firaxo napisał:

Niedawno zacząłem korzystać ze Steama i mam pytanie. Czy konieczne jest uaktualnianie gry,
by móc w nią grać?
Bo posiadam dość słabe łącze internetowe i nie wiem czy jest sens ściągania updatów.

No ja ostatnio kupiłem Ostfronta i nie było bata. Na 512 to chyba z godzinę trwało, ale nie mierzyłem dokładnie. Dlatego zawsze byłem przeciwnikiem steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 20:03, Firaxo napisał:

Niedawno zacząłem korzystać ze Steama i mam pytanie. Czy konieczne jest uaktualnianie gry,
by móc w nią grać?
Bo posiadam dość słabe łącze internetowe i nie wiem czy jest sens ściągania updatów.

No ja ostatnio kupiłem Ostfronta i nie było bata. Na 512 to chyba z godzinę trwało, ale nie mierzyłem dokładnie. Dlatego zawsze byłem przeciwnikiem steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2007 o 20:07, hans olo napisał:

> Bo posiadam dość słabe łącze internetowe i nie wiem czy jest sens ściągania updatów.
No ja ostatnio kupiłem Ostfronta i nie było bata. Na 512 to chyba z godzinę trwało, ale nie
mierzyłem dokładnie. Dlatego zawsze byłem przeciwnikiem steama.

No mi to trwało z 3 godziny, ale dobrze że można zrobić backupa na płytce i jest święty spokój.

Ps.Steam to największy shit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już najbardziej wkurza mnie to, że gdybym np. zrobił sobie z kumplami tymczasową sieć lokalną (bywa, że robimy sobie prywatne imprezy polegające na graniu non stop przez LAN w czyimś domu), to nie ma bata, żeby sobie pograć w takiego Ostfronta, bo trzeba się zalogować na steama. I nawet mając komplet oryginałków nie możemy ich użyć. Po co w ogóle robić LAN do czegoś co go praktycznie wyklucza z użycie (no chyba, że to jest LAN z dostępem do internetu, ale to tak jakby korzystać z znaków dymnych mając do dyspozycji telefon). To jest totalnie odjechany absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście, Steama posiadam już prawie rok i nie narzekam ;) Czasami tylko, gdy próbuję go włączyć, trwa to dość długą chwilę, nieraz nawet 5 minut :/ Za ten czas, można już komuś założyć banię w CS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam''a zainstalowałem tylko po to, by pograć w The Ship, a gdy free-trial się skończył pozostawiłem go na komputerze. Niestety miał spięcia z moim klientem Guild Wars, więc musiałem mu powiedzieć "Żegnaj".

Ogólnie Steam nie jest mi do niczego potrzebny, bo w sieci nie gram, ani nie mam gier, do których działania jest potrzebny ten właśnie programik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie update Steam`a robi sie dosc szybko (gora to 30 minut) ale z drugiej strony to ja mam bardzo szybkie lacze (2 mega)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 21:02, Adamzzz napisał:

Ogólnie Steam nie jest mi do niczego potrzebny, bo w sieci nie gram, ani nie mam gier, do których
działania jest potrzebny ten właśnie programik.


Trailery, do różnych gier, dema małych grywalnych gier jak Zuma czy innych staroci (również Half Life 2d),

Do tego masz zapewniony najlepszy program do ściągania plików, jaki było mi dane obsługiwać

Mało? No może rzeczywiście, ale gdy wchodzisz w posiadanie jednej z gier firmy Valve zaczyna się robić bardzo interesująco:
- rzetelny spis modów wraz z linkami i downloadem
- świetny program do wyszukiwania serverów, szybkiego łączenia i wylogowywania
- system zabezpieczeń godny zaufania.
- posiadanie swojej ulubionej gry w każdym miejscu na świecie i na każdym PC jakim tylko Ci się zachce. Warunek to konto na Steam i zarejestrowana gra. :)
- brak jakiegokolwiek spyware''a w całym systemie (w przeciwieństwie do takich konkurentów jak XFire, BF2 czy innych wielorakich produkcji).

Tych argumentów można mieć naprawdę dużo świadczących na korzyść steama. Argumentów przeciw raczej będzie mniej od tych świadczących na plus. W końcu jest to obecnie najlepsza platfroma do gier. Która nawet przeprowadza statystyki podczas gry i zapisuje je do wglądu dla samego gracza jak i ogółu. Wg. mnie CS jako najlepszy shooter MP zasługiwał na tej klasy oprogramowanie. WON przy Steamie to różnica gigantyczna. Nowa wybierałka serverów wyprzedza technologicznie nie jednego fpsa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko tyle mogę powiedzieć o "Steam" czasami mnie wkurzają autorzy tego programu bo kiedyś czytałem na stronce CS''a że jak ktoś ma okradzione konto "Steam" i chcę je odzyskać to musi zapłacić wpierw autorom "Steam" :/ bardzo duży minus to jest!!!. Autorzy bardzo takim sposobem szkodzą użytkownikom "Steam" i tylko żerują na nich aż ktoś zostanie okradziony i będzie musiał im zapłacić za odsyskanie konta :/. Mój kolega powiedział bardzo mądre słowo "Nienawidzi Steam''a" popieram go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do Steama nic nie mam, nie prosiłem także Ciebie, byś przedstawił mi argumenty "za". Po prostu nie jest mi potrzebny. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszedłem na stronę steam i nawet fajna ta sttrona tanio hl kupić można nawet ale ogólnie płacić ze gry w dolcach do już przesada. powinien powstać polski oddział steam''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, jednak sam Steam jest bardziej problematyczny niż pożyteczny jak dla mnie. Szczególnie wtedy kiedy dojdzie np do zerwania połączenia... Co do systemu zabezpieczeń - no nie wiem, czy pokazywanie nazw kont graczy jest na plus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę w statystykach użytkowników grających na steamie i wyszła ciekawa informacja - w chwili obecnej na 150tysięcy graczy:
100tysięcy gra w CS1.6,
25tys w CS:S
12tys w CS:CZ
5tys DoD
2tys DoDS

Więcej informacji nt. statystyk znajdziecie tutaj po rozwinięciu zakladki View detailed stat by game u dołu stronu.

http://www.steampowered.com/v/index.php?area=stats

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze Steam''em. Dość poważny (chyba) i coś nie mogę znaleźć odpowiedzi w necie.

Mianowicie mam klienta Steam, po podaniu mu klucza z oryginalnej pudełkowej wersji Half-Life (i to tej świetnej wersji all in one, Half-Life, Opposite Force, Blueshift i CS w wersji 1.3) ładnie mi wyświetla w "My Game" (czy jakoś tak) wszystkie gry, które pod Half-Life podchodzą (Team Fortress m. in. itd.). I są to gry, które mogą sobie pociągnąć w najnowszej dostępnej wersji. Miodzio.

Ale co zrobić, jeżeli ja już mam zainstalowanego np. Half-Life i chciałbym, żeby Steam zrobił upgrade mojej instalacji? Nie zauważyłem żeby klient Steam potrafił wykryć istniejące instalacje, ani też nie znalazłem takiej opcji, która pozwoliłaby mi ręcznie takową instalację dodać. Po co mam ciągnąć z netu 500MB danych skoro zależy mi tylko na nałożeniu łaty? Dodam, że Half-Life siedzi u mnie na dysku F:, a Steam na systemowym C:.

W dodatku o ile pokusiłem się o próby instalacji pełnej wersji Steam''owej Half-Life to zawsze ląduje ona na C:. Nie można wskazać innego katalogu docelowego... chyba?

Ktoś wie jak zrobić upgrade istniejącej już w kompie instalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się