ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

33 minuty temu, Sarinew napisał:

Jezeli wierzyc opisom  w wersji PC to maksymalny koszt jest 69,36  ? Ale jak to interpetować nie mam pojęcia, Nie mam gry, więc cennika wewnątrz gry nie zobaczę. 

Ale z tego co się praktykuje to koszt pojedynczego epizodu kupionego osobno będzie wyższy niż zakup w specjalnym pakiecie wszystkich.

Zresztą to już jest spełnione w wersji na konsole, bo  za całość od 1 do 5 epizodu chcą 58,49(w promocji), a nawet bez promocji całość jest tańsza niż osobne kupno 1 i zestawu 2-5. 

(Zreszta mozliwe, ze po premierze calosci kiedys trafi do xbox game pass? ale tak serio, kto to wie? i jak przeliczyc  cene czy oplacalnosc zakupu teraz?)

O którą konsolę Ci chodzi? Właśnie sprawdziłem ofertę na PS Store i tam całość kosztuje 99 zł - za te 59 to bym brał w ciemno.

Sorry, to jednak Seasons Pass a samej gry nie mogę znaleźć, być może jest tylko to.

Edytowano przez lis_23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis_23 napisał:

O którą konsolę Ci chodzi?

 xbox one , o faktycznie moglem wczesniej sprecyzować bo co inny sklep to inna cena.(az dziwne, ze sklep MS ma taka cene)

masz linka

https://www.microsoft.com/pl-PL/store/p/Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-The-Telltale-Series---The-Complete-Season-Episodes-1-5-/BTV7R4W6B6ZD

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sarinew napisał:

 xbox one , o faktycznie moglem wczesniej sprecyzować bo co inny sklep to inna cena.(az dziwne, ze sklep MS ma taka cene)

masz linka

https://www.microsoft.com/pl-PL/store/p/Marvel-s-Guardians-of-the-Galaxy-The-Telltale-Series---The-Complete-Season-Episodes-1-5-/BTV7R4W6B6ZD

 

Wszedłem do sklepu z konsoli i jest wyprzedaż gier Telltale. Mogę grę zakupić z tego linka, który wkleiłeś zamiast z poziomu konsoli? Chodzi o łatwiejsze wypełnienie formalności. Rozumiem, że płacić można tylko kartą, nie da się zrobić przelewu z konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lis_23 napisał:

Mogę grę zakupić z tego linka, który wkleiłeś zamiast z poziomu konsoli? Chodzi o łatwiejsze wypełnienie formalności. 

Szczerze to nie znam się na  sklepie MS ani na sklepie xboxa, ani jak z formalnościami.

Rozsadek mówi, ze jak sie zalogujesz kontem uzywanym na xboxie na podanym linku i wszystko bedzie pasowac typu dane/historia zakupow czy co tam mozna sprawdzic to wydaje mi sie, ze taki zakup to bedzie normalny zakup. 

 

Edytowano przez Sarinew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem grę poprzez stronę. Wszystko jest ok, zapłaciłem, mam potwierdzenie, itp. ale nie mam gry na X One ... Nie wiem, może coś źle zrobiłem? Napisali, że:

Dziękujemy za złożenie zamówienia

Spróbujemy zainstalować tę zawartość zdalnie na Twojej domowej konsoli Xbox One. Jeśli funkcja automatycznego pobierania jest wyłączona, włącz ją. Na konsoli Xbox One przejdź do lokalizacji Ustawienia > System > Aktualizacje > Aktualizuj moje gry i aplikacje. Tę i inne zainstalowane pozycje znajdziesz tutaj: Moje gry i aplikacje.

tyle, że tam nic nie mam. Nawet uruchomiłem ponownie konsole i nic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się wpakowałem ...

Na koncie Microsoft (gdzie zakupiłem grę) jestem jako Jacek L i jest mój główny adres  - lelen_lis@poczta.fm

Natomiast na X One jestem jako Jacek L i mam nick wybrany przy uruchamianiu konsoli, jeszcze X360, mam też inny adres na pocztę gmail.

Widocznie konsola widzi tylko konto Xboxowe ale nie widzi konta Microsoft ... co mogę w takim wypadku zrobić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mam dwa konta (w ub. roku zapomniałem hasła i wtedy zarejestrowałem się chyba na koncie Microsoftu na kompie i w ten sposób utworzyło mi się drugie konto) ale gdy chcę dodać to drugie konto to pisze mi, że:

 

"Użytkownik rudylis22@gmail.com jest już dodany.

Z tego konta Microsoft korzysta inny użytkownik tego urządzenia, dlatego nie można dodać go tutaj."

 

Ech, gdybym kupił grę po bożemu poprzez sklep konsoli nie byłoby problemów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za tyle postów, ale tutaj czas edycji jest bardzo krótki i po pewnym czasie nie da się już zmienić treści posta.

Piszę, żeby nikt sobie już nie zawracał głowy, gdyż sam to jakoś rozwiązałem.

Okazało się, że mam dwa profile/konta?:

- jeden na Xbox One i tam mam Forza Motosport 6, Halo 5 Guardians, Gears of Wars Ultimate Edition oraz Gears of Wars 4.

- Drugi na Windowsie 10 i koncie Microsoft i na nim mam Halo Wars Definitive Edition, Halo Wars 2 (gry zakupione na PC, które mogę też zainstalować na XO) oraz tych Strażników Galaktyki.

Udało mi się zalogować na to konto z W10 i teraz mam dwa profile - nie wiem tylko, dlaczego ;)

Edytowano przez lis_23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Shadow of Mordor zgarnąłem w edycji GOTY jeszcze karty sprzedam to sobie kupię GTA San Andreas :)

Swoją droga jak co roku serwery nie wytrzymały czemu Valve nic z tym nie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MisticGohan_MODED napisał:

Serwery zazwyczaj nie wytrzymują pierwszego dnia. Potem idzie normalnie bo każdy już ogarnął jakie są przeceny i są po zakupach.

I tak było lepiej niż rok temu- wtedy kompletnie nie szło się zalogować w pierwsze godziny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może się wydawać głupie, ale do tej pory z tego nie korzystałem... Mianowicie: Czy Steam Cloud przechowuje save'y? Czy po zainstalowaniu gry na innym komputerze automatycznie je pobierze? Czy może muszę przerzucać pliki zapisu między komputerami na pendrivie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gry. Jak ustawisz w kliencie Steam widok -> Lista gier, to gra, która ma przy swojej "ikonce" symbol chmurki, przechowuje save w w chmurze. Ta która nie ma - jak łatwo zgadnąć, nie obsługuje Steam Cloud i w jej przypadku trzeba zlokalizować save na dysku i przerzucić na inny komputer na np. pendrive. Poza tym chyba pliki w Steam Cloud mają "termin ważności" - jakie było moje zdziwienie gdy po długim okresie nie grania postanowiłem ściągnąć Portal 2 i kontynuować grę od momentu w którym przerwałem.. Save wyparował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam takie pytanie - kto wrzuca recenzje Gramowego Kuratora na Steam? Bo zastanawiamy się z Myszastym kto zajmuje się tym tematem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się