Laid_back

Wątki z ogłoszeniami - szukam/oddam/zamienię/sprzedam/kupię

12815 postów w tym temacie

Co sądzicie o wątkach z ogłoszeniami użytkowników - co jakiś czas pojawiają się u nas na forum np. oferty z grami czy gadżetami. Takie wątki są zazwyczaj zamykane przez Moderatorów, ale może czas, by wyszły z ukrycia? ;)
Może potrzeba nowego podforum z ogłoszeniami np. oddam ukończoną przygodówkę w dobre ręce czy kupię koszulkę z CS''a? A może nie chcecie by forum zamieniło się w tablicę ogłoszeń?
Jak to z Wami jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie z forum targowiska! To źle się skończy, znam jedną taką sytuację ;). A tak na serio, jeżeli zrobicie z tego podforum w stylu POMOCY TECHNICZNEJ czy RODZICÓW, to nie ma problemu, zawsze będzie można zminimalizować i nie będę zwracał na to uwagi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszy taki temat, niż spamerskie posty właśnie tego typu. Wiesz, a może warto by było założyć dział ( tak jak pomoc techniczna, rodzice i dzieci ) kupię/oddam/zamienię na forum, gdzie użytkownicy mogliby zamieszczać swoje ogłoszenia. Dobrze by było, gdyby ten dział był tak bardziej na dole, ażeby nie zwracał uwagi forumowych "konserwatystów" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:37, Laid back napisał:

Co sądzicie o wątkach z ogłoszeniami użytkowników - co jakiś czas pojawiają się u nas
na forum np. oferty z grami czy gadżetami. Takie watki są zazwyczaj zamykane przez Moderatorów,
ale może czas, by wyszły z ukrycia? ;)
Może potrzeba nowego podforum z ogłoszeniami np. oddam ukończoną przygodówkę w dobre
ręce czy kupię koszulkę z CS''a? A może nie chcecie by forum zamieniło się w tablicę
ogłoszeń?
Jak to z Wami jest? :)

Allegro to z Was nie będzie, także chyba lepiej sobie odpuścić. Myśle, że w dzisiejszych czasach jak ktoś chce sobie coś tanio - używanego- kupić to właśnie odwiedzi All''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł w sumie dość ciekawy o ile byłoby to osobne podforum techniczne ... :). Sam chciałem coś dać na GSie w stylu ogłoszenia "sprzedam" ale koniec końców nic z tego nie wyszło. A takie pytanie mam ... czy ograniczenie do produktów byłoby związane tylko z grami / gadżetami czy można by ogłaszać np: sprzedaż książek, płyt etc. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdecydowanie przeciwny robieniu z forum gram.pl targowiska... A najrozsądniejszym wyjściem, gdyby Ekipa gram.pl się na taki krok zdecydowała byłoby osobne podforum... A jak to z wami jest, droga Ekipo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:45, Skwarek pl napisał:

> Co sądzicie o wątkach z ogłoszeniami użytkowników - co jakiś czas pojawiają się
u nas
> na forum np. oferty z grami czy gadżetami. Takie watki są zazwyczaj zamykane przez
Moderatorów,
> ale może czas, by wyszły z ukrycia? ;)
> Może potrzeba nowego podforum z ogłoszeniami np. oddam ukończoną przygodówkę w dobre

> ręce czy kupię koszulkę z CS''a? A może nie chcecie by forum zamieniło się w tablicę

> ogłoszeń?
> Jak to z Wami jest? :)
Allegro to z Was nie będzie, także chyba lepiej sobie odpuścić. Myśle, że w dzisiejszych
czasach jak ktoś chce sobie coś tanio - używanego- kupić to właśnie odwiedzi All''a.


Piterowi nie chodziło o Allegro! Nie chodzi o oferty handlowe, reklamowe, komercyjne, ale o takie wątki jak:

"Szukam gildii", "Gildia Szuka", czy nasz wątek o itemkach w GW, eventy, oddam pieska ... itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:52, LordYoghurt napisał:

Osobiście jestem zdecydowanie przeciwny robieniu z forum gram.pl targowiska... A najrozsądniejszym
wyjściem, gdyby Ekipa gram.pl się na taki krok zdecydowała byłoby osobne podforum...
A jak to z wami jest, droga Ekipo?



Podforum :) Wzorem pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:54, Soleila napisał:

/.../ > Podforum :) Wzorem pomocy technicznej.

Targowiska chyba nie da się uniknąć, ale podforum mogłoby zostać. Jak się nie sprawdzi, to zawsze mozna je zlikwidować. Teraz rygorystyczne traktowanie zakazu ogłoszeń zamyka drogę tym, którzy od dawna szukają możliwości legalnego nabycia jakiejś tam gry - dla nich skarbu, dla innych posiadaczy czegoś zupełnie zbędnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 12:35, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Podforum :) Wzorem pomocy technicznej.
Targowiska chyba nie da się uniknąć, ale podforum mogłoby zostać. Jak się nie sprawdzi,
to zawsze mozna je zlikwidować. Teraz rygorystyczne traktowanie zakazu ogłoszeń zamyka
drogę tym, którzy od dawna szukają możliwości legalnego nabycia jakiejś tam gry - dla
nich skarbu, dla innych posiadaczy czegoś zupełnie zbędnego.


O, cześć Weteranie!

Przyznam, że dzisiaj w gramie rozgorzała dyskusja na ten temat. Od razu zaznaczam, że (przynajmniej ja) boję się takiego miejsca na forum ze względu na ew. nieakceptowalne ogłoszenia - np. konkurencyjne ofery. Z drugiej strony sporo jest już wątków "ogłoszeniowych". Takim całkowitym zakazem zamykamy też drogę do rozwiązania problemów forumowiczom, o których piszesz.

Tak więc, droga społeczności - czekamy na Wasze za/przeciw. Jeśli za to w jaki sposób, jak z regulaminem, co z opieką nad takim forum? Jeśl przeciw to dlaczego? A nasza ekipa Mordek co na to?:)

Justa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha i kto tu łamie regulamin? ;> W sumie nie mam nic przeciwko ale jeżeli już ma być, to sądzę że temat powinien zostać przypięty zaraz obok ogłoszeń żeby nie były tworzone nowe (i tak będą ale mniej ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 12:43, Soleila napisał:

> > /.../ Jeśli za to w jaki sposób,
jak z regulaminem, co z opieką nad takim forum? Jeśl przeciw to dlaczego? A nasza ekipa
Mordek co na to?:)

Problemów na pewno będzie i to dużo. Chociażby z piratami. Zjawisko piractwa jest słusznie tępione ale czy wszystko wychodzi na jaw? Na pewno nie. Na podforum na pewno ktoś będzie próbował komuś wcisnąć pirata. I już mamy problem, jak tego uniknąć. Albo stan płyty z grą. Ktoś dostanie porysowaną i do kogo będzie kierował pretensje? Do oddającego, ale jakiejś mierze do ekipy gram.pl.
Ktoś musiałby tego targowiska pilnować. Regulamin też musiałby być odrębny. I chyba najważniejsze: to podforum może być dostępne wyłacznie dla forumowiczów. Osoby z "zewnątrz" mogą tylko namieszać.

Dnia 26.05.2008 o 12:43, Soleila napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W myśl nowej dewizy gram.pl ("Podfor nigdy za wiele!"), nie miałbym nic przeciwko, choć wolałbym, abyście pozwoli właśnie użytkownikom konfigurować te podfora. Zamiast z góry narzucać ile i co w nich będzie, dajcie ludziom możliwość wyboru ich liczby i doboru tematów w nich się znajdujących, poprzez belkę flirtowania kategorii w każdym z nich. Wtedy każdy będzie mógł dopasować forum do siebie, a konserwatyści pozostaną przy jednym głównym (pod)forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 13:09, rob006 napisał:

W myśl nowej dewizy gram.pl ("Podfor nigdy za wiele!"), nie miałbym nic przeciwko, choć
wolałbym, abyście pozwoli właśnie użytkownikom konfigurować te podfora. Zamiast z góry
narzucać ile i co w nich będzie, dajcie ludziom możliwość wyboru ich liczby i doboru
tematów w nich się znajdujących, poprzez belkę flirtowania kategorii w każdym z nich.
Wtedy każdy będzie mógł dopasować forum do siebie, a konserwatyści pozostaną przy jednym
głównym (pod)forum ;]


W tej chwili nie jest to możliwe, ale pomysł bardzo, bardzo ciekawy. :) Na razie musimy działać na tych funkcjonalnościach, które już istnieją. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 11:53, Soleila napisał:

Piterowi nie chodziło o Allegro! Nie chodzi o oferty handlowe, reklamowe, komercyjne,
ale o takie wątki jak:

"Szukam gildii", "Gildia Szuka", czy nasz wątek o itemkach w GW, eventy, oddam pieska
... itp ;)


Pssst w takim razie tytuł tematu jest mylący :)

Co do pomysłu, chyba nie tędy droga. Tematy typu szukam gildii/gildia rekrutuje powinien być w jakiś sposób powiązany z wątkiem danej gry. Odseparowanie wątku głównego i wątków ogłoszeniowych nt. np. Guild Wars, to moim zdaniem chybiony pomysł (przypięty post jak już sie dawno przekonaliśmy nie wystarczy, niestety)

Druga sprawa, że radze zapytać obecne mordki, bo wydaje się że ta zmiana to głównie więcej roboty dla niech. Wyłapywanie komercyjnych ofert, piratów, naciągaczy. Kierowanie zdezorientowanych użytkowników w odpowiednie wątki.

Kolejny problem to bumpowanie wątków, zazwyczaj przy okazji wszelakich ogłoszeń na forach jest to dozwolone (w końcu im wyżej dana oferta, ogłoszenie tym skuteczniejsza jest), a to znów spowoduje zalanie wątków spamem.

Taka tablica ogłoszeń ma niewiele zalet, za to ogromną ilość minusów. Nie wydaje mi się by warto byłoby iśc ta drogą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie świetny pomysł. Co nie pójdzie na Allegro to będzie mogło pójść tutaj. Mam parę takich rzeczy, które mogą zainteresować resztę forumowej braci. Mam jednak tylko jedną obawę. Obawiam się, że na forum udzielają sie w znakomitej większości ludzie, którzy raczej osiemnastki nie zakończyli i jeżeli będziemy mieli handlować z całą Polską to raczej nie będzie innej drogi niż przelewy. Do tego jest potrzebne konto w banku, co pewnie znikomy procent ludzi na forum posiada. Znając też poczucie humoru niektórych z Was wysyłanie paczek za pobraniem też raczej w grę nie wchodzi. Pozostanie chyba tylko odbiór osobisty a tu już będę naprawdę małe szanse by coś wskórać. Może się nie znam albo znowu zrzędzę, ale mam takie właśnie przeczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 13:20, YahooPL napisał:

Jak dla mnie świetny pomysł. Co nie pójdzie na Allegro to będzie mogło pójść tutaj. Mam
parę takich rzeczy, które mogą zainteresować resztę forumowej braci. Mam jednak tylko
jedną obawę. Obawiam się, że na forum udzielają sie w znakomitej większości ludzie, którzy
raczej osiemnastki nie zakończyli i jeżeli będziemy mieli handlować z całą Polską to
raczej nie będzie innej drogi niż przelewy. Do tego jest potrzebne konto w banku, co
pewnie znikomy procent ludzi na forum posiada. Znając też poczucie humoru niektórych
z Was wysyłanie paczek za pobraniem też raczej w grę nie wchodzi. Pozostanie chyba tylko
odbiór osobisty a tu już będę naprawdę małe szanse by coś wskórać. Może się nie znam
albo znowu zrzędzę, ale mam takie właśnie przeczucia...


Yahoo, ale to nie o takie ogłoszenia chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


nie traktujcie takiego dzialu jak allegro, bo to allegro nigdy nie bedzie. Watpie, zeby istnial tu jakis system weryfikacju danych, czy komentarzy, albo jakis sposob do dochodzenia swoich praw w przypadku oszustwa. Widze, to po prostu jak zbior luznych tematow z ogloszeniami, nikt nie bedzie mogl miec o nic pretensji, jak cos pojdzie nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się