Laid_back

Wątki z ogłoszeniami - szukam/oddam/zamienię/sprzedam/kupię

12815 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2008 o 22:24, KŁEJK napisał:

Mi też idea się podoba ale co w przypadku gdyby doszło do oszustwa lub podobnego przypadku
? Poszkodowany zostałby praktycznie na lodzie ... :/


Zawsze pozostaje zdrowy rozsądek i ograniczone zaufanie do ludzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 22:29, rob006 napisał:

Zawsze pozostaje zdrowy rozsądek i ograniczone zaufanie do ludzi ;]


W sumie tak ;P. Ale i to nie zawsze wystarcza xD. Może przydałoby się coś w rodzaju kart weryfikacyjnych które otrzymywalibyśmy po dostarczeniu do gramu naszych danych ? Choć nie wiem czy to jest możliwe i legalne od strony prawnej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii bezpieczeństwa uważam, że:
1. nikt nie każe Ci korzystać z forumowych ogłoszeń - to Twoja własna decyzja
2. Internet jest pełen stron z wszelkiej maści ogłoszeniami, więc nie rozumiem dlaczego na gram.pl ma to być nielegal ;]
3. ja ktoś będzie Cię chciał naciąć, to i za pomocą Allegro to zrobi :/
4. forum ma bardzo prosty system weryfikacji użytkownika ---> jego statystyki; do tego modkowie mogliby dorzucić ograniczenia (odpowiednia ilość postów/ranga czy okres rejestracji na forum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 22:37, Dark Templar napisał:

1. nikt nie każe Ci korzystać z forumowych ogłoszeń - to Twoja własna decyzja

nie twierdzę że nie ...

Dnia 26.05.2008 o 22:37, Dark Templar napisał:

2. Internet jest pełen stron z wszelkiej maści ogłoszeniami, więc nie rozumiem dlaczego
na gram.pl ma to być nielegal ;]

tyle że na innych stronach istnieje pewna ( powiedzmy szczerze raczej niewielka ale zawsze ) szansa na odzyskanie pieniędzy ... lub choćby ukaranie oszusta ...

Dnia 26.05.2008 o 22:37, Dark Templar napisał:

3. ja ktoś będzie Cię chciał naciąć, to i za pomocą Allegro to zrobi :/

patrz pkt wyżej ...

Dnia 26.05.2008 o 22:37, Dark Templar napisał:

4. forum ma bardzo prosty system weryfikacji użytkownika ---> jego statystyki; do
tego modkowie mogliby dorzucić ograniczenia (odpowiednia ilość postów/ranga czy okres
rejestracji na forum)

Może i by to pomogło ale czy ograniczyłoby w dużej mierze oszustwa i podobne akcje ... nie sądzę ... ale spróbować chyba można ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 22:43, KŁEJK napisał:

tyle że na innych stronach istnieje pewna ( powiedzmy szczerze raczej niewielka ale zawsze
) szansa na odzyskanie pieniędzy ... lub choćby ukaranie oszusta ...


Nie chodziło mi o portale pokroju Allegro, eBay itp. Miałem na myśli zwyczajne fora na którym weryfikacji danych jest nawet gorsza niż w przypadku gram.pl (tutaj, żeby coś potrzebny jest w miarę poprawny adres ;]). Jak już wspominałem znam forum, gdzie cały dział z ogłoszeniami opiera się na wzajemnym zaufaniu, a szanse na odzyskanie kasy z pomocą adminów są mniejsze niż zero ;) Mimo to ludzie z tego korzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przeciw! Po pierwsze - nie na forum takie coś. To już reaktywacja Używek byłaby sensowniejsza. Można by po prostu dodać do niej kilka nowych funkcji, ale nie mieszać tego z forum. Po drugie będzie to raczej nie wygodne - przeglądać te wszystkie posty w poszukiwaniu czegoś dla siebie... Na stronie używek sprawdzało się to o wiele lepiej. No i po trzecie, wraz z otworzeniem takiego podforum przybędzie kolejna fala trolli, którzy między dodawaniem kolejnych beznadziejnych ogłoszeń postanowią coś "napisać" w innych wątkach... I tak już mamy tutaj zbyt wielu spamerów. Poza tym sam regulamin zabrania ogłoszeń na forum - źle Wam z tym? Po co zmieniać coś co jest dobre i świetnie się sprawdza?
Czyli ogólnie mówiąc jestem na nie. Gdyby jednak utworzyć taki dział ogłoszeń na wzór używek, czyli na osobnej stronie, osobnym dziale to nie widziałbym większych przeciwwskazań. Ewentualnie gdyby wprowadzono selekcję (lub jak kto woli - ograniczenia) użytkowników z możliwością zamieszczania ogłoszeń to również byłbym bardziej uległy... Jednak mimo wszystko twierdzę, że ogłoszenia na forum nie powinny mieć prawa bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 22:05, YahooPL napisał:

> To nie ma być serwis aukcyjny tylko ogłoszeniowy. Gram w żaden sposób nie pośredniczyłby

> ani nie pilotował ewentualnych transakcji między użytkownikami.

Ale nie da się ukryć, że takie ogłoszenia wiązały by się z wymianą gotówkową nad którą
nikt już by nie miał kontroli bo wątpie by wszyscy byli uczciwi i zaufani. Trochę bez
sensu to wszystko...

Nie bardzo rozumiem. Dlaczego wg ciebie bez sensu jest że ktoś, kto nie ma takich uprawnień miałby zaglądać do mojego portfela ? Który ty jesteś rocznik ? Bo wygląda mi to na powrót do komuny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 09:13, SwenG napisał:

Nie bardzo rozumiem. Dlaczego wg ciebie bez sensu jest że ktoś, kto nie ma takich uprawnień
miałby zaglądać do mojego portfela ? Który ty jesteś rocznik ? Bo wygląda mi to na powrót
do komuny ;)


Teraz to ja Ciebie nie kumam. Zamotałeś zupełnie. Czemu zaglądać do portfela? Aukcję na Allegro tez nazywasz zaglądaniem do portfela drugiemu? Po prostu chodzi mi o to, że jak już coś kupisz od kogoś z forum to praktycznie tracisz kontrolę nad całym interesem. Znacznie lepszym wyjściem byłoby dawać opisy i zdjęcia danych przedmiotów a jak zgłosi się ktoś chętny to przenieść się na grunt Allegro. Wystawić przedmiot, mieć zaplecze prawne i wszystko sprawnie rozegrać. Kupowanie w ciemno przez forum będzie złym pomysłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Zaraz pojawią się podfora dla działkowców :/ Ludzie, opamiętajcie się... Do takich ogłoszeń wystarczy tylko jeden, przypięty temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 09:37, Lamb3rt napisał:

Ech... Zaraz pojawią się podfora dla działkowców :/ Ludzie, opamiętajcie się... Do takich
ogłoszeń wystarczy tylko jeden, przypięty temat.


Ej no ... nie popadajmy w skrajności. To na razie z tego co wiem tylko luźny plan który być może się ziści. Ale moim zdaniem żeby to wypaliło trzeba się za to zabrać porządnie i sprawować tam porządek ... a z tym mogłoby być ciężko bo oszustów na tym świecie nie brakuje a byłoby to swego rodzaju miejsce do takich ... akcji ... :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mi pomysł odpowiada jak najbardziej :)
Jak by pomysł nie wyszedł, to można to zamknąć, spalić i wpi... w piach z tym ;).
Takie ogłoszenia były by bardzo pomocne, choćby do szukania partnerów do gier, zwłaszcza tych mniej popularnych. I tak wiadomo, że ludzie z gram.pl wymieniają się, lub handlują różnymi rzeczami między sobą, tylko jest to lekko kłopotliwe. Czasami zdarza się nam robić porządki znajdujemy różne rzeczy, które kogoś innego mogą zainteresować, na Allegro nie chce się nam ich sprzedawać (bo albo trudno sprzedać, albo za dużo z tym zabawy), a tak wyrzucić na śmietnik trochę szkoda, a możliwe, że na gramie znalazł by się ktoś kto wziąłby w dobre ręce.
Oczywiście wypadało by napisać do tego jakiś regulamin - gram.pl nie bierze odpowiedzialności za... itd.
Mnie osobiście by interesowała opcja - zamienię, czasami zdarza się wygrać cuś w konkursach, co nie do końca trafia w moje gusta, lub "dubluje" się, a na allegro popyt na to mały, a nawet jeżeli jest większy, to cena jest niska.
To takie moje luźne przemyślenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem co o tym sądzić , po przeczytaniu postów userów ingerujących w ten temat mam różne myśli .Największym plusem pomysłu była oczywiście wspomniana już wcześniej możliwość "Handlu" między gramowiczami .Ale co gdyby pojawiły się problemy np. oszustwa między użytkownikami. Do takich spraw trzeba podchodzić bardzo łagodnie . Oczywiście nie ma tu nawet mowy o zamianie forum na tablicę ogłoszeń , co innego podforum utrzymane w należytym porządku przez określonego moderatora. Najlepsza opcją jaką widzę było by wprowadzenie wersji beta tegoż ogłoszeniowego podforum i sprawdzić jak przyjmą go gramowicze. Tyle z mojej strony. Mam nadzieję że ekipa będzie wiedziała co należy zrobić :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 09:30, YahooPL napisał:

> Nie bardzo rozumiem. Dlaczego wg ciebie bez sensu jest że ktoś, kto nie ma takich
uprawnień
> miałby zaglądać do mojego portfela ? Który ty jesteś rocznik ? Bo wygląda mi to
na powrót
> do komuny ;)

Teraz to ja Ciebie nie kumam. Zamotałeś zupełnie. Czemu zaglądać do portfela? Aukcję
na Allegro tez nazywasz zaglądaniem do portfela drugiemu? Po prostu chodzi mi o to, że
jak już coś kupisz od kogoś z forum to praktycznie tracisz kontrolę nad całym interesem.
Znacznie lepszym wyjściem byłoby dawać opisy i zdjęcia danych przedmiotów a jak zgłosi
się ktoś chętny to przenieść się na grunt Allegro. Wystawić przedmiot, mieć zaplecze
prawne i wszystko sprawnie rozegrać. Kupowanie w ciemno przez forum będzie złym pomysłem...

Owszem, ale od tego są takie serwisy jak Allegro, to ma być tylko dział z ewentualnymi ogłoszeniami. Jak chcesz to dogadujesz się, żeby oferent wystawił grę na aukcji i już, ale to ma zależeć wyłącznie od osób zainteresowanych a nie być obciążeniem dla serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 21:57, SwenG napisał:

> Typowe róbta co chceta i zero wsparcia.
> Coś zbyt pięknie to wszystko wyglądało żeby było naprawdę ;P
To nie ma być serwis aukcyjny tylko ogłoszeniowy. Gram w żaden sposób nie pośredniczyłby
ani nie pilotował ewentualnych transakcji między użytkownikami.


Hej,

Czyżbyśmy mieli moderatora ew. podforum?;]

Raz jeszcze podkreślam - gram.pl w żaden sposób nie pośredniczyłoby przy ew. transakcjach. Co więcej - takie transakcji nie mogłyby odbywać się na forum, czy w serwisie, ale tylko i włącznie poza nim.

I jeszcze jedna uwaga - skupiacie się na handlu, ale tak jak zauważył kordzio:

"Takie ogłoszenia były by bardzo pomocne, choćby do szukania partnerów do gier, zwłaszcza tych mniej popularnych"

Pamiętajcie także o tym ^^

Nie widzę też przeszkód, aby za pośrednictwem tego podforum można było reklamować swoje gramsajty :) Co Wy na to?

I ostatnie słówko w tym poście - dzięki za dyskusję. Wasze uwagi są bardzo, bardzo pomocne. I czekam na więcej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 10:54, Soleila napisał:

Czyżbyśmy mieli moderatora ew. podforum?;]

Nawet jakbym chciał to nie wyrobię z czasem :/ Junior zajmuje 90% mojego czasu.

Dnia 27.05.2008 o 10:54, Soleila napisał:

Raz jeszcze podkreślam - gram.pl w żaden sposób nie pośredniczyłoby przy ew. transakcjach.
Co więcej - takie transakcji nie mogłyby odbywać się na forum, czy w serwisie, ale tylko
i włącznie poza nim.

No i to właśnie próbowałem wyjaśniać ;)

Dnia 27.05.2008 o 10:54, Soleila napisał:

I jeszcze jedna uwaga - skupiacie się na handlu, ale tak jak zauważył kordzio:
"Takie ogłoszenia były by bardzo pomocne, choćby do szukania partnerów do gier, zwłaszcza
tych mniej popularnych"

Pasuje, ale mimo wszystko takie tematy są dozwolone na forum ogólnym w tematach dotyczących danej gry (np. ''Call of Duty ogólne'' i tam bym raczej szukał graczy a nie w dziale ogłoszeń.

Dnia 27.05.2008 o 10:54, Soleila napisał:

Nie widzę też przeszkód, aby za pośrednictwem tego podforum można było reklamować swoje
gramsajty :) Co Wy na to?

W ostateczności, jednakowoż mam pewne obawy, że zrobiłby się z tego działu kącik wesołego spamera ;)

Dnia 27.05.2008 o 10:54, Soleila napisał:

I ostatnie słówko w tym poście - dzięki za dyskusję. Wasze uwagi są bardzo, bardzo pomocne.
I czekam na więcej :]

Jest więcej, nie ma za co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 10:54, Soleila napisał:

Nie widzę też przeszkód, aby za pośrednictwem tego podforum można było reklamować swoje
gramsajty :) Co Wy na to?


To może już zacznijcie szukać moderatora, który by pilnował tego bagna... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem, że moje zdanie może niekonieczne jest, ale może jak kolejna osoba to powie, to wreszcie większość załapie...
nikt tu z założenia nie chce przy pomocy forum sprzedawać żadnych przedmiotów. chodzi tylko o zamieszczanie ogłoszeń tego typu jak mamy w temacie: "szukam/oddam/zamienię/zapraszam". czyli rzucasz ogłoszenie + swoje namiary. koniec! jak ktoś jest zainteresowany odzywa się do Ciebie. imho, dobry pomysł, ułatwi wielu ludziom chętnych do zagrania, czy oddania jakiegoś kuponu... czegokolwiek. albo zamiana jakiegoś trialowego key''a na taki sam do innej gry..
nie chodzi tu o ogłoszenia typu: "sprzedam Warcrafta III z dodatkiem, mało używany za 10PLN!!!!" to nie byłoby możliwe na naszym forum. już ktoś o tym wspominał, ale takie transakcje regulowane są prawnie, a nikt z gram.pl nie ma zamiaru raczej odpowiadać za chmarę niepełnoletnich, chcących coś sprzedać. a potem płacz, bo ktoś mnie oszukał, albo płytka była porysowana. to, wg mnie, nie mają być reaktywowane używki...
i pomysł ten, jeśli dobrze rozumiem to co gram.pl chce zrobić [a chyba dobrze Was rozumiem:)], jako oddzielne podforum ma sens. i nie trzeba by wprowadzać żadnych dodatkowych weryfikacji, ani nic tego typu. czy ktoś będzie mnie weryfikował, bo chce znaleźć chętnych na parę baalrunków w Diablo?! ludzie... zastanówcie się, czy dobrze czytacie co jest Wam przedstawiane. bo Sol wyjaśniła to wystarczająco zrozumiale, skoro ja zrozumiałem...
pzdr, oby pomysł wypalił ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 11:48, pizmak666 napisał:

tylko o zamieszczanie ogłoszeń tego typu jak mamy w temacie: "szukam/oddam/zamienię/zapraszam".
czyli rzucasz ogłoszenie + swoje namiary. koniec! jak ktoś jest zainteresowany odzywa
się do Ciebie. imho, dobry pomysł, ułatwi wielu ludziom chętnych do zagrania, czy oddania
jakiegoś kuponu... czegokolwiek. albo zamiana jakiegoś trialowego key''a na taki sam
do innej gry..

W sumie fakt. Pomysł dobry, wykonanie chyba możliwe. Ja jestem za zrobieniem tego i dania forumowiczom okresu próbnego żeby zobaczyli "czy to daje rade". Takie "konsultacje" pomiędzy forumowiczami mogłyby się przydać.

Dnia 27.05.2008 o 11:48, pizmak666 napisał:

nie chodzi tu o ogłoszenia typu: "sprzedam Warcrafta III z dodatkiem, mało używany za
10PLN!!!!" to nie byłoby możliwe na naszym forum.

Na początku nie było to dokładnie sprecyzowane ale teraz już wiadomo o co kaman ;).
>już ktoś o tym wspominał, ale takie

Dnia 27.05.2008 o 11:48, pizmak666 napisał:

transakcje regulowane są prawnie, a nikt z gram.pl nie ma zamiaru raczej odpowiadać za
chmarę niepełnoletnich, chcących coś sprzedać. a potem płacz, bo ktoś mnie oszukał, albo
płytka była porysowana. to, wg mnie, nie mają być reaktywowane używki...

Właśnie w takowym przypadku pojawiałyby się problemy takie jak min. podałeś. :/ Jak ktoś chciałby tak handlować to będzie to robił ... pozostaje tylko kwestia czy się nie natnie ... cóż zasada ograniczonego zaufania ;D

Dnia 27.05.2008 o 11:48, pizmak666 napisał:

i pomysł ten, jeśli dobrze rozumiem to co gram.pl chce zrobić [a chyba dobrze Was rozumiem:)],
jako oddzielne podforum ma sens.

Też mi się tak wydaje. Wtedy byłoby chyba najlepiej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się