Laid_back

Wątki z ogłoszeniami - szukam/oddam/zamienię/sprzedam/kupię

12815 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2008 o 11:09, rob006 napisał:

> Nie widzę też przeszkód, aby za pośrednictwem tego podforum można było reklamować
swoje
> gramsajty :) Co Wy na to?

To może już zacznijcie szukać moderatora, który by pilnował tego bagna... :)


No, z takim podejściem to lepiej żadnego (pod)form nie otwierać ;)
Wszystko zależy od Was, użytkowników... ale ja również nie jestem za tym, by ludzie zamieszczali tam reklamy gramsajtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, jeśli będzie to w formie podforum, to w zasadzie nie mam nic przeciwko. Jak ludzi nie zainteresuje, to sobie po prostu to zwiną, tak jak ja zwinąłem sobie konsulat, a zaraz to samo zrobię z dziećmi i rodzicami... Tylko jeżeli ma tam być dozwolona reklama m.in gsów, to już wyobrażam sobie ten bajzel :-/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, idea jest dobra, ale trzeba by to wszystko sprawnie określić i wrzucić jakiś stosowny regulamin, bez niedopowiedzeń, właśnie żeby uniknąć kłótni i dyskusji na jakiś temat...
Primo, moim zdaniem temat służyłby tylko do oferowania swoich propozycji, nic poza tym - czyli dyskusji na temat kontaktu, pory, dnia itp. ... To spokojnie można załatwić prywatnie, choćby poprzez email czy konferencje Skype (jakby było zainteresowanych więcej niż jedna persona).
Dalej, jakby to było możliwe, to w ew. podforum warto by było usunąć określony czas na edycje posta, gdyż w takim wypadku można by uaktualniać ogłoszenie bez zbędnego spamu, nabijania postów i mieszania w domniemanym porządku podforum.
Po trzecie, proponowałbym taką formułę zamieszczania ogłoszeń:

1. Typ ogłoszenia w boldzie, np. Szukam - [tutaj rozszerzenie w Italic] - Partnera do gry w *tytuł gry*
1b. *Cena produktu, jego opis (w wypadku sprzedaży)
2. Namiary, czyli ew. pseudonim w grze/na allegro/etc. + email + ID GG/Skype/etc.
3*. Okres trwania ogłoszenia w underline , często zdarza sie, że ktoś np. po tygodniu wyjeżdża, ew. inny powód czemu ogłoszenie straci sens, np. 7 dni
4. [Tutaj miałoby to związek z edycją posta, jakby się udało]: Bold - Ważne:
i Tak/Nie.
5*. Ewentualna swego rodzaju nagroda za pomoc w grze.
6*. Dodatkowe szczegóły, np. link do aukcji w Allegro, rodzaj przeprowadzenia sprzedaży (np. rodzaj serwisu aukcyjnego).

* - Opcjonalne

W takim wypadku mogłoby to przejść, tylko za nieegzekwowanie regulaminu/ ewentualnego schematu ogłoszeń musiałyby być jakieś represje, bo wszystko diabli by wzięli, jakby ludzie pisali jak im wygodnie, tzn. jednozdaniowe ogłoszenia, w których nie sposób byłoby się połapać...
Mam nadzieję, że moje propozycje chociaż w pewien sposób przykują waszą uwagę.

Dziękuję i pozdrawiam,

Ps. Moim zdaniem należałoby wykluczyć reklamę gramsajtów, chyba wszyscy pamiętamy, jak to się skończyło ostatnim razem, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tutaj można dać ogłoszenie, ale jakoś żadnego nie widzę aby ktoś dał jakieś. Czy można dać ogłoszenie o sprzedaży monety, czy tylko coś związane z grami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 11:59, Laid back napisał:

Wszystko zależy od Was, użytkowników... ale ja również nie jestem za tym, by ludzie zamieszczali
tam reklamy gramsajtów.


nie, tylko nie to... chyba, że dacie oddzielny wątek, to ok, niech sobie spam kwitnie. ale jeśli na podforum każdy miałby prawo założyć wątek reklamujący jego GS''a w formie "wbijać!!!!!11one" to chyba wiesz, że znacznej większości by się to nie spodobało.

Dominik000
póki co trwa tylko dyskusja o powstaniu odpowiedniego podforum...

AQ22
ale to podforum i dział używek... mają nie wiele ze sobą wspólnego, obydwa miałyby działać na innej zasadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem przeciw takiej akcji.
Czy nie lepiej by było rozwinąć działu używek? Bo wygląda na strasznie zaniedbany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 11:59, Laid back napisał:

No, z takim podejściem to lepiej żadnego (pod)form nie otwierać ;)
Wszystko zależy od Was, użytkowników...


Tak się mówi, ale to ktoś musi tam porządku pilnować i to właściwie od niego będzie zależało jak ten dział ma wyglądać. Jesli pojawi się tam zbyt wiele ofert, które nikogo nie będą interesować, to w dziale będzie więcej piszących niż czytających, bo niewielu osobom będzie się chciało dział śledzić. Coś takiego napędzą pewnie oferty, gdzie w grę będą wchodziły pieniądze, bo pewnie wiele osób chciałoby coś sprzedać, a chętnych na kupno czegoś od kompletnie nieznanej osoby jest pewnie niewiele. Jeśli forum zaleją takie oferty, to myślę że podforum można by wtedy spokojnie zamknąć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 10:54, Soleila napisał:

Nie widzę też przeszkód, aby za pośrednictwem tego podforum można było reklamować swoje
gramsajty :) Co Wy na to?


Bardzo zły pomysł. Omijajcie go szerokim łukiem chyba, że wymyslicie jakieś bardziej złożone zasady umieszczania reklam do GS-ów. Słowo "ZAPRASZAM!!!" i link to chyba za mało. Nie róbcie tego co było poprzednim razem ;)

Dnia 27.05.2008 o 10:54, Soleila napisał:

I ostatnie słówko w tym poście - dzięki za dyskusję. Wasze uwagi są bardzo, bardzo pomocne.
I czekam na więcej :]


Hmmm... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry gramsajt reklamy nie potrzebuje. A niedobremu gramsajtowi to i reklama nie pomoże :P

Ogłoszenia do grania już się na forum dzieją od dawna.

Ogłoszenia kupię/sprzedam jak najbardziej "za" jestem. Takiż sam wątek na forum PSX Extreme to wylęgarnia okazji wystawianych przez ludzi, którzy wiedzą w czym rzecz.

O, tyle. Za dużo to nie wymyśliłem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/../

Dnia 27.05.2008 o 10:54, Soleila napisał:

Nie widzę też przeszkód, aby za pośrednictwem tego podforum można było reklamować swoje
gramsajty :) Co Wy na to?


A ja widzę przeszkody. Kiedyś był wątek w którym można było gramsajty reklamować, oczywiście z umiarem, zrobił się z tego jeden wielki stos spamu, w którym wartościowe posty zaginęły bezpowrotnie.
Natomiast jeśli miałoby istnieć podforum reklamowe to przydałaby się na nim jakaś przejrzystość, coby można było znaleźć potencjalnych klientów czy partnerów do gry.

W sumie niegłupi pomysł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie wątki wylądowałyby do odpowiedniego podforum, które można "zwinąć" to mogą sobie tam lądować. Byleby nie śmieciły na głównym forum. A w sumie jak ktoś chce się ogłaszać, że ma coś na sprzedaż albo czegoś szuka to od czego ma gramsite? Ogólnie jednak pomysł oceniam na średni (głównie dlatego, że pewnie korzystać nie będę :D). IMHO to tylko posprzątanie głównego forum z tego rodzaju wątków wagi drugorzędnej. Jednym słowem nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 21:59, szerszeń45 napisał:

Jeśli takie wątki wylądowałyby do odpowiedniego podforum, które można "zwinąć" to mogą
sobie tam lądować. Byleby nie śmieciły na głównym forum. A w sumie jak ktoś chce się
ogłaszać, że ma coś na sprzedaż albo czegoś szuka to od czego ma gramsite?


Różnego typu ogłoszenia: poszukiwania osoby do klanu, powiadomienie o imprezie dla graczy itp. - nie będziemy robili następnego serwisu aukcyjnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 15:11, pizmak666 napisał:

Piotrze, od miesiąca nic się nie dzieje... temat na forum ucichł. czyżbyście porzucili
tę sprawę?


Nie, chociaż taki dział nie jest to jakiś priorytet ;)
Wątek jest wciąż otwarty do dyskusji, a jak na razie zwyczajowy na gramie podział głosów - połowa za, połowa przeciw... a reszcie wszystko jedno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takie podforum chętnie zobaczył, ale:
Wolałbym, żeby wszystko było kontrolowane, aby ta sama oferta nie pojawiała się na każdej stronie bo "użytkownik chce, aby jego oferta zawsze była widoczna".

Tematy powinny być podzielone na kategorie. Jeden temat do kupię/sprzedam inny do poszukuję itd.

Najlepiej przedstawię Wam swój projekt takiego podforum.;)
Ja stworzył bym kilka tematów (patrz: poprzedni akapit), które następnie bym zamknął (albo jakoś oznaczył, coś wymyślicie;)), a oferty zamieszczane byłyby za pośrednictwem formularza. Wiem, troszkę to czasochłonne, ale zapobiegłoby to bajzlowi(patrz: pierwszy akapit).

Jeśli nie we wszystkich kategoriach to taki pomysł chciałbym zobaczyć przynajmniej w kategorii "kupię/sprzedam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 10:00, Laid back napisał:

Nie, chociaż taki dział nie jest to jakiś priorytet ;)


się domyślam, widać, że są ważniejsze sprawy ; )

Dnia 27.06.2008 o 10:00, Laid back napisał:

Wątek jest wciąż otwarty do dyskusji, a jak na razie zwyczajowy na gramie podział głosów
- połowa za, połowa przeciw... a reszcie wszystko jedno ;)


czyli czekamy na więcej znaczących opinii? cóż, ja już sobie pogadałem, mogę co najwyżej heretyków na dobrą stronę sprowadzać ; )

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ASSASSIN''S CREED, edycja reżyserska w wersji angielskiej, nowa i nieużywana (zafoliowana), kupiona w UK. Puszczę w dobre ręce :)

Kontakt: yendrito(małpa)op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się