Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Łukaszowi Machowi z CD Projektu!

557 postów w tym temacie

Witam Serdecznie!
Jak nadmieniłem już wcześniej- Mass nie należy do tytułów, które znajdują się pod moją opieką, niestety nie jestem upoważniony do udzielania szczegółowych informacji na ten temat. Prośbę wyślę do osoby odpowiedzialnej za Mass w CD Projekcie.
Pozdrawiam

Dnia 17.06.2008 o 17:19, Jaro7788 napisał:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=41491

No tak... wiadomo, jak coś w tej branży może pójść nie tak, to pójdzie na pewno. Oczekuję
wyjaśnień. Co się niby nie udało z implementacją? Kto tu tak naprawdę zawinił? I jakiej
rekompensaty mogą spodziewać się ci, którzy zamówili pre-orderem? Nie zapominajmy, że
podobna sytuacja była z Wiedźminem. Proszę też o informacje, jakie są szanse, że premiera
nastąpi jednak bliżej 26 czerwca aniżeli 17 lipca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!
Firma THQ wcieliła w swoje szeregi jakiś czas temu studio Relic, które jak wiadomo posiadało prawa do tytułu Homeworld 3. W tym przypadku zaistnienie gry na rynku zależy tylko i wyłącznie od THQ, które nie posiada w planie wydawniczym na nadchodzące miesiące wyżej wymienionego tytułu.
Pomysł na mega kolekcję chyba jednego z najciekawszych RTS SF jest bardzo ciekawy- jeżeli możliwości licencyjne pozwolą nam na wyprodukowanie takiej kolekcjonerki, z pewnością ją wydamy ;].
Pozdrawiam

Dnia 19.06.2008 o 20:22, PioMrex napisał:

Jak będzie Homeworld 3 wychodził, to do np. wydania specjalnego wrzućcie jedynkę a szczególnie
dodatek samodzielny Cataclysm oraz część drugą (obecnie brak mi samodzielnego dodatku,
nigdzie w Польше tego dostać nie mogę (nie lubię
zamawiać poza granicami najjaśniejszej RP))...
Postarajcie się jakoś o takie super wydanie (pewno będzie trzeba jakoś Sierrę udobruchać
o Cataclysm...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!
To już pytanie do mojego kolegi Grześka, który zajmuję się seriami wydawniczymi.
Grzesiek odpowiada na pytania w środy od 16 do 17 ;].
Pozdrawiam

Dnia 21.06.2008 o 12:31, Fagno napisał:

Witam :)

Jako że zajmuje się Pan grami od Atari, mam pytanie związane z Neverwinter Nights 2 +
Maska Zdrajcy. Właściwie od premiery tejże gry można zauważyć że CD-Projekt ma problem
z lokalizacją patchy, co na pewno utrudnia grę na zagranicznych serwerach.

Pytanie - kiedy planujecie wypuszczenie polskiej łatki do NWN 2 + Maska Zdrajcy ? A jeśli
tak, to będzie to zbiorcze uaktualnienie do najnowszej wersji, czy kilka plików patchujących
za rączkę przez wszystkie numerki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 17:19, Jaro7788 napisał:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=41491

No tak... wiadomo, jak coś w tej branży może pójść nie tak, to pójdzie na pewno. Oczekuję
wyjaśnień. Co się niby nie udało z implementacją? Kto tu tak naprawdę zawinił? I jakiej
rekompensaty mogą spodziewać się ci, którzy zamówili pre-orderem? Nie zapominajmy, że
podobna sytuacja była z Wiedźminem. Proszę też o informacje, jakie są szanse, że premiera
nastąpi jednak bliżej 26 czerwca aniżeli 17 lipca...


Witam, tu ja pozwolę sobie wtrącić 3 grosze. Przede wszystkim polecam w tej sprawie lekturę postu Prezesa firmy: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38151&pid=167. W kwestiach technicznych nieskromnie zacytuję siebie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38151&pid=69.

Co do terminu wydania gry wcześniej. Podając daty premiery posługujemy się bieżącymi danymi, harmonogramem prac, które pozwoliły nam przewidzieć pewną datę premiery. Strategiczną informacją dla klienta, a także szczególną dla naszej branży (np. przez cykl wydawniczy pism o grach) jest odpowiednio wcześniejsze zakomunikowanie daty. Po podaniu oficjalnej daty nastąpiły jednak nieprzewidziane wcześniej komplikacje, o których m.in. w cytowanych wyżej wypowiedziach. Tym razem określiliśmy datę 17 lipca na zasadzie "najpóźniejsza pewna data premiery", ale zrobimy wszystko, żeby wydać grę wcześniej. W zasadzie w najbliższych chwilach okaże się, czy to się uda i na pewno o tym poinofrmujemy publicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 15:49, Jay Z napisał:

Witam, tu ja pozwolę sobie wtrącić 3 grosze. Przede wszystkim polecam w tej sprawie lekturę
postu Prezesa firmy: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38151&pid=167. W kwestiach
technicznych nieskromnie zacytuję siebie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38151&pid=69.

Co do terminu wydania gry wcześniej. Podając daty premiery posługujemy się bieżącymi
danymi, harmonogramem prac, które pozwoliły nam przewidzieć pewną datę premiery. Strategiczną
informacją dla klienta, a także szczególną dla naszej branży (np. przez cykl wydawniczy
pism o grach) jest odpowiednio wcześniejsze zakomunikowanie daty. Po podaniu oficjalnej
daty nastąpiły jednak nieprzewidziane wcześniej komplikacje, o których m.in. w cytowanych
wyżej wypowiedziach. Tym razem określiliśmy datę 17 lipca na zasadzie "najpóźniejsza
pewna data premiery", ale zrobimy wszystko, żeby wydać grę wcześniej. W zasadzie w najbliższych
chwilach okaże się, czy to się uda i na pewno o tym poinofrmujemy publicznie.


Czyli jest nadzieja, że będzie wcześniej? To bardzo fajnie, choć rozumiem, że lepiej się nie nastawiać. No cóż, co zrobić, po prostu dajcie z siebie wszystko, żeby naprawdę wynagrodzić graczom taką obsuwę. A właśnie... może pomyślelibyście przy okazji jednak o czymś jeszcze do EK? Na przykład soundtracku czy jakiejś figurce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa, że CDP wyda ponownie gry z serii Metal Gear Solid 1-3, które są deficytowym towarem na rynku? Chodzi o wydania rozszerzone: Substance (PS2), Subsistence (PS2) i The Twin Snakes (GameCube).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zadać pytanie odnośnie Neverwinter Nights 2. Nie sprawdzałem czy już się pojawiało, ale co mi tam, w końcu ten wątek na forum tyczy się zadawania pytań. Czy CDP ma w planach wydanie Adventure-Packa do NWN 2 zwącego się Mysteries of Westgate? Z tego co wynalazłem w sieci to premiera rozszerzenia zagranicą ma być już na początku lipca, a Polscy gracze z pewnością chętnie kupiliby kolejny "dodatek" do gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 15:30, Mrarcin napisał:

Firma THQ wcieliła w swoje szeregi jakiś czas temu studio Relic, które jak wiadomo posiadało
prawa do tytułu Homeworld 3. W tym przypadku zaistnienie gry na rynku zależy tylko i
wyłącznie od THQ(..)
Pomysł na mega kolekcję chyba jednego z najciekawszych RTS SF jest bardzo ciekawy- jeżeli
możliwości licencyjne pozwolą nam na wyprodukowanie takiej kolekcjonerki, z pewnością
ją wydamy ;].

Dnia 24.06.2008 o 15:30, Mrarcin napisał:

> (...) Postarajcie się jakoś o takie super wydanie (pewno będzie trzeba jakoś Sierrę udobruchać
> o Cataclysm...).


Tylko problem w tym, że ówcześnie Relic wyprodukował dla Sierry HW1 potem HW2 (i może do tych tytułów ma teraz prawa jak i THQ), ale HW1:Cataclysm (dodatek na enginie HW) wyprodukowała nieistniejąca już firma na zlecenie Sierry, więc skoro CDP współpracuje z oboma wydawcami, chodziło mi o to, abyście (w przyszłości, jak będzie wychodzić HW3) zadbali, aby mimo delokacji praw do różnych podczęści można było to w Polsce dostać w jednym packu - i jeszcze z modami koniecznie są takie które np. pozwalają na używanie floty StarWars itp., też warto takie cosik dorzucić, uniwersum HW jest wiecznie żywe i ma stałą, jak nie rosnącą, rzeszę fanów.

To tak, gdyby przyszło CDP, w przyszłości, wydawać Homeworld 3 ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy po premierze Mass Effecta na PC CDP wyda jego reedycję na Xboksa - tym razem z dubbingiem i nowym tłumaczeniem?
2. Czy szykują się jakieś lokalizacje na konsole? Nie chcę Was martwić, ale Cenega spolszczyła Assassin''s Creeda na wszystkie trzy platformy, na jakich go wydano, i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Fallout 3 również to czeka. Pod tym względem CDP na razie nie przedstawia się niestety najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:05, DoomnY napisał:

Jaka jest szansa, że CDP wyda ponownie gry z serii Metal Gear Solid 1-3, które są deficytowym
towarem na rynku? Chodzi o wydania rozszerzone: Substance (PS2), Subsistence (PS2) i
The Twin Snakes (GameCube).

Witam Serdecznie!
Chętnie odpowiedziałbym na to pytanie, niestety gry ze stajni Konami nie podlegają moje jurysdykcji ;[.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 09:40, Marcin321 napisał:

Witam, chciałbym zadać pytanie odnośnie Neverwinter Nights 2. Nie sprawdzałem czy już
się pojawiało, ale co mi tam, w końcu ten wątek na forum tyczy się zadawania pytań. Czy
CDP ma w planach wydanie Adventure-Packa do NWN 2 zwącego się Mysteries of Westgate?
Z tego co wynalazłem w sieci to premiera rozszerzenia zagranicą ma być już na początku
lipca, a Polscy gracze z pewnością chętnie kupiliby kolejny "dodatek" do gry :)

Witam Serdecznie!
Odnośnie NWN2- mogę zdradzić jedynie, że szykujemy coś w tym temacie ale to wszystko co mogę w danym momencie zdradzić. Jak tylko ujawnimy oficjalne stanowisko CDP, dam znać ;].
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 21:49, PioMrex napisał:

> Firma THQ wcieliła w swoje szeregi jakiś czas temu studio Relic, które jak wiadomo
posiadało
> prawa do tytułu Homeworld 3. W tym przypadku zaistnienie gry na rynku zależy tylko
i
> wyłącznie od THQ(..)
> Pomysł na mega kolekcję chyba jednego z najciekawszych RTS SF jest bardzo ciekawy-
jeżeli
> możliwości licencyjne pozwolą nam na wyprodukowanie takiej kolekcjonerki, z pewnością

> ją wydamy ;].

> > (...) Postarajcie się jakoś o takie super wydanie (pewno będzie trzeba jakoś
Sierrę udobruchać
> > o Cataclysm...).

Tylko problem w tym, że ówcześnie Relic wyprodukował dla Sierry HW1 potem HW2 (i może
do tych tytułów ma teraz prawa jak i THQ), ale HW1:Cataclysm (dodatek na enginie HW)
wyprodukowała nieistniejąca już firma na zlecenie Sierry, więc skoro CDP współpracuje
z oboma wydawcami, chodziło mi o to, abyście (w przyszłości, jak będzie wychodzić HW3)
zadbali, aby mimo delokacji praw do różnych podczęści można było to w Polsce dostać w
jednym packu - i jeszcze z modami koniecznie są takie które np. pozwalają na używanie
floty StarWars itp., też warto takie cosik dorzucić, uniwersum HW jest wiecznie żywe
i ma stałą, jak nie rosnącą, rzeszę fanów.

To tak, gdyby przyszło CDP, w przyszłości, wydawać Homeworld 3 ;-D

Witam!
Bardzo dobry pomysł, jeżeli tylko będziemy w stanie wprawić go w życie, damy znać ;]
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 21:53, Pershing92 napisał:

Macie już jakieś plany odnośnie Diablo 3?

Witam!
Niestety Blizzard nie mieści się w moich kompetencjach, nie mogę wypowiadać się w sprawach tego producenta.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 16:13, DoomnY napisał:

To komu mam zadać to pytanie?

Prześlę pytanie koledze, który jest odpowiedzialny za KONAMI, odpowiedź podeślę asap.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 19:35, Jaro7788 napisał:

1. Czy po premierze Mass Effecta na PC CDP wyda jego reedycję na Xboksa - tym razem z
dubbingiem i nowym tłumaczeniem?
2. Czy szykują się jakieś lokalizacje na konsole? Nie chcę Was martwić, ale Cenega spolszczyła
Assassin''s Creeda na wszystkie trzy platformy, na jakich go wydano, i wszystkie znaki
na niebie i ziemi wskazują, że Fallout 3 również to czeka. Pod tym względem CDP na razie
nie przedstawia się niestety najlepiej...

Witam!
Mass Effect nie należy do tytułów, które znajdują się pod moją pieczą, w tej kwestii nie pomogę niestety.
Co do lokalizacji gier konsolowych- w przypadku gier multiplatformowych, takich jak np Alone in the Dark zawsze zgłaszamy producentowi gotowość lokalizacji tytułu także na inne platformy niż PC, jednak decyzja w tej kwestii leży po stronie producenta.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy CD Projekt ma plany wydania pozostałych 3 modułów premiowych do Neverwinter Nights? Poza tymi wydanymi w Kingmakerze (Witch''s Wake, Shadow Guard i Kingmaker), wielu graczy z chęcią by ujrzało w planie wydawniczym CDP Pirates of the Sword Coast,Infinite Dungeons i Wyvern Crown of Cormyr.
Pozdrawiam, MacFlay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie. Chodzi o Wiedźmina. Czy jako nabywca tejże gry będę mógł, nie wiem, POBRAĆ edycję rozszerzoną? Czy coś w tym stylu? Wiem, że to pytanie już na pewno padało, ale nie bardzo orientuje sie w temacie. Czy ta opcja dotyczyła tylko nowej przygody? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 16:11, Mrarcin napisał:

> To tak, gdyby przyszło CDP, w przyszłości, wydawać Homeworld 3 ;-D
Witam!
Bardzo dobry pomysł, jeżeli tylko będziemy w stanie wprawić go w życie, damy znać ;]
Pozdrawiam

Owa firma od dodatku HW:Cataclysm to było: Barking Dog Studios, dodatek robiony był wtedy dla Sierry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować