Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Łukaszowi Machowi z CD Projektu!

557 postów w tym temacie

Witam,
A ja mam tym razem pytanie trochę z innej beczki... Otóż chciałbym się spytać czy prowadzicie jakąkolwiek współpracę z instytucjami naukowymi (np. uniwersytetami lub PTBG)?
Pytam o to właśnie Pana, ponieważ szczególnie interesuje mnie temat kreowania wizerunku marek gier wydawanych w Polsce i zastanawiałem się czy prowadzicie jakieś badania naukowe w tym zakresie czy to samodzielnie, czy też we współpracy z jednostkami naukowymi..? Czy w ogóle was to interesuje (taka współpraca nauki z biznesem), czy raczej dane sprzedażowe są w waszym odczuciu wystarczającym wskaźnikiem pozycji marki na rynku i niewiele więcej jest wam potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:28, Dwimerytguy napisał:

Witam! Mam pytanie. Chodzi o Wiedźmina. Czy jako nabywca tejże gry będę mógł, nie wiem,
POBRAĆ edycję rozszerzoną? Czy coś w tym stylu? Wiem, że to pytanie już na pewno padało,
ale nie bardzo orientuje sie w temacie. Czy ta opcja dotyczyła tylko nowej przygody?
Z góry dziękuję za odpowiedź.


O to nie musisz się pytać konsula, pytanie mogłeś zadać w normalnym wątku o Wiedźminie - tam też się w tym orientują... Jeśli posiadasz wersję podstawową to tak, Edycja Rozszerzona będzie także udostępniona w całości za friko do pobrania z sieci dla tych, którzy zarejestrowali swój egzemplarz gry na oficjalnej stronie (jako patch/patche - tego akurat nie wiem :F)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z grą internetową bez opłat Guid Wars Factions. Otóż po mniej więcej godzinnym graniu nagle mój komputer się wyłącza z sieci i gasnie na dobre, tak więc muszę go uruchomić. Gdy go włączam czasami pojawia sie niebieski ekran i tekst: STOP: c000021a(B) d krytyczny systemu. Proces systemowy windows Logon Process zakończy się niespodziewanie ze stanem 0 i duzo zer. System zostanie zamkniety. Z tego co wiem, to komputer spełnia wymagania systemowe. Czy mógłby mi Pan wyjasnić, w czym może byc problem? Zauwazyłam, że dzieje sie to, gdy gram akurat na internecie. Z góry dziekuje i serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:53, MacFlay napisał:

Witam,
Czy CD Projekt ma plany wydania pozostałych 3 modułów premiowych do Neverwinter Nights?
Poza tymi wydanymi w Kingmakerze (Witch''s Wake, Shadow Guard i Kingmaker), wielu graczy
z chęcią by ujrzało w planie wydawniczym CDP Pirates of the Sword Coast,Infinite Dungeons
i Wyvern Crown of Cormyr.
Pozdrawiam, MacFlay


Witam Serdecznie!
Temat został poruszony z Atari, czekamy na odpowiedź. Jak tylko będę miał wiarygodne dane, automatycznie je prześlę.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 00:28, Dwimerytguy napisał:

Witam! Mam pytanie. Chodzi o Wiedźmina. Czy jako nabywca tejże gry będę mógł, nie wiem,
POBRAĆ edycję rozszerzoną? Czy coś w tym stylu? Wiem, że to pytanie już na pewno padało,
ale nie bardzo orientuje sie w temacie. Czy ta opcja dotyczyła tylko nowej przygody?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Podsyłam odpowiedź:
http://www.gram.pl/news_8gviH,28_Edycja_Rozszerzona_Wiedzmina_na_poczatku_wrzesnia .html : Osoby, które "Wieśka" już mają w swoich zbiorach, odpowiednią aktualizację będą mogły pobrać z Internetu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 01:03, PioMrex napisał:

> > To tak, gdyby przyszło CDP, w przyszłości, wydawać Homeworld 3 ;-D
> Witam!
> Bardzo dobry pomysł, jeżeli tylko będziemy w stanie wprawić go w życie, damy znać
;]
> Pozdrawiam
>
Owa firma od dodatku HW:Cataclysm to było: Barking Dog Studios, dodatek robiony był wtedy
dla Sierry.

Ach łezka się w oku kręci na samo wspomnienie ;] (HW dalej stoi u mnie na półce w domu). Miejmy nadzieję, że THQ podejmie jednak temat HW3, chociaż Relic został zaprzęgnięty do DoW II i trudno powiedzieć, czy Anglicy podejmą w najbliższym czasie prace nad zatrzymanym projektem. Na ten moment odpowiedź z THQ brzmi: nie planujemy HW3 w najbliższym czasie.
;[
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 10:07, Soter Jealan napisał:

Witam,
A ja mam tym razem pytanie trochę z innej beczki... Otóż chciałbym się spytać czy prowadzicie
jakąkolwiek współpracę z instytucjami naukowymi (np. uniwersytetami lub PTBG)?
Pytam o to właśnie Pana, ponieważ szczególnie interesuje mnie temat kreowania wizerunku
marek gier wydawanych w Polsce i zastanawiałem się czy prowadzicie jakieś badania naukowe
w tym zakresie czy to samodzielnie, czy też we współpracy z jednostkami naukowymi..?
Czy w ogóle was to interesuje (taka współpraca nauki z biznesem), czy raczej dane sprzedażowe
są w waszym odczuciu wystarczającym wskaźnikiem pozycji marki na rynku i niewiele więcej
jest wam potrzebne...

Witam!
Wyniki sprzedażowe są jak najbardziej bardzo ważne, jednak prowadzimy także badania rynku gier w Polsce za pomocą instytucji zajmujących się sondażem oraz weryfikacją opinii publicznej. Aspekt sprzedażowy jest nierozerwalnie związany z prowadzeniem różnego rodzaju badań, bez takich działań, pracowalibyśmy po omacku.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 16:06, Mateusz199612 napisał:

witam pytam już o dość znany tytuł Test Drive Unlimited czy wie pan może czy ta gra wyjdzie
w polskiej wersji językowej na XBOX360

Witam Serdecznie!
Nie otrzymaliśmy zgody na lokalizację tytułu, przykro mi.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 22:26, Halinax napisał:

Witam, mam problem z grą internetową bez opłat Guid Wars Factions. Otóż po mniej
więcej godzinnym graniu nagle mój komputer się wyłącza z sieci i gasnie na dobre, tak
więc muszę go uruchomić. Gdy go włączam czasami pojawia sie niebieski ekran i tekst:
STOP: c000021a(B) d krytyczny systemu. Proces systemowy windows Logon Process zakończy
się niespodziewanie ze stanem 0 i duzo zer. System zostanie zamkniety. Z tego co wiem,
to komputer spełnia wymagania systemowe. Czy mógłby mi Pan wyjasnić, w czym może byc
problem? Zauwazyłam, że dzieje sie to, gdy gram akurat na internecie. Z góry dziekuje
i serdecznie pozdrawiam.

Witam Serdecznie!
Zapraszam do złożenia zapytania pomocy technicznej.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
Jeszcze przez chwilę chciałbym pociągnąć wątek badań. Z tego co rozumiem CDP wszystkie sondaże i badania opinii publicznej zleca zewnętrznym firmom, tak? Czyli są to pewnie zarówno wywiady CATI lub kwestionariusze do wypełnienia, a przy jakościowych przypuszczam, że głównie "focusy".
Ale czy zastanawiali się Państwo nad możliwą (darmową dla Państwa) współpracą z uniwesytetami (lub PTBG), dzięki której mogliby Państwo uzyskiwać również dane z eksperymentów nad kształtowaniem się wizerunku marki danej gry. Jest pewna grupa osób, która by się tego podjęła zupełnie nieodpłatnie a wyniki mogą być nawet bardziej przydatne niż wyniki sondaży.

Oczywiście nie składam żadnej propozycji, bo to nie miejsce na to, ale chciałem się tylko dowiedzieć czy zastanawiali się Państwo nad taką opcją i jakie są ewentualne "przeciw"..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że jak kiedyś pytałem w konsulacie o EK Clear Sky to mi odpowiedziano że jest całkiem prawdopodobne, natomiast w newsie nie było nic o nim wspomniane. Czy są jeszcze jakieś szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja zadam takie przyziemne pytanie, ale jednak jestem ciekaw: Kiedy na stronie ExtraKlasyki pojawią się podstrony o nowych grach? (Chodzi mi zwłaszcza o Empire Earth)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam pytanie odnośnie organizacji tegorocznych finałów WCG Polska.
Dlaczego zarząd CD projekt, lub ktokolwiek odpowiedzialny za zgłaszanie poszczególnych tytułów do listy WCG Polska nie pomyślał o Age of Empites III TAD???
Polska scena tej produkcji jest wystarczająca by zorganizować finały. Wielu polskich graczy należy do grona najlepszych na świecie i mogliby walczyć o najwyższe stopnia podium.

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podobno przed premiera Warhammera 40,000: Dawn of War 2 będą udostępnione beta-testy dla graczy którzy zakupili ostatni dodatek(soulstorm) do DoW. Czy ta informacja jest prawdziwa i jak będą sie odbywały te beta testy.

Proszę o odp(wszystkie info na temat tych beta testów)
Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 10:42, jakubcjusz napisał:

Witam

A ja zadam takie przyziemne pytanie, ale jednak jestem ciekaw: Kiedy na stronie ExtraKlasyki
pojawią się podstrony o nowych grach? (Chodzi mi zwłaszcza o Empire Earth)

Witam!
Proszę o zadanie pytania Grześkowi Ziółkowskiemu, który jest odpowiedzialny za serie wydawnicze ;].
Grzesiek jest także konsulem ;].
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 09:53, Soter Jealan napisał:

Witam ponownie,
Jeszcze przez chwilę chciałbym pociągnąć wątek badań. Z tego co rozumiem CDP wszystkie
sondaże i badania opinii publicznej zleca zewnętrznym firmom, tak? Czyli są to pewnie
zarówno wywiady CATI lub kwestionariusze do wypełnienia, a przy jakościowych przypuszczam,
że głównie "focusy".
Ale czy zastanawiali się Państwo nad możliwą (darmową dla Państwa) współpracą z uniwesytetami
(lub PTBG), dzięki której mogliby Państwo uzyskiwać również dane z eksperymentów nad
kształtowaniem się wizerunku marki danej gry. Jest pewna grupa osób, która by się tego
podjęła zupełnie nieodpłatnie a wyniki mogą być nawet bardziej przydatne niż wyniki sondaży.


Oczywiście nie składam żadnej propozycji, bo to nie miejsce na to, ale chciałem się tylko
dowiedzieć czy zastanawiali się Państwo nad taką opcją i jakie są ewentualne "przeciw"..?

Witam!
Przyznam, że tak głęboko moja wiedza nie sięga ;]. Niestety nie wiem, czy firma współpracuje z którąś z uczelni ;[.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 12:17, azur65 napisał:

Pamiętam że jak kiedyś pytałem w konsulacie o EK Clear Sky to mi odpowiedziano że jest
całkiem prawdopodobne, natomiast w newsie nie było nic o nim wspomniane. Czy są jeszcze
jakieś szanse?

Witam Serdecznie!
Niestety nie mogę udzielić takiej informacji ;[, proszę o cierpliwość ;]. Oficjalna informacja zostanie podana niebawem ;].
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 17:15, cyberGRYf napisał:

Witam

Ja mam pytanie odnośnie organizacji tegorocznych finałów WCG Polska.
Dlaczego zarząd CD projekt, lub ktokolwiek odpowiedzialny za zgłaszanie poszczególnych
tytułów do listy WCG Polska nie pomyślał o Age of Empites III TAD???
Polska scena tej produkcji jest wystarczająca by zorganizować finały. Wielu polskich
graczy należy do grona najlepszych na świecie i mogliby walczyć o najwyższe stopnia podium.

Proszę o odpowiedź.

Witam Serdecznie!
Niestety nie mogę wypowiadać się za zarząd mojej firmy ani za osoby, które są decyzyjne w innych kwestiach związanych z firmą CD Projekt.
Udzielam informacji oraz odpowiedzi na pytania związane wyłącznie z profilem Konsula na forum gram.pl.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 16:05, Maciek2194 napisał:

Witam.

Podobno przed premiera Warhammera 40,000: Dawn of War 2 będą udostępnione beta-testy
dla graczy którzy zakupili ostatni dodatek(soulstorm) do DoW. Czy ta informacja jest
prawdziwa i jak będą sie odbywały te beta testy.

Proszę o odp(wszystkie info na temat tych beta testów)
Dziękuję

Witam Serdecznie!
THQ planuje taką akcję, natomiast nie potwierdziło jej jeszcze w 100%, dlatego nie mogę powiedzieć tak lub nie ;].
Będę informował na bieżąco o możliwości beta testu ;].
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować