Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Łukaszowi Machowi z CD Projektu!

557 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2008 o 09:44, Soter Jealan napisał:

Witam,
Tym razem dwa pytania.
1. Czy istnieje jakiś chociażby bardzo elastyczny schemat realizowania kampanii promocyjnej
dowolnej gry przed jej premierą? Wiem, że każdy wydawca i każda gra mają swoją specyfikę,
ale zastanawiając się nad tym chwilę to jest ograniczona liczba (kilkudziesięciu powiedział
bym) narzędzi marketingowo-PRowych, którymi można się posłużyć w takiej promocji - od
plotek, oficjalnych podstawowych informacji, do zapowiedzi, wypuszczenia screenów, teaserów,
trailerów, gameplay-u, wywiadów z twórcami po demo i szczegółowe info o grze na oficjalnej
stronie. Czy dało by się ten proces promowania gry przed premierą podzielić na poszczególne
etapy? Jakie by one były? Gdzie mógłbym znaleźć szczegółowe info na ten temat?

2. Czy istnieje w branży jakiś podział na jakościowe kategorie gier? Kiedyś natknąłem
się na stwierdzenie: "my opracowujemy gry typu AAA"... Czy istnieje taka typologia i
gdzie można o niej poczytać?

Witam!
Jeżeli chodzi o pytanie nr 1: tutaj nie mogę udzielić informacji o strategii promowania gier przez CDP: jest to standard opracowany przez firmę i zastrzeżony wyłącznie dla użytku wewnętrznego, zdradzenie tego typu schematu wiązałoby się z automatyczną utratą pracy i procesem ;[. Pytanie nr 2: polecam http://pl.wikipedia.org/wiki/Gry_komputerowe
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 16:09, Mrarcin napisał:

> Czy planowana jest edycja kolekcjonerska gry DEVIL MAY CRY 4 na PC ?
Witam!
Edycja specjalna DMC 4 PC była planowana ale bardzo możliwe, że uda się przekonać Capcom
do przyznania nam praw do wydania edycji specjalnej w cenie edycji podstawowej, umożliwiając
tym samym większemu gronu graczy dostęp do świetnego wydania ;].
Pozdrawiam


dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 15:34, Mrarcin napisał:

Gra Talisman jest bardzo odległym projektem w firmie Capcom, w tej chwili tytuł jest
we wczesnej fazie produkcyjnej, nie mamy jeszcze informacji, jak dokładnie będzie wyglądać
wersja finalna produktu. Trudno orzec, jaki wpływ będzie miała wersja planszowa na wersję
elektroniczną.


dziękuję za konkretne informacje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym właściwie zrozumieć system, wg którego to wszystko funkcjonuje... Rozumiem, że jesteś odpowiedzialny za promocję gier z linii THQ, Midway, Capcom, Atari, Paradox, JoWood. Jakich jeszcze poza tą 6tką wydawców obsługuje CDP? Czy jest gdzieś jakaś lista? Gdzieś przeczytałem, że podobno macie też wyłączność na gry Microsoftu. Więc to jest też tak, że wydawca zwraca się do was o promocję jednej gry a do, np. Cenegi z inną grą?

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie AoC w wersji angielskiej i zagrać na jakimś serwerze angielskojęzycznym. Wiem, że wchodzi wersja PL i polskie serwery stąd moje pytanie czy później będę mógł przenieść się na polski serwer?Chodzi mi oczywiście o moją postać. Czy do wersji EN będę mógł ściągnąć spolszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 19:13, 1Robert napisał:

> > Czy planowana jest edycja kolekcjonerska gry DEVIL MAY CRY 4 na PC ?
> Witam!
> Edycja specjalna DMC 4 PC była planowana ale bardzo możliwe, że uda się przekonać
Capcom
> do przyznania nam praw do wydania edycji specjalnej w cenie edycji podstawowej,
umożliwiając
> tym samym większemu gronu graczy dostęp do świetnego wydania ;].
> Pozdrawiam

dziękuję

Nie ma sprawy, polecam się na przyszłość ;].
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 10:48, moonman napisał:

> Gra Talisman jest bardzo odległym projektem w firmie Capcom, w tej chwili tytuł
jest
> we wczesnej fazie produkcyjnej, nie mamy jeszcze informacji, jak dokładnie będzie
wyglądać
> wersja finalna produktu. Trudno orzec, jaki wpływ będzie miała wersja planszowa
na wersję
> elektroniczną.

dziękuję za konkretne informacje i pozdrawiam

>Witam!
No problem, polecam się na przyszłość ;].
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 15:57, Soter Jealan napisał:

Witam,

Chciałbym właściwie zrozumieć system, wg którego to wszystko funkcjonuje... Rozumiem,
że jesteś odpowiedzialny za promocję gier z linii THQ, Midway, Capcom, Atari, Paradox,
JoWood. Jakich jeszcze poza tą 6tką wydawców obsługuje CDP? Czy jest gdzieś jakaś lista?
Gdzieś przeczytałem, że podobno macie też wyłączność na gry Microsoftu. Więc to jest
też tak, że wydawca zwraca się do was o promocję jednej gry a do, np. Cenegi z inną grą?

Pozdrawiam,

Witam!
Sprawa przedstawia się następująco: promocja gier danego producenta odbywa się od momentu, kiedy dany wydawca ma potwierdzoną akceptację wydania gry na terytorium kraju X. Katalog producentów nie jest zamknięty, dynamicznie się rozwija w miarę rozwoju rynku gier, dlatego podanie wszystkich producentów, którzy są powiązani z CD Projektem nie byłoby określeniem ostrym. Producenci gier nie są zazwyczaj ograniczeni do ciągłej współpracy z jednym wydawcą, stąd część gier znajduje się w dystrybucji CDP czy innych dystrybutorów.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy CDP planuje wydać w Platynowej Kolekcji Guild Wars: Nigthfall w ciągu najbliższych 6 miesięcy (Nightfall miał premierę chyba dokładnie 6 miesięcy po Factions)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 16:41, balduran2 napisał:

Czy CDP planuje wydać w Platynowej Kolekcji Guild Wars: Nigthfall w ciągu najbliższych
6 miesięcy (Nightfall miał premierę chyba dokładnie 6 miesięcy po Factions)?


To może ja się spytam: po co? W Empiku można kupić za 60 zł, tyle ile kosztuje Platynowa Kolekcja. Ale to już twoja sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 16:17, Don Zorro napisał:

To może ja się spytam: po co? W Empiku można kupić za 60 zł, tyle ile kosztuje Platynowa
Kolekcja. Ale to już twoja sprawa...

Po pierwsze dlatego, iż w promieniu 80 km ode mnie nie mam Empiku.
A po drugie, gry z Platynowej Kolekcji można kupić już za 45 zł.

P.S. Nie musisz odpowiadać na tego posta - idź sobie nabijać je gdzieś indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie czy CDP planuje ponownie wydac sagę Baldur''s Gate lub Baldur''s Gate 2 Cienie Amn + Tron Bhaala.
Gra sprzedawała się świetnie jednak nie zdązyłem jej kupic :(

Za pomoc z góry dziękuje.

PS - Nie mogę znależc na żadnym z konkurencyjnych sklepów, czy ta gra nie jest juz wydawana ?? :(
Jeśli to prawda to szkoda , bo jest to jedna z najlepszych gier w jakie przyszło mi zagrac ( nie tylko mi ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie serii Total War? Czy Total War Eras (czyli zbiorcze wydanie) - jest w planach? (nawet odległych) - ewentualnie Rome i Medieval2 będą jakoś poprzesuwane w kolekcjach -> spadek do tańszej serii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 16:41, balduran2 napisał:

Czy CDP planuje wydać w Platynowej Kolekcji Guild Wars: Nigthfall w ciągu najbliższych
6 miesięcy (Nightfall miał premierę chyba dokładnie 6 miesięcy po Factions)?

Witam Serdecznie!
Niestety nie mogę udzielić takiej informacji ;[. Plan wydawniczy serii jest planowany przez dział serii ;[.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 18:58, Don Zorro napisał:

Mam pytanie: Czy jest szansa, że w najbliższym czasie w Extra Klasyce ukaże się gra Medieval
II ?

Witam Serdecznie!
Niestety nie mogę udzielić takiej informacji ;[. Plan wydawniczy serii jest planowany przez dział serii ;[.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 00:58, AdamKujawa456 napisał:

Witam
Mam pytanie czy CDP planuje ponownie wydac sagę Baldur''s Gate lub Baldur''s Gate 2 Cienie
Amn + Tron Bhaala.
Gra sprzedawała się świetnie jednak nie zdązyłem jej kupic :(

Za pomoc z góry dziękuje.

PS - Nie mogę znależc na żadnym z konkurencyjnych sklepów, czy ta gra nie jest juz wydawana
?? :(
Jeśli to prawda to szkoda , bo jest to jedna z najlepszych gier w jakie przyszło mi zagrac
( nie tylko mi ) :D

Witam Serdecznie!
Niestety jest to pytanie do mojego kolegi Grześka, który opiekuje się tematyką serii.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 19:22, moonman napisał:

mam pytanie odnośnie serii Total War? Czy Total War Eras (czyli zbiorcze wydanie) - jest
w planach? (nawet odległych) - ewentualnie Rome i Medieval2 będą jakoś poprzesuwane w
kolekcjach -> spadek do tańszej serii?

Witam Serdecznie!
To także jest pytanie do serii wydawniczych.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla czterech ludzików powyżej wypowiedzi Mrarcina za pomylenie wątków.

Drugi dodatek do NWN2 ma wyjść na gwiazdkę, czy zamierzacie walczyć aby dodatek ten w Polsce wyszedł również w tym okresie czy oczekiwać go możemy dopiero na inne święta?
Będziecie wydawać Disciples III czy może jest to informacja ściśle tajna? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować