Zaloguj się, aby obserwować  
Skywalker

Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpiady - temat ogólny

1171 postów w tym temacie

Oglądałem otwarcie. Nie całe, ponieważ w czasie dość nudnego przemarszu różnych światowych drużyn odpaliłem GTA IV (:P), lecz wszystko przed przemarszem i po przemarszu - widziałem :)

Mogę powiedzieć, że wszystko wyglądało pięknie. :) Tak jak się spodziewałem - Chińczycy się postarali. Wszystko dopracowane, piękne i ta idealna wręcz synchronizacja... Nie wiem ile oni wszyscy musieli ćwiczyć, trenować, aby wszystko to było tak perfekcyjne, niczym... w grze komputerowej. Nie zauważyłem, żadnej wpadki, jednym słowem - coś niesamowitego.

I zapalenie znicza - też bardzo oryginalne. Bardzo mi się podobało. :) Matrix aka Pax Payne. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 18:32, Sheloi napisał:

Fantastyczna ceremonia otwarcia...wprost nie można było się oderwać o telewizora - mówię
oczywiście o części artystycznej nieoficjalnej (początek kiedy 2008 bębniarzy rozpoczęło
pokaz - niesamowite...), a zapalenie znicza jak co każda olimpiada - coraz bardziej nowatorska
i nieprzewidywalna. :)


Bębniarze - cudoooo. Późmiej przemarsz państw, to oczywiście cholerna nuda i zapalenie znicza, kapitalne. Podniesli mistrza olimpijskiego w gimnastyce na linach, a pozniej biegl w "powietrzu" do znicza! :)

Ja zamierzam wstac o 4:00 (A co!) i ogladac, ale nie o 3:00, bo wole godzinke dluzej pospac :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerkałem czasem na ceremonię otwarcia (całej oczywiście nie oglądałem,bo tyle czasu nie sposób wysiedzieć) i cóż... bardzo fajnie to wyglądało. Rozmach przez wielkie R, fantastyczny efekt dał ten "bieg na linach" do znicza,oby tylko impreza była równie udana pod względem sportowym jak marketingowym i oby zmaganiom sportowców też towarzyszył taki rozmach,ale chyba o dość często w Azji spotykane puste trybuny bać się nie trzeba. Współczuje i podziwiam Chinki stojące obok maszerujących delegacji państw podczas defilady. Skakać, klaskać,machać rekami i wydurniać się przez tyle czasu to nie lada wyczyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 12:26, Flash606 napisał:

Chinole już teraz mogę być ulepszeni,
a nie ma żadnych sposobów na wykrycie tego świństwa.

_Chińczycy_ nie muszą się ulepszać, oni są znakomici bez takich rzeczy ;)

Btw: otwarcie wspaniałe, nie ma co ukrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie bardzo fajne. Ciekawy motyw z tymi krokami w powietrzu. Świetni byli tez na początku bębniarze.
Trzeba teraz będzie wcześnie wstawać żeby anszych oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 18:59, Zelgadis napisał:

_Chińczycy_ nie muszą się ulepszać, oni są znakomici bez takich rzeczy ;)


Więc dlaczego nie mogą być jeszcze lepsi? Genetyka, mili państwo i USA może w końcu zdobędzie mniej medali niż Chiny. A są znakomici, bo mają obozy sportowe o niesamowitym rygorze.

Dnia 08.08.2008 o 18:59, Zelgadis napisał:

Btw: otwarcie wspaniałe, nie ma co ukrywać.


Nie oglądałem. I nie będę oglądał olimpiady. Po prostu mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 20:57, Flash606 napisał:

Więc dlaczego nie mogą być jeszcze lepsi?

Może wystarczy im to co mają. To bardzo skromny naród.

>A są znakomici, bo mają obozy sportowe o niesamowitym rygorze.
Są znakomici, bo oddają się temu, co robią. Komentator dość ładnie opowiadał o historii sportu w Chinach.

Dnia 08.08.2008 o 20:57, Flash606 napisał:

Nie oglądałem. I nie będę oglądał olimpiady. Po prostu mi się nie chce.

Twój wybór, nikt nie zmusza. Bynajmniej nie pisałem tego do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie zapomniałem, ze igrzyska miały rozpocząć się jutro. Ku mojemu zdziwieniu przełączyłem na TVP1 (bardzo rzadko mi się to zdarza) i udało mi się obejrzeć całe rozpoczęcie od początku. Największe wrażenie zrobiły na mnie fajerwerki, które układały się w ślady stóp. Wyobrażam sobie jakie to musiało być niesamowite przeżycie uczestniczyć w tej imprezie.Coś pięknego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie najgorzej wystartowały nasze szablistki. Swoje pierwsze walki wygrały Irena Więckowska i Bogna Jóżwiak a przegrała (czego się najmniej spodziewałem ) Aleksandra Socha, którą pokonała młoda Ukrainka.
Nie wychodzi też na razie start Marzenie Karpińskiej w ciężarach i po rwaniu szans na jakieś przyzwoite miejsce raczej nie ma.
Pierwszy punkt dla naszej reprezentacji zarobiła Sylwia Bogacka w strzelaniu z karabinka, zajmując 8 miejsce.
Złoty medal poszedł do Czech.


====> Flash606
Skoro temat Olimpiady cię nie interesuje i nie masz zamiaru jej oglądać, to może przestań tu spamować.
Tematy wątków są ściśle określone i przeznaczone dla osób interesujących się sprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 06:17, A-cis napisał:

Nie najgorzej wystartowały nasze szablistki. Swoje pierwsze walki wygrały Irena Więckowska
i Bogna Jóżwiak a przegrała (czego się najmniej spodziewałem ) Aleksandra Socha, którą
pokonała młoda Ukrainka.
Nie wychodzi też na razie start Marzenie Karpińskiej w ciężarach i po rwaniu szans na
jakieś przyzwoite miejsce raczej nie ma.
Pierwszy punkt dla naszej reprezentacji zarobiła Sylwia Bogacka w strzelaniu z karabinka,
zajmując 8 miejsce.
Złoty medal poszedł do Czech.


Trzeb zaznaczyć, że Irena Więckowska pokonała mistrzynie swiata, ale pozniej gladko ulegla Chince. Oglądałem dzis pekin, od 4:00 (^^), widziałem Strzelanie z karabinu pneumatycznego z odleglosci 10 metrow, polka Sylwia Bogica zakwalifikowala sie do finalu, ale zajela w nim ostatnie miejsce.Podnoszenie ciezarow, coz, polka zaprezentowala sie slabo. 79 kg w rwaniu i spalone dwie próby na 82 kg to slaby rezultat. Polka - Marzena Karpińska w dwuboju osiagnela slaby wynik, aczkolwiek ostatnia nie byla. Do niespodzianek nalezy zaliczyc, odpadniecie Nurcan Taylan, mistrzyni olimpijskiej z Aten, ktora spalila wszystkie próby. Polka byla 8. Polacy narazie bez medalu, ale.. "Rafał Szukiel po dwóch wyścigach żeglarskiej klasy Finn rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie zajmuje pierwszą pozycję.". Siatkarki przegraly, niestety. Pierwszy set tylko po mysli naszych pan ,a pozniej ogromna dominacja Kuby. Szczerze mowiac, nie wierze w medal siatkarzy i siatkarek. Polski gimnastyk, Leszek Blanik, mistrz europy i wielokrotny mistrz swiata w skoku przez konia z bardzo dobra nota, zaja drugie miejsce i jest pewny wystepu w finale, 18 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się nie wyrobiłem na obejrzenie całej ceremonii otwarcia IO ale pewnie jeszcze będą ją powtarzać kilka razy to nadrobię braki :)
a żeby napisać coś więcej o IO to napiszę o świetnym miejscu naszego reprezentanta Przemysława Niemca który w zakończonym z 40 minut temu w wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn zajął bardzo dobre 16. miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:04, Budep napisał:

Trzeb zaznaczyć, że Irena Więckowska pokonała mistrzynie swiata,

Zgadza się. Jej pojedynek z Nieczajewą oglądałem na żywo. Była to już jej druga wygrana walka. Zaraz potem wygrała swoją walkę Bogna Jóźwiak i ciśnienie zaczęło mi stopniowo rosnąć, bo Socha jest uznawana za najlepszą z naszych szablistek więc byłem pewny, że z Ukrainka wygra w cuglach. :-)
Tymczasem wydaje mi się, że Socha po prostu nieco zlekceważyła przeciwniczkę i nie było dostatecznie skoncentrowana. Popełniała proste błędy pod rząd.
Po walce się popłakała.

Dnia 09.08.2008 o 12:04, Budep napisał:

Polacy narazie bez medalu, ale..

Po pierwszym dniu nie było co oczekiwać jakiegoś medalu, bo jeżeli ktoś miał teoretyczną szansę, to chyba tylko Socha (dlatego oglądałem jej walkę) ale jak widać była to szansa tylko teoretyczna :-)
Jutro IMHO też nie ma co się spodziewać medalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i niestety Otylii nie udało zakwalifikować się do 16 na 100 m delfinkiem mimo,że czas miała całkiem przyzwoity (58.34 o ile się nie mylę),ale sama Polka wspominała,że do tej konkurencji nie będzie przywiązywać dużej wagi. Świetnie popłynął Phelps, który już w kwalifikacjach na 400 m zmiennym pobił własny rekord olimpijski. Dziś jeszcze przed nami kwalifikacje z udziałem Korzeniowskiego, Stańczyka i Baranowskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 02:02, Zelgadis napisał:

Są znakomici, bo oddają się temu, co robią. Komentator dość ładnie opowiadał o historii
sportu w Chinach.


Wiem, są pasjonaci, ale niestety ustrój bierze też "nadających się, acz niechętnych" i tam trenuje. Cóż, dzięki takim treningom na pewno wiele osiągną. I lepiej żeby dzięki nim, niż dopingowi - oby było go jak najmniej.

Dnia 09.08.2008 o 02:02, Zelgadis napisał:

Twój wybór, nikt nie zmusza. Bynajmniej nie pisałem tego do ciebie.


No dobra, może obejrzę, ale tylko występy polskich sportowców i sprint na 100 metrów. Bo jeszcze wyjdzie, żem człek podły, bo nie będę wspierał naszych reprezentantów ;]. W takim razie: kiedy są występy najważniejszych polskich sportowców?

=========> A-cis

Dnia 09.08.2008 o 02:02, Zelgadis napisał:

Skoro temat Olimpiady cię nie interesuje i nie masz zamiaru jej oglądać, to może przestań tu spamować.


Owszem, temat olimpiady mnie interesuje i - jak napisałem parę linijek wyżej - obejrzę tylko zawody z Polakami. I proszę cię, abyś tak nie szarżował z tym "spamowaniem", bo to nijak nie jest miłe.

Dnia 09.08.2008 o 02:02, Zelgadis napisał:

Tematy wątków są ściśle określone i przeznaczone dla osób interesujących się sprawą.


rly? Nie napisałem tu o statusach czy anime, tylko o olimpiadzie w Pekinie 2008. Więc jednak umiem przeczytać temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 17:06, Flash606 napisał:

Owszem, temat olimpiady mnie interesuje i - jak napisałem parę linijek wyżej - obejrzę tylko zawody z Polakami.

O tym, że zamierzasz cokolwiek obejrzeć napisałeś dopiero teraz. Z poprzednich tekstów nic takiego nie wynikało.
Natomiast zdanie: "nie będę oglądał olimpiady. Po prostu mi się nie chce." napisane w tym wątku jest klasycznym spamem. Jeśli masz odwagę i nie boisz się ostrzeżenia, to zapytaj się jakiegokolwiek moderatora. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak was, ale mnie coraz bardziej zaczyna irytować sposób realizacji transmisji Igrzysk realizowany przez naszą telewizję publiczną. Oni ciągle nie są w stanie zauważyć, że trwają zawody, do których sportowcy przygotowywali się 4 lata i myślą, że my w tym czasie najbardziej pragniemy w studiu oglądać jakieś nikomu nie znane osobistości oraz samych "panów" redaktorów.
Stale mamy przerywane zawody i jakaś twarz musi wygłosić kilka nic nie znaczących banałów.
Czy naprawdę to nie dociera do nich, że teraz, w tej chwili, dzieje się coś niepowtarzalnego na arenach, natomiast komentarze można przecież wygłaszać w studio np. w godzinach popołudniowych, ale w każdym razie PO ZAWODACH!
Tu walczą nasze łuczniczki, prowadzą w meczu z Francuzkami, a nasz redakcja "sportowa" musi przerwać transmisję, po to żeby ktoś w studio mógł wygłosić kilka zdań i żeby można było nadać reklamy! Nóż się w kieszeni otwiera!
O ile lepiej prowadzi to Eurosport gdzie mamy transmisję non stop i zero redaktorów. Niestety oni (z racji interpaństwowości) mało koncentrują się na Polakach. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 07:19, A-cis napisał:

O ile lepiej prowadzi to Eurosport gdzie mamy transmisję non stop i zero redaktorów.
Niestety oni (z racji interpaństwowości) mało koncentrują się na Polakach. :-(

Ja i tak wolę Eurosport. Raz z racji tego,że tak jak mówisz nie przerywają transmitowanych zawodów, a dwa,że co jakiś czas można zobaczyć skrót wydarzeń z całego dnia i dowiedzieć co się wydarzyło w konkurencjach,które przegapiliśmy czy też nie były z jakiegoś powodu transmitowane. Wywiady i rozmowy w studiu też są,ale po zawodach i do tego też sami komentatorzy są moim zdaniem lepsi. Wczoraj nawet tak nudny dla mnie sport jak kolarstwo oglądałem z zainteresowaniem,bo panowie komentujący byli naprawdę genialni. Oczywiście starty Polaków oglądam głównie na TVP,bo jak wspomniałeś Eurosport się na nich nie koncentruje. Denerwują mnie tylko te poranne finały w pływaniu narzucone przez Amerykanów (u nich jest wtedy megaoglądalność). Dzisiaj,gdy jeszcze smacznie spałem Phelps i Rice bili rekordy świata. Ehh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować