Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Marcinowi Momotowi z CD Projekt RED!

474 postów w tym temacie

Kolejne pytanie: Czy oficjalny soundtrack, ktory bedzie w kazdym egzemplarzu gry Wiedzmin 2 bedzie przygotowny rownie niechlujnie jak muzyka Bonusowej Sciezki Dzwiekowej (pre-orderu gry w Empiku)? Bo w tej edycji nie ma nawet nazw odtwarzanych utworow.

I jeszcze jedno: dlaczego firma CDP RED ma w zwyczaju zupelnie ignorowanie maili od fanow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę warto docenić, że CDPR nie zalewa nas tonami informacji, spoilując tym samym połowę wątku Wiedźmina (choć może?), ale cosik mi się wydaje, że dawno niczego nowego nie było. Z prezentacji poznaliśmy jak dotąd - walkę z Tentadrakonem, Draugiem, łażenie po okolicach Szyman i krasnoludzkiego miasta + Prison Break (co się rozkładało na może 3 pokazy). Niby sporo, ale jak na 6 tygodni do premiery - wciąż enigmatycznie.
Kiedy zatem będzie jakaś oficjalna prezentacja, gdy Wiedźmina pokażecie w końcu niebetowego, do tego w jakiejś nowej lokacji? Tego chyba ukrywać nie zamierzacie, a przydałoby się zobaczyć miejsce, które zdeklasowałoby Waszą wcześniejszą Wyzimę.

Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 07:05, Wojman napisał:

Kolejne pytanie: Wedlug zapowiedzi Wiedzmin 2 mial byc prawdziwym cRPG bez zadnych uproszczen.
Dlaczego zatem w grze nie ma normalnych dialogow takich jakie byly w pierwszym Wiedzminie
tylko sa uproszczenia a`la Mass Effect lub tez Dragon Age II? Tzn. odpowiedz dobra, zla
i neutralna, ale bez mozliwosci wplyniecia na to co postac wymawia. Przeciez jedna z
wielkich zalet gier cRPG jest to, ze gracze maja mozliwosc sami zdecydowac co i jak ma
powiedziec postac w danej sytuacji.

Kolejne pytanie: dlaczego na wszystkie wazne pytania graczy pada standardowa odpowiedz
"nie mozemy ujawnic". Beda profile graczy - "nie mozemy ujawnic", na jakim sprzecie dziala
prezentacja - "nie mozemy ujawnic", kto robi muzyke - "nie mozemy ujawnic", pojawi sie
taka czy inna postac - "nie mozemy ujawnic" i tak dalej.

Wiele wskazuje na to, ze wbrew zapowiedziom Wiedzmin 2 nie jest tak wspanialy jak to
CD Projekt RED stara sie pokazac, a media bez zajakniecia wszystko powtarzaja jak papugi,
bo "to Wiedzmin, polska gra".


Co do pierwszego pytania, to nie będzie to wyglądało dokładnie jak we wspominanych przez Ciebie grach. Owszem, będą odpowiedzi kontekstowe ale będą one szczegółowo opisane i nie będzie możliwości o pomyłce.

Jeżeli chodzi o tajność informacji to faktycznie nie możemy ujawniać wszystkiego, przecież zawsze informacje są dawkowane ostrożnie. Nie można na starcie wykładać swoich wszystkich kart. Poza tym należy zrozumieć, że są informacje, które można ujawniać - są też takie rzeczy, o których nie możemy jeszcze mówić.

>Czy w W2 będzie mieszany system dialogów w zależności od sceny? (dynamiczna -> dialog na czas; spokojna -> brak limitu czasowego na odpowiedź).

Tak, będzie mieszany. Jednakże tych czasowych będzie mniej niż spokojnych.

>Jestem zwolennikiem grania w gry w oryginalnej wersji językowej, ale też i dystrybucji cyfrowej. Jako że >Wiedźmin to polska gra oparta na polskich powieściach, chciałbym z tym językiem obcować podczas gry. Są >więc jakieś szanse, że nadchodząca ''dwójka'' będzie oferowała rodzimy język do wyboru na Steamie?

Nie będzie polskiego języka w wersji steamowej.

>Kolejne pytanie: Czy oficjalny soundtrack, ktory bedzie w kazdym egzemplarzu gry Wiedzmin 2 bedzie >przygotowny rownie niechlujnie jak muzyka Bonusowej Sciezki Dzwiekowej (pre-orderu gry w Empiku)? Bo w tej >edycji nie ma nawet nazw odtwarzanych utworow.
>
>I jeszcze jedno: dlaczego firma CDP RED ma w zwyczaju zupelnie ignorowanie maili od fanow?

Faktycznie, opisany przez Ciebie przypadek jest prawdziwy. Muzyka do W2 będzie miała pełne nazewnictwo.

Co do odpisywania na maila to hmmm, a czy mail faktycznie doszedł? Czasem normalny mail jest traktowany jako spam i niestety odbijany:( Spróbuj napisać jeszcze raz.

>Kiedy zatem będzie jakaś oficjalna prezentacja, gdy Wiedźmina pokażecie w końcu niebetowego, do tego w >jakiejś nowej lokacji? Tego chyba ukrywać nie zamierzacie, a przydałoby się zobaczyć miejsce, które >zdeklasowałoby Waszą wcześniejszą Wyzimę.

Jedyne co moge poradzić w tej sytuacji to uzbroić się w cierpliwość. Myślę, że stanie sie to niebawem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam po raz kolejny co z demem przed premierą.
Jest Demo prasowe, można je za jakiś czas [do maja jeszcze tego trochę zostało] wydać dla graczy, tłumaczenie brakiem czasu na "zrobienie" dema jest tu bowiem chybione [demo macie, chęci wydania tylko z dziwnych przyczyn brak*]


*No chyba, że te przyczyny to obawa przed masowym wciskaniem "anuluj zamówienie"... to zupełnie inna rozmowa. Ale produkt dobry broni się sam - CDP twierdzi, że W2 dobre nie jest, jest ponoć wybitne więc jaki jest problem . . . ?


P.S.
Moderator Wojman również kilkukrotnie zadawał to samo pytanie i ciagle dajecie wymijające odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Tomasz Gop w prawie każdym wywiadzie (np. na Polygamii czy na wykładzie w Warszawie) powiedział, że dema przed premierą nie będzie bo jest to proces czasochłonny i wiele osób musiałby się oderwać od "pełnej wersji" na rzecz dema.

Po drugie: demo "prasowe" to pre-beta która została skompilowana jakiś czas temu i od tamtej pory nie była poprawiana. Gracze grający w takie demo które siłą rzeczy musi zawierać błędy (w końcu beta polega głównie na usuwaniu błędów) mogą zniechęcić się do pełnej wersji która przecież ma być znacznie lepsza. Przypominam, że w pre-becie była tylko częściowa optymalizacja kodu relacji silnik -> renderer więc podniósł by się flejm, że kiepsko działa na Twoim kompie.

Reasumując, wali mnie demo bo i tak czekam na swoją kolekcjonerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 11:19, MM360 napisał:

Co do pierwszego pytania, to nie będzie to wyglądało dokładnie jak we wspominanych przez
Ciebie grach. Owszem, będą odpowiedzi kontekstowe ale będą one szczegółowo opisane i
nie będzie możliwości o pomyłce.


Skoro ten system jest taki super to dlaczego do tej pory na zadnym oficjalnym screenie ani w zadnym filmiku nie jest zaprezentowany ten system rozmow? Prosze tylko nie mowic, ze nie mozna, bo spoilery. Obaj dobrze wiemy, ze w grach robi sie rzeczy specjalne nie zwiazane z fabula, zeby zaprezentowac jak to wyglada.

Dnia 28.03.2011 o 11:19, MM360 napisał:

Jeżeli chodzi o tajność informacji to faktycznie nie możemy ujawniać wszystkiego, przecież
zawsze informacje są dawkowane ostrożnie.


Mi sie wydaje, ze informacje nie sa ujawniane, zeby dawkowac ostroznie tylko, zeby przed premiera bylo po piec newsow na godzine. W jednym sie dowiemy, ze Geralt moze jesc lyzka i widelcem, w drugim ze moze spiewac, a w trzeciem - ze tanczyc tez potrafi itd.

Dnia 28.03.2011 o 11:19, MM360 napisał:

Nie można na starcie wykładać swoich wszystkich
kart. Poza tym należy zrozumieć, że są informacje, które można ujawniać - są też takie
rzeczy, o których nie możemy jeszcze mówić.


A o jakim starcie mowa? Z tego co pamietam to premiera jest za poltora miesiaca. Mamy wiec do czynienia z finiszem, a nie ze startem.

Dnia 28.03.2011 o 11:19, MM360 napisał:

Nie będzie polskiego języka w wersji steamowej.


A dlaczego nie ma polskiej wersji zarowno na steamie jak i na gog.com? Przypomne tylko, ze gog.com jest polska platforma. Na polskiej platformie, polskiej wersji jezykowej gry polskich tworcow brak. Dlaczego? Szczegolnie, ze w oficjalnych materialach CDP RED samo mowi, ze kupujac gre na gog.com wspiera sie tworcow. Czy waszym zdaniem zakup legalnego egzemplarza gry z innego zrodla nie jest wspieraniem tworcow?

Dnia 28.03.2011 o 11:19, MM360 napisał:

Faktycznie, opisany przez Ciebie przypadek jest prawdziwy. Muzyka do W2 będzie miała
pełne nazewnictwo.


No to dobra wiadomosc. A czy liste utworow z Bonusowej Sciezki Dzwiekowej da sie zamiesic na stronie internetowej albo w tym watku? To sobie recznie nazwy wpisze. Tylko znow prosze nie zaslaniac sie spoilerami, bo nazwa w stylu "Bitwa_w_polu" zadnym spoilerem nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 05:02, Wojman napisał:

Skoro ten system jest taki super to dlaczego do tej pory na zadnym oficjalnym screenie
ani w zadnym filmiku nie jest zaprezentowany ten system rozmow? Prosze tylko nie mowic,
ze nie mozna, bo spoilery. Obaj dobrze wiemy, ze w grach robi sie rzeczy specjalne nie
zwiazane z fabula, zeby zaprezentowac jak to wyglada.


Mamy taki a nie inny plan ujawniania poszczególnych elementów gry - nie musi Ci sie on podobać i masz do tego pełne prawo:)

Dnia 31.03.2011 o 05:02, Wojman napisał:

Mi sie wydaje, ze informacje nie sa ujawniane, zeby dawkowac ostroznie tylko, zeby przed
premiera bylo po piec newsow na godzine. W jednym sie dowiemy, ze Geralt moze jesc lyzka
i widelcem, w drugim ze moze spiewac, a w trzeciem - ze tanczyc tez potrafi itd.


Dokładnie tak - 16 maja o 23:59 ujawnimy, że Geralt może latać na pegazie;)

Dnia 31.03.2011 o 05:02, Wojman napisał:

A o jakim starcie mowa? Z tego co pamietam to premiera jest za poltora miesiaca. Mamy
wiec do czynienia z finiszem, a nie ze startem.


Dokładnie, zostało jeszcze 1,5 m-ca:)

Dnia 31.03.2011 o 05:02, Wojman napisał:

A dlaczego nie ma polskiej wersji zarowno na steamie jak i na gog.com? Przypomne tylko,
ze gog.com jest polska platforma. Na polskiej platformie, polskiej wersji jezykowej gry
polskich tworcow brak. Dlaczego? Szczegolnie, ze w oficjalnych materialach CDP
RED samo mowi, ze kupujac gre na gog.com wspiera sie tworcow. Czy waszym zdaniem zakup
legalnego egzemplarza gry z innego zrodla nie jest wspieraniem tworcow?


Mamy bardzo fajną ofertę wydania pudełkowego (dużo elementów) i zależy nam aby gracze ją kupowali, gdyż oferuje sporo za niezłą cenę. Dodatkowo nadmienię fakt, że przykładowo wersja cyfrowa jest droższa od wersji pudełkowej (porównując to samo wydanie).

Dnia 31.03.2011 o 05:02, Wojman napisał:

No to dobra wiadomosc. A czy liste utworow z Bonusowej Sciezki Dzwiekowej da sie zamiesic
na stronie internetowej albo w tym watku? To sobie recznie nazwy wpisze. Tylko znow prosze
nie zaslaniac sie spoilerami, bo nazwa w stylu "Bitwa_w_polu" zadnym spoilerem nie jest.


Jeśli dobrze się orientuję to można sobie ręcznie wpisać nazwy utworów korzystając z tracklisty znajdującej się na pudełku z ową ścieżką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 16:24, MM360 napisał:

Mamy bardzo fajną ofertę wydania pudełkowego (dużo elementów) i zależy nam aby gracze
ją kupowali, gdyż oferuje sporo za niezłą cenę. Dodatkowo nadmienię fakt, że przykładowo
wersja cyfrowa jest droższa od wersji pudełkowej (porównując to samo wydanie).

Czyli pewnie na cyfrowej możecie więcej zarobić i nie chcecie tej (np. mojej) kasy?

Ja to zrozumiałem tak, ja gdybyście specjalnie nie wydali Wiedźmina po polsku w wersji cyfrowej, aby zniechęcić graczy do jej zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 07:23, donard napisał:

Czy muzyka z wiedźmina w empiku różni się od muzyki w EK?


Podobno na tej bonusowej plycie sa zupelnie inne utwory niz na oficjalnej sciezce dzwiekowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
mam wrażenie, że pisząc dialogi do Wiedźmina (część 1) troszeczkę (Dialogi z Talarem, Dialog podczas scenka z początku 2 aktu - kłótnia między strażnikami) się wzorowaliście na Magicznych przygodach Kubusia Puchatka.
Mam rację, czy po prostu zbieg okoliczności?

Mały przykład:
-Po pierwsze to nie twój zaje*any interes, a po drugie(...)
Kurew*cy podglądacze!!! Mam was w du*ie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 17:32, David741 napisał:

Czy wymagania minimalne / rekomendowane mogą się zmienić do dnia premiery na niższe lub
wyższe?

OK cofam pytanie wiem, że wymagania jak zalecane i te minimalne nie zmienią się do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy muzyka z wiedźmina w empiku różni się od muzyki w EK?

Tak, będzie się ona różnić od EK. Co będzie w EK to jeszcze tajemnica:)

>Czyli pewnie na cyfrowej możecie więcej zarobić i nie chcecie tej (np. mojej) kasy?
>Ja to zrozumiałem tak, ja gdybyście specjalnie nie wydali Wiedźmina po polsku w wersji cyfrowej, aby zniechęcić >graczy do jej zakupu.

I tak źle i tak niedobrze;) Nikogo nie chcemy zniechęcić, proponujemy fajny content w dobrej cenie - jak napisałem - w wersji pudełkowej.

>Ile w końcu DLC można zainstalować?
Nie mogę niestety odpowiedzieć na to pytanie.

>Witaj,
>mam wrażenie, że pisząc dialogi do Wiedźmina (część 1) troszeczkę (Dialogi z Talarem, Dialog podczas scenka z >początku 2 aktu - kłótnia między strażnikami) się wzorowaliście na Magicznych przygodach Kubusia Puchatka.
>Mam rację, czy po prostu zbieg okoliczności?

>Mały przykład:
->Po pierwsze to nie twój zaje*any interes, a po drugie(...)
>Kurew*cy podglądacze!!! Mam was w du*ie!!!!

;D Wszystko wskazuje na zbieg okoliczności.

>Czy wymagania minimalne / rekomendowane mogą się zmienić do dnia premiery na niższe lub wyższe?
Wymagania są już finalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 10:36, MM360 napisał:

>Ile w końcu DLC można zainstalować?
Nie mogę niestety odpowiedzieć na to pytanie.

Ale normalnie będą działać "niegryzące" się DLC? (za gryzące uznaje np. 2 kurtki ;P) Jak zainstaluje tajemniczego kupca, kurte roche i 2 finishery to problemu nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zostanie wydany zwiastun W2 w wersji polskiej? I czy będziemy musieli jakoś specjalnie na niego długo czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wymaganiach rekomendowanych można przeczytać, że zalecana karta graficzna do odpowiednik GTX260/HD4850. Moje pierwsze pytanie w związku z tym: wymagania rekomendowane, to jaka jakość ustawień graficznych i płynność rozgrywki?

Drugie pytanie, czy w związku z umieszczeniem logo Nvidia w W2, czyli współpracy REDów z Nvidia, gra będzie działać płynniej/lepiej/będą dodatkowe opcje graficzne na kartach Nvidia?

Trzecie pytanie: Czy gra będzie działać płynniej na kartach któregoś producenta? Czy silnik jest optymalizowany bardziej pod któreś procesory graficzne?

Czwarte i ostatnie, związane z pierwszym: Jaka karta graficzna będzie potrzebna, aby zapewnić płynna rozgrywkę w rozdzielczości FullHD 1920x1080 na wysokich ustawieniach jakości z włączonym filtrowaniem i wygładzaniem? Jak skaluje się spadek płynności względem wzrostu jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować