Zaloguj się, aby obserwować  
PioMrex

Microsoft Flight Simulator X (2006)

124 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2006 o 10:34, Arclight napisał:

Ja właśnie na to liczę, że jeśli za grę zabierze się CDP bądź Cenega, to cena odpowiednio spadnie.
Niech nawet będzie po polsku, oby nie kosztowała 229 zł, tak jak przez długi czas FS 2004 czy
FS 2002.

Za późno Panie i Panowie jak próbowałem lobbować u CDP za MS FS to chętnych nie było, bo gra była odległa, a teraz jak mają wydać to nagle wszystkim się przypomina. Ponad pół roku temu CDP twierdziło, że gry nie mają w planie na 2006, więc pewno pozostaje... na nieszczęście importer... w "osobie " Promise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 17:26, Arclight napisał:

Cztery samoloty (jakiś Bombardier, Beechcraft, lotnia i wodnolot), bodajże z 10 lotnisk (wszystkie
mało znane, np. St. Kitts i Nevis), pogoda "na żywo" w danym rejonie (oczywiście trzeba wybrać
odpowiednią opcję) i 2 misje. Jedna to zrzucanie z lotni worków z mąką do celu a druga to lądowanie
na jakimś lotnisku. W misje się nie bawiłem. Aha, bez joya nie podchodź.

W CHIPie już dawno pisali, że "latanie w symulatorze (takim jak MS FS) za pomocą klawiatury to jak prowadzenie samochodu za pomocą kurka od kranu" :D
Oczywiście, że dżojstik to podstawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 17:56, Arclight napisał:

Zobaczymy co mi nathanadler w tej sprawie odpisze. A co do lobbowania: jak nie dajesz
cynku, żeby lobbować wspólnie to jest jak jest.

Rzucałem w temacie ogólnym o symulatorach, około lutego marca.
co do nathanadlera to wiem co tobie powie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam. Tak to jest jak się ma wiekowego joy''a, który wejścia na USB nie ma :P

Dnia 20.09.2006 o 17:57, PioMrex napisał:

Rzucałem w temacie ogólnym o symulatorach, około lutego marca.


A jest taki temat? 0_o Widać przegapiłem.

Dnia 20.09.2006 o 17:57, PioMrex napisał:

co do nathanadlera to wiem co tobie powie.. :)


"Wydamy w przyszłym miesiącu za 25 zł" ^^ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 18:00, Arclight napisał:

A jest taki temat? 0_o Widać przegapiłem.

Sam w nim brałeś udział: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=6703&pid=8,
jednak reakcja nie była zbyt entuzjastyczna, więc dodatkowo po zasiągnięciu info u CDP uznałem, ze z takimi ludzmi (tzn. bez entuziazmu) daleko się nie zajdzie i sprawa umarła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Ech, wpisałem się w prawie 800 tematach, zapomniałem ;/

Możliwe, że tego posta nie zauważyłem...

W każdym razie nawet nas dwóch nic by nie zdziałało. 50 osób, to co innego, ale na tym forum aż tylu fanów FSa raczej nie ma. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 09:34, flymar napisał:

Ciewawostka. Do gry jest wymagany SP2. Ściagnąłem demko wczoraj, zapuszczam i lipa.


No wiesz - zawsze SP2 można ściągnąć (oczywiście jeśli masz oryginał) a jeśli nie masz oryginała to tu się tym lepiej nie chwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2006 o 17:57, PioMrex napisał:

W CHIPie już dawno pisali, że "latanie w symulatorze (takim jak MS FS) za pomocą klawiatury
to jak prowadzenie samochodu za pomocą kurka od kranu" :D
Oczywiście, że dżojstik to podstawa!



Widzę, że jesteś znawcą w tematyce symulatorów lotu. Ja chciałbym też się tym pobawić bardziej poważnie, więc mam do Ciebie pytanie - jaki dżojstik byś polecił, bo jak do tej pory to ja tylko używałem klawiatury (jak widać z Twojego posta to nie dostarcza tylu wrażeń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 10:39, Jarys napisał:

Widzę, że jesteś znawcą w tematyce symulatorów lotu. Ja chciałbym też się tym pobawić bardziej
poważnie, więc mam do Ciebie pytanie - jaki dżojstik byś polecił, bo jak do tej pory to ja
tylko używałem klawiatury (jak widać z Twojego posta to nie dostarcza tylu wrażeń)

Zaraz specjalista...
Na początek moze polecam zapoznać sie z artykułem dżojstik na wikipedii (nie ukrywam w 90% mojego autorstwa).
Całkiem zadowalojący jest kompaktowy model Logitecha z Force Feedback tu jest trochę:
http://www.logitech.pl/local/katalog/7
Istotne w tym momencie aby joy zawierał "obrotową rączkę"- oś Z która odpowiada ruchom orczyka (padała), czyli sterowaniem sterem kierunku.
Force Feedback to oczywiście dodatkowe doznania możliwość odczucia na własnej skórze sił działających na powierzchnie sterowe, szczególnie w samolotach bez sterowania "by-wire".
Są oczywiście bardziej rozbudowane konstrukcje z wydzieloną przepustnicą (jako osobny "dżojstik") i rzadko pedałami orczyka, jak np. Thrustmaster HOTAS Cougar ( http://www.tomshardware.pl/consumer/20020430/index.html) ale już bez ForceFeedback.

Generalnie dżojstik musi pasować do ręki i nie mieć "luzów", szczególnie jeżeli już decydujesz sie na tańszy standardowy dżojstik, trzecia oś (Z) w zastosowaniach o jakich mówimi jest już raczej standardem a często przydaje sie w innych grach, nie tylko symulatorach, można też próbować grać padem, manetkami w trybie analogowym, też ciekawe doświadczenie i jak ktoś dobrze się czuje na padzie to też dobre rozwiązanie, jedna manetka może służyć za ster wysokości(pionowo) i lotki(poziomo), druga za orczyk (poziomo) i przepustnicę (inaczej w skrócie gaz, ruch pionowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że używam modelu Saitek X45 oficjalnie już niedostępny, trzeba poszukać po stronach internetowych. Dostępny jest jego następca X52 http://www.saitek.pl/sklepsaitek/index.php?strona=produkt&id=46. Trochę drogi, ale skoro chcesz poważniej zająć się komputerowym lataniem to trzeba zainwestować. Symulatory, zawsze była najdroższą gałęzią komputerowych gier.

A pod adresem http://www.pilots.pl/sklep/product_info.php/products_id/346 rozpoczęła sie przedsprzerdaż MSFS X Deluxe Edition. Oficjalna premiera w polsce podobno koło grudnia, a tu wysyłka w okolicach 25 października. Ostrzę sobie ząbki, tylko ta cena....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 13:45, VuLgAtUs napisał:

Ostrzę sobie ząbki, tylko ta cena....


Hehe - tak jak mówisz - jest to najdroższa gałąź gier komputerowych.
Trzeba będzie się zdecydować - szkoda, że pewnie nikt nie będzie chciał tego spolszczyć, a może się mylę? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 14:04, Jarys napisał:

> Ostrzę sobie ząbki, tylko ta cena....

Hehe - tak jak mówisz - jest to najdroższa gałąź gier komputerowych.
Trzeba będzie się zdecydować - szkoda, że pewnie nikt nie będzie chciał tego spolszczyć, a
może się mylę? :))


Z tego co mi wiadomo. Oficjalna wersjapolska ma mieć polską instrukcję i spolszczone teksty pisane. Ale nie jest to oficjalne info, więc mogę się mylić.


PS. Skąd wziąć 319 zeta na FS X :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 18:39, VuLgAtUs napisał:

Z tego co mi wiadomo. Oficjalna wersjapolska ma mieć polską instrukcję i spolszczone teksty
pisane. Ale nie jest to oficjalne info, więc mogę się mylić.

PS. Skąd wziąć 319 zeta na FS X :)

A skąd to info, czyżby pożałownia godne Promise miało to wydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten sklep (pilots.pl) sam sprowadza gry z zachodu. Może dlatego tak drogo? Poza tym jest to wersja DeLuxe, zwykła pewnie będzie te 30 - 40 zł tańsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 20:48, Arclight napisał:

Nie, ten sklep (pilots.pl) sam sprowadza gry z zachodu. Może dlatego tak drogo? Poza tym jest
to wersja DeLuxe, zwykła pewnie będzie te 30 - 40 zł tańsza...

Ale przeważnie i tak schodziłą (i była sprowadzana) w Polsce wersja Prof.
Mi nie chodzi o tę konkretną sprzedarz, tylko o wspomniane wydanie polskie, jeżeli wyda to Promise to lepiej aby wogóle nie wydawało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 20:55, PioMrex napisał:

> Nie, ten sklep (pilots.pl) sam sprowadza gry z zachodu. Może dlatego tak drogo? Poza tym
jest
> to wersja DeLuxe, zwykła pewnie będzie te 30 - 40 zł tańsza...
Ale przeważnie i tak schodziłą (i była sprowadzana) w Polsce wersja Prof.
Mi nie chodzi o tę konkretną sprzedarz, tylko o wspomniane wydanie polskie, jeżeli wyda to
Promise to lepiej aby wogóle nie wydawało...



Kilka postów wyżej pisałem, że pilots.pl sprowadza we własnym zakresie jakąś partię sima w wersji deluxe z zachodu. Stąd pewnie taka cena. Oficjalnie w Polsce prawdopodobnie będzie w grudniu w wersji kinowej i z instrukcją po polsku. Prawdopodobnie taniej ale pewnie niedużo. A ja kombinuję kasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować