Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer Online - pierwsze wrażenie

49 postów w tym temacie

gram.pl

W ciągu ostatnich sześciu dni poznaliśmy sześć wielkich armii biorących udział w wielkiej wojnie, która rozstrzygnie o przyszłym kształcie Starego Świata. Najwyższy czas zobaczyć, jak będzie to działało w praktyce. Zapraszamy na krótkie przedstawienie zasad rządzących wojną i garść wrażeń z rozgrywki.

Przeczytaj cały tekst "Warhammer Online - pierwsze wrażenie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo mnie interesuje (wciąż waham się nad zakupem gry), jednakże link (już standardowo, niestety) nie działa. Ja nic nie chcę mówić, ale może warto:

a) zrobić coś z odnośnikami do świeżo dodawanych artykułów, by zaczęły działać, tj. nie przenosić do strony głównej?
b) dodawać automatycznego posta wyręczającego trolli, w rodzaju "pierwszy!!11 :DDDDD ps link nie działa"? ;)

PS Co to jest? Przy "poście rozpoczynającym" komentarze jako godzina dodania widnieje 18:00. Zauważam, że mamy 17:25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 17:39, Strider napisał:

Byc moze o godzinie 18 link dopiero zacznie dzialac. Poczekamy, zobaczymy.

Dokładnie rzecz biorą również news miał się ukazać o 18:00 - ale w momencie dodawania wszystkiego do systemu, dyżurnemu redaktorowi paskudnie padła sieć. Kawaleria w mojej osobie dotarła, poprawiłem wszystko - przepraszam jednak, że z takim opóźnieniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mamy więc odpowiednio: Dwarfs vs Greenskins, Empire vs Chaos i High Elves vs Dark Elves. Każdy z tych lokalnych konfliktów ma oczywiście swoją fabularną otoczkę, a wszystkie składają się na pełny obraz wielkiej wojny. Najważniejszą tutaj cechą jest jednak fakt, iż nawet na serwerach Open RvR (zresztą gwarantujących największe emocje) walczyć możemy wyłącznie z przedstawicielami opozycyjnych armii."
Czyli walcząc krasnoludem będę mógł walczyć tylko z orkami? Dobrze zrozumiałem? Zapowiada się trochę monotonnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 18:33, Marco Polo napisał:

"Mamy więc odpowiednio: Dwarfs vs Greenskins, Empire vs Chaos i High Elves vs Dark
Elves. Każdy z tych lokalnych konfliktów ma oczywiście swoją fabularną otoczkę, a wszystkie
składają się na pełny obraz wielkiej wojny. Najważniejszą tutaj cechą jest jednak fakt,
iż nawet na serwerach Open RvR (zresztą gwarantujących największe emocje) walczyć możemy
wyłącznie z przedstawicielami opozycyjnych armii."

Czyli walcząc krasnoludem będę mógł walczyć tylko z orkami? Dobrze zrozumiałem? Zapowiada
się trochę monotonnie.

Nie, wszystko jest ze sobą połączone - jak Ci się podoba, możesz się przejść na obszar konfliktu Chaosu z Imperium (i to już w TIER-2, do Ostland). Po prostu fabuła krasnoludów opiera się na wojnie z zielonoskórymi. I tyle. Żadnych innych "restrykcji" nie ma ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marco Polo --> "...walczyć możemy wyłącznie z przedstawicielami opozycyjnych armii." Zwraca uwagę użycie liczby mnogiej, prawda? I dalej: "Ważne jest tutaj to, iż możemy również dość swobodnie podróżować pomiędzy poszczególnymi królestwami i bez problemu przyjmować zadania u którejkolwiek z sojuszniczych frakcji."

I chyba wszystko jasne? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 18:33, Marco Polo napisał:

"Mamy więc odpowiednio: Dwarfs vs Greenskins, Empire vs Chaos i High Elves vs Dark
Elves. Każdy z tych lokalnych konfliktów ma oczywiście swoją fabularną otoczkę, a wszystkie
składają się na pełny obraz wielkiej wojny. Najważniejszą tutaj cechą jest jednak fakt,
iż nawet na serwerach Open RvR (zresztą gwarantujących największe emocje) walczyć możemy
wyłącznie z przedstawicielami opozycyjnych armii."

Czyli walcząc krasnoludem będę mógł walczyć tylko z orkami? Dobrze zrozumiałem? Zapowiada
się trochę monotonnie.


Nie mam pojęcia, o co chodziło autorowi zdania, które zacytowałeś. Może o to, że rozwijać postać można tylko i wyłącznie poprzez rozgrywkę PvP, z pominięciem PvE, jeśli ktoś woli? Jakoś to wyjątkowo niezgrabnie sformułowane.

Od początku można podróżować pomiędzy trzema kontynentami. Są nawet questy, które tego wymagają. Zresztą grając np. krasnoludem można praktycznie na samym początku wyprawić się na tereny Imperium, poznawać tamtejszą fabułę, robić questy i bić się o twierdze. Nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tymi TIERami? Każda kraina ma przypisany TIER czy jak?

Dzisiaj krainy niższych TIERów są zaludnione, ale za 2-3 miesiące jak minie troche szał to pewnie w najwyższym tierze będzie 70% graczy (bo jak rozumiem w niższych tierach grać się nie da na wyższym poziomie).

Edit: ma to wbudowane Quest Helpera bo tak na "skrinach" widać i oczywiście ten interface (praktycznie dokładnie taki sam) gdzieś widziałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2008 o 19:12, Namaru napisał:

Edit: ma to wbudowane Quest Helpera bo tak na "skrinach" widać i oczywiście ten interface
(praktycznie dokładnie taki sam) gdzieś widziałem ;)


Zapewne chodzi o Asheron''s Call 2, z którego interfejs skopiował np. Blizzard ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że nie ma co czekać i trza kupić WAR''a. Kasę miałem odłożoną co prawdą na AoC PL ale CDP podał że będzie "doskonalił" grę przez następne trzy miesiące więc... niech sobie doskonali dalej. Ciekawe czy w styczniu ktoś będzie jeszcze AoC PL zainteresowany. Widać zresztą w artykule takie drobne uszczypliwości w stylu:
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że polityka wsparcia dla tytułu nie będzie się opierać - jak w przypadku niektórych deweloperów - jedynie na kolejnych obietnicach.
o wiele lepiej odstać swoje w kolejce, niż błąkać się godzinami po pięknych, lecz pustych krainach...
ewidentnie skierowane pod adresem AoC. No cóż, jak coś jest lepsze to coś innego musi być gorsze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:02, Pafun napisał:

No widzę, że nie ma co czekać i trza kupić WAR''a. Kasę miałem odłożoną co prawdą na
AoC PL ale CDP podał że będzie "doskonalił" grę przez następne trzy miesiące więc...
niech sobie doskonali dalej. Ciekawe czy w styczniu ktoś będzie jeszcze AoC PL zainteresowany.
Widać zresztą w artykule takie drobne uszczypliwości w stylu:
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że polityka wsparcia dla tytułu nie będzie się opierać
- jak w przypadku niektórych deweloperów - jedynie na kolejnych obietnicach.

o wiele lepiej odstać swoje w kolejce, niż błąkać się godzinami po pięknych, lecz
pustych krainach...

ewidentnie skierowane pod adresem AoC. No cóż, jak coś jest lepsze to coś innego musi
być gorsze ;-)


Jeśli pamięć mnie nie myli, czekając na polską premierę AOC narzekałeś na WHO ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak na razie na najpopularniejszych anglojęzycznych serwerach wieczorami trzeba czasem czekać nawet godzinę na zalogowanie się do gry. ale nie ma co narzekać - o wiele lepiej odstać swoje w kolejce, niż błąkać się godzinami po pięknych, lecz pustych krainach...

Moze to ktos sprostowac ? Place za gre w ktorej nie moge sie zalogowac na serwer? lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie to jakoś mnie to nie kusi, a wręcz odpycha :/ Co więcej, wszyscy antyfani WoWa narzekają na cukierkowatą i bajkową grafikę, to ja pytam co jest na screenach w WAR, bo widze to w czystej postaci. A interfejs to już w ogóle bieda moim zdaniem (nie lubię interfejsów a''la kokpit F-16, preferuję minimalistyczne rozwiązania). Mimo to jednak chciałbym kiedyś spróbować, ale w obliczu zbliżającego się dodatku do WoW, WAR obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg :P Czekam na trial wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To prawda, WAR powinien być bardziej mroczny... może nie tyle mroczny, co realistyczny. wiecie, średniowiecze, syf, bru itd, tak jak jest w świecie wykreowanym przez GW.
A ci co narzekają na cukierkowatość grafiki mają zawsze wentyl bezpieczeństwa w postaci guild wars ^___^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:54, Sth`Devilish napisał:

Graficznie to jakoś mnie to nie kusi, a wręcz odpycha :/ Co więcej, wszyscy antyfani
WoWa narzekają na cukierkowatą i bajkową grafikę, to ja pytam co jest na screenach w
WAR, bo widze to w czystej postaci.

To ja proponuję zerknąć na to:
http://img132.imageshack.us/img132/5421/warvswow6teik3xs1.jpg

I błagać Tzeentcha o przebaczenie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:47, Dzikq napisał:

Moze to ktos sprostowac ? Place za gre w ktorej nie moge sie zalogowac na serwer? lol


Po prostu część serwerów ma taką populację, że trzeba nieco odczekać w kolejce, zanim zostaniesz wpuszczony na serwer. WoW też miał ten problem na początku.

Sth''Devilish - grafika Wara jest na pewno przekolorowana, ale do kiczowatej bajeczki z WoWa to jej daleko. Przynajmniej elfy są normalne, a nie z uszami takimi, że aż dziw, iż nie mogą dzięki nim latać. Powiedziałbym, że grafika w grze jest nieco utrzymana w klimacie, jaki często widać na stołach w bitewniaku, chociaż Krasnoludy są jakby normalniejsze (te figurkowe to często jest wielka głowa z kończynami).

Przeszkadza ci interface jak kokpit F-16? No proszę, a akurat w Wowie mamy piękny przykład takowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować