Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Łukaszowi Abramczukowi z CD Projektu!

615 postów w tym temacie

Tak mnie coś zastanawia: O ile mi wiadomo prawo do dystrybucji ME w Polsce uzgadnialiście jeszcze z BioWare zanim stało się częścią EA, czy te niespodziewane trudności z licencją nie były przypadkiem efektem tego że EA usiłuje wam zaszkodzić jako konkurencji? Ewentualnie zagwarantować że w przyszłości nikt nie będzie próbował zmieniać restrykcyjnych zabezpieczeń w ich grach?
Gdyby taka była przyczyna tych problemów to byłoby to kolejne z niskich zagrań EA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie - świetnie, bo już właściwie straciłem nadzieję na ten dodatek :-)

A teraz wybacz, ale - "Jest to dla nas dobrym ponauczeniem do przyszlosci, u innych gier z zabezpieczeniem
> Securom online bedziemy bardzo rozwazac, czy ma sens walczenie za zmiane zabezpieczenia,
> czy to sie nakoniec nie pokaze byc minusem dla graczy. "
- co to za kufa bełkot? :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 01:33, Palladyn1 napisał:

Ogólnie - świetnie, bo już właściwie straciłem nadzieję na ten dodatek :-)

A teraz wybacz, ale - "Jest to dla nas dobrym ponauczeniem do przyszlosci, u innych
gier z zabezpieczeniem
> Securom online bedziemy bardzo rozwazac, czy ma sens walczenie za zmiane zabezpieczenia,

> czy to sie nakoniec nie pokaze byc minusem dla graczy. "
- co to za kufa bełkot?
:-O


Rozumiem, że Ty kolego brogi po węgiersku mówisz płynnie i gramatyką godną mieszkańca Budapesztu?
Nie? To troszkę daj sobie na wstrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 09:58, dreamloomer napisał:

> - co to za kufa bełkot?
Polski nie jest dla Milana językiem podstawowym, więc wyluzuj.


Jak się nie trudno domyślić - nie wiedziałem. Teraz wiem, i serdecznie zainteresowanego przepraszam :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 10:55, Wojman napisał:

> co to za kufa bełkot?

Widze typowa kultura. :/ Ostrzezenie.


Ja osobiście czytałem notatkę z ciekawością, bo czekam na BdtS jak wszyscy, conajmniej zniecierpliwiony, ale muszę się przyłączyć do pytania - to chyba nie jest nowy sposób na klientów CDP tj. udzielanie odpowiedzi tak, by jak najmniej zrozumiał. Czy nikt naprawdę nie może wyedytować wypowiedzi Konsula i doprowadzić jej do porządku, skoro ma kłopoty z jęz. polskim? To chyba żadna ujma na honorze kogokolwiek.

Dobrze, że choć zrozumiałem, że istnieje szansa (w listopadzie?), że wogóle dodatek się pojawi. Bo dopóki go nie zobaczę - nie uwierzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2008 o 15:14, Raiven10 napisał:

Bardzo szkoda Sezonu 2, no ale cóż :( a czy w tym roku można się spodziewać jakiś gier
przygodowych wydanych przez Was?


Tak, naprzyklad Agatha Christie Saga w edycji TS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 15:49, Ecko09 napisał:


>
> Jeszcze tylko dopelnie, ze pisalem o dodatku, ale razem z dodatkiem bedzie oczywiscie

> i patch 1.01a, wydamy to jako jeden patch.
>

A nie lepiej BDtS byłoby wydać osobno od tego patcha? bo może ktoś nie będzie chciał
BDtS a patch tak, i co? Będzie musiał ściągać duży plik, bo ten dodatek sam pewnie sporo
będzie zajmował.


Moze tylko przypomne, ze BDtS ENG byl wydany razem z patchem 1.01 w jednym zbiorze, do tego potem byl wydany poprawiony patch 1.01a. Tak wiec my przygotowujemy od razu patch 1.01a z dodatkiem BDtS, nie planuje sie wydanie tego oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:39, Fang napisał:

"Niestety u tego dodatku sie tez pokazalo, ze bardzo duzy bonus dla graczy, ktory sie
nam udalo zalatwic - zmiana zabezpieczenia gry z Securom online na Safedisc - nakoniec
byl przyczyna dalszych problemow, bo ENG patch 1.01 sie nie nie dal uzyc na PL/ENG wersji
gry. Jest to dla nas dobrym ponauczeniem do przyszlosci, u innych gier z zabezpieczeniem
Securom online bedziemy bardzo rozwazac, czy ma sens walczenie za zmiane zabezpieczenia,
czy to sie nakoniec nie pokaze byc minusem dla graczy."

Tak ma to sens według mnie. Na przyszłość, co najwyżej możecie zróbcie ankietę to dowiecie
się czy gracze wolą zaczekać dłużej i niemieć tych zabezpieczeń czy nie.


Niestety, bardzo trudno zadowolic wszystkich. Z ankieta troche gorzej, takie decyzje sie podejmuja z duzym wyprzedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 23:57, Kossamu napisał:

Witam

Czy dodatek Bring Down The Sky do polskiego wydania Mass Effect będzie dostępny tylko
w polskiej wersji językowej czy także w angielskiej (która mnie dużo bardziej interesuje)?

Pozdrawiam


Witam,
dodatek bedzie polsko-angielski, gracze beda mogli sobie wybrac, tak samo, jak sobie mogli wybrac wersje jezykowa u instalacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 00:10, Karharot napisał:

Tak mnie coś zastanawia: O ile mi wiadomo prawo do dystrybucji ME w Polsce uzgadnialiście
jeszcze z BioWare zanim stało się częścią EA, czy te niespodziewane trudności z licencją
nie były przypadkiem efektem tego że EA usiłuje wam zaszkodzić jako konkurencji? Ewentualnie
zagwarantować że w przyszłości nikt nie będzie próbował zmieniać restrykcyjnych zabezpieczeń
w ich grach?
Gdyby taka była przyczyna tych problemów to byłoby to kolejne z niskich zagrań EA...


Hehe :) Nie, naprawde to tylko Twoja spekulacja, EA bym nie wciagal w ta sprawe. Wszystko sobie zalatwial CDP bezposrednio z Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 22:51, Palladyn1 napisał:

> > - co to za kufa bełkot?
> Polski nie jest dla Milana językiem podstawowym, więc wyluzuj.

Jak się nie trudno domyślić - nie wiedziałem. Teraz wiem, i serdecznie zainteresowanego
przepraszam :-).

Spoko, prawde mowiac, cos takiego oczekiwalem. Jak nie Ty, to by sie odezwal ktos inny. Zeby uspokoic wszyskich klientow, ktorzy sie wystraszyli o jakosc polskich lokalizacji, to potwierdzam, ze ja osobiscie nie robie zadnych tlumaczen polskich tekstow w grach. Ale mysle, ze az na te czasami zpolszczone czeskie slowka, to z moim polskim nie jest az tak zle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 19:01, Vantor Zorin napisał:

Witam
Kiedy w końcu wyjdzie patch do Neverwinter Nights 2 Maska zdrajcy?
Z góry dziękuje.


Witam,
niestety, na to pytanie ani ja nie moge udzielic optymistycznej odpowiedzi. To jest jeszcze trup w szafie, ktory nasz dzial lokalizacji odziedziczyl, i niestety tam jeszcze jakis czas zostanie. Jak sie zainteresowalem tematem przed paru tygodniami, dostalismy odpowiedz od developera, ze jest zajety przygotowaniem 2 nowych dodatkow NWN2 i musimy poczekac. Tak wiec pilnujemy sprawy, jak tylko bedzie mozliwosc, to sie przypomimy u developera z PL patchami do NWN2 oraz pierwszego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:07, Aurelinus I napisał:

> > co to za kufa bełkot?
>
> Widze typowa kultura. :/ Ostrzezenie.

Ja osobiście czytałem notatkę z ciekawością, bo czekam na BdtS jak wszyscy, conajmniej
zniecierpliwiony, ale muszę się przyłączyć do pytania - to chyba nie jest nowy sposób
na klientów CDP tj. udzielanie odpowiedzi tak, by jak najmniej zrozumiał. Czy nikt naprawdę
nie może wyedytować wypowiedzi Konsula i doprowadzić jej do porządku, skoro ma kłopoty
z jęz. polskim? To chyba żadna ujma na honorze kogokolwiek.

Dobrze, że choć zrozumiałem, że istnieje szansa (w listopadzie?), że wogóle dodatek się
pojawi. Bo dopóki go nie zobaczę - nie uwierzę...


Czy naprawde ta moja odpowiedz byla az tak niezrozumiala? :-) Kiedy zaczynalismy z tym konsulatem, dyskutowalismy i o mozliwosci edytacji postow. Bylo mi wyjasnione, dlaczego sie to nie zaleca, ktos moze na ten post w miedzyczasie zareagowac, gracze, co to przeczytaja pozniej, nie beda pewni, czy dostali dokladnie te informacje, ktore chcialem przekazac, czy ktos nie wycial czegos waznego... to nie jest sprawa honoru. Tak wiec zobaczymy czasem, czy gracze bardziej interesuje to, o czym jest ta informacja, czy jak to jest napisane.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze odnosnie pytania co do Carpacka do TDU. Jakies konkretniejsze informacje moznaby dostac? Bo wiecie, ze ten pack ma juz dobre kilka miechow, a TDU poltora roku i nie wiem czy bedzie wielu chetnych na tego packa, jak jeszcze dodatkowo opozniacie jego wydanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 14:24, Gremlin741 napisał:

Aktualna sytuacja juz jest taka, ze juz mamy dzialajacy ENG dodatek na PL
wersji gry, teraz sie przygotowuje jego PL wersja.


Skoro tak, to udostępnijcie przynajmniej angielską wersje dodatku do Mass Effecta. A polską później, kiedy (jeśli) będzie gotowa.
Dużo osób (w tym ja) jest zainteresowanych właśnie angielską wersją językową, zresztą dlatego tylko kupiłem wydanie polskie, bo była wersja w nim również wersja angielska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować