Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Łukaszowi Abramczukowi z CD Projektu!

615 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2008 o 14:57, Rewolwerowiec napisał:

Czy zamierzacie wydać Penumbra Requiem oddzielnie np. w Extra Klasyce lub Topsellerze,
bo mam podstawkę z premiery i nie uśmiecha mi się kupować gry w Platynie za 60 zł?


Pytania o wydania gier czy serie należy kierować do innych konsuli ;)
Udało mi się jednak dowiedzieć, że dodatek ma szanse być wydany osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 14:04, RobeN napisał:

jeśli wszystkie prace potoczą się pomyślnie, dodatek powinien ukazać się pod
koniec listopada. W najbliższym czasie postaramy się wrzucić kilka screenshotów ukazujących
polską wersję testową dodatku BDtS.


Listopada?
Z całym szacunkiem, ale ja chyba źle zrozumiałem jednak Milana:

"Jesli wszystko pojdzie bez problemow technicznych, to bedzie finalna wersja dodatku BDtS PL na koncu pazdziernika, przy nieoczekiwanych problemach moze o pare dni pozniej, ale doloze wszelkich staran, zebyscie dlugo nie czekali. Dziekuje za zrozumienie."

Pomijając fakt wydania po ponad pół roku, no commments...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 12:11, Aurelinus I napisał:

> jeśli wszystkie prace potoczą się pomyślnie, dodatek powinien ukazać się pod
> koniec listopada. W najbliższym czasie postaramy się wrzucić kilka screenshotów
ukazujących
> polską wersję testową dodatku BDtS.

Listopada?
Z całym szacunkiem, ale ja chyba źle zrozumiałem jednak Milana:

"Jesli wszystko pojdzie bez problemow technicznych, to bedzie finalna wersja dodatku
BDtS PL na koncu pazdziernika
, przy nieoczekiwanych problemach moze o pare dni pozniej,
ale doloze wszelkich staran, zebyscie dlugo nie czekali. Dziekuje za zrozumienie."

Pomijając fakt wydania po ponad pół roku, no commments...


Hej,
Jak możesz wyczytać z wypowiedzi, w trakcie tworzenia bety wystąpiły problemy, które spowodowały opóźnienie. Obecnie trwają już testy polskiej wersji BDtS.
Jeśli nie będzie niespodzianek, dodatek powinien ukazać się przed końcem miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej,
wiem, rozumiem, ale nie mogłem się powstrzymać od złośliwości... O ile grasz w ME to sam rozumiesz, ale dobrze że choc w końcu sprawa wybrnęła zza krzaków...

Zdrówko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 11:17, solid-rock napisał:

Witam:) Mam takie pytanie, dlaczego nie spolszczacie już Pro Evolution Soccer?


Witam,
jak juz bylo odpowiedziane wczesniej, niestety z powodow licencyjnych nie mozemy zrobic polskiej lokalizacji Pro Evo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj podaliście polski podtytuł dodatku do Gothica 3 który po angielsku brzmiał Forsaken Gods, to dlaczego przetłumaczyliście go na Zmierzch Bogów, lepiej by brzmiało Zapomniani Bogowie. W wielu przypadkach żle tłumaczyliście polskie podtytuły zmieniając jego znaczenie,a tym bardziej tak "łatwo" dający się przetłumaczyć podtytuł jak Forsaken Gods, który powinien być tłumaczony dosłownie na "Zapomniani Bogowie". Czy mógłbyś powiedzieć dlaczego tak "kombinujecie" z podtytułami, tym bardziej że nie jest to pierwszy taki przypadek.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:42, Raiven10 napisał:

Witam, wczoraj podaliście polski podtytuł dodatku do Gothica 3 który po angielsku brzmiał
Forsaken Gods, to dlaczego przetłumaczyliście go na Zmierzch Bogów, lepiej by brzmiało
Zapomniani Bogowie. W wielu przypadkach żle tłumaczyliście polskie podtytuły zmieniając
jego znaczenie,a tym bardziej tak "łatwo" dający się przetłumaczyć podtytuł jak Forsaken
Gods, który powinien być tłumaczony dosłownie na "Zapomniani Bogowie". Czy mógłbyś powiedzieć
dlaczego tak "kombinujecie" z podtytułami, tym bardziej że nie jest to pierwszy taki
przypadek.
Pozdrawiam


Witam,
decyzje o polskim podtytule podejmuje marketing, nie lokalizacja. Nie powiedzial bym, ze to jest "zle przetlumaczone", ani ze by mialo byc robione doslowne tlumaczenie. Ale raczej wyjasnienie bym zostawil na u kolegi w tym konsulacie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38115&u=1

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dreamloomer napisał mi żeby zapytał w tym temacie. Chodzi mianowicie o Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir.

Kiedy planowana jest polska premiera?? W planie wydawniczym nie ma tego tytuły, a jedyne informacje na ten temat znalazłem na gry-online.pl. Pisało tam, że odbędzie się ona w styczniu 2009 roku. Czy to prawda??

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać czy coś wiadomo o dacie udostępnienia przez CD Projekt patch''a oraz dodatku do Mass Effect? Czy te beta testy się już zakończyły? Może wtedy udałoby mi się uruchomić tą gre bez problemow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 14:40, MetaL2 napisał:

dreamloomer napisał mi żeby zapytał w tym temacie. Chodzi mianowicie o Neverwinter
Nights 2: Storm of Zehir.

Kiedy planowana jest polska premiera?? W planie wydawniczym nie ma tego tytuły, a jedyne
informacje na ten temat znalazłem na gry-online.pl. Pisało tam, że odbędzie się ona w
styczniu 2009 roku. Czy to prawda??

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!


Witam,
polska premiera tej gry jest planowana w Q1/2009. Dokladna data jeszcze nie jest ustalona, jest to dosyc duza lokalizacja (przez 1000 stron do tlumaczenia), bedziemy robic tez polski dabing. Troche czasu to potrwa...

pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 11:41, barcikbb napisał:

Chciałbym się zapytać czy coś wiadomo o dacie udostępnienia przez CD Projekt patch''a
oraz dodatku do Mass Effect? Czy te beta testy się już zakończyły? Może wtedy udałoby
mi się uruchomić tą gre bez problemow :-)


Witam,
dokladnej daty niestety ani tym razem nie napisze. W naszym patchu sa 3 rozne wersje jezykowe, tu jest ich spis i aktualny status:
ENG teksty + ENG dabing - otestowana, ok
PL teksty + ENG dabing - otestowana, ok
PL teksty + PL dabing - wciaz sa problemy techniczne, ktore sie staramy rozwiazac.

Jak oczekuje, w reakcji na taka informacje bedzie trudno sie powstrzymac od nowej zlosliwosci (prawda Aurelinus I? ;), tak wiec moze tez napisze, jaki konkretny problem mamy i co z tym robimy. Jeszcze wciaz w tej wersji jezykowej BDtS sa problemy z PL dabingiem oraz tekstami dialogowymi, te sie pokazuja po angielsku. Podczas testow wyszlo na jaw, ze co prawda my mamy poprawnie przygotowane teksty dialogowe i Bioware nam je poprawnie naimplementowal do datowych zbiorow gry, ale dodatek po prostu te dialogowe zbiory z tekstami nic nie obchodza i teksty ma niestandartowo zkompilowane w datowym pliku z mapami. Co jest naprawde juz duzy techniczny problem, ktory nie mozemy zalatwic ani my, ani Bioware, ale do tego byla potrzebna pomoc developera gry. Nowe zkompilowane pliki gry od developera mamy dostac w drugiej polowie tego tygodnia i potem bedziemy wiedziec, czy jest problem naprawiony i mozemy zamknac patcha i poslac do akceptacji Bioware, czy nie. W dniu dzisiejszym mi trudno przewidziec, jak to bedzie. Ale wciaz pilnujemy sprawy.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha, ale mam nadzieję że dzięki takiemu opóźnieniu w stosunku do angielskiej wersji, wszystko będzie działać poprawnie, a nie tak jak spolszczenie podstawki gdzie czasami nie było dźwięków lub znajdowały się nie przetłumaczone kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Spodziewałem się raczej odpowiedzi typu "nie wiadomo kiedy bedzie, spadaj na drzewo". Ciesze się, że coś się dzieje w tej kwestii. Chociaż następnym razem byłbym wniebowzięty jakbyście pomyśleli o tym przed wypuszczeniem gry na rynek. O możliwości szybkiego patchowania gry, bo to jak widać jest potrzebne nie chodzi tu o dodatkową zawartość, ale o problemu jakie zaistaniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu miód i malina :)
Takiej zwłoki z patchem i dodatkiem to nie było nawet przy NWN 2 :)
To miło, że CDP się stara i wogóle a Bioware ich olewa (albo i nie) - mnie wszakże interesuje efekt końcowy jako gracza, który wydał kasiorę na zakup gry, a ten jest ŻAŁOSNY!
Za każdym razem przy większej polonizacji zawsze występują u CDP "nieprzewidziane" problemy i trudności. Nie mogę po prostu pojąć, jak można tak długo załatwiać sprawy przy tak z pozoru banalnej sprawie (napisałem banalnej bo jak widać po przykładzie innych krajów można się było z patchem i dodatkiem szybko uwinąć). A tymczasem mineły tygodnie na stworzenie tłumaczenia, tygodnie oczekiwania na akceptacje, tygodnie na poprawki , tygodnie na poprawki do porawek i na koniec problemy techniczne i kolejne tygodnie czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może inacze nie chodzi o wersje PL czy dubbing, bo przecież każdy z nas może grać w ME w wersji EN txt+mowa. Chodzi o to, że jeśli ktoś kupuje grę w Polsce i np. gra w nią po angielsku (też tak można mi np. to nie przeszkadza) to czemu nie mogę zainstalować patcha angielskiego z ich strony. Wiem że nie można z różnych przyczyn więc nie ma o czym tam pisać pytanie brzmi tylko czemu tak się stało, że co byś nie zrobił i tak kupując ME od CDprojekt dostajesz grę "niepełną" w stosunku jakbyś kupił grę przez dowolny zagraniczny sklep wysyłkowy w UK czy US.

CDProjekt jeśli chce istnieć na rynku jako lokalizator to powinien brać pod uwagę, że gracze kupią NVN2 dodatek drugi angielski tylko po to aby w to grać a nie czekać kilka miesięcy na lokalizacje. Bariera jezykowa dla wielu graczy już nie istnieje po prostu musicie zrozumieć że gracze oczekują gier - jak najszybciej !!!

Nie możecie robić tak jak z innymi grami już robiliście że wydajecie coś w tym samym czasie. Akurat Wiedzmin(pl) czy Gothic(niem) to dla angielskojęzycznych nasze języki są egzotyczne, ale sądzę że ok. 75% graczy zna na tyle dobrze angielski ze ma w .... lokalizacje jeśli jest z opóźnieniem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie z CD Projekt. Czy wy jesteście poważni w ogóle?? Jaktak można tak spie....ć sprawę z Mass Effect?!? Ja tego nie rozumiem. Jesteście największym wydawcą gier w Polsce, a takie rzeczy robicie. Najpierw zrobiliście wielkie halo wokół tej gry - wszędzie efektowne reklamy itp. A kiedy gra wychodzi w końcu, to się okazuje że ma błędy, które są nierzadkim zjawiskiem w wersjach 1.0, ale zamiast dopilnować sprawy przdewszystkim z patchem i później dodatkiem wy nie robicie nic, a później zwalacie na Bioware że to przez nich są takie opóźnienia (oczywiście, najlepiej na innych zwalić). Bioware nic nie obchodzą problemy wersji, która była dostosowana do danego kraju (lokalizacja) ich zadaniem jest wspomaganie swojego produktu, ale przedewszystkim tylko wtedy, kiedy wydawca z danego kraju wykazuje zainteresowanie w tym kierunku. Bo jak inaczej można zrozumieć to co jest napisane na stronie Bioware''u (Mass Effect Community) że patch i dodatek mogą pobrać ludzie z całego świata, oprócz wschodniej europy (to my). Chyba raczej to nie wina Bioware''u z tym opóźnieniem w Polsce, ale raczej Wasza. Następna sprawa - w ogóle nie aktualizujecie informacji na ten temat, np: w dziale pomocy w dalszym ciągu jest napisane że informacje na temat patcha i dodatku zostaną podane w ciągu kilku dni, a ten tekst widnieje tam odkąd minął tydzień po premierze gry, a za każdym razem jak dzwoniłem do Was do pomocy technicznej, podawano coraz to inne daty "niby" premiery patcha i dodatku. Idziemy dalej - zanim się dowiedziałem że ani patch ani dodatek nie są zgodne z naszą wersją, to zdążyłem zainstalować patch i ściągnąć dodatek. Po instalacji patcha oczywiście zobaczyłem komunikat w stylu - "Proszę włożyć oryginalną płytę do napędu", ale zdążyłem jeszcze ściągnąć dodatek z tej strony Bioware''u, poświęconej Mass Effect, co się okazało że żeby go ściągnąć trzeba zarejestrować swój klucz na tejże stronie, co też uczyniłem i dopiero zaczęło się ściągać. Ok, to na koniec mam takie pytanie - czy gdy w końcu u nas wyjdzie ten dodatek i patch to czy nie będę musiał powtarzać tej operacji?? Bo w końcu mój klucz już jest w jednej bazie danych, a mianowicie w bazie Bioware''u, czy poprostu następnym razem to pójdzie do waszej bazy danych??
Proszę mi wybaczyć to zbulwersowanie, ale ja mam naprawdę problemy z tą grą, a chciałbym bardo "normalnie" w nią pograć (mam problemy, które naprawia patch - problemy z dwu rdzeniowymi procesorami AMD) i w ten dodatek. A poza tymi gadżetami, które dostałem z grą (edycja kolekcjonerska) to nie mam żadnej radochy z tego produktu. Więc byłbym bardzo wdzięczny gdybyście podali tym razem KONKRETNĄ datę, nawet w przybliżeniu, premiery tych dwóch ważnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować