• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
safran44

Problem z ip

Pytanie

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.11.2008 o 12:24, safran44 napisał:

Witam mam takie pytanie o zewnętrzne i wewnętrzne ip jak je sprawdzić, gdzie i jak by
było wewnętrzne jak zmienić na zewnętrzne?

sprawdzić możesz chociaż wpisując ipconfig /all, jak będzie się zaczynać od 192.168 albo 10 to masz wewnętrzne. zaś zmienić z wewnętrznego na zewnętrzne możesz u swojego dostawcy netu, o ile udostępnia taką usługę (nawet jeśli to pewnie będzie to płatne ekstra).
ps czasem może się okazać że masz wewnetrzne na wskutek tzw maskarady, czyli podziału jednego łącza na kilka komputerów przez router. w takim przypadku pomoże tylko zlikwidowanie tej minisieci (aczkolwiek możesz ustawić router tak żeby pakiety przychodzące na określony port były kierowane do konkretnego komputera w tejrze minisieci, co umożliwi na nim granie w gry wymagające zewnętrznego ip).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.11.2008 o 12:46, sig. napisał:

> Witam mam takie pytanie o zewnętrzne i wewnętrzne ip jak je sprawdzić, gdzie i jak
by
> było wewnętrzne jak zmienić na zewnętrzne?
sprawdzić możesz chociaż wpisując ipconfig /all, jak będzie się zaczynać od 192.168 albo
10 to masz wewnętrzne. zaś zmienić z wewnętrznego na zewnętrzne możesz u swojego dostawcy
netu, o ile udostępnia taką usługę (nawet jeśli to pewnie będzie to płatne ekstra).
ps czasem może się okazać że masz wewnetrzne na wskutek tzw maskarady, czyli podziału
jednego łącza na kilka komputerów przez router. w takim przypadku pomoże tylko zlikwidowanie
tej minisieci (aczkolwiek możesz ustawić router tak żeby pakiety przychodzące na określony
port były kierowane do konkretnego komputera w tejrze minisieci, co umożliwi na nim granie
w gry wymagające zewnętrznego ip).



Dzwoniłem do dostawcy i powiedział mi że podiadam zewnętrzny adres IP ale przez router blokuje mi on i wysyła wewnętrzny, powiedzieli mi że mam prekierować porty na komputer gdzie chcę mieć zewnętrzny ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić mój router to TP-LINK TL-WR340G. Może posiadacie jakaś instrukcje jak to zrobić bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować