Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2011 o 12:03, Arczir2d2 napisał:

Mam ME2 z dodatkami.
W jakiej kolejności powinienem ukończyć je? najpierw wątek główny ? Kiedy zabrać się za Arrival? czy to bez znaczenia?

Po wątku głównym kanonicznie odbywa się chyba tylko Lair of the Shadow Broker, wszystkie pozostałe DLC powinieneś teoretycznie wykonać przed wyruszeniem na samobójczą misję (najlepiej przed wyruszeniem na

Spoiler

wrak Żniwiarza

bo wtedy masz dowolną ilość czasu na questy poboczne do swojej dyspozycji). Prawda jest jednak taka że nie ma to jakiegoś specjalnego znaczenia i w praktyce możesz wykonać questyz DLC w takiej kolejności jak Ci się podoba bez żadnych konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejność wykonywania misji dodatkowych (DLC i pobocznych) jest zupełnie dowolna. Chronologicznie, według kolejności pojawiania się, zaleca się przejście najpierw wątku głównego, później dodatku Shadow Broker, a na końcu Arrival. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś te dodatki przeszedł w dowolnym momencie (są dostępne po ukończeniu misji na Horyzoncie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 13:41, Arczir2d2 napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to po ukończeniu głównego wątku mogę sobie latać po galaktyce do
woli?

Tak, co prawda niewiele wtedy zostaje rzeczy do zrobienia, ale możesz sobie latać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 13:41, Arczir2d2 napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to po ukończeniu głównego wątku mogę sobie latać po galaktyce do
woli?


Jest trochę questów w niezbadanych galaktykach i układach. Nowe mapy galaktyk możesz kupić u Liary po zakończeniu Shadow Brokera. Oczywiście w podstawce, też jest masa miejsc i questów. Są one mniej lub bardziej ciekawsze. Sam zwiedziłem ponad 75% całych układów :) A ile miałem na liczniku surowców lolz po 400k prawie każdego rodzaju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam nietypowe. Jest jakiś program umożliwiający stworzenie save''u z gry? Chodzi o to że chciałem sobie przejść ME1 i ME2, żeby mieć save''y do ME3 (2 wersje, jako dobry i jako zły), jestem jednak ostatnim czasem bardzo zajęty i obawiam się, że mogę do marca nie zdążyć przejść ME1 i ME2 po dwa razy. Pomyślałem więc, że przejdę obie gry po jednym razie, a potem może udałoby mi się stworzyć/zedytować stany zapisu. Da się zrobić taką sztuczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że sejwy będzie można przenieść z ME2 do ME3.
Czy wiadomo jednak co będzie z postaciami z DLC ?? Zaeed i Kasumi
Czy te postacie również wystąpią w ME3 ( o ile przeżyją ME2 ) ?? Zaeeda mam i nie wiem czy warto wydawać kasę na Kasumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 12:37, Arczir2d2 napisał:

Wiadomo że sejwy będzie można przenieść z ME2 do ME3.
Czy wiadomo jednak co będzie z postaciami z DLC ?? Zaeed i Kasumi
Czy te postacie również wystąpią w ME3 ( o ile przeżyją ME2 ) ?? Zaeeda mam i nie wiem
czy warto wydawać kasę na Kasumi


Wszystkie postaci z poprzednich części będą w ME3, o ile żyją. Kasumi warto zakupić, bo na jej lojalce znajdziesz najlepszy pistolet maszynowy w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 12:37, Arczir2d2 napisał:

Wiadomo że sejwy będzie można przenieść z ME2 do ME3.
Czy wiadomo jednak co będzie z postaciami z DLC ?? Zaeed i Kasumi
Czy te postacie również wystąpią w ME3 ( o ile przeżyją ME2 ) ?? Zaeeda mam i nie wiem
czy warto wydawać kasę na Kasumi

Tak, w ME3 spotkasz Zaeeda i Kasumi jeśli ich miałeś. Warto jak najbardziej zakupić, bo Kasumi jest całkiem sympatyczną postacią i jej misja jest całkiem interesująca. W trójce spotkasz wszystkich, którzy przeżyli misję samobójczą aczkolwiek tylko dwie postacie z dwójki powrócą jako stali członkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2011 o 14:01, Arcling napisał:

Tak, w ME3 spotkasz Zaeeda i Kasumi jeśli ich miałeś. Warto jak najbardziej zakupić,
bo Kasumi jest całkiem sympatyczną postacią i jej misja jest całkiem interesująca. W
trójce spotkasz wszystkich, którzy przeżyli misję samobójczą aczkolwiek tylko dwie postacie
z dwójki powrócą jako stali członkowie.


Tylko dwie osoby z ME2?? a skąd takie info? Zgaduje że jedną z postaci będzie Garrus, sądząc po materiałach jakie do tej pory się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 14:06, Arczir2d2 napisał:

Tylko dwie osoby z ME2?? a skąd takie info? Zgaduje że jedną z postaci będzie Garrus,
sądząc po materiałach jakie do tej pory się pojawiły.


Spoiler

W ekipie w ME3 będzie Ashley/Kaidan, Liara, Garrus, Tali i James Vega. Ten ostatni jest nowy. Na pewno będą inne osoby, ale na razie nic o nich nie wiadomo.

Info możesz znaleźć chociażby na masseffect.wiki albo na angielskim socialu, chociaż tam nie radzę wchodzić, bo mają tendencję do spoilerowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 14:06, Arczir2d2 napisał:

Tylko dwie osoby z ME2?? a skąd takie info? Zgaduje że jedną z postaci będzie Garrus,
sądząc po materiałach jakie do tej pory się pojawiły.

Na wszelki wypadek oznaczyłem jako spoiler ;)

Spoiler

Tak, wróci Garrus a drugą będzie Tali. Poza z potwierdzonych to będą Liara, osoba, która przeżyła Virmire (Kaidan albo Ashley) i nowy bohater - James Vega. Prawdopodobnie też jakiś proteanin z kolekcjonerki/dlc, ale to jeszcze nie jest pewne czy i na ile zostanie on w drużynie. Jeśli Garrus i Tali zginęli w dwójce to będziemy mieć zwyczajnie uszczuplony skład. W najgorszym przypadku będzie się grało z samą Liarą i Jamesem.

Kaidana/Ashley w pewnym momencie będzie można zabić lub przekonać aby do ciebie dołączył/a.

Podobna sytuacja z Zaeedem. Spotkasz go i będą dwa możliwe rozwiązania sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proteanin? chodzi o tą wymarłą rasę? o której było na planecie gdzie spotkaliśmi SI Vigil ( nie pamiętam nazwy )

I jeszcze jedno, po zainstalowaniu DLC z Kasumi gdzie ją znajdę?
Mam nadzieję że można zainstalować bez problemu to DLC jeśli jestem w trakcie ogrywania kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 11:15, Arczir2d2 napisał:

I jeszcze jedno, po zainstalowaniu DLC z Kasumi gdzie ją znajdę?
Mam nadzieję że można zainstalować bez problemu to DLC jeśli jestem w trakcie ogrywania
kampanii.


Na Cytadeli. Podejdź do pierwszego słupa reklamowego jakiego zobaczysz.
DLC można zainstalować w każdym momencie gry.

I radzę zaspoilerować pierwszą część wypowiedzi, bo nie każdy chce to wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasłuchałem się już całej masy soundtracków z ME2 - zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych, tj. wycinanych jakimiś magicznymi sposobami z plików gry. Nigdzie jednak nie byłem w stanie znaleźć zapętlonego pojedynczego motywu, takiego jak na tym filmiku (UWAGA SPOILERY! NIE UKOŃCZYŁEŚ GRY - ODRADZAM OGLĄDANIE):
http://www.youtube.com/watch?v=vnoy5zisrFQ

Trafił może ktoś z Was na ten kawałek? :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 11:15, Arczir2d2 napisał:

Proteanin? chodzi o tą wymarłą rasę? o której było na planecie gdzie spotkaliśmi SI Vigil
( nie pamiętam nazwy )

Dokładnie.

Dnia 13.12.2011 o 11:15, Arczir2d2 napisał:

I jeszcze jedno, po zainstalowaniu DLC z Kasumi gdzie ją znajdę?
Mam nadzieję że można zainstalować bez problemu to DLC jeśli jestem w trakcie ogrywania
kampanii.

Nie będzie problemu, bo tak jak Zaeeda można ją zrekrutować w dowolnym momencie kampanii. Jej misja lojalnościowa również jest dostępna od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Zainstalować możesz. Tylko, że potem przy uruchomieniu gry łączysz się ze swoim kontem w Cerberus Network i jeśli nie masz tam odblokowanych tych DLC to gra Ci ich nie uruchomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować