Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Zgadzam sie Bezele chca jak najbardziej upodobnić sie do amerykańskiego stylu. Ja jednak najczęściej słucham HEMP GRU, POKAHONTAZ, WWO NO I 50 CENT, A POZATYM 2PAC FOREVER!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przepadam za polskim hip hopem, z małymi wyjątkami(np. Kaliber44), 50 Cent - ma parę fajnych kawałków, najbardziej podoba mi się Outta control (choć jego utwory są podobne do siebie)-no i Dre choć już nic nie nagrywa,lubię Busta Rhymes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 14:46, Budo napisał:


> Te ziomek kup ze płytę kapela wuja zdzisia to jest coś a tak na serio to hemp gru zip
skład
> molesta evenement małolat&ajron to jest prawdziwy hip hop pełną gębą

Daj spokój to lipa.

Arar----> polecam Ci Fisza, Ascetoholix to dno wg mnie, Fisz ma fajne teksty. Ale w jego
kawałkach jest specyficzna muzyka, przesłuchaj sobie zanim kupisz i zobacz czy Ci sie spodoba
:)

nie pier... lol Co ty (cenzura) wiesz o hip hopie. Ja don fenuks wyhowałem się na hip hopie i wiem oczym mówię a taki szczeniak jak ty nie zjadł jeszcze pierwszych zębów na rapie napisz do mnie za parę lat Elo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 16:54, Czedwik napisał:

Lerek czy Nowator to nie są raperzy, bo głównie robią reggae. Oczywiście współpracowali czasami
z producentami rapowymi, bo rap przygarnia czasami pokrewne gatunki.

Teledyski z WJ to zależy... Grrrubas jest po prostu zabawny, że teledysk dobry to nie musi
oznaczać, że poważny itp., bo np. ile można słuchać o blokowiskach, laskach, skrętach itp.
Tede akurat nabrał nieco dystansu do rapu i stał się jakby kpiarzem, który traktuje wszystko
z przymrużeniem oka. Może się to podobać lub nie. Mi w każdym razie odpowiada. WSZ&CNE oni
z kolei mają ostatnio utwory o pozytywnym przesłaniu, co trochę wyrywa się z mody, mimo wszystko
mają w sobie trochę wartości. Asfalt to także świetna wytwórnia, zwłaszcza płytka POE mi się
spodobała. Emade robi świetne bity. No i trochę wyrywają się ze rapowych schematów. Najgorsza
wytwórnia to chyba UMC, gdzie większość wykonawców robi kiepskie kawałki pod publiczkę ze słabymi
tekstami (Verba, Mezo, Liber, Doniu). Większość z tej wytwórni to tzw. "hip-hopolo". No, ale
firma ma dobrą promocję wykonawców, więc są oni popularni(bo talentu według mnie nie mają).

50 Centa niektóre utwory mi się podobają, ale raczej ich atutami nie jest tekst czy teledysk,
ale bit, który po prostu dobrze się słucha. Ja tam nie ma nic do raperów, którzy nie kryją
się z tym, że zarabiają. Najbardziej nie lubię takich, co udają, że niby wciąż na ulicy (choćby
Hemp Gru), a nagrywają komercyjne płyty. Takiego udawania nie lubię. Niby, że tych pieniędzy,
które zarabiają nie chcą ;)
Te łepek gadasz od rzeczy ŻE NIBY HG ROBI KOMERCYJNE PŁYTY!!!!!!!!!!?????????!!!!!!!! Hyba na mózg ci padło. Może jeszcze powiesz że białe jest czarne ziomek
To tyle. Można się zgadzać i nie zgadzać

Ja się z tobą z tobą NIGDY nie zgodzę jeśli tak myślisz jak się to mówi głupota nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 17:29, Cheed napisał:

> Lerek czy Nowator to nie są raperzy, bo głównie robią reggae. Oczywiście współpracowali
czasami z >producentami rapowymi, bo rap przygarnia czasami pokrewne gatunki.
Ja myślę, że nie można ich przydzielić do jednego gatunku, jest to raczej połączenie kilku
styli...

> Teledyski z WJ to zależy... Grrrubas jest po prostu zabawny, że teledysk dobry to nie
musi oznaczać, że >poważny itp.,
Ok, więc co powiesz o 52 Debiec, przecież ma pare zabawnych teledysków, a wywodzi się z UMC.
Mezo także ma dobry kawałek w dissie z Mesem.

>bo np. ile można słuchać o blokowiskach, laskach, skrętach itp. Tede akurat nabrał nieco
dystansu do rapu i >stał się jakby kpiarzem, który traktuje wszystko z przymrużeniem oka.
Może się to podobać lub nie. Mi w >każdym razie odpowiada.
Także, nie lubie słuchać o blokowiskach, jednak Tede zarzekał się, że nigdy nie pochłonie go
żadna wytwórnia, tymczasem współtworzy Wielkie Joł :)

>WSZ&CNE oni z kolei mają ostatnio utwory o pozytywnym przesłaniu, co trochę wyrywa się
z mody,
> mimo wszystko mają w sobie trochę wartości.
Ja zbyt wielkeij wartości w nich nie widzę(porównujac do Fenomenu, Grammatika), temat był wałkowany
tysiące razy, wykonanie stoi także na słabym poziomie, ratuje ich podkład muzyczny...

>Asfalt to także świetna wytwórnia, zwłaszcza płytka POE mi się spodobała.
Asfalt, rzeczywiście jest bardzo dobry, jednak kuleje jeśli chodzi o promocję. Płyty POE nie
miałem okazji przesłuchać.

>Emade robi świetne bity. No i trochę wyrywają się ze rapowych schematów.
Na pewno, przykładem może być Łona.

>Najgorsza wytwórnia to chyba UMC, gdzie większość wykonawców robi kiepskie kawałki pod
publiczkę ze >słabymi tekstami (Verba, Mezo, Liber, Doniu). Większość z tej wytwórni to
tzw. "hip-hopolo".
Cieszę się że piszesz większość, bo Endefis, 52 Dębiec, Duże Pe według mnie są dobrymi raperami
;)

> No, ale firma ma dobrą promocję wykonawców, więc są oni popularni(bo talentu według mnie
nie mają).
Verba niczym szczególnym się nie wyróżnia, natomiast Liber i Doniu mieli kilka dobrych kawałków(chociażby
Plany), Mezo jak juz wczesniej pisałem pokazał się z dobrej strony w kawałku dissowym.
tak myślisz koleś to powiem ci jedno mes wygrałdissa ponieważ twój idol mezo tfu nie odpowiedział na jegop drugi diss
> 50 Centa niektóre utwory mi się podobają, ale raczej ich atutami nie jest tekst czy teledysk,
ale bit, który po >prostu dobrze się słucha.
Tekst nie wiem, nie tłumacze, natomiast teledyski(Wanksta chociażby) stoją na dobrym poziomie.
Ja 50 Centa szanuje głównie za jego głos i sposób rapowania.

>Ja tam nie ma nic do raperów, którzy nie kryją się z tym, że zarabiają. Najbardziej nie
lubię takich, co udają, że >niby wciąż na ulicy (choćby Hemp Gru), a nagrywają komercyjne
płyty. Takiego udawania nie lubię. Niby, że >tych pieniędzy, które zarabiają nie chcą ;)
Akurat Hemp Gru jest złym przykładem, są w dobrej wytwórni, mają pieniądze na reklamę i teledyski,
a płyta nie jest wcale zła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 23:36, Bombelnsks napisał:

Ostatnia dobra płyta to Hemp Gru- Klucz a także napewno nowy dwu płytowy album WWO.

Małolat&ajron też jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 11:52, KaeSer - HG napisał:

"Hemp Gru" Hemp - konopia Gru - grupa Wilku i Bilon ich początki w rapie sięgają połowy lat
90 w 1998 zadebiutowali w składzie "HipHopowy Rapor z Osiedla" utworem Na krawędzi można usłyszeć
w Kluczu ... HG jest zapoczątkowane ulicznym stylem Zip Składu i Molesty czysty rap ... dużo
nawijają o bakaniu ale oni chcą przetłumaczyć młodym pokolenią między innymi mi hehe żeby jarać
Oni mają mocny przekaz tekstowy chce się słuchać jak na te lata robią rap.Wilku Jego styl cechuje
szorstki, twardy głos z przepitą, bądź też przepaloną, chrypą. Wilku po raz pierwszy przedstawił
swoje umiejętności szerszemu gronu na wydanej w 1998 roku pierwszej, legendarnej płycie Molesty.
Drugiego członka grupy, Bilona, mogliśmy poznać we wspomnianym już kawałku "Na krawędzi", gdzie
podpisywał się jako Bilka.

Ziomek nic dodać nic ująć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 14:34, fenuks123 napisał:

nie pier... lol Co ty (cenzura) wiesz o hip hopie. Ja don fenuks wyhowałem się na hip hopie
i wiem oczym mówię a taki szczeniak jak ty nie zjadł jeszcze pierwszych zębów na rapie napisz
do mnie za parę lat Elo

Widać, że wychowałeś się na hip hopie, bo na szkołę to już zapału chyba zabrakło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Najlepszy jest Peja ;) - reprezentuje biedę...Z tego co słyszałem, to najlepiej zarabiający wykonawca tego rodzaju muzyki w Polsce.

a co ma grać za darmo ? Jeśli ma okazje zarabiać to niech to robi, a reprezentuje biede tym, że pokazuje ludziom ich problemy, stara sie jakoś pomóc. A to, że mu za to płaca to niech ma. Ja się nikomu do kieszeni wtrącać nie będe ! ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2006 o 14:34, fenuks123 napisał:

nie pier... lol Co ty (cenzura) wiesz o hip hopie. Ja don fenuks wyhowałem się na hip hopie
i wiem oczym mówię a taki szczeniak jak ty nie zjadł jeszcze pierwszych zębów na rapie napisz
do mnie za parę lat Elo


Gościu, chyba masz jakiś kompleks, albo coś. Ja słucham hip hopu od dawna, i gust mam już wyrobiony, a co do wieku to własnie Twój styl pisania mówi mi że jesteś nielicho młodszy ode mnie. Pamiętam jak hh w Polsce jeszcze raczkował, więc nie mów mi że nie mam o tym pojęcia. A tym czasem proszę Cię o nieco kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2006 o 17:41, Budo napisał:

Pamiętam
jak hh w Polsce jeszcze raczkował,


ja też to pamiętam!! tylko że byłem za młody by to pamiętac. A dziś? słucham K44 (10 lat ma pierwsza płyta) i Paktofonike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2006 o 17:51, Arar napisał:

ja też to pamiętam!! tylko że byłem za młody by to pamiętac. A dziś? słucham K44 (10 lat ma
pierwsza płyta) i Paktofonike


yyy, jakąś sprzeczność widzę. To pamętasz, czy jestes za młody żeby to pamiętać? :P

Fenuks 123---> tnij cytaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 17:41, Budo napisał:

Gościu, chyba masz jakiś kompleks, albo coś. Ja słucham hip hopu od dawna, i gust mam już wyrobiony,
a co do wieku to własnie Twój styl pisania mówi mi że jesteś nielicho młodszy ode mnie. Pamiętam
jak hh w Polsce jeszcze raczkował, więc nie mów mi że nie mam o tym pojęcia. A tym czasem proszę
Cię o nieco kultury.


E tam on się wychował na hip hopie - to jakiej kultury się spodziewasz - my szczeniaki musimy siedzieć cicho-
tak przy okazji:
1-sza płyta Public Enemy (ze stanów na winylu) 1987
1-sze graffiti 1988
1-sze bary 1990
1-sze miejsce na mistrzostwach BD w Chełmnie 1992

To moje szczeniackie "dokonania" jak na szczeniackie to i stare ale wiesz Budo teraz liczy się nawija nie kultura hip-hop:)))
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 17:55, Budo napisał:


> ja też to pamiętam!! tylko że byłem za młody by to pamiętac. A dziś? słucham K44 (10 lat
ma
> pierwsza płyta) i Paktofonike

yyy, jakąś sprzeczność widzę. To pamętasz, czy jestes za młody żeby to pamiętać? :P


kurcze faktycznie głupio to brzmi. Codziło mi o to że że nie mogłem rozumiec. W 1996 miałem 4 latka a więc cięzko bym zrozumiał "Psychodele"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2006 o 17:56, Persona Non Grata napisał:

To moje szczeniackie "dokonania" jak na szczeniackie to i stare ale wiesz Budo teraz liczy
się nawija nie kultura hip-hop:)))
--
Cerm


Hehe, nie wiedziałem że w tym siedziałeś i gratuluję osiągnięć :)
Public Enemy to jest to :)
Ale faktycznie co my, gówniarze możemy wiedziec o hh ;]

Arar----> no już czaję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam slucham rapu od 5lat:D na poczatku byly male problemy zeby sluchac peje przy rodzicach(jak zaczelem mialem 0lat a tam co chwila **** bez cenzurki na plycie) i przyznaje ze moja 1 plyta to pirat alep ote mma plytki rycha orginal,50cent tez orginaly choc tylko 2(slycham go od 0,5roku) no i oczywiscie amaru shakur "2pac" zywy lub martwy ja sie niekluce czy zyje czy nie choc uwazam ze moze zyc:d plytki 2paca mam 2 bo w polsce ciezko je zdobyc nowiutkie w sklepie(dla mnie to wrecz niemozliwe) wiec plytki przysyla mi rodzina z USA:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i denerwuje mnie kadka kolesi co sluchajom hh i co 2 slowo ZIOM ludzie jest to okreslenie slangu hh-owego no ale bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować