Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Witka, czy ktoś z was mial takie prawdziwe rozkminy o HH i rapie moze o calej kulturze?? Zapraszasm wszystkich do wypowiadania sie o tej muzyce. Pozdro 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 11:20, Matrix14 napisał:

czy moglby mi ktos podac strone gdzie mozna nauczyc sie grac w zoske?? z opisami i zdjeciami jak zrobic dany trick! z gory
dziekuje :P


Ze zdjeciami bedzie mały problem ale mniej wiecej masz małe wyjaśnienia na
http://89.super.w.interia.pl/b.html jak wykonywać jakiś trik.

Jeżeli cię to naprawde interesuje mógł bys wpisać w wyszukiwerce pojęcie footbag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 11:16, Shadow SSJ Warrior napisał:

Witka, czy ktoś z was mial takie prawdziwe rozkminy o HH i rapie moze o calej kulturze?? Zapraszasm wszystkich do wypowiadania sie o tej muzyce. Pozdro 600


ja miałem i mam dalej, ale to co napisałeś raczej nie przemawia do dyskusji na temat kultury hh z Tobą. Jak bedziesz miał coś cikawego do powiedzenia to może się dołącze. Póki co to nie widze sensu. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 15:07, Michalina napisał:

ja miałem i mam dalej, ale to co napisałeś raczej nie przemawia do dyskusji na temat kultury
hh z Tobą. Jak bedziesz miał coś cikawego do powiedzenia to może się dołącze. Póki co to nie widze sensu. :-P

A na jakie płyty hh czekasz w najbliższej przyszłości? Zbliża się premiera płyty Mesa, może to być ciekawy projekt. Ciekawy jestem też czy słyszałeś Projekt Ostry Emade? Musze przyznać że teledysk niezbyt mi się podobał, ale może płyta jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o polski hh to większość kawałków to takie hity na tydzień a potem już łeb boli jak sie tego słucha. Najczęsciej gościem na moich głośnikach jest o.s.t.r. jeżeli chodzi o pol hh.

A co powieci na amerykański rap/hh?
Co się Wam bardziej podoba west/east? Ja pokochałem po ty jak po raz pierwszy usłyszałem 2pac''a.
2pac ba suuper teksty. Tylko widze u niego pewną niekonsekwencję. Raz śpiewa o zmienianiu i ratowaniu świata robiąc porządek na ulicach, śpiewa o potrzebnej światu miłości.. a potem wali tekst, że zabije wszyskich co mu staną na drodze, wyzywa recenzentów, polityków, ludzi mediów w stanach i propaguje przemoc, posiadanie broni itp.

Przedstawiłem swoją opinię. Co Wy sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie słucham tylko 1 płyty k44 i paktofoniki,nic po za tym.Jak będę duży i dojrzały to będę(owocem jogobelli :D) Się tym zajmował :p.Bo nie może odejść w zapomnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojer rozkminy czloweku:) Robiłem w kolesiowi nawet kilkugodzinny wykład o hip hopie:) Pozatym spojrz z innej perspektywy... Spojrz z perspektywy gdybys byl MC lub DJ''em robil wlasny projekt. Hip Hop dla mnie jest jednym z 3 sensow w zyciu. Jezeli chodzi o moje stanowisko o tej kulturze wiem o niej sporo i ja bede cale dnie w niej spedzal. Graficiarze, MC, B-boye to moje klimaty. Rozmowe moge podjac o Rapie HH i kulturze na kazdy temacik nawet o beatboxie.

Moje ulubione squady K44, PFK, Gramatik, WWO
Solo: Fisz, PIH, O.S.T.R, BRX, Molesta, Łona
The Best: Magik (RiP :[ )
Shit :( Wszystko co psudo HH i wszyscy co udaja hh. Najpardziej wpieniajacy:Jeden Osiem L, Mezo, Pan Duze P, Lerek, Nowator
Bad Shit (zagubieni w stylach) Sistars, Sydney Polak, Mleko.

Pierwsz plytka K44 PsychoRap:)

Jezeli chodzi o zajmowanie sie tym warto od razu rozpoczac ptrace az 3 lub czwarte demko mmm palce lizac.... sam robie teraz wielki projekt:)

Jezeli chodzi o inne czesci kultury moze ktos w screenie zaprezentowal by swoje szkice rysunki itp??

Dołaczam karytke wykonana przez jedna z ekip malarski w MMz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mam do powiedzenia na temat hip-hopu to...

GORILLAZ

Jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, wyjątkowy, najlepszy.
Jedyny dobry (i zarazem najlepszy) hip-hop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen uznania twojej wiedzy o hip hopie, ale "Gramatik" pisze sie przez dwa m czyli Grammatik(chyba że mówisz o jakimś podziemiu którego nie znam) ;) Szkoda obrażać tak utalentowany i wnoszący tak wiele w kulture polskiego hh, zespoł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A na jakie płyty hh czekasz w najbliższej przyszłości?

właśnie wszedł do sklepów nowy Płomień 81 i to jest pierwsza płytka, którą chce przygarnąć. Słyszałem narazie tylko 2 nagrania ( które są cholernie dobra ), ale znając duet Pezet/Onar mogę powiedzieć, że płytka bedzie ( jest :-) dobra ! Drugi zakup to będzie nowe WWO i jak wcześniej stawiam, że płytka troszkę namiesza na rynku. Z zagranicznych to nowy MethodMan ma sie nie długo pokazać, Redman jest zapowiedziany na listopad, a najbardziej czekam na nowego Nasa.

>Ciekawy jestem też czy słyszałeś Projekt Ostry Emade? Musze przyznać że teledysk niezbyt mi się podobał, ale może płyta jest lepsza?

POE jest cholernie dobrą płytą, ale nie dla wszystkich. Bity i teksty są ciężkie i nie wszystkim mogą sie podobać. Ja jestem jak najbardziej usatyfakcjonowany. Nagrania takie jak "To ja mam flow" i "Radio" są naprawde grube, a płytka jest czymś innym na rynku. Teksty Ostrego jak zwykle bardzo dobre, a bity Emade sa podobne do tego co można było usłyszeć na jego producenckim albumie. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 20:31, Cheed napisał:

Jestem pełen uznania twojej wiedzy o hip hopie, ale "Gramatik" pisze sie przez dwa m czyli Grammatik(chyba że mówisz o jakimś

Ja tam w pisownie nie w nikam, "...popełniamy błędy, bo życie ma zakręty, to jest logiczne..."

POE to dobry projekt, dobry to a mało powedziany... Jeden z lepszych
Płomień:) Mam jedną płytke może niebawem uzupełnie kolekcje:)

Waszym zdaniem jaka jest obecnie najlepsza płytka na rynku z lata 1995-2005?? Pierwsze 3 lata narazie omijam gdyz jeszcze zaden projekt mi nie wpadl w rece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Drugi zakup to będzie nowe WWO i jak wcześniej stawiam, że płytka troszkę

Dnia 16.10.2005 o 12:11, Michalina napisał:

namiesza na rynku.

No współpraca z The Horsemen zwiastuje nam świetną płytę, mam nadzieje że długo nie będziemy musieli czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż moge rzec, jedynie, że czekam na nowe : WWO,nowego PELSONA,MESA.Wszystkie projekty zapowiadaja sie naprawde ciekawie ;) A z tych co wyszły, jestem naprawde zadowolony ;) nowy PŁOMIEŃ jest po prostu świetny..! pozdrówka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.W 1996 roku po raz pierwszy odkryłem Hip-Hop , dość przypadkowo wpadła mi w ręce płytka Wu-Tang Clan "Enter the Wu-tang(36 chambers)" , przez następny miesiąc słuchałem jej niemal bezprzerwy.Ku.... to było to :).Od tego momentu zaczełem interesować się cała hip-hopową kulturą.Pochłoneło mnie w całości: beat , taniec , niesamowite opowieści MC.
Zdecydowania opowiadam się za "east side" tacy MC jak braciszkowie z Wu , Nas , kolesie z Onyx , Beastie Boys czy nowi na nowojorskim podwórku Mos Def i Talib Qweli to jak dla mnie zdecydowanie najbardziej ciekawi i kreatywni artyści (wielki Szacunek dla nich).Jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do zachodniego , no oprócz 2Pac''a dla niego też wielki Szacunek za wkład w rozwój tej muzy.
Co do polskiej sceny to słucham Kalibra i Paktofoniki (Magik R.I.P. ['']) mieszam to czasem z Ostrym (jeden z najlepszych polskich MC) i Kastą.Natomiast obserwuje i cholernie mnie to boli i wku.... że tak jak w stanach składy powstają jak grzyby po deszczu pie..... o niczym i prezentują tragiczny poziom , czasem odnosze wrażenie że co następni MC montowani są na jakiejś taśmie w pieprzo.... fabryce :) , dostają tam szerokie ubranko i gotowe teksty do rymowania o tym że nie są komercyjni że są wporzo i że w ogóle z nich zajebiści gangsta.
Zdecydowania jestem za starą dobrą szkołą hip-hopową takstami z sensem, dobrym "szorstkim" podkładem i beat''em powodującym że to czujesz.
Pozdrawiam.Peace ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znana jest już premiera nowej płyty WWO, która ukaże się już 15 listopada :) Wszyscy niecierpliwie czekamy, a to pare informacji z hip-hop.pl "Na krążkach usłyszymy najlepszych producentów: The Horsemen, Shuko, DJ Wich’a, The Beathoavenz, White House, Zoober Slimm’a, Emade, Kubę O, oraz gości: ZIP Skład, Black E-Starr’a, Intouchable, Soundkail, Hemp Gru, Małolata, Jurasa, Proceder, Fostera, Bastka, Kontrafakt, Firmę, Oriona i innych."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 21:41, prozac1 napisał:

Natomiast obserwuje i cholernie mnie to boli i wku.... że tak jak w stanach składy powstają jak grzyby po deszczu
pie..... o niczym i prezentują tragiczny poziom , czasem odnosze wrażenie że co następni MC montowani są na jakiejś taśmie
w pieprzo.... fabryce :) , dostają tam szerokie ubranko i gotowe teksty do rymowania o tym że nie są komercyjni że są wporzo
i że w ogóle z nich zajebiści gangsta.
Zdecydowania jestem za starą dobrą szkołą hip-hopową takstami z sensem, dobrym "szorstkim"
podkładem i beat''em powodującym że to czujesz.


Poziom obecny polskich MC jest wrecz zalosny... Poprostu oni ida w strone blachy zamiast w strone słowa, wala byle co za wielkie pieniadze... Przykre jest np. to co sie dzieje z wieloma polskimi MC...
Zas w druga strone jeszcze gorsze jest jak sie zbiera dwoch kolesikow co nic nie umieja a np. wujek takiego robi w wytworni i rosnie taki kolejny Lerek czy Mleko:::(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 20:32, Shadow SSJ Warrior napisał:

Poziom obecny polskich MC jest wrecz
zalosny... Poprostu oni ida w strone blachy zamiast w strone słowa, wala byle co za wielkie pieniadze... Przykre jest np.
to co sie dzieje z wieloma polskimi MC...

A według mnie wręcz przeciwnie bo mamy wielu dobrych np. z wytórni Wielkie Joł oraz Asfalt Records. Według mnie już gorzej jest z amerykańskimi obecnie. Spójrz choćby na 50 Centa, który kręci masą podobnych teledysków i teksty również ma mało odkrywcze.

Dnia 27.10.2005 o 20:32, Shadow SSJ Warrior napisał:

Zas w druga strone jeszcze gorsze jest jak sie zbiera dwoch kolesikow co nic nie
umieja a np. wujek takiego robi w wytworni i rosnie taki kolejny Lerek czy Mleko:::(

Lerek to nie rap :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 20:32, Shadow SSJ Warrior napisał:

Przykre jest np. to co sie dzieje z wieloma polskimi MC...


A dla mnie przykre jest to, ze nie doceniasz wielu ludzi, którym cały czas zależy na czymś więcej niż na pieniądzach. Nie powiesz mi chyba, ze O.S.T.R. i Łona są kiepscy, a powrót Fokusa i Raha w Pokahontaz był wielka klapa. W nich cala nadzieja. No i w Radiu Maryja. Ci, co słuchają Łony wiedza, o co chodzi ;)
A co do pseudoMC... Cóż, ta sprawa chyba nie wymaga komentarza. Wszyscy "siedzący w temacie" wiedza, kto jest dobry, a kto jest łajzą ceniącą ponad wszystko dobre skity... pozdr dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować