Zaloguj się, aby obserwować  
Angello

Co sądzicie o metalach?

418 postów w tym temacie

Ja mam w klasie jednego. zbytnio mi to nie przeszkadza, ale innym owszem.

co o tym sądzicie?

Może mamay do czynienia z rodzajem społecznej patologi i dyskrimanacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 18:39, Angello napisał:

Ja mam w klasie jednego. zbytnio mi to nie przeszkadza, ale innym owszem.

Mój najlepszy kumpel na studiach jest "metalem". Czy byłby lepszy jakby np. słuchał muzyki klasycznej? Takie uprzedzenia wynikają z niewiedzy i braku tolerancji dla jakiejś "inności"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 18:41, paweusz napisał:

Takie uprzedzenia wynikają z niewiedzy i braku tolerancji dla jakiejś "inności"

Dokładnie. Kolega mi opowiadał jak w klasie rozmawiali o dredach i jeden kolega powiedziła im, że dredów się wogóle nie myje. Na to drugi powiedział: "Najgorsi to są metale! Oni się wogóle nie myją!" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Czy byłby lepszy jakby np. słuchał muzyki

Dnia 07.02.2006 o 18:41, paweusz napisał:

klasycznej? Takie uprzedzenia wynikają z niewiedzy i braku tolerancji dla jakiejś "inności"


Mam podobne zdanie. niestety przeważająca większość ludzi w młodym wieku jest zasłuchana w hh, techno i nnne topowe style muzyczne

jezeli ktoś słucha hh lub techno w środowisku nastolatków uchodzi za "spoko kola"
dziwni ci Polacy

kiedy idzie po ulicy kolo z długimi włosami to od razu uchodzi za metala, albo za sataniste, a jezeli "metal" się przyzna do tego że słucha tego czego lubi to też uchodzi za sataniste lub jakiegoś nawiedzonego
troche przykre ale to stereotypy, które wykreowały media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeden metal z mojej klasy to normolany, spoko kolega, ale przez większość klasy jest poniżany, jest obiektem głupich żartów i ataków.
nikt go nie lubi po prostu za to ze słucha metalu.


mysle, ze ci którzy sie z niego nasmiewają maja problem ze sobą i w ten sposób się rozładowują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 18:53, Angello napisał:

jeden metal z mojej klasy to normolany, spoko kolega, ale przez większość klasy jest poniżany,
jest obiektem głupich żartów i ataków.
nikt go nie lubi po prostu za to ze słucha metalu.

fajną masz klase yyy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 19:04, Arclight napisał:

W większości bardzo porządni ludzie


Ja bym powiedział że jest ich więcej niż porządnych "dresów" :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki stereotyp to chyba, a raczej napewno w Polsce rządzi.
Moim zdaniem to zależy od samego metalowca i jego otoczenia. Jeżeli ten metal jest jakiś normalny z charakteru przede wszystkim i ma w miare normalnych kumpli to jest OK. Jednak nieraz sam metal jest sobie winny. Bo jest jakiś "inny" i nieodstępny dla innych to co się dziwić. Ja słucham metalu i tylko metalu - prawie, bo klasyczną też faktycznie lubię - w klasie mam ziomków, skatów (jak się to piszę ?) i jakoś jest normalnie. Skejciki jakoś tolerują moja muzykę i jej nie krytykują a ja się nie czepiam ich i jest OK.
Wg mnie ten stereotyp "wybudowali" sobie też niestety metale, bo płakać się chcę jak widzę czarnego łeba z pentagramami i innymi znakami, który nawet nie zna znaczenia tych symboli, które nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol... kto powiedział, że dreadów się nie myje? xD nie slyszalem wiekszgo banału w ostatnich dniach... Dready sie myje.. mało tego, są nawet specjanle szampony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bezsensowny temat , równie dobrze można załyzyć 1000 tematów typu " co sądzisz o popowcach" " co sądzisz o Skatach:)" Ja wyglądam jak normalny człowiek, czyt. przecietny mezczyzna:) i słucham metalu, lubie też blues czy muzyke klasyczną...Moj kolega miał długie włosy i za samo to już go czasem karcili ale tu juz bardziej chodzi o dresów bo kumple z klasy nic do niego nie mieli, chodziło jedynie o długie włosy, Też głupie co ma muzyka do wizerunku, najbardziej mnie wkurzają ludzie ktorzy nazywają sie gotykami , chodzą ubrani tylko na czarno i słuchają The Rasmus :) Ktos kto słucha metalu nie znaczy ze jest od razu szatanistą:/ prawde mowiąc nigdy sie z tym nie spotkałem, moi koledzy są raczej ateistami a niektorzy zwyklymi katolikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 22:51, Widek napisał:

Ktos kto słucha metalu nie znaczy ze jest od razu szatanistą:/ prawde mowiąc
nigdy sie z tym nie spotkałem, moi koledzy są raczej ateistami a niektorzy zwyklymi katolikami


Bo tak nie jest, ale oczywiście ten wspaniały stereotyp, który już dobija. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dlamnie to mi to nie przeszkadza jak ktos lubi toniech słucha co chce lub niech sie ubiera jak chce jego zycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto katolicka Polska, "tolerancja przede wszystkim". Tak jak w latach 70-tych ganiano za długie włosy rodaków, o innych nacjach nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie takiej muzyki, ale ludzie są spoko. W liceum miałem kilku kumpli metali i byli to najmilsi ludzie jakich kiedykolwiek spotkałem. To, że ktoś wygląda jak reklama huty lub przemysłu skórzanego o niczym nie świadczy. Każdy ma prawo wyglądać jak chce a liczy sie to jakim się jest a nie kim. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porządni kolesie, wyrozumiali, rozsądni i przedewszystkim tolerancyjni, nie tak jak te hooliganowe blokersy, dresiarze i hip hopowcy co po niektórzy.
Najbardziej mnie wkurza to, że nie są tolernacyjni wobec inncych czasem nawet z własnej subkultury, mam wrażenie że są przeciwieństwem subkultury metalowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować