Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

W Sanktuarium chciałbym zbudować kilka fajnych rzeczy, oprócz tych które już tam mam, ale niestety w trybie budowania wyświetla się komunikat, że nie mogę nic już więcej budować. Rozumiem, że pewnie kolejne ograniczenie ze strony twórców. Da się to jakoś ominąć lub całkiem znieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 16:48, EylembertTigg napisał:

W Sanktuarium chciałbym zbudować kilka fajnych rzeczy, oprócz tych które już tam mam,
ale niestety w trybie budowania wyświetla się komunikat, że nie mogę nic już więcej budować.
Rozumiem, że pewnie kolejne ograniczenie ze strony twórców. Da się to jakoś ominąć lub
całkiem znieść?


Najprościej tak: http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/132/?
Przed pobraniem poczytaj "forewarning".

Prawy, góry róg ekranu, w menu budowy pokazuje, jak dużo masz jeszcze "miejsca" w danej lokacji.

Jest jeszcze taki myk, jak pokazują na filmikach: https://www.youtube.com/watch?v=TszQTVO6KpU

Mnie jakoś to budowanie nie zainteresowało za bardzo. W Sanctuary mam tylko ogrodzenie i to, co trzeba było zbudować, resztę usunąłem. Ogólnie tylko zamek odbudowałem (zamurowałem dziury w murze) i tyle. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2015 o 17:14, Kakarotto napisał:

Mnie jakoś to budowanie nie zainteresowało za bardzo. W Sanctuary mam tylko ogrodzenie
i to, co trzeba było zbudować, resztę usunąłem. Ogólnie tylko zamek odbudowałem (zamurowałem
dziury w murze) i tyle. :P

Dzięki za odpowiedź. Fakt, że na to budowanie położono tyle ograniczeń mnie także zniechęca do dalszego drążenia tematu. Tyle się nasłuchałem jakie to budowanie osad fajne i nowatorskie w tego typu grach. A tutaj okazuje, że jest to mocno ograniczone i tak naprawdę tylko na pokaz. W sumie dałem radę zbudować tylko bramę i ogrodzenie do momentu kiedy pojawiła się wspomniana blokada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 17:39, EylembertTigg napisał:

Dzięki za odpowiedź.


A i nie ma za co. ;)

Dnia 12.12.2015 o 17:39, EylembertTigg napisał:

Fakt, że na to budowanie położono tyle ograniczeń mnie także zniechęca
do dalszego drążenia tematu. Tyle się nasłuchałem jakie to budowanie osad fajne i nowatorskie
w tego typu grach. A tutaj okazuje, że jest to mocno ograniczone i tak naprawdę tylko
na pokaz.


Jeśli ktoś myślał, że crafting i budowanie płotów miało uratować tą grę, to się raczej na tym przejechał.
Fabuła słaba jak zawsze jest, począwszy od "3". Zadania poboczne to głównie "idź i zabij", a niestety oprócz questów, nie ma w tej grze co robić.
Ogólnie lubię eksplorować; znajdować ciekawe, klimatyczne miejscówki i jakiś warty uwagi loot... Cóż, kilka miejsc było klimatycznych, ale to tyle. Generalnie wieje radioaktywną nudą.
Mówi się, że nikt na grafikę nie patrzy, fabuła leży, to bym se obejrzał piękne widoki. Tego też nie ma i jeszcze dołożyli sławną mgłę. :D
A i jeszcze PA sknocili, ale tego komentować mi się nie chce. :P

Dnia 12.12.2015 o 17:39, EylembertTigg napisał:

W sumie dałem radę zbudować tylko bramę i ogrodzenie do momentu kiedy pojawiła
się wspomniana blokada.


Widocznie, by budować z rozmachem, trzeba sobie limit obejść. :P


Edit: Zapomniałem wspomnieć o plusach gry: jakbym nie patrzył na nazwę, to bym mógł stwierdzić, że gra jest średnia. A oceny 100/100 czy 10/10 to kłamstwo w żywe oczy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2015 o 18:40, Kakarotto napisał:

Edit: Zapomniałem wspomnieć o plusach gry: jakbym nie patrzył na nazwę, to bym mógł stwierdzić,
że gra jest średnia. A oceny 100/100 czy 10/10 to kłamstwo w żywe oczy. :P


W sumie zgadzam się z Tobą we wszystkim co napisałeś. Jak dla mnie gra to najwyżej 7,5/10, choć i tak to za wysoko jak na taki produkt jaki finalnie otrzymaliśmy. Mocno niedopracowany i przestarzały technicznie dodatkowo mocno uproszczony. Byłem i jestem fanem dwóch pierwszych części, teraz jednak z przykrością muszę stwierdzić, że w 4 nie pozostało nic z pierwowzorów ( choć w sumie mogłem to stwierdzić już po 3 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 18:14, Ecko09 napisał:

Jest jakiś fix na crashowanie Fallouta 4 podczas uruchamiania?



Sporo tego jest różnym ludziom różne rzeczy działają. W zależności od tego jaką masz kartę AMD, czy GeForce pomaga zainstalowanie/odinstalowanie najnowszych sterowników. Jak masz win 7 to pomaga zainstalowanie SP któregoś, czasami pomaga przejście na win 10, zmiana trybu zgodności wymuszenie dx11 w dxcpl, ustawienie gry w trybie windowed borderless, dodanie komendy do pref.ini i jeszcze chyba jest kilka opcji. Polecam dogłębną analizę topicku z reddita https://www.reddit.com/r/fo4/comments/3s5ga4/fallout_4_crashes_on_start_up_pc/

Jak nic nie pomoże to instalacja http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/102/? i zabawa na pałe z opcjami i stworzenie profilu. Tu masz post gościa który uruchomił grę dzięki temu launcherowi "I unchecked Enable Intro Video and Enable God Rays Checked High CPU Priority and set the number of cores to use as 2, since that''s how many my computer has. I really hope this helps anyone else having this problem." (Jak zadziała launcher to nie masz 100% pewności że black screen nie wróci wtedy warto znów pobawić się z opcjami i stworzyć kolejny profil)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dziwne, że nie masz takiej rozdziałki do wyboru, jeśli dobrze pamiętam ja miałem nawet 640x480 czy coś koło tego. Zawsze możesz zmienić rozdzielczość w pliku Fallout4Prefs, intrukcja co trzeba pozmieniać(podobno UI się nie skaluje, żeby je wyłączyć (~) i wpisać -tm):
bTopMostWindow=1
bMaximizeWindow=1
bBorderless=1
bFull Screen=0
iSize H=XXXX
iSize W=YYYY
Ewentualnie w tym launcherze co podesłałem można wpisać w opcjach rozdziałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2015 o 22:38, Ustroj napisał:

Hmm to dziwne, że nie masz takiej rozdziałki do wyboru, jeśli dobrze pamiętam ja miałem
nawet 640x480 czy coś koło tego. Zawsze możesz zmienić rozdzielczość w pliku Fallout4Prefs,
intrukcja co trzeba pozmieniać(podobno UI się nie skaluje, żeby je wyłączyć (~) i wpisać
-tm):
bTopMostWindow=1
bMaximizeWindow=1
bBorderless=1
bFull Screen=0
iSize H=XXXX
iSize W=YYYY
Ewentualnie w tym launcherze co podesłałem można wpisać w opcjach rozdziałkę.


wygląda na to, że ten launcher działa, ciekawe czy interfejs nie będzie szwankował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha bug na bugu, jak nie napisy nie pojawiające się pod napisami to typowy bug dla 1280x1024 rozdziałki w tej grze, czyli niewidzialny interfejs podczas włamywania się do zamków. A to wszystko w ciągu pierwszej godziny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 10:23, Ecko09 napisał:

Haha bug na bugu, jak nie napisy nie pojawiające się pod napisami to typowy bug dla 1280x1024
rozdziałki w tej grze, czyli niewidzialny interfejs podczas włamywania się do zamków.
A to wszystko w ciągu pierwszej godziny :D


Osobiście wielu bugów nie uświadczyłem, ale za to najbardziej mnie irytuje SI towarzyszy, a raczej jej brak. Mam ich dość, ale na razie muszą mi nosić graty. :P
_________________________________

Przy okazji kilka słów o bezsensie budowani fortyfikacji:

Spoiler

The Castle

obudowane tak, że stado Szponów, by się nie przebiło, ale raz się przespałem tam, a jak się obudziłem, to miałem najazd raidersów od środka. Pełno ich biegało, strzelali, krzyczeli, pozabijali wszystkich, a ja wczytałem sejva... :|
Głupi stawiałem wieżyczki przy wejściach, by ogień krzyżowy kładły w swoim perymetrze, ale chyba źle oceniłem zagrożenie... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 10:23, Ecko09 napisał:

Haha bug na bugu, jak nie napisy nie pojawiające się pod napisami to typowy bug dla 1280x1024
rozdziałki w tej grze, czyli niewidzialny interfejs podczas włamywania się do zamków.
A to wszystko w ciągu pierwszej godziny :D



Przesada.

Mimo 115h na liczniku zaliczyłem:
- kilka crashy
- bug w postaci "latania postaci" po odejściu od kompa - każdorazowo trzeba save wczytać, też z parę razy miało miejsce
- sam nadużywam jednego buga - towarzysze mają nieograniczoną ładowność

Reszty nie zauważyłem. Nawet to SI towarzyszy nie jest złe, pomijąc czasem to, że obiegną obszar jakąś dziwną drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2015 o 23:13, I_dont_know napisał:

Spoiler

Czy rozpoczynając odbudowę Sanktuarium z Minutemanami będę mógł potem ewentualnie
podjąć współpracę z innymi frakcjami?



Tak, ja sam należałem do 3 frakcji jednocześnie do pewnego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 14:12, doctorwho napisał:

>

Spoiler

Czy rozpoczynając odbudowę Sanktuarium z Minutemanami będę mógł potem ewentualnie

> podjąć współpracę z innymi frakcjami?



Tak, ja sam należałem do 3 frakcji jednocześnie do pewnego czasu.


Dzięki

Mam jeszcze jedno pytanie nazbierałem sporo przedmiotów a część z nich chciałbym sprzedać. Gdzie mogę znaleść miejsce gdzie mogę to zrobić(jestem na początku gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 23:01, I_dont_know napisał:

> >

Spoiler

Czy rozpoczynając odbudowę Sanktuarium z Minutemanami będę mógł potem ewentualnie

>
> > podjąć współpracę z innymi frakcjami?


>
> Tak, ja sam należałem do 3 frakcji jednocześnie do pewnego czasu.

Dzięki

Mam jeszcze jedno pytanie nazbierałem sporo przedmiotów a część z nich chciałbym sprzedać.
Gdzie mogę znaleść miejsce gdzie mogę to zrobić(jestem na początku gry)


Na południowy wschód od Concord jest taka zamieszkała stacja benzynowa. Gdzieś tak w połowie drogi do Corvega Power Plant.

Najpierw jednak wiąże się z tym miejsce króciutki quest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka.
Mam pytanko, a mianowicie czy są do czegoś potrzebne "surowce - pierwiastki" (wolfram, gal i jeszcze parę)?
Zdobyłem je w jakimś laboratorium, były potrzebne do zdobycia NAPIERŚNIKA wspomaganego. Złoto i cos tam jeszcze zostało w maszynie, a reszta nie da się usunąć z ekwipunku......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy Preston się na mnie obraził czy co ?? Po odbiciu zamku nie mogę z nim rozmawiać, nawet wymienić gratami, jedynie jak mam zadanie do zakończenia to mogę pogadać. Stało się to po odbiciu zamku, chwilę po podszedł, pogadał, dostałem perka od niego i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować