Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2016 o 19:34, likaq napisał:

Liczę na dobry butthurt na gramie, nie zawiedżcie mnie chłopaki.


Powinieneś zacytować kogoś, kto twierdzi odwrotnie, żeby liczyć na taką reakcję. F3 jeszcze się jakoś przebił ze swoją marnością, ale F4 został zlinczowany nawet przez część fanboyów Bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W F4 nie grałem, jedynie czytałem recenzje i oglądałem jakieś gameplaye, ale mniej więcej wiem jak wyglądają gry tworzone przez Bethesdę. Wg mnie po Wiedźminie 3 wszystko w gatunku erpegów sie zmieniło - CDPR zawiesil poprzeczkę ekstremalnie wysoko i teraz ciezko będzie ja w jakikolwiek sposób przeskoczyć.
Zabrałem sie teraz za Dragon Age Inkwizycję (grę kupiłem w dniu premiery, ale jakoś nie miałem wcześniej ochoty ją ograć) i może ta gra by na mnie zrobiła jakieś wrażenie w momencie premiery (pól roku przed premierą W3), ale w tym momencie, po tym jak ogralem Wieśka z dodatkiem dwukrotnie, nie robi żadnego wrażenia. Zwłaszcza warstwa fabularna, dialogi, mimika postaci, sposób prowadzenia rozmów odstaje od W3 o lata świetlne. A trzeba przypomnieć, że wg niektórych DA:I było jedną z najlepszych gier 2014 roku.
Wiedząc jak wyglądają dialogi i questy wg Bethesdy potrafie sobie wyobrazić tę przepaść, która dzieli F4 od W3 :D

Niestety dla twórców, na szczęście dla graczy, teraz inne ekipy muszą się wziąć ostro do roboty, żeby zbliżyć się do poziomu prezentowanego przez Wiedźmina 3. A mozliwe, że drugi dodatek do W3 jeszcze tę poprzeczkę podniesie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po DA, ESach czy tym Fallus 4 (bo to chyba rodzaj nowego początku, prawdziwy wstęp do pogrzebania korzeni serii) nie spodziewałbym się jakiegoś odzewu na Wiedźmina 3. Ten gra we własnej lidze i pewnie tak pozostanie. Niestety "genialny" W3 chyba dobił 5 mln sprzedanych kopii (co i tak jest kosmicznym wynikiem), podczas gdy tamte, mają 10 mln i więcej na łebka. Więc jak będą wyglądały kolejne odsłony...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy: Ktoś usunie dubla? I przywróci dawną funkcjonalność forum? Ten nowy layout to dramat + takie skutki durnych podziękowań za opublikowanie posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja PS4
mam linie zaopatrzeniowe między osadami, w wielu z nich teoretycznie mogę zbudować pewną rzecz, dajmy na to drewnianą ścianę, to znaczy widzę że mam np 1/1 drewna 1/1 metalu, ale nie ''wyskakuje'' mi owa ściana, nie mogę jej postawić, nie mam jej przed sobą. Jak to jest, że mimo iż mam surowce, nie mogę zbudować rzeczy, która teoretycznie jest możliwa do zbudowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i to z wieloma różnymi konstrukcjami. Gra jest po prostu w diabły zbugowana, a system budowania jest tępy niczym paczka gwoździ. Czasem pomaga wyjście i ponowne wejście do trybu warsztatu, czasem musiałem przeładować zapis. Osadnicy, surowce i przychody również ciągle padają ofiarami bugów, więc ostatecznie przestałem sobie zawracać gitarę. Również jestem na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2016 o 22:56, noobie napisał:

Wersja PS4
mam linie zaopatrzeniowe między osadami, w wielu z nich teoretycznie mogę zbudować pewną
rzecz, [...] mimo iż mam surowce, nie mogę zbudować rzeczy, która teoretycznie jest możliwa
do zbudowania?

Czasem by budowac dana rzecz trzeba posiadac dany perk i choc mozna wybrac w menu ta rzecz i miec materialy to nie wyswietli sie ona jako stawialna, ale nadal jest lekko wyblakla. Jezeli to nie to, to oczywiscie tez jak ktos juz wspomnial to rozne bugi sie zdarzaja wiec warto wczytac i zobaczyc czy pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2016 o 18:16, Siriondel napisał:

Jestem ciekaw, co niektórzy z Panów widzą takiego dobrego w ideologii falloutowego Waffen-SS...
ups, przepraszam - "Bractwa Stali"? Może ich hitlerowskie zapędy terytorialne do Was
trafiają? A może rasizm i nienawiść do wszystkiego, co Bractwo uzna za niegodne egzystencji,
co dziwnie mocno kojarzy się z nazistowską nienawiścią do wszystkich nie będących czystymi
aryjczykami? Czy może ten "nadzwyczajny" lider, którego zachowanie podczas zadania "Blind
Betrayal" przyprawia zdrowego psychicznie człowieka o ból zębów?

A może jak usłyszeliście tekst jednego z żołnierzy: "gdyby to zależało ode mnie, wystrzeliłbym
w kosmos wszystkich mutantów, ghule i syntków" i stwierdziliście, że taka przyjacielska
ideologia jest dla Was w sam raz?

> Inkarnacja Bractwa Stali z F4 jest najgorszą, najbardziej bzdurną i nielogiczną frakcją,

Dnia 26.02.2016 o 18:16, Siriondel napisał:

jaką kiedykolwiek widziałem w jakiejkolwiek grze. Nic nie sprawiło mi większej przyjemności,
niż wytarcie podłogi gębami Maxsona, Ingram i reszty liderów tych idiotów.


W przeciwieństwie do wspaniałej, logicznej i lore friendly inkarnacji bractwa w przewspaniałym fallout 3, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u konkurencji oglądałem program o modach i prowadzący twierdził, że podmiana tekstur to najpowszechniejsza, najprostsza i najmniej wpływająca na wydajność gry zmiana, jaką stosują moderzy. Cóż, twórcy F4 chyba o tym nie wiedzą, gdyż w przyszłym tygodniu wydają paczkę tekstur, która ma ważyć 58 GB, a jej wymagania prezentują się tak:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7-5820K lub lepszy
  • Karta grafiki: GeForce GTX 1080 8GB
  • Pamięć RAM: 8GB+

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2017 o 20:58, lis_23 napisał:

Ostatnio u konkurencji oglądałem program o modach i prowadzący twierdził, że podmiana tekstur to najpowszechniejsza, najprostsza i najmniej wpływająca na wydajność gry zmiana, jaką stosują moderzy. Cóż, twórcy F4 chyba o tym nie wiedzą, gdyż w przyszłym tygodniu wydają paczkę tekstur, która ma ważyć 58 GB, a jej wymagania prezentują się tak:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7-5820K lub lepszy
  • Karta grafiki: GeForce GTX 1080 8GB
  • Pamięć RAM: 8GB+

 

No i wydali tą paczkę i po tym co na nexusie między innymi się naczytałem dochodzę do jednego prostego wniosku - Ta paczka to jeden wielki żart. To są dosłownie te same tekstury tylko mniejsza kompresja i podbita nieco rozdzielczość, a na dodatek Bethesda zrobiła to na totalny odwal. Przez co wydajność leci w dół lotem nurkowym(niektóre tekstury wyglądają jeszcze gorzej), dodatkowo paczka waży tyle w wyniku potrzeby posiadania zarówno nowych jak i starych tekstur - ta ściąga się 2 raz to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobrałem i potem zerknę jak to wygląda. Niestety, nie mam doświadczenia z modowaniem gier Bethesdy i tekstury uruchamiane na NMM - zarówno do Skyrima jak i do Fallout 4, nie zawsze wyglądają tak jak powinny lub w ogóle nie działają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lis_23 napisał:

Właśnie pobrałem i potem zerknę jak to wygląda. Niestety, nie mam doświadczenia z modowaniem gier Bethesdy i tekstury uruchamiane na NMM - zarówno do Skyrima jak i do Fallout 4, nie zawsze wyglądają tak jak powinny lub w ogóle nie działają ...

Jak używasz Nexus Mod Managera to się nie dziw że nie działa chyba połowa modów nie za bardzo współpracuje z tym badziewiem. Za dużego wzrostu jeśli chodzi o jakość obrazu nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co można użyć w zamian? Teksyury można wrzucić ręcznie ale i to nie gwarantuje sukcesu (błędnie wyświetlające się i fioletowe tekstury w Skyrim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować