Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

Fallout 4 - temat ogólny

534 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2013 o 01:31, Alamut napisał:

Sam najbardziej ucieszyłbym się gdyby czwórka była osadzona w Nowym Jorku. Ach ta wizja stopionej
statuy wolności i central park pełen różnego rodzaju mutacji...


Też chciałbym zobaczyć postapokaliptyczny Nowy Jork, aczkolwiek kręcą mnie pustkowia typu F3. Druga lokacja, która by mnie najbardziej interesowała to LA, ale z drugiej strony ciepłe klimaty z F:NV to coś, co kręci mnie mniej.

Od dłuższego czasu mówi się jednak o Bostonie i szczerze mimo wszystko jest mi to obojętne: z każdego zniszczonego świata będę zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News:

Na STRONIE, którą znacie z poprzednich doniesień o nowej odsłonie Fallouta, pojawił się nowy licznik oraz nowe zdanie "wypikane" alfabetem Morse''a. Na ekranie widzimy odliczanie do 7 grudnia, czyli do gali rozdania nagród VGX, zwyczajowo napakowanej zwiastunami i zapowiedziami. Po odkodowaniu "pikającej" na stronie sekwencji otrzymujemy zdanie:

"Nuklearna zima nadchodzi. Zarezerwuj już dziś swój przyszły dom! 877-260-2299"

Dociekliwi gracze sprawdzili już podany numer telefonu - po zadzwonieniu słyszymy utwór Tranquility Lane z Fallouta 3, po czym częstowani jesteśmy komunikatem:

"Dostęp odcięty przez Overseera (15334)"

Ponadto w obszarze podanej w linku strony pojawił się kod, który po odszyfrowaniu daje nam wiadomość:

"Droga siostro. Zmierzam do instytutu. Bóg jeden wie, co stało się z tym miejscem. Ten stary pryk nam pomoże. Musi to zrobić. -0321-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 22:45, Becamer napisał:

"Droga siostro. Zmierzam do instytutu. Bóg jeden wie, co stało się z tym miejscem.
Ten stary pryk nam pomoże. Musi to zrobić. -0321-"



To mi brzmi jak nawiązanie do questu o androidach i naukowcach z bostońskiego Commonwealthu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych główne źródła:

1. Strona, z której pochodzą wszystkie informacje, pewnie wielu już znana: http://thesurvivor2299.com/

2. Miesce, gdzie można sprawdzić każdą edycję strony, z której pochodzą nowości: http://runslow.com/thesurvivor.html

3. Wszystkie spekulacje i odtajnianie kodów ze strony "survivor": http://www.reddit.com/r/Fallout/comments/1r6kuj/the_survivor_2299_speculation_and_hype_megathread/

Ostatni, jeszcze nie w pełni odszyfrowany kod to: VT137-7042299-V119BST
Moim zdaniem jest on nieco prostszy niż poprzedni. Środek jest już znany, 7042299 to data 7.04.2299, prawdopodobnie data rozpoczęcia przygody naszego przyszłego bohatera. Końcówka V119BST jest z moich czystych przypuszczeń drugą najprosztą kwestią, mianowicie to Krypta 119 w Bostonie. BST to niby binarne drzewo poszukiwań, ale wg mnie to nie miałoby większego sensu a znalazłem na jakiejś amerykańskiej stronce jakoby miał być to skrót od nazwy miasta. Tym bardziej wydaje mi się to prawdą, ponieważ instytut, o którym mowa wcześniej ma być położony w tym własnie rejonie. Nie mogę natomiast rozkminić początku, VT137.

PS. Większa ilość edycji następowała w godzinach wieczornych i nocnych, więc myślę, że dzisiaj również można oczekiwać czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 13:35, Becamer napisał:

Ostatni, jeszcze nie w pełni odszyfrowany kod to: VT137-7042299-V119BST
Moim zdaniem jest on nieco prostszy niż poprzedni. Środek jest już znany, 7042299 to
data 7.04.2299, prawdopodobnie data rozpoczęcia przygody naszego przyszłego bohatera.
Końcówka V119BST jest z moich czystych przypuszczeń drugą najprosztą kwestią, mianowicie
to Krypta 119 w Bostonie. BST to niby binarne drzewo poszukiwań, ale wg mnie to nie miałoby
większego sensu a znalazłem na jakiejś amerykańskiej stronce jakoby miał być to skrót
od nazwy miasta. Tym bardziej wydaje mi się to prawdą, ponieważ instytut, o którym mowa
wcześniej ma być położony w tym własnie rejonie. Nie mogę natomiast rozkminić początku,
VT137.


VT137 - Vault-Tech 137
Być może oznacza to, że chodzi o kryptę o numerze 137, a V11BST to jakieś koordynaty w Bostonie. Równie dobrze może to też oznaczać, że fabuła będzie się toczyć naokoło dwóch krypt lub dwóch instalacji Vault-Tech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 13:39, Alamut napisał:

VT137 - Vault-Tech 137
Być może oznacza to, że chodzi o kryptę o numerze 137, a V11BST to jakieś koordynaty
w Bostonie. Równie dobrze może to też oznaczać, że fabuła będzie się toczyć naokoło dwóch
krypt lub dwóch instalacji Vault-Tech.


Pomyślałem o tym, jednak ogólnie wiadomo nam o prawdopodobnie 122 istniejących kryptach, a więc teoretycznie 137 nie wchodzi w grę.

Generalnie pogooglowałem trochę i szczerze to głupia ta zabawa w odkrywanie nowych podstron thesurvivor, ponieważ wszystko można sprawdzić za pomocą: https://www.google.pl/#q=site:http%3A%2F%2Fthesurvivor2299.com
a potem już tylko zabrać się za rozszyfrowywanie :D
Dzięki tej usłusze od google, można sprawdzić wszystkie istniejące podstrony, a na razie są tylko 4. Ogólnie to codziennie, przez administratora strony dodawane są nowe, co można zobaczyć w linku, który podałem wcześniej.

To nie powinien być fake, aczkolwiek gdyby był, to bym był baaaaardzo rozczarowany. A Gram.pl milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 10:24, Becamer napisał:

100% Boston.

Heh najpierw Assassin''s Creed III a teraz Fallout 4. Coś to miasto ostatnio popularne w grach ;]

Dnia 27.11.2013 o 10:24, Becamer napisał:

Ciekawe co otrzymamy 1 grudnia wieczorem <zaciera_rączki>.

Spot wyborczy nowego prezydenta Enklawy? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 10:24, Becamer napisał:

100% Boston.

Wszystko na Reddit.com.



Boston nie wydaje się najciekawszym miejscem w Stanach, szczególnie jak ktoś pamięta stare Simcity (te prawdziwie pierwsze), gdzie o ile pamiętam mapa z tym miastem służyła nauczeniu się, jak radzić sobie z niedziałającymi elektr. atomowymi :P
W sumie... wydaje się to odpowiednie miejsce na nowego Fallouta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odliczanie skończy się dokładnie o 21:35 naszego czasu, ale strona już jest przeciążona i nie działa :D

W każdym razie wiadomo, że 3 godziny temu kod został zaktualizowany i zostały dodane skrypty odnośnie wieku odwiedzającego stronę - przynajmniej tyle zdołałem wyczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 22:09, Ziggy109 napisał:

KVNGR REV ALPHA PPS VT PIZ UHMYLPVOQ CM XHWMZP. NBJB SPI''F BYQS QT D''Y BYFGEOB FI VQDYL
MAQ. -NGQHT 5120- kto rozszyfruje ;D


"THE INSTITUTE IS SEALED. THEY WON''T HELP US I''M HEADING TO BLACK ROW. TBLNS 5120"


Poprzedni tekst:
”MY DEAR SISTER. I’M HEADING TO THE INSTITUTE. GOD KNOWS WHAT HAPPENED TO THIS PLACE NOW. THIS OLD BASTARD WILL HELP US. HE MUST HELP US. –0321–”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie kolejne wiadomości przez kod morse''a:

Calling all stations, this is overseer 119 emergency enemy unknown, SOS. Vault 119 Quabbin 7667, repeat, SOS, Vault 119 Quabbin 7667 enemy unknown.

i

Calling all stations, this is Vault Overseer 119, anybody near Quabbin? SOS Vault door breach, repeat, SOS Vault door breach, enemy unknown, level 1, 2, and 3 gone, survivors on (service lift?) level 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 00:36, Kerethzimierz napisał:

Jeszcze dwie kolejne wiadomości przez kod morse''a:


Czyli jednak Boston i okolice - Quabbin Reservoir to największy zbiornik wodny w Massachutes położony jakieś 100 kilometrów na zachód od Bostonu. To oznacza chyba również, że mapa świata będzie znacznie większa niż w Trójce. No nic ciekawe co zaserwują za kolejne 10 dni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kolejna już wiadomość od mieszkańców krypty 119 zakodowana w "morsie". :D

"Calling all stations, this is Vault 119, SOS, Level 4 is under attack, Overseer is dead, repeat, SOS, Level 4 is under attack, Overseer is dead. (We want Mark I? We won’t make it?)"

Źródło: https://docs.google.com/document/d/1pJLwd0osKpnp6kEogWh6KAZZiM0Rh-odwWCDc3VEMVE/preview?pli=1&sle=true#heading=h.a79x90b00sy9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 12:38, Kerethzimierz napisał:

I kolejna już wiadomość od mieszkańców krypty 119 zakodowana w "morsie". :D

Słodka Boziu, jednym z moich ulubionych elementów tej serii jest okrywanie tajemnic opuszczonych krypt. Co by nie mówić o Bethesdzie i ich wizji Fallouta, potrafią manipulować emocjami fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 13:24, Sandro napisał:

Słodka Boziu, jednym z moich ulubionych elementów tej serii jest okrywanie tajemnic opuszczonych
krypt. Co by nie mówić o Bethesdzie i ich wizji Fallouta, potrafią manipulować emocjami
fanów.


Jeśli chodzi o opuszczone miejsca to dla mnie zawsze niedoścignionym ideałem takiej lokacji i gęstego klimatu w niej będzie The Glow z F1 :) Co prawda to nie była krypta tylko podziemny ośrodek badawczy ale mimo wszystko miejscówka genialna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować