Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Wiesz nie miałbym problemu gdyby nie to że nie umiem wyjąć karty sim z tego fona. Ktoś, kto wymyślił ten zaczep był chyba na niezłym fleku. Żeby było śmieszniej, na filmach instruktażowych ta karta po prostu wychodzi, a w rzeczywistości tkwi jak excalibur w kamieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. może ktos wie coś na ten temat. Mianowicie, kupilem telefon sony ericsson k750i we Włoszech. Telefon kupilem bez simlocka w salonie sony ericssona. W telefonie posuł mi się joystick i chcę go oddac do serwisu. i tu moje pytanie czy mogę go oddac do dowolnego serwisu sony ericcson w polsce czy tylko wybranego?
Z gory dziekuje za odpowiedz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 21:23, sony ericsson napisał:

Mam takie pytanko. może ktos wie coś na ten temat. Mianowicie, kupilem telefon sony ericsson
k750i we Włoszech. Telefon kupilem bez simlocka w salonie sony ericssona. W telefonie posuł
mi się joystick i chcę go oddac do serwisu. i tu moje pytanie czy mogę go oddac do dowolnego
serwisu sony ericcson w polsce czy tylko wybranego?

Jeśli telefon zakupiony został w oficjalnym salonie Sony Ericssona, pewnie można go dać do każdego oficjalnego serwisu Sony Ericssona. Ale nie jestem pewny, dla pewności zadzwoń pod ten numer (to jedyny numer kontaktowy podany na stronie SE) 0 22 6916200 i się zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moim sony ericsson''em k800i. A mianowicie chodzi o lampe błyskową. Gdy miałem naładowaną baterią w 100% lampa działała, bez zarzutów, ale po niewielkim jej rozładowaniu, jakby przestaje działać. ;/
Co prawda jeśli przypatrzy sie jej dokładnie w zupełnych ciemnościach widać jakiś minimalny błysk, ale nie daje on ŻADNEGO efektu i jest nieporównywalny do "prawdziwego" błysku.


Czy może być to wina baterii? Miał ktos już coś podobnego?
Telefon jest z sieci Orange i chodzi na sofcie tego operatora.

z góry dzięki za odp ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupić czy nie kupić?

Oto wszystkie najlepsze opisy telefonu jaki mnie bardzo interesuje i zastanawiam się czy ... dzięki wam może zainwestuje w te urządzenie.

Czyli ...
N95
Nokia N95 to Multimedialny smartfon o rozsuwanej w 2 kierunkach obudowie, z wbudowanymi funkcjami GPS, 5-megapikselowym aparatem fotograficznym i szybką łącznością w sieciach komórkowych. Korzystając z niego, można łatwiej oglądać i nagrywać wideo, słuchać muzyki, robić wysokiej jakości zdjęcia, przeglądać strony internetowe lub czytać pocztę elektroniczną niezależnie od miejsca.

"Można powiedzieć, że to już telefon legenda. Od dawna krążyły w Internecie plotki na jego temat. Wszyscy zastanawiali się czy błędy popełnione w poprzednich modelach zostały poprawione oraz czy w końcu będzie to telefon idealny, czy też kolejny świetnie zapowiadający się terminal, który w trakcie użytkowania traci wiele ze swej świetności. W końcu stało się, kurier zawitał do mnie z paczką, w której była N95.

Wrażenia wizualne, jakość wykonania, obudowa i pudełko

Zawartość pudełka:
• telefon,
• karta pamięci microSD SanDisk 2GB wraz z przejściówką na zwykłe SD,
• kabel US,
• stereofoniczny zestaw słuchawkowy wraz z pilotem,
• kabel do podłączenia telefonu do telewizora,
• płyta z oprogramowaniem,
• instrukcja obsługi.

Zestaw całkiem dobry, jednak gdyby nie karta 2 GB i kabel telewizyjny to byłby trochę zbyt skromny. Do innych telefonów Nseries Nokia dodaje szmatkę do czyszczenia oraz rzemyk na rękę. Drobne i niedrogie gadżety, a jednak jak wpływają na cały wizerunek produktu.

Terminal prezentuje się bardzo elegancko. Nokia bardzo się postarała, by jej topowy model był po prostu ładny. Srebrne klawisze funkcyjne tylko dodają mu szyku. Projektanci kontynuowali tutaj motyw łódeczki rozpoczęty w modelu N73, to znaczy część dolna jest węższa niż część górna, zaś boczne ścianki umieszczone są pod kątem. Na dodatek telefon sprawia wrażenie składającego się z dwóch części, jakby część srebrna była owinięta ramką śliwkową.

Materiały, których użyto, są w końcu najwyższych lotów, tworzywa nie sprawiają wrażenia tandetnych. Wspomniana wyżej śliwkowa obwódka wykonana jest w miękkiego materiału, który w dodatku ogranicza ślizganie się telefonu na przykład na stole. Niestety, pomimo gorących zapewnień, że problemy z wykonaniem mechanizmu slidera to już przeszłość, po tygodniu użytkowania prawa szyna zaczęła mieć lekki luz góra-dół. Nie przeszkadza to wprawdzie w codziennym użytkowaniu, ale daje się we znaki na przykład w czasie rozmów, gdy słychać delikatne stukanie.

Sam mechanizm slidera wykonano zupełnie inaczej niż na przykład w N80. Panel górny, dzięki sprężynie, otwiera się bardzo płynnie, a i szyny znajdują się teraz po bokach, a nie pomiędzy panelami. Niestety, taka konstrukcja sprawia, że pomiędzy panele bardzo szybko wchodzi kurz - ciężko jest wyczyścić potem telefon.

Patrząc na terminal z góry, użytkownik widzi ogromny, 2,6-calowy wyświetlacz, który zajmuje około dwóch trzecich miejsca na panelu górnym. Nad nim znajdują się trzy elementy, czyli głośniczek do rozmów, dioda, a za nią czujnik światła, oraz kamerka do wideorozmów, która wygląda jakby umieszczono ją trochę na siłę."

Autor: Marcin Kasiński

I zdjęcia:

20070519121550

20070519121602

20070519121615

20070519121627

20070519121638

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem go jeszcze w swojej rączce i wrażenia mogę dopiero po wakacjach opisać :-) Ale mój brat go posiada i bardzo sobie chwali, jest tam dosłownie WSZYSTKO czego tylko człowiek może zapragnąć, wszystkich funkcji i opcji i tak nie zapamiętasz :-D Mój brat zdecydował się na kupno tego telefonu głównie ze względu na mapę Europy, ponieważ dużo jeździ samochodem :) Ale czy telefon ten jest wart swoich pieniędzy? Tym bardziej w Polsce, gdzie ceny są zaporowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:56, Ludvic napisał:

Czy w SE k750i jest funkcja za pomocą której wyświetlana jest miejscowośc w której jestesmy?


To jest w każdym - o ile ustawisz taką opcję - ale i od sieci to zależy, bo to jest tak, że pokazuje gdzie jest najbliższy nadajnik radiowy *)
Jeżeli o to tobie chodzi, bo GPS''a nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:59, stiffyone napisał:

To jest w każdym - o ile ustawisz taką opcję - ale i od sieci to zależy, bo to jest tak, że
pokazuje gdzie jest najbliższy nadajnik radiowy *)
Jeżeli o to tobie chodzi, bo GPS''a nie ma.


No bo w SE T630i pokazywalo mi gdzie jestem a w SE K750i ni ma nic i sie zdziwilem . To czyli musze pobawic sie w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ma ktoś tutaj może Motkę V3x i mógłby coś o niej powiedzieć...? :) Zależy mi głównie na aparacie. Chciałbym wiedzieć, czy robi dobre zdjęcia, czy jest opóźnienie w "pstrykaniu" , czy jest dobre odświeżanie, jak tam to macro, czy robi dobre filmiki i czy jest możliwość pauzy z wznowieniem podczas nagrywania... :) Jakby ktoś mógł to niech pokaże jakieś przykładowe zdjęcia wykonane tym telefonem, oraz jakiś krótki filmik wraz z jedną-dwiema pauzami... :) Przejrzałem sporo testów i zdjęć wykonanych tym telefonem, jednak chciałbym teraz poznać waszą opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Aparat V3x posiada w budowany aparat fotograficzny, jego rozdzielczość to 2 Mpix. Do wyboru są trzy poziomy jakości zdjęcia oraz cztery rozdzielczości - 2 Mpix, 1,2 Mpix, 480 x 640, 240 x 320. Z istotnych rzeczy należy również wspomnieć o lampie, która w słabo oświetlonych pomieszczeniach lub na powietrzu, po zmroku, pozwala na oświetlenie fotografowanego obiektu. Funkcje, które można zmienić - powiększenie (8x), style (kolor, negatyw, czarno-białe, antyczny), ekspozycja, warunki oświetlenia (np. słonecznie, noc, pochmurnie), samowyzwalacz, makro (odległość 4-5 cm).

V3x robi zdjęcia o średniej jakości. Wiele zależy od oświetlenia, jeżeli zdjęcia robione są w słoneczny dzień, efekt może być dobry, natomiast każde inne oświetlenie może powodować znaczący spadek jakości zdjęcia.

Testowana Motorola pozwala także na rejestrowanie filmów. Maksymalna długość nagrania wideo to 10 minut, możliwe jest dopasowanie długości filmu do MMS-a. Dostępne są trzy poziomy jakości nagrania. W ustawieniach można zmienić ekspozycję, powiększenie, jasność, włączyć dodatkowe oświetlenie, dźwięk przestrzenny, a także wzmocnienie basów.

Przykładowe zdjęcia zrobione Motorolą V3x znajdują się pod postem.

Jak przystało na terminal 3G, Motorola umożliwia prowadzenie wideorozmów. Wewnętrzny wizjer umożliwia pełne wykorzystanie przekazu wideo. Przeprowadzone testowo połączenia były dobrej jakości, zarówno te, które były w ramach jednej sieci, jak i te międzysieciowe. Połączenie tego rodzaju jest możliwe tylko w przypadku, gdy na wyświetlaczu jest ikonka "3G", czyli w momencie, gdy przebywa się w zasięgu sieci trzeciej generacji."

No i to na tyle co do opisu aparatu tego fona.

Moim zdanie to taka profesjonalna i szczegółowa ocena - na pewno się tobie przyda, bo sam osobiście nie miałem styczności z tym telefonem.

20070519233122

20070519233220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Te teksty znam już na pamięć, bo czytałem pełno testów, a pierwsze zdjęcie nie jest z tego telefonu, natomiast drugiego nie widziałem na żadnej stronie (zagraniczne i polskie str.)... Pisałem aby wypowiedział się ktoś kto ma ten telefon, bo chciałem wiedzieć jak sprawuje się w praktyce przy rzeczach wymienionych w moim poprzednim poście. Tak więc nie musisz mi wklejać tekstów z testów, bo zanim coś kupię (obojętnie co :] ) to zawsze czytam milion testów... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam Sony Ericssona K750i i po czterech miesiącach użytkowania jestem zadowolony - nigdy się nie zawiesił, bateria trzyma dość dobrze (dość intensywnie korzystam z komórki, więc nie oczekuję, że będzie trzymała Bóg-wie-ile). Do tego nic się nie dzieje, jak spadnie z biurka kilka razy :) Aparat 2Mpx robi niezłe zdjęcia, a lampa błyskowa często w zimie służyła mi za latarkę (z resztą i taką funkcję w menu ma) :] Wyświetlacz jest rewelacyjny - kolory żywe, intensywne - słowem super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko chcem sobie kupic 2 telefon ale taki do 100zł al tylko nokie i znalazłem nokie 2300 co sądzicie o tym tym telefonie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 22:58, seru92 napisał:

Siemanko chcem sobie kupic 2 telefon ale taki do 100zł al tylko nokie i znalazłem nokie 2300 co sądzicie o tym tym telefonie????


Jak taki do 100 to opłaca się:
- ma radio,
- to stara nokia to i jak zwykle wytrzymała,
- i ogółem do nawet fajnie wygląda - nawet ten układ klawiszy mimo co.

Podsumowując kupuj - lepiej mieć zawsze drugia w razie czego *)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 23:23, pretorianie napisał:

iPhone został zatwierdzony i pewnie na wakacje trafi do sklepów. Ciekawe kiedy się u nas pojawi.
Może za rok?


No pewnie tak, ale chyba to obojętne czy trafi do nas za rok czy mniej - jak ktoś naprawdę będzie chciał to kupi za granicą jak to już bywało.
Ale co do niego to nie ma co wygląda świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2007 o 08:09, stiffyone napisał:


No pewnie tak, ale chyba to obojętne czy trafi do nas za rok czy mniej - jak ktoś naprawdę
będzie chciał to kupi za granicą jak to już bywało.
Ale co do niego to nie ma co wygląda świetnie.

Zgadzam się, jak tylko będzie możliwość lecę i kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się