Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dzień dobry.

Wpierw chciałbym napisać, że nie jestem pewien czy to co robię jest w pełni legalne, ale chyba tak, gdyż jest to bardziej kwestia modyfikowania oprogramowania telefonu, a nie wgrywania jakiegoś pirackiego softu. Jeśli z kolei spytam się o coś nieodpowiedniego, najmocniej przepraszam, po prostu nie znam się i mam nadzieję, że nie zostanę za takie pytania mocno skrytykowany.

Otóż krótko mówiąc kupiłem sobie naklejki NFC aby zautomatyzować odrobinę przełączanie ustawień telefonu w chwili wsiadania do auta. Niestety bez zrootowania telefonu nie dało się ustawić włączania/wyłączania GPS. W Odinie podczas rootowania wyskoczył mi "FAIL" w związku z czym oprogramowanie odrobinę uszkodziło się do takiego stopnia, że podczas włączania telefonu wyskakuje mi powszechny komunikat uszkodzenia softu. KIES niestety nie wykrywa telefonu, więc pozostało mi przywrócenie oryginalnego oprogramowania, lecz w związku z tym, że będę robić to pierwszy raz to obawiam się, że znowu przypadkiem mogę coś uszkodzić.

Telefon: Samsung S4 i9505 Black Edition
Wersja androida: 5.0.1 Lolipop
Wersja: I9505XXUHOJ2
Operator: Plus

Z tego co czytałem muszę mieć oryginalny kabel samsunga, najlepiej naładowany telefon powyżej 60% i wyłączonego KIES'a w procesach na komputerze. Ale ciągle mam kilka pytań i jeśli komuś nie chce się odpowiadać bezpośrednio to byłbym bardzo wdzięczny za podanie linka z konkretnym poradnikiem do innej strony bądź forum.
Jak wygląda proces wgrywania nowego oprogramowania przez Odina?
1. Czy plik "XEO-I9505XXUHOJ2-20151116184903.zip" z zawartością jest jedyną potrzebną mi rzeczą do zrobienia tego?
2. Czy jest pewność, że podczas wgrywania softu Odin znowu nie wywali mi "FAIL"?
3. Jeśli wyskoczy podczas wgrywania softu w Odinie wyskoczy "FAIL" to co mogę dalej zrobić aby uratować telefon?
4. Czy podczas wgrania nowego softu stracę praktycznie wszystko co miałem na telefonie?
5. Czy skoro podczas rootu raz już wyskoczył mi "FAIL" to czy warto próbować rootować dalej? (używałem pliku CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.tar.md5)
6. Czy Odin musi być uruchomiony "uruchom jako administrator?"
7. Zakładając, że telefon uda się zrootować, to czy sam fakt zrootowania wystarczy aby możliwe było włączenie/wyłącznie GPS po przez tagi NFC, bez innego oprogramowania?

Następne pytania pewnie pojawią się z czasem, ale jak już pisałem, jestem zielony w tym temacie, a chwilowo pod względem sieci komórkowej jestem odcięty od świata ze względu na brak telefonu.
Będę wielce wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szukam jakiegoś telefonu na prezent:

-do 500 zł

-żeby baterii nie trzeba było ładować częściej niż raz dziennie

-głównie wykonywania telefonów, używaniu facebook'a, czasami grania w jakieś gry

-żeby nie był zbyt delikatny - osobie, która ma go używać często się zdarza upuszczanie telefonu na ziemię

-żeby robił w miarę dobre zdjęcia

Ew. w ostateczności mogę dołożyć tak do 650 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam niedużego (max. 4,5÷4,7 cala) i szybkiego telefonu. Znajdę coś takiego? Z moich dotychczasowych poszukiwań, to chyba jedynie iPhone SE się nadaje. Ja jednak bardzo nie chcę iPhone'a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Planuje zakupic Cuboid Rainbow 2, zeby sie wymienic z czlonkiem rodziny na Iphone 6. Tylko co jest lepsze? Patrzac na Specs to Rainbow 2 w wiekszosci wydaje sie lepszy. Opinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś byłby w stanie doradzić mi telefon z dobrym aparatem oraz kamerą (to będzie jego główne zastosowanie, natomiast nie chcę kupować aparatu, a telefon i tak muszę kupić), gpsem i działającą, niezacinającą się przeglądarką. Wszystko to w niskiej cenie, powiedzmy 0-800zł, ale im taniej tym lepiej. Może być jakiś chińczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że temat jest martwy, ale może akurat się ktoś odezwie :). Jestem na kupnie nowego telefonu, tak do 500zł, niezbyt duży (aktualnie mam Xperię L i dość duża jest, z trudem mieści się w kieszeni). Odpadają telefony Sony i Samsunga, jakiegoś Xiaomi chętnie bym wypróbował. Bardzo mile widziane wymienna bateria i slot na kartę uSD, nie przepadam za pamięcią dzieloną na pamięć wewnętrzną i wirtualną kartę SD. System - Android.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się