Zaloguj się, aby obserwować  
Pawelck91

Adres IP - klasa i maska

4 posty w tym temacie

Witam,
od dawna nurtuje mnie problem dotyczacy adresow IP. Nie rozumiem dokladnie jak wyznaczyc maske oraz dana klase dla IP. NAtomiast wiem jak zamieniac adres IP na system binarny ^^. Troche jest mi to potrzebne do szkoly wiec jakbyscie byli w stanie mi to przystepnie wytlumaczyc bylbym po stokroc wdzieczny ;-)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazda klasa ma adresy o numerach od jakiegos do jakiegos (zwykle przedzialy). Chociaz szczegolnie sobie tym glowy nie zawracaj, bo ucza tego w szkole sami nie wiedzac po co.
Maske zwyczajowo okreslalo sie po przynaleznosci adresu do danej klasy (ale ze pomysl zostal zapomniany dawno temu to i uzycie maski sie troche zmienilo :)
Ogolnie maska jest robiona tak - w miejscach gdzie bity oznaczaja numer sieci wstawia sie jedynki, a gdzie numer komputera wstawia sie zera. Np. jesli masz adres 10.0.0.88, to na przyklad 10 oznacza siec, a 0.0.88 oznacza numer komputera w sieci, wiec maska bedzie 255.0.0.0 Te 255 bo pierwsze 8 bitow to adres sieci wiec te pierwsze 8 bitow bedzie jedynkami (a jak zapewne wiesz 11111111(b) = 255

Tu wiecej o tym:
http://www.arczer.neostrada.pl/pc043.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ;) Tylko mam jedno pytanko jeszcze, moglbys mi napisac jak bedzie wygladala maska dla adresu B klasy, maska dla adresy C klasy itd. ?? Bo nie wiem czy dobrze zrozumialem... Jak mamy dajmy na to C klase adresu IP (pisze teraz maske) to np. bedzie tak 255.255.255.0 ???
Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować