Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

W imieniu własnym oraz firmy GIGABYTE witamy wszystkich w wątku dedykowanym Konsulowi tej właśnie firmy - Grzegorzowi Żmijewskiemu. To tutaj będzie on odpowiadał na zadane przez Was pytania związane z wykonywaną przez niego pracą. Jeśli nie jesteście pewni czym zajmuje się nasz gość, zachęcamy do lektury notatki znajdującej się pod tym adresem: http://www.gram.pl/konsule.asp#kon51
Tam również znajdziecie informacje o porach dyżuru Konsula, podczas którego będzie on udzielał odpowiedzi na Wasze zapytania.

Bądźcie jednak wyrozumiali, gdyż udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania z czysto technicznego punktu widzenia (ograniczony czas) nie jest możliwe. Pamiętajcie również, aby pytania były artykułowane możliwie jasno i klarownie.

Życzymy Wam miłych i owocnych chwil spędzonych z Konsulami!

Z pozdrowieniami,

Ekipa gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
na karcie gigabyte 5700ultra zaczely pojawiac sie rozne artefakty, dziwne kolory i szlaczki a sterowniki nic tu nie zmieniaja.karta ma juz swoje lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim warto sprawdzić temperatury, jednak podstawowe pytanie kiedy się pojawiają. Jeśli od razu to pozostaje reklamacja. Czy karta jest zakurzona, jak wygląda sprawa z chłodzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie :)
Pobrałem ostatnio RC1 Windows 7 32 bit i chcę go potestować na swoim pc.
Posiadam płytę GA-MA69G-S3H
Czy w najbliższym czasie planujecie wydać jakieś sterowniki dla tego systemu, lub jeśli nie to czy te pod Viste będą działać?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety przed oficjalną premierą tego systemu nie możemy zapewnić wsparcia. Opracowanie sterowników uzależnione jest przede wszystkim od producenta danego chipsetu czyli w tym przypadku ATI, Realtek. Podobnie było z Windows Vista, trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość, a także przeglądać informacje o wcześniejszych wersjach (betach) sterowników bezpośrednio na stronach producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 13:34, GIGABYTE_PL napisał:

Przede wszystkim warto sprawdzić temperatury, jednak podstawowe pytanie kiedy się pojawiają.
Jeśli od razu to pozostaje reklamacja. Czy karta jest zakurzona, jak wygląda sprawa z
chłodzeniem?


Karta odkurzona, faktycznie sie przegrzewala teraz obudowa jest bez scianek - bledy w grafice dalej sa, wiec raczej juz nic z tym nie zrobie, chyba pora zmienic na nową :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 13:34, GIGABYTE_PL napisał:

(...) jak wygląda sprawa z chłodzeniem?


Czy wymiana chłodzenia np. w kartach graficznych zawsze wiąże się z utratą gwarancji. Czy jest możliwość wymiany chłodzenia bez jej utraty? W jaki sposób są rozpatrywane w takich sytuacjach przypadki reklamacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w swoim PC kartę graficzną ATI Radeon HD 2600 AGP 8x. Posiadam z nią pewien problem otóż przy graniu bardzo często się zawiesza system. (wyłącza się monitor i po chwili włącza ale nadal jest czarny obraz a komputer dalej na nic nie reaguje). W serwisie powiedzieli ze z Komputerem jest wszystko wporządku. Zainstalowanie najnowszych sterowników nic nie pomogło. Zauważyłem, że problem nie występuje u każdej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 19:32, Arrakis napisał:

Posiadam w swoim PC kartę graficzną ATI Radeon HD 2600 AGP 8x. Posiadam z nią pewien
problem otóż przy graniu bardzo często się zawiesza system. (wyłącza się monitor i po
chwili włącza ale nadal jest czarny obraz a komputer dalej na nic nie reaguje). W serwisie
powiedzieli ze z Komputerem jest wszystko wporządku. Zainstalowanie najnowszych sterowników
nic nie pomogło. Zauważyłem, że problem nie występuje u każdej gry.


Mimo iż konsulem nie jestem radzę sprawdzić zasilacz. Może nie ma wystarczającej mocy by obsłużyć kartę lub inne części :P. Może to też być problem z odświeżaniem obrazu (zbyt duże dla monitora). Jeśli masz jakiś naprawdę wiekowy monitor to moze być przyczyną. ;)

EDIT: Zapomniałem: radzę sprawdzić temperatury (można zrobić to darmowym programem EVEREST pod zakładką czujnik). Jeśli są wyższe niż 80*C jest źle. Jeśli będą zbyt duże - odkurz komputer :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 17:22, kotolew napisał:

> (...) jak wygląda sprawa z chłodzeniem?

Czy wymiana chłodzenia np. w kartach graficznych zawsze wiąże się z utratą gwarancji.
Czy jest możliwość wymiany chłodzenia bez jej utraty? W jaki sposób są rozpatrywane w
takich sytuacjach przypadki reklamacyjne?


Każda ingerencja w układ chłodzenia stanowiący integralną część karty graficznej wiąże się zawsze z utratą gwarancji. Natomiast dla przykładu zamontowanie dodatkowego wentylatora do karty graficznej z pasywnym chłodzeniem nie jest takim przypadkiem. Sprzedawca oferujący nasze produkty zna te zasady i zawsze powinien poinformować klienta o tym. Oczywiście każdy przypadek reklamacyjny (odmowny) jest dokładnie rozpatrywany. Niestety nie ma możliwości wymiany chłodzenia na własną rękę, bez utraty gwary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 17:28, Vernio napisał:

Czy Gigabyte planuje płytkę główną z AM3 i chipsetem nforce980 oraz obsługą ddr3??


Za wcześnie jeszcze na takie informacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 19:32, Arrakis napisał:

Posiadam w swoim PC kartę graficzną ATI Radeon HD 2600 AGP 8x. Posiadam z nią pewien
problem otóż przy graniu bardzo często się zawiesza system. (wyłącza się monitor i po
chwili włącza ale nadal jest czarny obraz a komputer dalej na nic nie reaguje). W serwisie
powiedzieli ze z Komputerem jest wszystko wporządku. Zainstalowanie najnowszych sterowników
nic nie pomogło. Zauważyłem, że problem nie występuje u każdej gry.


1. Karta posiada aktywne czy pasywne chłodzenie?
2. Proszę monitorować temperatury podczas stresu i podać je

P.s. Arkhaor dobrze zauważył iż zasilacz też może być problemem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 09:11, GIGABYTE_PL napisał:

> Czy Gigabyte planuje płytkę główną z AM3 i chipsetem nforce980 oraz obsługą ddr3??


Za wcześnie jeszcze na takie informacje :-)


Za wcześnie? To nie mam co liczyć ,że do lipca wyjdzie.:/

Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 09:14, GIGABYTE_PL napisał:

> Posiadam w swoim PC kartę graficzną ATI Radeon HD 2600 AGP 8x. Posiadam z nią pewien

> problem otóż przy graniu bardzo często się zawiesza system. (wyłącza się monitor
i po
> chwili włącza ale nadal jest czarny obraz a komputer dalej na nic nie reaguje).
W serwisie
> powiedzieli ze z Komputerem jest wszystko wporządku. Zainstalowanie najnowszych
sterowników
> nic nie pomogło. Zauważyłem, że problem nie występuje u każdej gry.

1. Karta posiada aktywne czy pasywne chłodzenie?
2. Proszę monitorować temperatury podczas stresu i podać je

P.s. Arkhaor dobrze zauważył iż zasilacz też może być problemem :-)

Karta posiada aktywne chłodzenie, Temperatury podczas grania 50-54 stopnie, Posiadam w PC nowy zasilacz 750W, PC jest regularnie czyszczony, Monitor posiadam nie najmłodszy i używam odświeżania 100MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, a ja jeszcze w temacie gwarancyjnym zostaję.

Jest sporo modeli płyt głównych, które pozwalają na przetaktowywanie komponentów i producenci świetnie to wykorzystują w ramach promocji swoich produktów. I również Gigabyte nieźle to wykorzystuje. Jednak producenci sprzedając płytę overclockerom zaznaczają, że to oni są odpowiedzialni za konsekwencje przetaktowywania. W jaki sposób Gigabyte godzi tę sprzeczność, by ktoś, kto kupuje płytę pod OC, nie czuł się oszukany w przypadku problemów i ewentualnej reklamacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 17:18, Vernio napisał:

> > Czy Gigabyte planuje płytkę główną z AM3 i chipsetem nforce980 oraz obsługą
ddr3??
>
>
> Za wcześnie jeszcze na takie informacje :-)

Za wcześnie? To nie mam co liczyć ,że do lipca wyjdzie.:/

Dzięki za info.


Niestety nie mogę ani potwierdzić ani zaprzeczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 18:35, Arrakis napisał:

> > Posiadam w swoim PC kartę graficzną ATI Radeon HD 2600 AGP 8x. Posiadam z nią
pewien
>
> > problem otóż przy graniu bardzo często się zawiesza system. (wyłącza się monitor

> i po
> > chwili włącza ale nadal jest czarny obraz a komputer dalej na nic nie reaguje).

> W serwisie
> > powiedzieli ze z Komputerem jest wszystko wporządku. Zainstalowanie najnowszych

> sterowników
> > nic nie pomogło. Zauważyłem, że problem nie występuje u każdej gry.
>
> 1. Karta posiada aktywne czy pasywne chłodzenie?
> 2. Proszę monitorować temperatury podczas stresu i podać je
>
> P.s. Arkhaor dobrze zauważył iż zasilacz też może być problemem :-)
Karta posiada aktywne chłodzenie, Temperatury podczas grania 50-54 stopnie, Posiadam
w PC nowy zasilacz 750W, PC jest regularnie czyszczony, Monitor posiadam nie najmłodszy
i używam odświeżania 100MHz


Może warto jednak sprawdzić inny monitor skoro komputer został sprawdzony. Na jakich tytułach gier występuje problem a na jakich działa ok? Możliwe iż przy włączonej konkretnej opcji w grze karta ma problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować