Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2009 o 15:03, GIGABYTE_PL napisał:

No w tym przypadku niewiele mogę pomóc :)

Nie już luzik, bo dopiero w piatek mi wysłali tego maila, więc się nie spóźniłem :P Mam tylko niepewność, czy mail dotarł :D Ale może tak ma być, już bez żadnej odpowiedzi zwrotnej :P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 15:39, GIGABYTE_PL napisał:

Sugeruję jeszcze raz wysłać maila z potwierdzeniem. Niestety tu nie ma PW więc nie mamy
jak za bardzo nawet skonsultować się poza forum.

Ok wysłałem ponownie, tym razem już nie powinno być problemów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE serdecznie zaprasza do konkursu OC “Beat Me If You Dare”. Nagrodami są karty graficzne o całkowitej wartości 9000 USD oraz bonusy w postaci najwyższej jakości sprzętu.

Zwycięzcy każdej rundy zostaną nagrodzeni kwotą 1500 dolarów. Drugą nagrodą jest karta graficzna GIGABYTE GTX295 – najwydajniejsza karta graficzna NVIDII z dwoma procesorami GTX200. Zdobywca trzeciego miejsca otrzyma kartę graficzną GTX285 (NVIDIA GeForce GTX285 GPU) wyposażoną w technologię Ultra Durable VGA.
Dodatkowym bonusem będzie podwojenie wysokości nagrody dla uczestnika, który pobije rekord ustanowiony przez team GIGABYTE.
Wśród zarejestrowanych na stronie konkursowej uczestników zostanie także rozlosowana nagroda w postaci profesjonalnej myszki gamingowej GM-M8000.

Zawody „Beat Me If You Dare” rozpoczną się 1-wszego października i będą składać się z trzech rund. Finał konkursu przewidziany został na koniec roku – 31.12. 2009. Uczestnicy konkursu mogą używać kart graficznych dowolnej marki, jednak wszystkie wyniki muszą zostać zarejestrowane na odpowiednim chipsecie wskazanym na głównej stronie konkursowej.

Więcej szczegółowych informacji na temat konkursu GIGABYTE „Beat Me If You Dare”:

http://event.gigabyte.com.tw/BeatMeIfYouDare/Default.aspx

Oraz:
Facebook: http://www.facebook.com/pages/GIGABYTE-VGA/138376338834?ref=nf
Twitter: http://twitter.com/GIGABYTE_VGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;). Czy gwarancja na płytę GIGABYTE obejmuje uszkodzony port USB? Albo czy jest możliwość naprawienia go domowymi sposobami? Po podpięciu urządzenia do portu pokazuje się komunikat o tym że urządzenie podpinane pod USB jest uszkodzone. Moja płyta to GA-M68-SM S2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że USB jest w biosie wykrywane itp. itd. i najprawdopodobniej musiało wystąpić zwarcie. Co pewnie jest jasne jak słoneczko ;). Sterowniki są poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gwarancja obejmuje uszkodzony port USB. Co więcej nawet w przypadku jeśli port jest uszkodzony mechanicznie (w domyśle wina użytkownika) i nie ma specjalnie rozległych uszkodzeń tak jak opisujesz komputer działa i jedynie pokazuje się monit o uszkodzeniu to serwis naprawi usterkę. Sugeruję zareklamować produkt nie próbować nic naprawiać domowym sposobem. Warto natomiast zweryfikować co było przyczyną uszkodzenia czy urządzenie na USB (np źle podpięte) czy zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Posiadam płytę główną Gigabyte GA-MA770-DS3. Procesory Phenom II, do których ta płyta nie jest przeznaczona, są jednak kompatybilne "w dół" z podstawką AM2+. Chciałbym wiedzieć, czy ww. rodzaj procesorów będzie prawidłowo chodzić na tej płycie i czy trzeba zaktualizować BIOS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 15:54, Reel_Mixer napisał:

Dzień dobry. Posiadam płytę główną Gigabyte GA-MA770-DS3. Procesory Phenom II, do których
ta płyta nie jest przeznaczona, są jednak kompatybilne "w dół" z podstawką AM2+. Chciałbym
wiedzieć, czy ww. rodzaj procesorów będzie prawidłowo chodzić na tej płycie i czy trzeba
zaktualizować BIOS?


W zależności od rewizji płyty głównej 1.0 lub 2.0 sugeruję zajrzeć na naszą stronę gdzie jest tabela z obsługiwanymi procesorami wraz z wersjami biosu np:

http://www.gigabyte.eu/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=2722#anchor_os

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem następujący problem: mam dwie pamięci pracujące z częstotliwością 1066 Mhz. Po ustawieniu płyty głównej w tryb Dual Channel, zwany tu Ganged, automat w BIOS''ie ustawia im częstotliwość 667 Mhz. Dlaczego nie nominalna częstotliwość? Po ręcznym ustawieniu na 1066 gra zaczęła się wieszać. Mniejsza o to, Empire:TW to jedna z najgorzej zoptymalizowanych gier w historii, ale czy mogę uzyskać informację, jak to powinno prawidłowo wyglądać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie.

ostatnio moja 8800 Ultra Gigabyte-a padla (artefakty itd.),
a ze sklep gdzie kupilem juz nie istnieje to komputronik zgodzil sie "naprawic", poniewaz nie chcialem wysylac do najblizszego serwisu gigabyte do hamburga...

po okolo 2 tyg. dostalem na wymianie 9800 GT. I wlasnie sie zastanawiam czy nie jest ona slabsza od 8800 Ultry?
Czy gigabyte ma na to jakis wplyw czy tylko komputronik(w tym przypadku).

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 14:08, GIGABYTE_PL napisał:

Napisz dokładnie jakie pamięci masz, jaki procesor i płytę główną - postaram się pomóc.


Gigabyte GA-MA770-DS3 rewizja 2, AMD Phenom 8750, DDR2 2x1024 MB PC-1066 OCZ Reaper CL5 5-5-15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z płytą główą GA K8N-SLI.
Przy dłuższej pracy na kompie czasami przestają działać porty USB, komp zaczyna się restartować...
Moja diagnoza była taka, że coś się w kompie przegrzewa... Zacząłem po kolei sprawdzać wszystkie komponenty mojego koma. Wszystko było ok, oprócz miedzianego radiatorka chipisetu który był baaardzo gorący. Prawie się oparzyłem. Wcześniej nie było problemów, bo na ten radiator nawiewał wiatrak 8mm, lecz on się zepsuł.
Chciałbym dokupić do tej płyty jakiś duży pasywny radiator, lecz na mobo nie mam na coś takiego miejsca, gdyż mój chipiset znajduje się bezpośrednio za gniazdem PCI-E. I chyba każdy wie jak to wygląda na płytkach z SLI.
Co mam zrobić, żeby ostudzić trochę ten miedziany radiator?
Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 23:33, Reel_Mixer napisał:

> Napisz dokładnie jakie pamięci masz, jaki procesor i płytę główną - postaram się
pomóc.

Gigabyte GA-MA770-DS3 rewizja 2, AMD Phenom 8750, DDR2 2x1024 MB PC-1066 OCZ Reaper CL5
5-5-15.


Jeśli bios masz najnowszy, sugeruję ustawić najpierw na sztywno pamięci na 800 MHz i sprawdzić stabilność i ewentualnie podbić napięcie zależnie od zaleceń producenta pamięci. Warto by było sprawdzić inne pamięci np zwykłe KVR''y 1066 lub 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 11:24, MadDogg napisał:

Witam.
Mam problem z płytą główą GA K8N-SLI.
Przy dłuższej pracy na kompie czasami przestają działać porty USB, komp zaczyna się restartować...
Moja diagnoza była taka, że coś się w kompie przegrzewa... Zacząłem po kolei sprawdzać
wszystkie komponenty mojego koma. Wszystko było ok, oprócz miedzianego radiatorka chipisetu
który był baaardzo gorący. Prawie się oparzyłem. Wcześniej nie było problemów, bo na
ten radiator nawiewał wiatrak 8mm, lecz on się zepsuł.
Chciałbym dokupić do tej płyty jakiś duży pasywny radiator, lecz na mobo nie mam na coś
takiego miejsca, gdyż mój chipiset znajduje się bezpośrednio za gniazdem PCI-E. I chyba
każdy wie jak to wygląda na płytkach z SLI.
Co mam zrobić, żeby ostudzić trochę ten miedziany radiator?
Bardzo proszę o pomoc.


Jeśli mówisz o tym modelu GA-K8NXP-SLI to faktycznie bez wentylatorka się nie obejdzie. Jeśli płyta jest jeszcze w okresie gwarancyjnym bez problemu zostanie to naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 13:10, GIGABYTE_PL napisał:

Jeśli mówisz o tym modelu GA-K8NXP-SLI to faktycznie bez wentylatorka się nie obejdzie.
Jeśli płyta jest jeszcze w okresie gwarancyjnym bez problemu zostanie to naprawione.


Dokładnie chodzi mi o płytkę GA-K8N-SLI. Lecz tak naprawdę podana przez Pana płytka dużo się od mojej nie różni. Obie są zbudowane na chipie nForce4 SLI i są pod Socket939. Niestety okres gwarancyjny mojej płytki już minął, dlatego wszystkie prace z wymianą chłodzenia muszę robić sam.
Gdybym miał możliwość zamontowania wiatraczka na radiatorze chipu już dawno bym to zrobił... Lecz niestety uniemożliwia mi to budowa mojej płytki. Chipiset jest umieszczony bezpośrednio za gniazdem PCI-E.
A moja "długa" karta graficzna skutecznie uniemożliwia mi zamontowanie jakiegoś grubszego chłodzenia...
Jednym słowem: grubość układu chłodzenia nie może przekraczać 15mm.
Bardzo mnie interesuje zakup tego:
http://www.allegro.pl/item806697925_revoltec_chlodzenie_chipset_vga_fan_cooler_kit_wwa.html
Lecz nie jestem pewny, czy takie chłodzonko poradzi sobie z schłodzeniem mojego nForce4 SLI.
Proszę o jakąś podpowiedź co powinienem wybrać...
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;D. Wysłałem do sklepu w którym kupiłem uszkodzoną płytę główną na gwarancję, a oni zaś odesłali ją do "gigabajta". Czy jest możliwość sprawdzenia gdzieś na stronie gigabyte czy gdziekolwiek co się z nią dzieje? Bo już ponad 2 tygodnie czekam, więc zaczynam się niecierpliwić ;D.

Ogólnie rzecz biorąc to już mi się nazbierało uszkodzeń...usb, firewire i co najgorsze - upaliło się wejście PCI-E - dlatego musiałem już oddać płytę. Mam nadzieję że wasz serwis szybko to załatwi ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować