Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2009 o 18:44, MadDogg napisał:

> Jeśli mówisz o tym modelu GA-K8NXP-SLI to faktycznie bez wentylatorka się nie obejdzie.

> Jeśli płyta jest jeszcze w okresie gwarancyjnym bez problemu zostanie to naprawione.


Dokładnie chodzi mi o płytkę GA-K8N-SLI. Lecz tak naprawdę podana przez Pana płytka dużo
się od mojej nie różni. Obie są zbudowane na chipie nForce4 SLI i są pod Socket939. Niestety
okres gwarancyjny mojej płytki już minął, dlatego wszystkie prace z wymianą chłodzenia
muszę robić sam.
Gdybym miał możliwość zamontowania wiatraczka na radiatorze chipu już dawno bym to zrobił...
Lecz niestety uniemożliwia mi to budowa mojej płytki. Chipiset jest umieszczony bezpośrednio
za gniazdem PCI-E.
A moja "długa" karta graficzna skutecznie uniemożliwia mi zamontowanie jakiegoś grubszego
chłodzenia...
Jednym słowem: grubość układu chłodzenia nie może przekraczać 15mm.
Bardzo mnie interesuje zakup tego:
http://www.allegro.pl/item806697925_revoltec_chlodzenie_chipset_vga_fan_cooler_kit_wwa.html
Lecz nie jestem pewny, czy takie chłodzonko poradzi sobie z schłodzeniem mojego nForce4
SLI.
Proszę o jakąś podpowiedź co powinienem wybrać...
Pozdrawiam.


Przede wszystkim ważny jest rozstaw kołków czy będzie pasować jeśli tak montaż nie powinien być trudny - pamiętaj tylko o paście termoprzewodzącej. Wydajności odprowadzenia ciepła z chipsetu nie jestem w stanie określić wizualnie czy ten wentylator się nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 19:22, Arkhaor napisał:

Witam ponownie ;D. Wysłałem do sklepu w którym kupiłem uszkodzoną płytę główną na gwarancję,
a oni zaś odesłali ją do "gigabajta". Czy jest możliwość sprawdzenia gdzieś na stronie
gigabyte czy gdziekolwiek co się z nią dzieje? Bo już ponad 2 tygodnie czekam, więc zaczynam
się niecierpliwić ;D.

Ogólnie rzecz biorąc to już mi się nazbierało uszkodzeń...usb, firewire i co najgorsze
- upaliło się wejście PCI-E - dlatego musiałem już oddać płytę. Mam nadzieję że wasz
serwis szybko to załatwi ;P.


Sugeruję kontaktować się ze sklepem, który może udzielić takich informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam zamiar kupić niedługo nowy komputer i proszę o podpowiedź czy bardziej opłaca się kupić kartę Gigabite GeForce 9600 czy Gigabite GeForce 9800? W KSgry czytałem, że są na równi, ale wolałem zadać Panu pytanie.
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 22:40, wojcio102 napisał:

Witam!
Mam zamiar kupić niedługo nowy komputer i proszę o podpowiedź czy bardziej opłaca się
kupić kartę Gigabite GeForce 9600 czy Gigabite GeForce 9800? W KSgry czytałem, że są
na równi, ale wolałem zadać Panu pytanie.
Pozdrawiam!


Różnica wydajności tego typu kart jest dosyć znaczna - na pewno lepiej gry będą pracować na 9800 wszystko zależy od zasobności portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 14:46, GIGABYTE_PL napisał:

Różnica wydajności tego typu kart jest dosyć znaczna - na pewno lepiej gry będą pracować
na 9800 wszystko zależy od zasobności portfela.

Dziękuję bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 17:44, David741 napisał:

Pomoc mam pytanie wejdzie mi na kompa ac 2 jak mam takie detale

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU
E4500 @ 2.20 GHz
2.19 GHz , 2,00 RAM


co to za komputer ac 2 to mi nic nie mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z Sprzętem, ale nie wiem dokładanie co jest uszkodzone.

Ponieważ:

Pewnego Dnia przyszedł do Mnie kumpel z MP4 i podłączyliśmy ją do Mojego Komputera, no cóż odpaliła normalnie, wrzuciliśmy dane i ... po wyciągnięciu MP4 wyskakuje komunikat ,,USB przekroczyło limity zasilania swojego portu koncentratora " .

Skoro komputer działał normalnie, to się nie przejąłem, lecz gdy podłączyłem Moją MP3 wyskoczył komunikat ,,High-Speed To urządzenie może działać szybciej , jeżeli podłączysz je do portu USB 2.0 " (pomyślałem Sobie że Urządzenie nie jest zgodne z standardem USB 2.0)

Po pewnym czasie zaczął mi się komputer długo włączać, Po ładowaniu Systemu Operacyjnego czekałem nieraz 30 minut, aż wyjdzie z tzw.: "czarnego ekranu".

Więc spróbowałem odłączyć ,,Czytnik Kart Pamięci" i System zaczął ładować się normalnie. (no cóż wina czytnika... pomyślałem).

Lecz teraz gdy podłączę czytnik to system ładuje się normalnie.. .

Aktualnie mam jeszcze gorszy problem, bo przez ostatnie kilka miesięcy grając w gry, zacina mi się po prostu komputer i wydobywa jakiś dziwny dźwięk z głośników (coś jak długie i wieczne "TRRRRRR.." prawie jak by ktoś walił z "Automatu" w głośnikach) , albo chwile pójdzie ten dźwięk z głośników i się zresetuje.
I nie wiem co może być tego powodem.

Na dodatek wczoraj nagle przestała działać mi Karta sieciowa.
Sprawdzałem w Bios''ie i włączyłem żeby karta była uruchomiona , lecz nic nie dało.

Czy zawieszanie się komputera Jest spowodowane przez Płytę Główną?
Czy może winna jest temu karta graficzna?
A może to jednak wina Zasilacza?

Opis sprzętu który posiadam:

Płyta główna Gigabyte GA-M61SME-S2
Karta Graficzna GIGABYTE Radeon HD 2400 XT ( GV-RX24T256HP )
Procesor AMD Athlon 5200+ X2 (2,7Ghz)
Ram 2x 1GB (533Mhz , 128 Bit , DualChanel , Seria "AMD Hammer")
Zasilacz POWERFOX 350W Model: PF-350PPC

Te części były w Komputerze od Samego początku. I ja ich nie dobierałem.

Opisałem wszystkie czynności które uważam że mogą wskazać ostateczną przyczynę ;) Jednak bez pomocy nie dałem Sobie rady ;)
Próbowałem już Format, Zmianę dysku i odłączenie jednego z dysków , Grać na jednej pamięci operacyjnej (czyt. 1GB = 1 kość) ;) Czyściłem sprzęt.

P.S

Dodam że komputer też nie raz się resetuje i Pokazuje się ,,Ekran Śmierci" ;)
I że komputer nie zacina się na grach typu ,,Need For Speed , Grand Theft Auto "
Lecz w takich jak Hidden & Dangerous, Terrorist Takedown, Crysis, SWAT 4, Test Drive Unlimited..., praktycznie wszystkie poza NFS i GTA"

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc , oraz przepraszam że się tak rozpisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 10:15, jarek2045 napisał:

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc , oraz przepraszam że się tak rozpisałem ;)


Sugeruję sprawdzić mocniejszy zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 11:42, GIGABYTE_PL napisał:

> Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc , oraz przepraszam że się tak rozpisałem ;)


Sugeruję sprawdzić mocniejszy zasilacz.

A czy zasilacz mógłby być także przyczyną nagłego uszkodzenia Karty Sieciowej (jest Ona wbudowana w płytę główną) ?
Prędzej zdarzało się że internet zanikał, ale karta była aktywna, a teraz ot tak nagle karta sieciowa ,,Padła" .
Ani nie pali się ,,Kontrolka" odpowiadająca za pracę Karty, ani za "Przesył Danych".

I Drugie pytanie, czy w związku z uszkodzoną Kartą Sieciową zaleca się wymianę płyty głównej , czy wystarczy wyłączyć ją tylko w Bios''ie ? (pytam, bo nie chcę żeby jak w przysłowiu ,,Po nitce do kłębka", a w tym przypadku ,,Od Karty Sieciowej do reszty sprzętu" )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 12:50, jarek2045 napisał:

> > Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc , oraz przepraszam że się tak rozpisałem
;)
>
>
> Sugeruję sprawdzić mocniejszy zasilacz.
>
A czy zasilacz mógłby być także przyczyną nagłego uszkodzenia Karty Sieciowej (jest Ona
wbudowana w płytę główną) ?
Prędzej zdarzało się że internet zanikał, ale karta była aktywna, a teraz ot tak nagle
karta sieciowa ,,Padła" .
Ani nie pali się ,,Kontrolka" odpowiadająca za pracę Karty, ani za "Przesył Danych".

I Drugie pytanie, czy w związku z uszkodzoną Kartą Sieciową zaleca się wymianę płyty
głównej , czy wystarczy wyłączyć ją tylko w Bios''ie ? (pytam, bo nie chcę żeby jak w
przysłowiu ,,Po nitce do kłębka", a w tym przypadku ,,Od Karty Sieciowej do reszty sprzętu"
)

Niekoniecznie zasilacz mógł uszkodzić sieciówkę - częściej pogoda wpływa na spalenie sieciówki lub montaż kart rozszerzeń ( "omsknięcia śledzia") niż zasilacz. Zalecam naprawę niekoniecznie wymianę całej płyty głównej. Każde uszkodzenie, spalenie, zwarcie może doprowadzić do większych uszkodzeń a samo wyłączenie w biosie jest to tylko chwilowy sposób wystarczy, że wystąpi jakiś błąd w biosie jeśli podkręcasz lub inny losowy błąd który spowoduje błąd sumy kontrolnej i w konsekwencji przywrócenie ustawień fabrycznych czyli domyślnie włączenie sieciówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte organizuje teraz może jakieś konkursy?
Jestem stałym klientem od dawna. A dobrych klientow powinno sie nagradzać hehe. ;]

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 12:50, Toshiba3697 napisał:

Witam. Chciałbym się poradzić.bo mam taki problem w sprawie kupna PSP lub kompa do dyspozycji
mam 1.200zł na samego kompa co by pan radził


Nie mogę doradzić co kupić PSP czy stacjonarny. PSP służy jedynie do rozrywki, z kolei za tę kwotę można zakupić co najwyżej średniej klasy PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 20:49, beniu15 napisał:

A dziękuję. Choć juz dawno dawno wysłałem odpowiedzi. Nagrody bardzo ciekawe.

Pozdrawiam.


Życzę szczęścia w losowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 10:44, GIGABYTE_PL napisał:

> A dziękuję. Choć juz dawno dawno wysłałem odpowiedzi. Nagrody bardzo ciekawe.
>
> Pozdrawiam.

Życzę szczęścia w losowaniu :)


Dziękuję
Czyli to losowanie będzie? Więc są jakiesz szanse heh. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować