Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2012 o 16:51, Tenebrael napisał:

Witam

Mam pytanie. Jaka powinna być normalna temperatura dla GF GTX460 w idle''u? Ewentualnie,
jaką należy uznać za alarmującą? Pytam, bo w necie trafiam na sprzeczne informacje, a
z racji tego, że komputer stoi u mnie we wnęce i ma takie sobie chłodzenie, muszę w miarę
regularnie monitorować temperaturę.


Średnio 50-60 w idle to norma, pod obciążeniem nawet 85 stopni. Spokojnie karta ma zabezpieczenie termiczne - byleby wiatrak nie był zablokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 11:51, GIGABYTE_PL napisał:

Średnio 50-60 w idle to norma, pod obciążeniem nawet 85 stopni. Spokojnie karta ma zabezpieczenie
termiczne - byleby wiatrak nie był zablokowany.


O, to się uspokoiłem :) Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój komputer kupiłem bodajże w 2007 lub 2008 roku. Posiada on płytę główną GIGABYTE GA-MA69VM-S2 AM2 AMD690V VGA BOX, procesor AMD ATHLON 64X2 4800+AM2 BOX DUAL-CORE, pamięć RAM 2x DDR2 KINGSTON 1024/667 KVR667D2N5/1G, kartę graficzną GIGABYTE RADEON HD2400 XT 256 PX DVI/TV. Sprawa polega na tym, że chcę dokupić pamięć RAM i kartę graficzną. Mam 4 sloty w tym 2 wolne, dokupię identyczne kostki pamięci RAM tak, że razem będe miał 4GB, jednak nie wiem jaką wybrać kartę aby była zintegrowana z płytą główną; nie chcę kupować w ciemno, chcę kartę o pamięci 1GB, proszę pomoc. Pozdrawiam. Cena do 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję grafikę GV-N630-1GI cena ok 250 zł. W przypadku pamięci sugerowałbym zamianę modułów na 2x2GB - choć i tak zapewne masz 32bitowy system - pamięć będzie w takim wypadku ograniczona do 3,2GB. Sugerowałbym także zastanowić się nad wymianą całego komputera, ponieważ wymiana pamięci i grafiki oczywiście zwiększy wydajność, lecz z drugiej strony procesor będzie już mógł ograniczać wydajność grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaka płyta główna (500-600zł) byłaby odpowiednia dla nVidii GTX670 ( http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx670-dc2-2gd5-475219/) i procka ( http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3570k-3-4ghz-6mb-lga1155-22mm-77w-box-bx80637i53570k-473467/ ) Zależy mi na USB 3.0, chipsecie Intel Z77, zintegrowanej karcie dzwiękowej z wyjściem optycznym, oraz zgodnośc z tymi pamięciami RAM ( http://www.corsair.com/en/memory-by-product-family/xms-classic/twin3x2048-1333c9dhx.html ). Wiem że mam wielkie wymagania, ale liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płytkę proponuję Z77X-D3H - http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z77x-d3h-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-458753/

(z chipsetem Z77, USB 3.0 i optyk)

Co do pamięci to biorąc pamięci 1333MHz równie dobrze możesz wziąć tańsze Goodrama. Z taki sprzętem sugerowałbym pamięci co najmniej 1600, np: http://www.morele.net/pamiec-good-ram-gy1600d364l9-4g-386916/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 09:27, GIGABYTE_PL napisał:

Proponuję grafikę GV-N630-1GI cena ok 250 zł. W przypadku pamięci sugerowałbym zamianę
modułów na 2x2GB - choć i tak zapewne masz 32bitowy system - pamięć będzie w takim wypadku
ograniczona do 3,2GB. Sugerowałbym także zastanowić się nad wymianą całego komputera,
ponieważ wymiana pamięci i grafiki oczywiście zwiększy wydajność, lecz z drugiej strony
procesor będzie już mógł ograniczać wydajność grafiki.


Tak, mam system 32-bitowy. Napisał Pan że zamienić RAM na 2 kostki po 2GB, czy mógłby Pan wskazać jakie to muszą być, bo teraz mam DDR2 KINGSTON 1024/667 KVR667D2N5/1G, a mój znajomy kupił kostki z pamięcia RAM w ciemno i w ogóle komputer mu nie czytał ich. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Wracając do pamięci ram, jest mało prawdopodobne że kupię nowe, te Corsairy zostają ze starego sprzętu. Tak czy siak dzięki za propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 20:52, Visien napisał:

> Proponuję grafikę GV-N630-1GI cena ok 250 zł. W przypadku pamięci sugerowałbym zamianę

> modułów na 2x2GB - choć i tak zapewne masz 32bitowy system - pamięć będzie w takim
wypadku
> ograniczona do 3,2GB. Sugerowałbym także zastanowić się nad wymianą całego komputera,

> ponieważ wymiana pamięci i grafiki oczywiście zwiększy wydajność, lecz z drugiej
strony
> procesor będzie już mógł ograniczać wydajność grafiki.

Tak, mam system 32-bitowy. Napisał Pan że zamienić RAM na 2 kostki po 2GB, czy mógłby
Pan wskazać jakie to muszą być, bo teraz mam DDR2 KINGSTON 1024/667 KVR667D2N5/1G, a
mój znajomy kupił kostki z pamięcia RAM w ciemno i w ogóle komputer mu nie czytał ich.
Pozdrawiam.


Standardowe pamięci Kingston KVR lub GOODRAM 1333MHz CL9 nie powinno być żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja

W związku z premierą najnowszych procesorów ze stajni AMD dla socketu AM3+, GIGABYTE przedstawia listę płyt głównych z serii 900 i nie tylko, które je obsłużą. Najnowsze wersje BIOS zapewniające kompatybilność płyt głównych GIGABYTE z procesorami AMD FX drugiej generacji są już gotowe do pobrania ze strony internetowej www.gigabyte.com. GIGABYTE jest pierwszym producentem, który w tak krótkim czasie od premiery umożliwia swoim użytkownikom „przesiadkę” na nowe CPU, które w stosunku do swoich poprzedników odznaczają się wyższą wydajnością oraz lepszym zarządzaniem energii. Poniżej znajduje się lista płyt głównych GIGABYTE na sockecie AM3+ oraz odpowiadające im wersje BIOS.

Model...........Rewizja.........Wersja BIOSu
990FXA-UD7......1.x.............F10E
990FXA-UD5......1.x.............Dostępna już wkrótce
990FXA-UD3......1.0, 1.1........F9E
990FXA-UD3......1.2.............FEF
990FXA-D3.......1.x.............F8E
990XA-UD3.......1.x.............F13E
970A-UD3........1.x.............F7E
970A-D3.........1.x.............Dostępna już wkrótce
970A-DS3........1.x.............Dostępna już wkrótce
780T-D3L........4.0.............FEC
78LMT-USB3......4.1.............Dostępna już wkrótce
78LMT-S2P.......5.0.............Dostępna już wkrótce
78LMT-S2PT......4.0.............FBI
78LMT-S2........1.x.............Dostępna już wkrótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wiadomo już kiedy można się spodziewać obniżki cen Radeon HD 7850 OC 2GB w polsce? Ati ogłosiła obniżke na początku października, a ceny u nas jak stał tak stoją (właściwie to nawet lekko wzrosły).
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!!
Mam Windows 7 32bit
Mam AMD Atholon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3.10GHz
I płyte główną Gigabyte GA-M61PME-S2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Oraz DIMM1: Kingston 99U5429-003.A00LF 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz),DIMM1: Kingston 99U5429-003.A00LF 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
Ile Ram mogę dopiąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściagnąłem sobie starą grę (Blood 2: The Cosen), w którą grałem przed laty.
Wówczas gra chodziła w systemie 16-bitowym, teraz nie mogę uruchomić jej
na moim komputerze z Windows 7 (64-bit). Moje umiejętności w rozwiązywaniu
tego typu problemów oscylują w okolicy zera (absolutnego!).
Czy jest sposób bym mógł sobie tę grę uruchomić i trochę się nią pobawić.
Proszę wybaczyć pytanie megalaika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 11:07, kostus1234 napisał:

Witam !!!!!
Mam Windows 7 32bit
Mam AMD Atholon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3.10GHz
I płyte główną Gigabyte GA-M61PME-S2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM,
Audio, Video, LAN)
Oraz DIMM1: Kingston 99U5429-003.A00LF 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz)
(5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz),DIMM1: Kingston 99U5429-003.A00LF 1 GB DDR2-800
DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
Ile Ram mogę dopiąć

Dnia 26.12.2012 o 11:07, kostus1234 napisał:

> modułów na 2x2GB - choć i tak zapewne masz 32bitowy system - pamięć będzie w takim
wypadku
> ograniczona do 3,2GB. Sugerowałbym także zastanowić się nad wymianą całego komputera,

.
Z tego co tu jest napisane i z tego co się orientuje 2x2GB można max włożyć do systemu 32bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie mojego aktualnego sprzętu.

Niedawno zakupiłem nową kartę graficzną i zasilacz z zapasaem mocy. Jednak czytając różne opinie na forach, mam wątpliwości. Czy wymiana jaką dokonałem ma sens tzn.czy wszystko działa tak jak powinno, a może powinienem wymienić resztę sprzętu.

Aktualny sprzęt;
Karta graficzna: GTX 660 DDR5 Gainward
Procesor: AMD athlon 64 x2 dual core Proceswsor 4800+ 2.50GHz
Płyta główna: M2N-E SLI Chipset: nForce4
Ram: 2XGB DDR2


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zacznę od podania konfiguracji mojego PC: Intel Core i3-3220, 3300 MHz
Gigabyte GA-Z68XP-UD3 rev. 1.3
Kingston HyperX KHX1600C9D3/2GX
NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
Problem stwarza XP Professjonal który nie wykrywa grafiki wbudowanej w procesor. Po przełączeniu Monitora na wyjście Intel® HD Graphics karta ta jest wykrywana lecz XP nie instaluje do niej sterowników. Po ponownym przełączeniu na GF GTX 550 Ti mając obraz w dodawaniu urządzeń mam już do wyboru Intel HD Graphics.Jdnak po dodaniu i zainstalowaniu sterownika przy karcie jest wykrzyknik, a we właściwościach informacja o błędzie( kod 10).
Nadmienię, że w windows 7 wszystko hula włącznie z Lucid Virtu.Stosując się do porad microsoftu po odinstalowaniu Inte lHD Graphics nie mogę dodać urządzenia ponownie, gdyż nie ma go na liście kreatora dodawania sprzętu. Wygląda jakby XP nie chciał zawracać sobie głowy nieużywanym sprzętem. jeżeli to możliwe proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nim się zorientowałem, iż taki temat jak ten istnieje stworzyłem całkiem nowy, co było zbyt szybkim krokiem.
Ale jak już tu jestem myślę, że zostawię po sobie ślad i spory (jak dla mnie problem).
Otóż wszystko to wygląda mniej więcej tak:

Mam maszynę z którą od jakiegoś czasu mam kłopotliwy problem z którym nie mam pojęcia co zrobić.
Problem nie jest łatwy do opisania, ale mimo wszystko spróbuję to jakoś opisać w kilku bądź kilkunastu słowach;).

Jak ja widzę problem?:
Instaluje program/grę wszystko super śmiga, do czasu aż nie zrestartuję PC, gdy uczynię tę czynność programu/gry odpalić nie mogę (tak jakby jej w ogóle nie było), mimo, iż jest ikona, folder jest pliki są... A gdy chcę ją odinstalować poprzez aplikację uninstall.exe bądź dodaj/usuń programy wyskakuje mi błąd, że pliku nie ma bądź tylko odświeża mi okno i wszystko zostaje tak jak było.
Czasem nawet restartować PC nie muszę a wystarczy, że dany program/grę wyłączę i już nie działa. Dodatkowo dodam, że jest to wybiórczo, gdyż 5 programów/gier mi działa jak trzeba a kolejne 3 tak jak to opisałem wyżej.

Czyli podsumowując:

1. Instaluję grę/program.
2. Korzystam z danego programu/gry.
3. Działa bez zarzuceń.
4. Wyłączam komputer.
5. Włączam komputer.
6. Program x nie działa, gra x nie działa, gra y działa jak działała.
7. pliki wszystkie są.
9. Gdy wchodzę w "dodaj/usuń programy" Gra niedziałająca wciąż tam jest, lecz nie mogę jej usunąc, gdyż wyskakuje błąd/ odświeża się tylko okienko.
10. Jestem bezradny.

Czy możecie mi powiedzieć czym to jest spowodowane?
Czy może to wynikać z uszkodzonego sprzętu?
System był stawiany nowiutki ( po formacie) 3 dni temu.

Co może pomoc mojemu PC?
Jeżeli konieczne będzie wpisanie diagnostyki sprzętu, to z tym problemu nie ma:).

bym zapomniał system operacyjny xp profesional SP3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować