Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Grzegorzowi Żmijewskiemu z GIGABYTE!

242 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2009 o 19:57, kotolew napisał:

Dziękuję za odpowiedź, a ja jeszcze w temacie gwarancyjnym zostaję.

Jest sporo modeli płyt głównych, które pozwalają na przetaktowywanie komponentów i producenci
świetnie to wykorzystują w ramach promocji swoich produktów. I również Gigabyte nieźle
to wykorzystuje. Jednak producenci sprzedając płytę overclockerom zaznaczają, że to oni
są odpowiedzialni za konsekwencje przetaktowywania. W jaki sposób Gigabyte godzi tę sprzeczność,
by ktoś, kto kupuje płytę pod OC, nie czuł się oszukany w przypadku problemów i ewentualnej
reklamacji?


Są dwa najważniejsze czynniki dyskwalifikujące produkt do uznania gwarancji: uszkodzenie mechaniczne (uszkodzenie pcb, połamane elementy itp) oraz widoczne ślady spalenia (aczkolwiek świadczące o celowym uszkodzeniu). Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i nie odrzucamy gwarancji z byle powodu. Serwis jest na tyle wyspecjalizowany iż jest w stanie odróżnić świadome uszkodzenie płyt od podkręcania czy wypadku losowego (np przepięcie sieci zasilania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 13:24, GIGABYTE_PL napisał:

> > > Posiadam w swoim PC kartę graficzną ATI Radeon HD 2600 AGP 8x. Posiadam
z nią
> pewien
> >
> > > problem otóż przy graniu bardzo często się zawiesza system. (wyłącza się
monitor
>
> > i po
> > > chwili włącza ale nadal jest czarny obraz a komputer dalej na nic nie
reaguje).
>
> > W serwisie
> > > powiedzieli ze z Komputerem jest wszystko wporządku. Zainstalowanie najnowszych

>
> > sterowników
> > > nic nie pomogło. Zauważyłem, że problem nie występuje u każdej gry.

> >
> > 1. Karta posiada aktywne czy pasywne chłodzenie?
> > 2. Proszę monitorować temperatury podczas stresu i podać je
> >
> > P.s. Arkhaor dobrze zauważył iż zasilacz też może być problemem :-)
> Karta posiada aktywne chłodzenie, Temperatury podczas grania 50-54 stopnie, Posiadam

> w PC nowy zasilacz 750W, PC jest regularnie czyszczony, Monitor posiadam nie najmłodszy

> i używam odświeżania 100MHz

Może warto jednak sprawdzić inny monitor skoro komputer został sprawdzony. Na jakich
tytułach gier występuje problem a na jakich działa ok? Możliwe iż przy włączonej konkretnej
opcji w grze karta ma problem.

Postaram sprawdzić opcje z monitorem, jeśli chodzi o gry to problem najczęściej występował przy F.E.A.R, Stalker: shadow of chernobyl, Tomb Raider: Legend,Anniversary, Bez zarzutu działał przy warcraft 3, Hitamn: Blood Money,Half-Life 2,Thief. Wszystkie gry uruchamiam na High Detalach bez włączonego Antyanalisingu, najczęściej gram na rozdzielczości 1024x768 lub 1600x1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące mojej płyty głównej ( GIGABYTE GA-M57SLI S4). Czy obsłuży ona procesor AMD Phenom II Quad-Core 940 (ewentualnie AMD Phenom II Quad-Core 955) ? Bo mam zamiar zrobić upgrade mały i się zastanawiałem nad tymi właśnie procesoremi ale nie jestem pewien czy płyta je obsłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 13:36, Carnage13 napisał:

Mam pytanie dotyczące mojej płyty głównej ( GIGABYTE GA-M57SLI S4). Czy obsłuży ona procesor
AMD Phenom II Quad-Core 940 (ewentualnie AMD Phenom II Quad-Core 955) ? Bo mam zamiar
zrobić upgrade mały i się zastanawiałem nad tymi właśnie procesoremi ale nie jestem pewien
czy płyta je obsłuży.


http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=2287#anchor_os

Producenci w podobnych wypadkach nic nie mówią. Mogę Ci powiedzieć, że na kilku forach innych producentów widziałm, że ludki uruchamiali różne PII na chipsecie 570/590 i nieźle im to chodziło. Najczęstszym problemem było unnknown CPU podczas bootowania. Podkręcanie nieźle działało i było stabilnie. Oficjalnie nikt, Ci wsparcia nie da i nic nie zagwarantuje - robisz wszystko na własną rękę. Po prostu poszukaj użytkowników (najlepiej na forach Gigabyte''a), którzy na Twojej płycie (włącznie z revision!) uruchamiali PII. Ryzyko, że mimo wszystko nie zadziała jest zawsze.

W/g mnie przynajmniej oficjalne wsparcie KUMA 7750 i 7850 by się przydało. Tak dla przyzwoitości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 16:50, kotolew napisał:

> Mam pytanie dotyczące mojej płyty głównej ( GIGABYTE GA-M57SLI S4). Czy obsłuży
ona procesor
> AMD Phenom II Quad-Core 940 (ewentualnie AMD Phenom II Quad-Core 955) ? Bo mam zamiar

> zrobić upgrade mały i się zastanawiałem nad tymi właśnie procesoremi ale nie jestem
pewien
> czy płyta je obsłuży.

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=2287#anchor_os

Producenci w podobnych wypadkach nic nie mówią. Mogę Ci powiedzieć, że na kilku forach
innych producentów widziałm, że ludki uruchamiali różne PII na chipsecie 570/590 i nieźle
im to chodziło. Najczęstszym problemem było unnknown CPU podczas bootowania. Podkręcanie
nieźle działało i było stabilnie. Oficjalnie nikt, Ci wsparcia nie da i nic nie zagwarantuje
- robisz wszystko na własną rękę. Po prostu poszukaj użytkowników (najlepiej na forach
Gigabyte''a), którzy na Twojej płycie (włącznie z revision!) uruchamiali PII. Ryzyko,
że mimo wszystko nie zadziała jest zawsze.

W/g mnie przynajmniej oficjalne wsparcie KUMA 7750 i 7850 by się przydało. Tak dla przyzwoitości.


Na bieżąco biosy są aktualizowane w miarę premier nowych procesorów, ale należy pamiętać iż obsługa danego procesu technologicznego, ilości faz zasilania (ogólnie konstrukcji zasilania CPU) nie może być rozwiązana tylko za pomocą biosu. To że procesor będzie działał a za dwa dni płyta spali się nie jest powodem aby oficjalnie wpisać procesor na listę. Dbamy także o bezpieczeństwo użytkownika i chcemy aby nasze platformy były stabilne. Jeśli chodzi o ten model i procesory KUMA to prawdopodobnie nie będą obsługiwane - testy i aktualizacje biosów jeszcze trwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 21:21, Arrakis napisał:

Postaram sprawdzić opcje z monitorem, jeśli chodzi o gry to problem najczęściej występował przy F.E.A.R, ?Stalker: shadow of chernobyl, Tomb Raider: Legend,Anniversary, Bez zarzutu działał przy warcraft 3, Hitamn: Blood Money,Half-Life 2,Thief. Wszystkie gry uruchamiam na High Detalach bez włączonego Antyanalisingu, najczęściej gram na rozdzielczości 1024x768 lub 1600x1200


Z tego co widze problem występuje tylko w nowych grach ;).
1.Jeśli możesz podepnij dodatkowe zasilanie do karty graficznej.
2.Możesz spróbować zmieniając częstotliwość na 75Hz (czasami najmniej spodziewane jest przyczyną)
3.Mój kumpel miał podobny problem (teraz mi sie przypomniało) i powodem było... zepsute gniazdko :P. Przepnij PC do innego kontaktu i sprawdź. Więcej pomysłów jak na teraz nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z kartą graficzną GIGABYTE RADEON HD 4850. Kiedy włączam jakąś grę (np. FEAR 2, Fifa 09) po kliku minutach komputer resetuje się, a po zresetowaniu na ekranie pojawiają się kolorowe kropeczki, linie. Kiedy już jestem w pulpicie, po kilkunastu sekundach gaśnie mi monitor, później jeszcze pojawił się niebieski ekran i było tam napisane, że wystąpił problem z plikiem ati2dvag, i że może to być spowodowane niewłaściwymi sterownikami lub wadliwym sprzętem. Zaznaczam, że sterowniki zainstalowane były z dołączonej do karty płyty. Płyta główna jest kompatybilna, a komputer przed i po zamontowaniu nie był formatowany. Także mam pytanie: Czy jest to spowodowane tym, że komputer nie był formatowany, karta jest uszkodzona, czy też jest jakiś inny powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Jestem posiadaczem płyty głównej GA-MA78GM-S2H (rev.1.1). Płyta naprawiana była już 2 razy, a obecnie są problemy ze zintegrowaną kartą muzyczną - nie działają porty tylne jak i przednie (sprawdzałem zarówno Vistę jak i XP oraz róóóżne wersje sterowników). Poza tym, dokonałem aktualizacji BIOSu do wersji F8a - co ciekawe, poprawia ona "kompatybilność audio", jednak mnie się na nic nie zdała.
Teraz puenta - firma, w której zakupiłem sprzęt - ZNAK - zbankrutowała i nie przyjmują już napraw. Moje pytanie jest następujące - gdzie mogę *bezpłatnie* (z racji przysługującej mi gwarancji) naprawić sprzęt? Wg strony Gigabyte''a polski oddział nie istnieje. Proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie - dlaczego we wszystkich płytach Gigabyta jakie miałem spalał się mostek południowy? A było ich trzy. Mimo iż na fabryczne radiatory były założone wiatraczki. Wszystkie to nForce''y , każdy notabene inny. Nagrzewały się do ponad 90 stopni. Obudowa chłodzona. Nic nie podkręcane. Ponad 500 zł w plecy. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 22:01, PabloZ_94 napisał:

A ja mam problem z kartą graficzną GIGABYTE RADEON HD 4850. Kiedy włączam jakąś grę (np.
FEAR 2, Fifa 09) po kliku minutach komputer resetuje się, a po zresetowaniu na ekranie
pojawiają się kolorowe kropeczki, linie. Kiedy już jestem w pulpicie, po kilkunastu sekundach
gaśnie mi monitor, później jeszcze pojawił się niebieski ekran i było tam napisane, że
wystąpił problem z plikiem ati2dvag, i że może to być spowodowane niewłaściwymi sterownikami
lub wadliwym sprzętem. Zaznaczam, że sterowniki zainstalowane były z dołączonej do karty
płyty. Płyta główna jest kompatybilna, a komputer przed i po zamontowaniu nie był formatowany.
Także mam pytanie: Czy jest to spowodowane tym, że komputer nie był formatowany, karta
jest uszkodzona, czy też jest jakiś inny powód?


1. Sprawdź kartę na innym komputerze
2. Zaktualizuj ew. sterowniki i jeśli jest dostępny - bios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 15:18, destruent napisał:

Dzień dobry,
Jestem posiadaczem płyty głównej GA-MA78GM-S2H (rev.1.1). Płyta naprawiana była już 2
razy, a obecnie są problemy ze zintegrowaną kartą muzyczną - nie działają porty tylne
jak i przednie (sprawdzałem zarówno Vistę jak i XP oraz róóóżne wersje sterowników).
Poza tym, dokonałem aktualizacji BIOSu do wersji F8a - co ciekawe, poprawia ona "kompatybilność
audio", jednak mnie się na nic nie zdała.
Teraz puenta - firma, w której zakupiłem sprzęt - ZNAK - zbankrutowała i nie przyjmują
już napraw. Moje pytanie jest następujące - gdzie mogę *bezpłatnie* (z racji przysługującej
mi gwarancji) naprawić sprzęt? Wg strony Gigabyte''a polski oddział nie istnieje. Proszę
o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam.


Proszę skontaktować się z naszym działem technicznym, który pomoże Panu w rozwiązaniu tego problemu:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/ServiceCenter.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 09:29, Naymar napisał:

Witam.

Mam pytanie - dlaczego we wszystkich płytach Gigabyta jakie miałem spalał się mostek
południowy? A było ich trzy. Mimo iż na fabryczne radiatory były założone wiatraczki.
Wszystkie to nForce''y , każdy notabene inny. Nagrzewały się do ponad 90 stopni. Obudowa
chłodzona. Nic nie podkręcane. Ponad 500 zł w plecy. Dziękuję.


Oczywiście nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć ale jeśli podłączymy np nieprawidłowo śledzia usb nieumiejętnie to uszkodzimy płytę. Jeśli mam za każdym razem inny komputer i psuje się dokładnie w ten sam sposób ja bym poszukał przyczyny gdzieś dalej - jeżeli następuje zwarcie mostek się nagrzewa i pali - może zasilacz lub któreś z peryferii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie dotyczące reklamacji towaru firmy Gigabyte. Otóż kupiłem kartę graficzną Radeon 4850 w sklepie Apollo. Niestety jakiś czas temu przestała działać. Wysłałem ją na gwarancję do owego sklepu. Dzisiaj dowiedziałem się, że 2 lipca karta została wysłana do Was. Z tego co wiem powinniście teraz naprawić(lub wymienić) ją i odesłać do sklepu, skąd dostałaby się do mnie.

I tutaj zaczyna się moje pytanie. W jakim czasie zazwyczaj karta jest odsyłana do sklepu? Oraz ile dni może maksymalnie trwać naprawa?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z aktualizacją BIOS''u w płycie głównej GAMA770-DS3 rev 1,0. Otóż próbuję zaktualizować programem @BIOS. Ściągnąłem ze strony GB BIOS F6 (teraz mam F4), odpalam @BIOS, zapisuję, biorę update BIOS, ładuję ten plik i pokazuje takie coś (obrazek). Poprzez internet również nie mogłem tego zrobić. W czym tkwi problem? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

20090718155357

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 15:54, tomasz23 napisał:

Witam, mam problem z aktualizacją BIOS''u w płycie głównej GAMA770-DS3 rev 1,0. Otóż
próbuję zaktualizować programem @BIOS. Ściągnąłem ze strony GB BIOS F6 (teraz mam F4),
odpalam @BIOS, zapisuję, biorę update BIOS, ładuję ten plik i pokazuje takie coś (obrazek).
Poprzez internet również nie mogłem tego zrobić. W czym tkwi problem? Z góry dziękuję
i pozdrawiam :)



Przede wszystkim radzę sprawdzić dwa razy czy model płyty głównej zgadza się z biosem. Spróbuj zaktualizować program @BIOS. Zawsze możesz też skorzystać z Q-flasha bezpośrednio w biosie. Moim zdaniem jest to bezpieczniejszy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy okazji przeinstalowywania systemu natknąłem się na taki problem... Posiadam płytę główną GA EX58 Extreme i zauważyłem, że sterowniki chipsetu na stronie Gigabyte''a są z 2008 roku. Googlując sterowiniki do tego chipsetu znalazłem również to: http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProdId=816&DwnldID=18052&lang=eng

Według intela to są to właśnie sterowniki chipsetu ex58 no i jak widać są nowsze (z 2009). Chciałbym prosić o informacje, które sterowniki chipsetu powinienm zaisntalować? Czy te na stronie Intela będą odpowiednie do mojego modelu płyty głównej (są nowsze, więc wolałbym zainstalować właśnie je)? Czy lepiej trzymać się sterowników chipsetu wydawanych przez Gigabyte (które są o niemal rok starsze)?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki dostarczane przez naszą firmę są poddawane dodatkowym testom stabilności i kompatybilności z daną platformą. Oczywiście po jakimś czasie producent chipsetu aktualizuje sterowniki, które jeśli pracują stabilnie to sugeruję jak najbardziej ich używać. Przykładowo przy kartach graficznych najczęściej w momencie zakupu sterowniki dostarczone z kartą są już starsze niż aktualne dostępne do pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, ufff.
Dopiero teraz dowiedziałem się, że wygrałem płytę główną w konkursie. Szok! Mam nadzieję że maile zwrotne jeszcze można wysyłać, bo dopiero teraz wysłałem (maila od was pominąłem niechcący... szczęście że nie wywaliłem do kosza!). W sumie jeszcze nawet tydzień nie minął, więc powinno być ok, ale nie usnę dopóki mnie ktoś nie uspokoi :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować