Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Milionowe słowo w języku angielskim - być może "noob"

54 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2009 o 10:31, Namaru napisał:

> Najlepszy to i tak jest mój kumpel zawsze jak gra w WoWa to wyzywa wszystkich od
Mobów(mob
> to potworek w grze sterowany przez komputer) tłumacze mu jaka jest różnica miedzy
mobem
> a noobem a on dalej swoje :D
Jak pograsz w WoWa to zrozumiesz ;) Tam naprawdę 50% graczy to moby czyt. sztuczna inteligencja
;)


Jakoś nie zauważyłem - liczyłeś czy co ? Może sam zacznij grać to się przekonasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 08:44, 19AreVin20 napisał:

Najlepszy to i tak jest mój kumpel zawsze jak gra w WoWa to wyzywa wszystkich od Mobów(mob
to potworek w grze sterowany przez komputer) tłumacze mu jaka jest różnica miedzy mobem
a noobem a on dalej swoje :D


Logicznie rzecz biorąc mniej obraziłbym się za nazwanie mnie noobem niż mobem. Całkiem zmyślny ten twój kolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baluk25 niekoniecznie, bo to też nie wyszło z polskiej inicjatywy, już dawno w filmach i kreskówkach byly teksty "yo mamma", kiedy jakaś postać nie miała nic lepszego do powiedzenia.

Noob nie powinien znajdować się w słowniku imo, bo to po prostu uproszczenie słowa Newbie, czytając to brzmi jak "nubi" czyli noob. A newbie już chyba od dawna w angielskim istnieje, oznaczając nowicjusza. Tak jak (no może nie dokładnie...) Mob to uproszczenie od NPC czy po polsku BN- bohatera niezależnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 08:10, Khasim napisał:

"Ja to bynajmniej napiłbym się piwa"


O, to to! Słysząc takie twory to nic tylko walić łbem w ścianę... Z "bynajmniejem" jest podobnie jak ze słowem "zaiste" - nigdy nie zapomnę jakże zgrabnego określenia "te gry są zaiste" w wykonaniu jednego ze znanych mi gimnazjalistów właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 14:40, Laid_back napisał:

Tak mi się przypomniało :)

Hahaha, dobre. ;D
Dobrze że tak na J.Angielskim nie napisałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre określenie jednak nieumiejętnie używane. Ludzie często używając tego słowa chcą po prostu powiedzieć ty debilu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałbym, że noob zdobył taką karierę. Ja nie używam tego słowa, a szczególnie LOL mnie wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętać - noob nie równa się newbie. Często jeden i drugi nie potrafi grać, ale ten pierwszy ma w tym większą wprawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 11:21, palpatine napisał:

> > Najlepszy to i tak jest mój kumpel zawsze jak gra w WoWa to wyzywa wszystkich
od
> Mobów(mob
> > to potworek w grze sterowany przez komputer) tłumacze mu jaka jest różnica
miedzy
> mobem
> > a noobem a on dalej swoje :D
> Jak pograsz w WoWa to zrozumiesz ;) Tam naprawdę 50% graczy to moby czyt. sztuczna
inteligencja
> ;)

Jakoś nie zauważyłem - liczyłeś czy co ? Może sam zacznij grać to się przekonasz :P

No dobra te 50% to tak "z gruchy" rzuciłem, niemniej istnieje grupa WoWian, która nie bardzo rozumie własne zdolności (nie mówiąc o ich używaniu), biega z dziwnymi buildami, a w drużynie tylko przeszkadzają. To zapewne Ci, którzy z anglikiem są odrobinę na bakier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować