Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Mahou Sensei Negima / UQ Holder!

1083 postów w tym temacie

Hmm... sam nie wiem czy to dobry pomysł żebym ja zakładał ten temat... no nic.
Zakładam temat o mandze Mahou Sensei Negima. Jest to najnowsza manga twórcy "Love Hina" Kena Akamatsu-sensei. Sama historia mangii jest ciut zakręcona gdyż Akamatsu-sensei chciał stworzyć mangę akcji, jednak kazano mu zrobić kolejną Haremówkę żeby zbić kasę na sukcesie Love Hina. Akamatsu-sensei pozornie się zgodził. Dlaczego pozornie ?? Bo na początku wyglądało to na haremówkę, ale dość szybko zaczęło się przekształcać w iście epicką historię z taką ilością (i jakością) walk że spora część shonenów może się schować.
Ale może zacznijmy od początku, w skrócie opowiem bo nieco obszerniejszą recenzję można znaleźć na mym "Blogasku", kurczak uwielbiam to słowo.
Otóz głównym bohaterem jest 10-letni Negi Springfield, młodociany mag i świeżo po ukończeniu magicznej akademii. Zostaje on wysłany do szkoły w Japonii by tam odbyć trening, a tymże treningiem jest praca nauczyciela. Już odłóżmy na bok fakt że ma tylko 10 lat, sam fakt że ma klasę składającą się z 31 dziewcząt (0 chłopaków, heh Akamatsu-sensei wszystko rozbudowuje do Epickich rozmiarów w tej mandze), ale to jeszcze nic, wśród tych dziewczyn mamy robota, pół-youkai (potwory z japońskiej mitologii) ponad 500 letnią wampirzycę, dwójkę szalonych naukowców, szkolną paparazzi przed którą nie skryje się żaden sekret (wspominałem że jeśli ktoś odkryje że Negi jest magiem to tenże chłopak zostanie zamieniony w łasicę za karę ??), dziewczynę o ogromnym potencjale magicznym oraz inną dziewczynę o tajemniczej przeszłości i niezwykle niebezpiecznej dla magów zdolności. A to DOPIERO początek długiej listy postaci.
O czym jest Negima ?? O dorastaniu i zmienianiu się, Negi z początku mangi i z obecnych chapterów to już praktycznie nie ta sama osoba. Manga zawiera ogromne ilości humoru, piękne dawki fan-servicu (przy czym muszę wspomnieć że Akamatsu-sensei to chyba Mistrz w rysowaniu bielizny, każda sztuka bielizny w mandze to małe dzieło sztuki). Dodajmy do tego niesamowicie szybkie i dynamiczne walki (tu nie ma miejsca na wrzeszczenie na siebie, gdy postacie już powiedzą wszystko co jest do powiedzenia następuje epicka rozwałka o zawrotnym tempie. Do tego mamy oczywiście bardzo rozbudowaną i ciekawą fabułę, wiele postaci kryje intrygujące sekrety, co więcej jak do tej pory poznaliśmy chyba tylko ułamek tego co szykuje dla nas Akamatsu-sensei.
Bądźmy szczerzy ci z was którzy lubią mangi w których Coś Się Dzieje na pewno powinni zacząć czytać Negimę, Ci z was którzy uwielbiają komedie również znajdą tu coś dla siebie. Ci którzy lubią nieco połamać głowę nad fabułą również się zbytnio nie zawiodą. No i ci z was którzy w duchu dzielą ze mną Perverckość będą w siódmym niebie. Że tylko powiem że w tym świecie istnieje dziewczynka która Uwielbia wręcz dobierać się do innych dziewczyn i tytułuje się "Chichigami" czyli Bogini Piersi.
Wierzcie mi, nie będziecie się nudzić czytając tą mangę. Ostrzegam jednak, manga wciąga. Jak do tej pory pokazałem ją czterem osobom w tym jednej nie mającej nic wspólnego z mangą i wszystkie cztery czytają i świetnie się bawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta chwila musiała nadejść xD

Ja róiwnież się przyłącze do polecania, manga niby z początku niepozorna, a potem niespostrzeżenie mijają godziny przed komputerem ze ślepiami wbitymi w monitor, czytając mangę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tam, jestem w tylu nienormalnych organizacjach, ze i tutaj wpadnę xD

Hail to Maga Mosferatu, Gospel of Darkness, Evangeline-sama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Didn''t see that one coming. Zasypujemy powoli to forum tematami dla otaku. Jest już o VN, Bliczu, Naruto, DB, Hajime no Ippo a teraz dochodzi Negima. No cóż i bardzo dobrze!

Hubi a kiedy zrobisz temat o Kenichim? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 15:00, Alamut napisał:

Hail to Maga Mosferatu, Gospel of Darkness, Evangeline-sama!

Amen to that Brother. Że nie wspomnę o
All perverts Hail Chichigami and Jack Rakan the Gods of Pervertness.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 15:04, Fouton napisał:

Hubi a kiedy zrobisz temat o Kenichim? xD

CRAP! Zapomniałem zupełnie XD Ale doszedłem do wniosku że jeszcze trochę za mało "Nawróconych" by się za niego zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 14:52, Hubi_Koshi napisał:

Towarzysze moi ukochani (jeśli jacykolwiek tu są) Oto mam dla was trailerek nowej serii
OVA Negima, Mo Hitotsu no Sekai
http://www.youtube.com/watch?v=SCshItpwqx4


Hmm,nie wiem jak to jest z mangą ale o anime już w zeszłym roku słyszałem.Poza tym ten tytuł mało skojarzyłem,dopiero jak posta przeczytałem to mi się przypomniało,że to jest Magister Negi Magi Negima,przynajmniej tak się w Polsce seria nazywa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 15:12, Slayer_Watti napisał:

Hmm,nie wiem jak to jest z mangą ale o anime już w zeszłym roku słyszałem.Poza tym ten
tytuł mało skojarzyłem,dopiero jak posta przeczytałem to mi się przypomniało,że to jest
Magister Negi Magi Negima,przynajmniej tak się w Polsce seria nazywa ;p

Od anime trzymaj się z daleka bo strasznie kiepskie, ale manga świetna, już z 5 osób nawróciłem na jej czytanie :-) Masa śmiechu, dużo fanservicu, no i miodne, epickie walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 15:13, Hubi_Koshi napisał:

> Hmm,nie wiem jak to jest z mangą ale o anime już w zeszłym roku słyszałem.Poza tym
ten
> tytuł mało skojarzyłem,dopiero jak posta przeczytałem to mi się przypomniało,że
to jest
> Magister Negi Magi Negima,przynajmniej tak się w Polsce seria nazywa ;p
Od anime trzymaj się z daleka bo strasznie kiepskie, ale manga świetna, już z 5 osób
nawróciłem na jej czytanie :-) Masa śmiechu, dużo fanservicu, no i miodne, epickie walki.


Ok,poszukam,poczytam no i się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 15:13, Hubi_Koshi napisał:

Od anime trzymaj się z daleka bo strasznie kiepskie, ale manga świetna, już z 5 osób
nawróciłem na jej czytanie :-) Masa śmiechu, dużo fanservicu, no i miodne, epickie walki.

Racja. Akamatsu po prostu rozdaje licencje na prawo i lewo(patrząc tak po opiniach i reckach, w dodatku jak sam zobaczę na niektóre zrzuty z anime, to dziwię, się, że postacie są po prostu "brzydkie" i dziecinne przez taką paletę kolorów, a w mandze to przepiękne, po prostu nie pojmuję ;/), zamiast postarać się, aby trafiło do jakiegoś lepszego studia, które by to zrobiło solidnie, jak już było kiedyś wspomniane(sobie jeszcze OVA zobaczę). xd

Co do turnieju - (ah zaznaczę spoilerem, może nie wszyscy z tych pięciu osób tam doszli : P)

Spoiler

Negi ładnie zaskakiwał swoim planem, który zakładał posiadanie kilku asów w rękawie. Nie dziwię się, że to skończyło się jako takim remisem, gdy Rakan dawał mu na początku fory, po czym był zaskoczony, że Negi wyskakuje z potężnymi sztuczkami(wraz z Koji... Kotarou, który użył wolf-mode), co skończyło się "męską walką". Negi Fever ftw! Potężna technika...
Po turnieju, zaś było coś co mi się wielce nie spodobało zbytnio w kwestii wykonania- spotkanie Negiego z Yue. Mógł chociaż paradować w wersji adult, po prostu by to była znacznie zabawniejsza sytuacja z jej koleżankami z oddziałów walkirii xD.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 22:26, Gol_Galad napisał:

Racja. Akamatsu po prostu rozdaje licencje na prawo i lewo(patrząc tak po opiniach i
reckach, w dodatku jak sam zobaczę na niektóre zrzuty z anime, to dziwię, się, że postacie
są po prostu "brzydkie" i dziecinne przez taką paletę kolorów, a w mandze to przepiękne,
po prostu nie pojmuję ;/), zamiast postarać się, aby trafiło do jakiegoś lepszego studia,
które by to zrobiło solidnie, jak już było kiedyś wspomniane(sobie jeszcze OVA zobaczę).
xd

Ano niestety "zwykła" Negima jest po prostu tak kiepska że szkoda słów, początkowych odcinków wręcz nie chciało mi się oglądać bo kolory były tak psychodeliczne że się płakać chciało, jak ja zobaczyłem Shizune-sensei której się dostała morska-zieleń... Jezu, myślałem że padnę na ten widok, nie mieli w palecie niczego znośniejszego ?? Nom obecnie możesz sobie spokojnie OVA obejrzeć i polecałbym jeszcze przynajmniej OVA Haru, to w sumie taka mieszanka mangi z Negima!? Ale więcej w niej z mangi, bardzo przyjemnie się ogląda. Co do Negima!? To obejrzałem tylko parę odcinków i... nawet fajne, trochę pozmieniali charaktery postaci i zrobili całkiem nową fabułę, ale ogląda się względnie przyjemnie... i jeszcze ta przepiękna kreska ^^

Dnia 09.07.2009 o 22:26, Gol_Galad napisał:

Co do turnieju - (ah zaznaczę spoilerem, może nie wszyscy z tych pięciu osób tam doszli
: P)

Spoiler

Negi ładnie zaskakiwał swoim planem, który zakładał posiadanie kilku asów w rękawie.
Nie dziwię się, że to skończyło się jako takim remisem, gdy Rakan dawał mu na początku
fory, po czym był zaskoczony, że Negi wyskakuje z potężnymi sztuczkami(wraz z Koji...
Kotarou, który użył wolf-mode), co skończyło się "męską walką". Negi Fever ftw! Potężna
technika...


Spoiler

Taaa powalająca technika, Rakan dzięki niej przypadkiem górę wysadził XD Taaa Rakan dawał mu fory przez sporą część walki, na początku na pewno, a i potem gdy Negi szykował 2x Thousand Bolts to też trochę poszedł na łatwiznę, gdyby naprawdę chciał Kotarou nie byłby go w stanie nawet spowolnić. Tak czy owak walka była przepiękna, a kiedy Negi wyciągnął Titan Slayera... rany ta włócznia była po prostu... Boska XD Mi się szczerze mówiąc "męska walka" bardzo podobała, a moment w którym Rakan wspomniał Nagiego wzruszył mnie ^^ To była przepiękna walka. Ale walka która mi się chyba najbardziej podobała to chyba to gdzie Negi rozgromił Canis Niger, rozkosznie było patrzeć jak nimi zamiata podłogę. Swoją drogą jak ci się podobała Chichigami-sama, niezły myk no nie XD


>
Spoiler

Po turnieju, zaś było coś co mi się wielce nie spodobało zbytnio w kwestii wykonania-

Dnia 09.07.2009 o 22:26, Gol_Galad napisał:

spotkanie Negiego z Yue. Mógł chociaż paradować w wersji adult, po prostu by to była
znacznie zabawniejsza sytuacja z jej koleżankami z oddziałów walkirii xD.


Spoiler

Niby tak, ale tym piękniejszy był szok Emily gdy się dowiedziała że Negi to nie tylko Syn Nagiego, ale też Nagi z turnieju (padłem jak zaczęła go z zaskoczenia tytułować Negi-sama XD) no i nie martw się, idę o zakład że Rycerki pojawią się na balu, wątpię by Akamatsu zmarnował taką świetną okazję by spiknąć Emily, Yue i Nagiego, to będzie po prostu Miodna Imprezka XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 22:43, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Taaa powalająca technika, Rakan dzięki niej przypadkiem górę wysadził XD Taaa Rakan
dawał mu fory przez sporą część walki, na początku na pewno, a i potem gdy Negi szykował
2x Thousand Bolts to też trochę poszedł na łatwiznę, gdyby naprawdę chciał Kotarou nie
byłby go w stanie nawet spowolnić. Tak czy owak walka była przepiękna, a kiedy Negi wyciągnął
Titan Slayera... rany ta włócznia była po prostu... Boska XD Mi się szczerze mówiąc "męska
walka" bardzo podobała, a moment w którym Rakan wspomniał Nagiego wzruszył mnie ^^ To
była przepiękna walka. Ale walka która mi się chyba najbardziej podobała to chyba to
gdzie Negi rozgromił Canis Niger, rozkosznie było patrzeć jak nimi zamiata podłogę. Swoją
drogą jak ci się podobała Chichigami-sama, niezły myk no nie XD


Spoiler

Chapter z Paio II(Chichigami-sama) to był perfidny rofl i boska dawka ecchi, szczególnie, że ta łapała wszystkie dziewczyny w łaźni za piersi i je oceniała.Szczególnie rozwalił mnie ten obraz Negiego, po czym poznaliśmy rzeczywistość(akurat w walce to Chichigami robiła ciągle tentacle rape i myślała non-stop o "boobies", także wyglądała jak facet znacznie większej postury). W dodatku całą winę za łapanie wszystkich piersi zwaliła na Kamo, który właśnie przybył do damskiej łaźni. xD

Dnia 09.07.2009 o 22:43, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Niby tak, ale tym piękniejszy był szok Emily gdy się dowiedziała że Negi to nie tylko
Syn Nagiego, ale też Nagi z turnieju (padłem jak zaczęła go z zaskoczenia tytułować Negi-sama
XD) no i nie martw się, idę o zakład że Rycerki pojawią się na balu, wątpię by Akamatsu
zmarnował taką świetną okazję by spiknąć Emily, Yue i Nagiego, to będzie po prostu Miodna
Imprezka XD


Spoiler

Teraz w sumie odkryli, że są prawdopodobnie na Marsie. Być może Chao powróci! :D


W dodatku Tosaka skrzętnie zauważył, że Negi ma aż tyle dziewczyn mu oddanych, że powinien dostać jakiegoś kopniaka, aby zrozumieć w jak niesamowitej sytuacji jak na faceta się znajduje. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 07:20, Gol_Galad napisał:

Spoiler

Chapter z Paio II(Chichigami-sama) to był perfidny rofl i boska dawka ecchi, szczególnie,
że ta łapała wszystkie dziewczyny w łaźni za piersi i je oceniała.Szczególnie rozwalił
mnie ten obraz Negiego, po czym poznaliśmy rzeczywistość(akurat w walce to Chichigami
robiła ciągle tentacle rape i myślała non-stop o "boobies", także wyglądała jak facet
znacznie większej postury). W dodatku całą winę za łapanie wszystkich piersi zwaliła
na Kamo, który właśnie przybył do damskiej łaźni. xD


Spoiler

Zgodnie z tym co czytałem na tvtropes.org to po poznaniu Paio II (gdy Canis Niger zaatakował Nodokę) to wszyscy uważali tą postać za nieco chorą i dziwną... aż nie poznali o niej prawdy XD Nie ma co Akamatsu nas nieźle w jajo zrobił, ja osobiście żałowałem że Rycerki się nie wybrały na zwiad do męskich łaźni to by był lol. No to mamy już chyba trójkę Perverted Gods of Negima, Chichigami of Boobies, Rakan the Molester i Chamo the Panty God XD Można by jeszcze dodać pomniejszych bogów jak np. Ayaka the Shotacon, albo Threesomish Nodoka, no i jeszcze Chaotic Evil Psycho Lesbian Tsukuyomi.

Dnia 10.07.2009 o 07:20, Gol_Galad napisał:

Spoiler

Teraz w sumie odkryli, że są prawdopodobnie na Marsie. Być może Chao powróci! :D


Spoiler

Hehe miodnie by było gdyby Chao odstawiła Big Damn Heroes
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/BigDamnHeroes
Wpada i eksterminuje przeciwników z którymi sobie główni bohaterowie nie radzili i ratuje swojemu pra-pra-dziadkowi tyłek XD

Dnia 10.07.2009 o 07:20, Gol_Galad napisał:

W dodatku Tosaka skrzętnie zauważył, że Negi ma aż tyle dziewczyn mu oddanych, że powinien
dostać jakiegoś kopniaka, aby zrozumieć w jak niesamowitej sytuacji jak na faceta się
znajduje. :]

Spoiler

Neee on mu po prostu chce spuścić łomot z zazdrości XD Swoją drogą Tosaka to całkiem ciekawa postać, zaczął jako kompletny dupek, a teraz zmienił się w autentyczną męską Tsundere
"H-hey don''t get me wrong okay?! It''s just Arika-sama and the Thousand Master that I''m happy for! Got That?! I''m sure as hell not accepting you or anything like that so don''t you go"
Czy to nie brzmi trochę jak Tsunderowate zachowanie Anyi XD
http://media.onemanga.com/mangas/00000020/000198092/15.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Spoilery Najnowszego Chaptera Negimy (261)

Spoiler

YAAAYYYYY Ku Fei machnęła sobie w końcu Pactio z Negim, i jaki fajny kijaszek zdobyła... przypomina trochę kij Songo z DB ciekawe czy też się wydłuża.


http://4.bp.blogspot.com/_abkMP58OLUA/SoQH5G2JyKI/AAAAAAAAPHQ/arDTnCn21ms/s1600-h/image03.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_abkMP58OLUA/SoQH5zmSpXI/AAAAAAAAPHY/gcFkIl3uKjA/s1600-h/image02.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 13:02, Hubi_Koshi napisał:

Uwaga Spoilery Najnowszego Chaptera Negimy (261)

Spoiler

YAAAYYYYY Ku Fei machnęła sobie w końcu Pactio z Negim, i jaki fajny kijaszek zdobyła...
przypomina trochę kij Songo z DB ciekawe czy też się wydłuża.


http://4.bp.blogspot.com/_abkMP58OLUA/SoQH5G2JyKI/AAAAAAAAPHQ/arDTnCn21ms/s1600-h/image03.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_abkMP58OLUA/SoQH5zmSpXI/AAAAAAAAPHY/gcFkIl3uKjA/s1600-h/image02.jpg

Whoa! Wreszcie!

Hurra! Tego już nie przegapiliśmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje to są świerzutkie spoilery 262 chaptera Negimy :-)

Spoiler

YAAY Natsumi-chan i Kotarou formują w końcu pactio. Mhm całkiem ciekawa karta, najwyraźniej jej artefaktem jest ta chyba maska którą trzyma w dłoni, jeśli połączyć to z faktem że Natsumi-chan jest członkinią klubu teatralnego... czyżby artefakt pozwalający zmieniać wygląd i upodabniać się do innych ludzi ??


http://astronerdboy.blogspot.com/2009/08/negima-chapter-262-spoiler-images.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 22:23, Hubi_Koshi napisał:

Ech nie idzie cie złapać na gg to spróbuję tak, looknij co Negi odstawił w najnowszym
chapterze XD
UWAGA SPOILERY NAJNOWSZEGO CHAPTERA



Oż w mordę jeża?! ON MA 10 LAT?!
Toż to hellboy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować