Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Activision przestanie inwestować w produkcje na PS3?!

129 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2009 o 13:29, ArchArtas napisał:

Jesli chodzi o Acti, to duzej straty nie odczuje, jak to
powiedzial juz MAD_G4M3R, Sony wpakowalo kupe kasy w swoje studia na takie wlasnie wypadki,
takie jakby zapezpieczenie z ktorego i tak juz wychodzi kupa exclusivow:) Wiec tak czy
siak bedzie w co grac:P


heh... nie zrozumiałeś artykułu... acti to największy producent gier... jeżeli odejdzie od PS3 to inni producenci też się pewnie zaczną wyłamywać... Sony zostanie samo z własnymi studiami a M$ będzie maił zaplecze swoich studiów oraz studiów niezależnych dalej wspierających jego konsole i robiących na nią excusivy(bo na PS3 już nie będą produkować niektórych gier...)
z tego wynika że X360 będzie miał dużo więcej zapewne równie dobrych gier co PS3...
innymi słowy w takim wypadku to X wygra walkę na exclusivy którymi się tak chełpiłeś...
aaaa... i jeszcze jedno... palpatine porównaj te wyniki sprzedaży z wynikami sprzedaży tych samych gier ale na X''a... wtedy będzie to coś warte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 09:08, dark_master napisał:

> Live płatny , a tu cud 13 milinów graczy nie?
dobra, ale to akurat świadczy że posiadacze xboxa to idioci, bo jako jedyni dają się
doić na: płatne multi, zestawy 4 map w promocyjnej cenie 10$, akcję "kup sobie zakończenie"
jak to było w PoP itd. Niby kwoty groszowe, ale ja wolę wydać je inaczej i dostać pełnoprawny
produkt. Zwłaszcza jak się kumulują, bo to wtedy całkiem spora sumka.
ale ja się wychowałem w erze PS2 gdzie gra była grą, a nie demkiem z płatnymi dodatkami.

Gran Turismo 5 Prologue ? ;>
Hipokryzja czy skleroza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i co z tego skoro LIVE>PSN? Abonament jest symboliczny, ale i tak to tobie robi problemy. Zresztą jesteś dysinteligentem, Epilogue do PoP na PSN też sobie możesz zakupić, mapki do CoD: WaW tak samo, a i tak PSN w sprawie funkcjonalności ssie, bo nie możecie sobie nawet głupiej konferencji poza jakąkolwiek grą zrobić... Co do idiotyzmu, raczej oponowałbym za tym że to ty nim jesteś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że jestem zatwardziałym graczem PCtowym uważam, że źle robią, bo w PS3 jest przyszłość gier video, a dokładnie w IBM Cell. A że programowanie tegoż procka jest zabójczo trudne i drogie...coż, coś za coś. W tym procesorze tkwi nieziemska moc i obstawiałbym, że uzyskanie na nim fotorealizmu jest jak najbardziej możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 15:05, mcnitrox napisał:

Pomimo tego, że jestem zatwardziałym graczem PCtowym uważam, że źle robią, bo w PS3 jest
przyszłość gier video, a dokładnie w IBM Cell. A że programowanie tegoż procka jest zabójczo
trudne i drogie...coż, coś za coś. W tym procesorze tkwi nieziemska moc i obstawiałbym,
że uzyskanie na nim fotorealizmu jest jak najbardziej możliwe.

masz racje to jest możliwe ale i niezwykle trudne... ale wiesz... ostatecznie graczom to tak strasznie do życia nie jest potrzebne... a skoro to takie trudne to także zwiększa koszty produkcji... a jeżeli to jest niepotrzebne i drogie to się w to nie inwestuje bo się to nie opłaci... koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ranma11 chodzilo mi o to ze Sony zabezpiecza sie w razie gdyby zostalo samo, oczywiscie odejscie acti jak i kazdego innego producenta to duzy cios, mimo wszystko najwiecej dobrych gier na ps3 zrobili ostatnio wlasnie wewn. studia Sony( moim zdaniem, Infamous,Kz2,LBP,Res 1 i 2, itp), i wcale nie zalezy mi na wygranej ps3, jak juz mowilem, brzydze sie fanboyostem( sepokiu, tobie dyskusji juz podziekujemy), naprawde zycze xboxowi jak najlepiej, ale mimo wszystko tez macie troche racji, mimo wszystko Sony samo z siebie nie zadowoli wszystkich, a acti raczej straszy, bo zyski mimo ze mniejsze, nadal sa czyz nie:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 12:09, dark_master napisał:


> resztę wywodu z którym z grubsza się zgadzam pominę, poza obroną swojej konkluzji - tak,

Dnia 20.06.2009 o 12:09, dark_master napisał:

to są idioci, bo kupują takie 2MB pliki od capcomu, a przez to ja mam niekompletną grę.

>


Ujmę to tak - generalnie się zgadzamy :) Nie podoba mi się tylko że wrzuciłeś wszystkich do jednego worka - nie każdy kupuje DLC jak leci. Co do przykładu Capcomu to sprawa wywołała spore oburzenie - całkiem sporo "xboksiarzy" nie tylko nie kupiło tego "DLC", ba - sporo ludzi zbojkotowało z tego powodu grę. Odnośnie tych, ktorzy kupili - ja osobiście bym tak nie zrobił dla zasady, potrafię jednak zrozumieć absolutnych fanów którzy "mają cisnienie" żeby mieć wszystko co jest z daną marką związane. Deweloperzy/wydawcy "doją" takich ludzi bezwzględnie. Pomimo wszystko daleki byłbym od nazywania takich ludzi idiotami (pomimo, że uważam dokładnie tak jak Ty - na takie zagrania najlepszy jest bojkot). Tak samo jak nie nazwę idiotami ludzi, ktorzy dla przykładu nabyli premierową edycję Gothica 3 albo blaszakową wersję GTA IV - wiadomo że obie gry były wydane w zasadzie w wersji "beta", a ludzie i tak kupili dzięki czemu JoWood (już nie będę winił tylko Pirani, bo się chyba kiedyś o to sprzeczaliśmy) i Rockstar już wiedzą że mogą w wypadku blaszaka lać na optymalizację, bo ludzie i tak kupią techniczny bubel. Jest jeszcze sprawa druga - konsolowcy kupują DLC, bo nie mają dostępu do prawdziwych modów, skazani są więc na łaskę/nielaskę wydawców. Dokładnie z tego samego powodu pececiarze kupują gry zabezpieczone jakimś chorym DRM (co często powoduje niemożność odsprzedaży) - godzą sie na to bo alternatywą jest tylko "nie kupić". A jak ktos ma cisnienie na grę to jednak kupi - pomimo wszystko.

Co do płatnych DLC - oczywiscie Acti na konsolach zdziera kasę aż miło (a że można wydać DLC za darmo także na konsolach pokazało ostatnio choćby Valve, a chlubnych przykładów jest wiecej) - ode mnie nie wyrwą ani grosza, gdyż nie zamierzam płacić za cztery mapki. Ba - ja serię "Call of Duty" odpuściłem sobie po części drugiej, nie zamierzam co roku odgrzewać tego samego kotleta. Fenomenu tej gry, kompletnie nie rozumiem - rozumiem natomiast dlaczego ludzie są w stanie płacić kasę za gówniane cztery mapy - są "true fanami", a true fan kupi każdą bzdurę. Przy czym true fan jednak nie równa się idiota . Takie moje zdanie i na tym zakończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 23:57, Kafar napisał:

> Dla mnie to marketingowy bełkot tyle.

Najpierw dowiedz się czym jest marketingowy bełkot.

I teksty typu "fanboye 360" dziecko daruj sobie bo na prawdę niewierze w to że Twój iloraz
inteligencji jest aż tak niski że chcesz dyskusje sprowadzić na taki poziom.

No sorry ale posty typu "Bogu dzieki ze nie mama ps3 ahahhah Poczciwy xkloc <3" to no nie wiem jak mam traktować.

Tylko jak jakiś fanboj X360 zacznie jeździć po konkurencyjnej konsolce lub sobie dogaduje ale to dobrze że mam X'a bo PS3 zaczyna umierać to siedzicie cicho więc daruj sobie dziecko.

Nie chce mi się z takimi dyskutować EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3, ale omg jak ktoś może pisać, że mu nie będzie żal Activision? a MW2? a masa innych gier?
co do sepokiu się nie wypowiem, bo wygląda na totalnego ignoranta, ale nie sądzę, żeby Activision popełniło taki błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 17:01, piernickd napisał:

Mam PS3, ale omg jak ktoś może pisać, że mu nie będzie żal Activision? a MW2? a masa
innych gier?
co do sepokiu się nie wypowiem, bo wygląda na totalnego ignoranta, ale nie sądzę, żeby
Activision popełniło taki błąd

To może być tylko jakiś straszak, żeby Soniacz obniżył ceny swojego produktu, a to jak wiadomo skutkowałoby większą liczbą sprzedanych gier na tą platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

actiblizz = pierwsi ale nie ostatni? jest to dziwne posuniecie, bo na dzis dzien producenci zarabiaja na kazdej platformie niezla kase (gnioty multiplatformowe na wysokich miejscach sprzedazy). no chyba ze rzeczywiscie im sie to nie oplaca to wtedy sony ma problem bo innym tez moze sie przestac oplacac

z mojego punkty widzenia to dobrze - studio oszczedza czas, srodki i ludzi na ps3 i psp - czyli jest wiecej czasu na pc i x360, czyli bardziej dopracowane produkty, a moze wieksza ich ilosc? to takie gdybanie, ale cos w tym moze byc.

czy m$ posmarowal? (byly w komentarzach takie insynuacje) jesli to zrobil (kupil sobie wylacznosc) to za jednym zamachem kilka naprawde bardzo mocnych serii sobie zatrzymal - gratulacje. tak wyglada biznes, nikt nie gra czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy news, dawno takiej awantury nie było ;] Na końcu i tak się okaże, że to wszystko (_;_) warte i będzie po staremu.

sepokiu (mała litera bo ten nick nic nie znaczy), masz kompletnie zryty beret, pewnie to przez koniec roku szkolnego i frustracje związaną z nieotrzymaniem promocji do następnej klasy. Skoro jeździsz po cudzej konsoli to pewnie z zazdrości, zamiast cieszyć się swoją. Rodzice nie dołożyli do PS3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cuz , odejda to trudno , choc watpie w takie posuniecie . wedlog mnie Activision robi zwykly szantaż . po prostu gry tej firmy sprzedaja sie w mniejszych ilosciach na PS3 i maja problem (czyli chodzi o kase ) . Proponuje aby ACTI obnizyli ceny swoich gier bo maja je zaporowe . jakos inne firmy nie nazekaja ze programowanie trudne ,a jesli zdazaja sie przebakiwania niezadowolenia to zagryzaja zeby i robia gry normalnie i ktore wychodza ok ( a przeciez niby wszystko takie trudne i drogie) . za pare dni sie okaze ze Activision wycofa sie ze swojego postanowienia . jak by nie patrzec zysk zawsze dodatkowy z gier na PS3 maja . Pozdrawiam wszystkich graczy majacych PS3 i PC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2009 o 14:51, windows00 napisał:

Gran Turismo 5 Prologue ? ;>
Hipokryzja czy skleroza?


Skleroza, bo to już jest w ogóle żenada, zresztą, byłem przy temacie X''a. Ale widzę że fanboje xboxa ostro się wnerwili ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 14:56, Domaku napisał:

i co z tego skoro LIVE>PSN? Abonament jest symboliczny, ale i tak to tobie robi problemy.
Zresztą jesteś dysinteligentem, Epilogue do PoP na PSN też sobie możesz zakupić, mapki
do CoD: WaW tak samo, a i tak PSN w sprawie funkcjonalności ssie, bo nie możecie sobie
nawet głupiej konferencji poza jakąkolwiek grą zrobić... Co do idiotyzmu, raczej oponowałbym
za tym że to ty nim jesteś. ;)


Skomentowałbym tę głupotę, ale szczerze mi się nie chce. Nawet symboliczny to i tak wydatek w plecy, tak samo jak zestaw 4 mapek za okazyjne 30 zł. ja mam 8 za darmo bo wspieram ''jedyną słuszną platformę'', tak samo jak grę po necie ;) I nie, nie jest to konsola. Więc flame konsolowy kieruj gdzie indziej, fajnie patrzeć jak się zagryzacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z Pitii, ale ja i tak wole swoje dobre fajne PC :D joypady dobre są tylko do bijatyk i zręcznościówek moim zdaniem i mam nadzieję, że PS nie upadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować