Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Divine Divinity - temat ogólny

163 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2008 o 15:33, minimysz napisał:

W opuszczonym domu za Przeklętym Opactwem jest łóżko, które możesz przeciągnąć do plecaka.
Aby pójść spać, wystarczy na nie kliknąć.


Taaa... pamiętam jak ze znajomymi dywagowaliśmy czy to bug czy celowe działanie twórców gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:P
Mam do zrobienia questa uwolnienie jakiegoś dziadka od demona. Znalazłem te katakumby ale na drodze stanęły mi jedne upierdliwe drzwi(te ktore sa kolo pentagramu przywołującego szkieleta) wiecie może gdzie jest do nich klucz?

BTW: Do czego sluża magiczne kule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Jak otworzyć zamknięte drzwi, które znajdują się na południowych ścianach budynków? Jak podchodze pod takę ścianę i staram się otworzyć drzwi (za pomocą odpowiedniej umiejętności), najeżdżam kursorem w miejsce gdzie teoretycznie powinny być drzwi ale jest tak jakby wogole ich nie było... Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jeszcze raz zagrać...i tym razem skończyć całą. Gra jest po prostu GENIALNA, ale mam pytanie...zawsze grałem wojownikiem, a co z Magiem? Bo nie jestem pewien...jak się mana skończy, czy zaklęcie jakieś...ilość czarów i ich siła...czy np. wygląd(efektywność). Opowiecie mi?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że już nie uświadczę tej gry. A tu idę sobie Dworcem Zachodnim w Wa-wie i... kupiłem używaną, z odzysku. Gierka ma fajny klimat. Zabawne dialogi. I rewelacyjny system rozwoju postaci. Jak w połowie gry stwierdzisz, że gra wojem ci nie leży, to inwestujesz w magię. Miodzio. To moje drugie podejście, kiedyś pożyczyłem tę grę od kumpla i wtedy skończyłem ją wojem. Tym razem zamierzam grać rasowym łotrem. Mechaniczny skorpion "rządzi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainstalowałem i wciągnęła mnie ta gra bardzo mocno.. jaki jest najwyższy poziom doświadczenia w tej grze ? I czy łotrzycą opłaca się grać samym łukiem ? Bo nie jest źle w sumie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Divine Divinity i mam w związku z tym kilka pytań :) Po pierwsze czy wersja z gog.com jest tą najbardziej aktualną, czy mam poszukać jeszcze jakiś patchy? Po drugie ,jaki poziom trudności polecacie ustawić przy pierwszym podejściu,żeby grało się przyjemnie i bez nagłych wybuchów złości ,z powodu n-tego zgonu w walce z tym samym przeciwnikiem. I wreszcie po trzecie , która postać najlepiej nadaję się na pierwsze podejście do gry? Są jakieś różnice w fabule z powodu wybranej na początku postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem wersję BOX premierową, pytanie następujące - czy są jakieś patche, hotfixy, nieoficjalne poprawki do tej gry, bez których lepiej nie zaczynać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, z patchami sobie poradziłem, może z tym problemem o dziwo ktoś mi pomoże...
Jestem na czwartym poziomie katakumb, gdy dochodzę przechodzę przez jeden z korytarzy znika interfejs, jakby miła pojawić się cutscenka na silniku gry, jednak do niczego nie dochodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w trakcie rytuału w siedzibie Rady Siedmiu.Po scence na silniku gry moja postać powinna zostać przeniesiona do kolejnej lokacji i jest,tyle tylko ,że pojawia się wtedy czarny ekran.Nie widać postaci , ani otaczającego ją otoczenia.Można coś z tym zrobić , czy to już błąd kończący rozgrywkę?

PS: Posiadam wersję gry z serwisu gog.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekm...gram ale jest różnie:)
Mama takie pytanie: czy spotkał was kiedyś błąd/easter egg, polegąjacy na spontanicznym przybywaniu przedmiotów w skrzyniach? Ja znalazłem jedna taką w, Dark Cave- norze wampira za Rivertown, tego, któremu trzeba dać gardziołoko by oszczędził pewnego dzieciaka.
No wiec ten wampir trzyma swoje burki w skrzynce i zawsze jest tam jeszcze jakiś charm. Ale jeśli wykona się pewien rytuał-rozpracowuję właśnie co dokładnie trzeba zrobić- w skrzynce nagle przybędzie losowa ilość innego rupiecia: jakieś złoto, zbroja, porcięta, miecz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. chciałbym zainstalować patcha 1.02. czy mogę zainstalować niemiecką wersję bo polskiej (anigelskiej) nie mogę nigdzie znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja, jeden z większych weteranów DD (xD), zadam kilka takich...hmm...dalszych (w grze, nie będę pisał o jakiś tam pierdołach w katakumbach pod Aleroth) pytań, a zacznę od tego:

Podczas gry w 2 momentach bez względu na wszystko gra mi się zacina, te 2 momenty mają 1 cechę wspólną: W obydwu momentach trzeba było oddać całe eq i później wziąć je z powrotem, a te 2 momenty to: Po wygranej walce z jakimś tam pięściarzem (dawno w to nie grałem więc paru imion i nazw nie pamiętam) w piwnicy karczmy pod krasnoludzkim...czym? Nie pamiętam, ale to nieważne, tylko 1 karczma miała tego typu nazwę, oraz po rozmowie z królem krasnoludów (ta 2 sytuacja bardzo mnie niepokoi albowiem jestem pewny że po tej rozmowie z królem coś ma się wydarzyć, nie wiem, orkowie/trolle zaatakują tamtę jaskinię krasnoludów, ktoś do mnie przyjdzie z ważną wiadomością itp, a już tym bardziej jestem pewny że rozwiązanie zagadki kradzieży tego jakiegoś topora krasnoludów wymaga spotkania z królem, a jak tego nie zrobię nie powołam rady 7, co mi uniemożliwia ukończenie gry...
...Nigdy nie patchowałem gry, próbowałem w obu przypadkach na wiele sposobów, szczególnie kombinowałem przy spotkaniu z królem, próbowałem się tam teleportować piramidkami, wyrzucić całe eq zanim wszedłem do komnaty króla i wiele innych...

...I tutaj od razu zadam kolejne pytanie, postanowiłem ściągnąć patche z tego linku co podał tykus ale nie mogę zainstalować ostatniego patcha, pisze mi coś tam że najpierw muszę zainstalować grę, a przecież mam zainstalowaną! Nawet włożyłem płytę i włączyłem grę, bo miałem nadzieję, że wtedy się zainstaluje...

...Dobra, co jeszcze...zostały chyba jeszcze 2 pytania, zacznę od tego:

Mam 29 lvl, 62 siły, 50 zręczności, 20 inteligencji i 65 budowy (myślę że to raczej nie ważne ale dodam też że 22 reputacji), jestem wojownikiem, mam doskonały eq, walę tylko z broni (noo, w ostateczności czasem meteorytem (czy tam ognistą kulą) pieprznę, uleczę się albo przyzwę demona, ale poza tym nic) i mam problem w powołaniu rady 7, o czym już było w 1 pytaniu...Tu są właściwie 2 pytania w 1, najpierw się spytam gdzie jest ten cały topór? Co z nim jest, kto go ukradł? I tu się pojawia 2 pytanie: Mam pewne podejrzenia, wg mnie chyba zrobiły to elfy, nie jednak bez powodu, na cmentarzu gdzie Im wcześniej zniknęły jakieś relikwie czy coś znalazłem grupę krasnoludów którzy albo byli zdrajcami, albo byli zahipnotyzowani, to oni ukradli te relikwie i poszli z nimi do jaskini w bazie orków, z początku żadnego problemu tam nie miałem, jednak gdy poszedłem do jaskini, te krasnoludy załatwiły mnie w parę sec...Zmieniłem wtedy taktykę, poszedłem dolevelować, nauczyłem się zaklęcia i zamieniłem te krasnoludy w niegroźne króliki (co dziwne to zaklęcie chyba było na zawsze bo parę dni tam spędziłem o czym opowiem za chwilę i się nie odczarowały xD), później jednak nie było tak łatwo, poszedłem dalej do tej członkini Czarnego Kręgu i mnie załatwiła szybciej niż wcześniej te krasnoludy (o_O), no i tu się pojawiają kolejne pytania: Jak ją zabić? Jaki jest na nią sposób (ma magiczną tarczę przez co nie mogę jej nawet zranić, a mam naprawdę dobrą broń, miecz rycerza śmierci i niszczyciela z katakumb pod Aleroth, próbowałem zabić ją obydwoma, ale nawet jej nie zraniłem)? Czy ktokolwiek kto grał bez czarów tego dokonał? Próbowałem nawet zrobić tak żeby zabrać te relikwie, ale znalazłem tylko 2, więc gdzie jest 3? Czy ona ją ma? I jeszcze 1 pytanie (w tym pytaniu xD): Próbowałem nawet zrobić tak żeby wziąć te 2 relikwie i wrócić do tamtego przedstawiciela rasy elfów, zresztą nie tylko niego, poszedłem też z nimi do burmistrza tamtego miasta krasnoludów, króla krasnoludów (chciałem zobaczyć czy powie coś nowego) i przedstawiciela rasy krasnoludów, powiedzieć o tym mogłem jednak tylko elfowi, tutaj właśnie kolejny problem z bugiem, gra się co prawda nie zacięła, nie pamiętam nawet jak to dokładnie wyglądało, ale albo odpowiedział "???", albo jakieś głupoty, jakby to nie on mówił tylko...hmm, jak by to powiedzieć...noo, jakby to mówił komputer że coś się zacięło w jakimś takim komputerowym języku, albo jeszcze coś innego, w każdym bądź razie myślę że to był bug, i czy mam rację? Jeśli tak to co mam z tym zrobić? A teraz chyba ostatni temat o DD na dziś:

Mam jeszcze wiele pytań dotyczących takich wielkich zagadek typu tych sporów o kradzieże między krasnoludami a elfami, i ta gra pewnie jeszcze nie raz mnie zaskoczy (a już wiele razy to zrobiła, albowiem nie wykonuję tylko głównych questów, bardzo często przeszukuję jakieś okolice w poszukiwaniu jakichś ciekawych niespodzianek, np byłem już w tamtym nawiedzonym kościele w którym jakiś dzieciak chyba przygarnięty przez księdza nasikał do skrzyni z winem o ile dobrze pamiętam (ale nie jestem pewny, sam uważam że dziwnie brzmi skrzynia z winem), jednak na razie zadam 1 z tych większej wagi, a razem z tym takie małe pytanie pod-tematowe od którego zacznę:

W Aleroth jest 2 pacjentów, 1 ciężko chory a 2 ciężko pobity o ile dobrze pamiętam, kryształ uleczenia (czy coś takiego) w ogrodzie Goemoe był tylko 1, w jakimś poradniku w którym szukałem odpowiedzi na swoje pytania przeczytałem że można uleczyć obydwu ale nie było tam jak to zrobić, a więc? Jak uleczyć obydwu? Wie ktoś?

A teraz te 2 pytanie już takie trochę większej wagi:

Jak pomóc ludziom zarażonym "Szarą Śmiercią"? Rozmawiałem z tamtym lekarzem, odpowiedział mi że może jedynie to spowolnić i gdzieś wyszedł, od razu więc zadam też pytanie: Gdzie On wyszedł? Po co wyszedł? Kiedy wróci i gdzie go można teraz znaleźć? Coś mi mówi że teraz będzie uwięziony w jakimś lochu przez Czarny Krąg, ale czy to prawda? Jeśli tak to gdzie będzie ten loch? Może w Opuszczonym Opactwie (czy jakoś tak)? A pro po, jakież to tajemnice czekają na mnie w Opuszczonym Opactwie? Już kiedyś miałem zamiar się tam udać, ale te szkielety, jeszcze w połączeniu z liczami są dla mnie zbyt silne, tym bardziej że jestem pewny że jeszcze dalej będą jeszcze groźniejsze potwory, być może sam Lord Chaosu...A jak już o takich rzeczach jak Opuszczone Opactwo piszę, spytam się też jak rozwiązać zagadkę tego czarnoksiężnika który zamienia ludzi w zwierzęta (nie pamiętam nazwy tej lokacji...hmmm...wiem że tam jest mówiące drzewo i sporo elfów, jak i też ta wioska gdzie był przedstawiciel elfów)? Żeby ludzie nie marudzili że radzę sobie z potworami tam a nie radzę sobie z potworami w Opuszczonym Opactwie od razu powiem że z nimi nie walczyłem, ciągle biegłem przerażony przed siebie aż doszedłem do jego domku, próbowałem do niego wejść ale o ile dobrze pamiętam nie znalazłem drzwi (może były od północy, jeśli tak, to od razu się jeszcze spytam: Wie ktoś jak otwiera się drzwi od północy? Kiedyś chyba pamiętałem ale nie kiedy byłem tam przy tym domku, naciskało się chyba alt, ctrl czy coś takiego...Ale wracając do tematu, po tym jak już obszedłem cały dom szedłem na południe, wschód i zachód, ogólnie rzecz biorąc - rozglądałem się dookoła, czy jeżeli nic nie znalazłem rozglądałem się za mało, czy po prostu trzeba było iść do konkretnego miejsca, dość oddalonego od tego domku?

Uff, dobra, to już chyba wszystkie pytania na dziś, trochę się rozpisałem, mam nadzieję że udzielicie mi odpowiedzi...


PS: A tak w ogóle specjalnie zakładałem konto na tej stronie tylko po to żeby zadać te kilka pytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK do zadania z tymi rannymi zrób tak (uwaga zrób je w pierszej kolojeności bo jak wykonasz zadanie z tym szaleństwem Mardaneusa to oni zginą)

1.Znajć taki na północy wioski opuszczony dom (Jak chyba pamiętam jest zamknęty gdzieś jest klucz)
2.W tym domku jest kilka paczek a na jednej jest lusterko, a za przysłonionymi paczkami pod ścianą jest ksiąrzka jak je wykorzystać
3.Jak pisze w ksiąrzce trzeba je wrzucić do wody razem w klejnotem(najpierw lustro potem klejnot), w tych pobliskach opuszczonego domu kałuż nie wrzucaj, idz prawie na sam doł i tam to zrób
i tak powinny być dwa klejnoty

jest też 4 możliwosć ale jej nie próbowałem (poza tym można popsuć sobie przyjemność z gry bo to też działa na inne przedmioty :D) oto jak to działa

Super Item Duplication

Ok this is the ultimate way to duplicate any items practically everywhere.
And best of all, it works on ALL versions!

Steps:

- Find a container (any kind), open it, and put the item inside
- From the container, drag the item over your inventory window
but don''t release it (keep mouse pressed)
- Pause the game (space) then release the item in inventory
(you will hear a dropping noise)
- Press escape key to go at main menu, and right after resume to you game
- Unpause...and voila! Item(s) duplicated!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, ale informacja że jak uleczę Mardaneusa to oni zginą była niepotrzebna bo już to zrobiłem ;p...Pytam się bo myślę czy by właśnie od nowa nie zacząć, parę zadań schrzaniłem, a poza tym tak też z ciekawości pytałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2013 o 17:40, moonman napisał:

Mam pytanie, czy Divine Divinity z nowego wydania - Antologia - można spolszczyć?


Chyba nie, ja chyba skończę po prostu instalując moją wersję CD, jedyna wada to taka, że gra mi nie obsłuży wyższych rozdzielczości, ale na plus oprócz języka można zaliczyć też to, że wersja płytowa jest odbugowana, natomiast ta z cyfrowej dystrybucji i Antologii nie do końca... Twórcy zgubili część kodu źródłowego gry i musieli się oprzeć na starszej wersji przygotowując nową edycję, stąd te bugi których nie ma gra na płytach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować