Zaloguj się, aby obserwować  
wsaadman

Twitter

39 postów w tym temacie

Aż jestem zdziwiony, że takiego tematu jeszcze nie ma... Twitter to taki "pierwszy i oryginalny" odpowiednik polskiego Blipa. Czyli wiadomo - mikroblog, na którym można informować znajomych o tym, co aktualnie robimy. Na twitterze można spotkać wiele ciekawych osób (z tych mniej znanych - Major nelson z xboxa) a niedługo możliwe będzie kierowanie twitterem za pomocą X360.Nie wiem czemu, ale bardziej mi to przypasowało od blipa - kwestia gustu. Niemniej zapraszam na
http://twitter.com/ - złóżcie konto, zobaczcie czy wam odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobały mi się te ''mikroblogi''. Do momentu, aż się nie zorientowałem o limicie znaków :P Wiadomo - wypracowań tam pisać nikt nie będzie, ale 140 (Twitter) czy 160 (Blip) znaków to za mało dla mnie. Coś koło 400 byłoby już ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:24, szypek26 napisał:

Podobały mi się te ''mikroblogi''. Do momentu, aż się nie zorientowałem o limicie znaków
:P Wiadomo - wypracowań tam pisać nikt nie będzie, ale 140 (Twitter) czy 160 (Blip) znaków
to za mało dla mnie. Coś koło 400 byłoby już ok :P

Ale to właśnie o to chodzi, żebyś mógł uaktualniać swojego twittera jednym SMS-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:44, Dared00 napisał:

Ale to właśnie o to chodzi, żebyś mógł uaktualniać swojego twittera jednym SMS-em.

No dokładnie. Nawet to fajne, ale niestety mało polaków dosyć. Bo nasi zawsze wychodzą , że polskie, lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:49, wsaadman napisał:

No dokładnie. Nawet to fajne, ale niestety mało polaków dosyć. Bo nasi zawsze wychodzą
, że polskie, lepsze :)

Ja tam przed chwilą sobie twittera swojego ustawiłem, posty z komórki będą mnie 61 groszy kosztować, więc fortuna to nie jest :) Może się w to wkręcę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:44, Dared00 napisał:

Ale to właśnie o to chodzi, żebyś mógł uaktualniać swojego twittera jednym SMS-em.

Ja wiem, tylko esemes a uaktualnianie przez www to co innego. Dla mnie - lipa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś sposoby aktualizowania Twittera oprócz SMS? Zastanawiam się nad przejściem na Twittera z blipa, ale Blip jest dużo lepszy pod tym względem - zdjęcia na blip za pomocą telefonu, smsy w normalnej cenie, czy chociaż atkulizowanie przez GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy moi znajomi siedzą na blipie tak więc i ja tam jestem, chociaż mam nieużywane stare konto na Twitterze. Polacy naprawdę lubią swoje produkty. Wszyscy siedzą na naszej-klasie, chociaż Facebook jest po polsku i miażdży naszą dobrą polską (albo raczej już Afrykańską :) Naszą-Klasę. Nie twierdzę, że Twitter jest lepszy od Blipa, bo nie jest. Blip ma więcej ciekawych opcji, dużo łatwiej się nim bawić. Tylko jednej rzeczy mi w blipie brakuje - wszystkich tych ważnych osobistości ze świata elektronicznej rozrywki. Muszę oddzielnie na Twitterze śledzić konto EA, Blizzarda itp...

Swoją drogą - powstała polska wersja Twittera. Twitt.pl Jest to po prostu polska wersja twittera korzystająca z baz zagranicznego twittera. Strasznie wolno u mnie chodzi więc omijam szerokim łukiem, ale może was zainteresuje.

Co do drogich smsów - ja kupuję pakiet 50mb za ~10zł i mogę Blipować/Twitować ile chce, przez Opere w moim Sony Ericssonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 14:09, KrisK91 napisał:

Co do drogich smsów - ja kupuję pakiet 50mb za ~10zł i mogę Blipować/Twitować ile chce,
przez Opere w moim Sony Ericssonie.

a w jakiej jesteś sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 14:29, KrisK91 napisał:

Plus. A dokładniej MixPlus, ale każda sieć ma takie oferty.

wiem wiem, ale w Orange za 10zł dostaję 20mb :P, jestem w tej sieci tylko dla tego, że mam w niej dużo znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 23:57, ostry3000 napisał:

Jak pokazuje ten temat, Twitter nie jest w naszym kraju popularny. Ciekawe jak wpływ
na niego będzie miało pojawienie się "Śledzia" na Naszej-Klasie...

Jak widać śledzik nie był... ekhm - "zbyt ciepło przyjęty" ;)
Co i tak nie zmienia faktu, iż polski blip jest popularniejszy.
Szkoda, że twitter dla X360 nie działa w polsce ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:57, wsaadman napisał:

To może zrobimy grupę gramową? Bo jest jedna, ale wogóle nie aktualizowana...


Wysyłajcie @gram_pl wiadomości o dodanie do grupy gramowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie związane z gramsajtem.Otóż blip jest ciągle przeciązony i już mnie denerwuje więc założyłem sobie Twitter-a ,ale nie wiem jak go dodać na GS tak jak się blipa dodawało i na GS-ie wyświetlało się wszystko co napisaliśmy.Wiecie jak to zrobić z Twitterem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 20:27, vale4694 napisał:

Ja mam pytanie związane z gramsajtem.Otóż blip jest ciągle przeciązony i już mnie denerwuje
więc założyłem sobie Twitter-a ,ale nie wiem jak go dodać na GS tak jak się blipa dodawało
i na GS-ie wyświetlało się wszystko co napisaliśmy.Wiecie jak to zrobić z Twitterem?

Tylko nieoficjalne widgety, jak na przykład ten:
http://www.widgetbox.com/widget/twidget

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadalem to pytanie w temacie iP ale tam pewnie malo osob zaglada wiec zadaje tez tutaj
Jaką polecacie DARMOWĄ aplikacje twittera na iphona, chce zeby sie dalo tweetowac, retweetowac, usuwac i dodawac following, dodawac do ulubionych i oczywiscie zeby byly widoczne tweety innych:P
reszta opcjalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 20:52, Starscream napisał:

Zadalem to pytanie w temacie iP ale tam pewnie malo osob zaglada wiec zadaje tez tutaj
Jaką polecacie DARMOWĄ aplikacje twittera na iphona, chce zeby sie dalo tweetowac, retweetowac,
usuwac i dodawac following, dodawac do ulubionych i oczywiscie zeby byly widoczne tweety
innych:P
reszta opcjalnie


Lepiej późno, niż wcale, ja na swoim Touchu używam Twittelatora. Aplikacja jest stosunkowo mała, posiada wszystkie funkcje dostępne na oficjalniej stronie, szybko odświeża nowe tweety, pozwala również na m.in. wysyłanie aktualnie granej piosenki (+ew. okładki), zmiany skórek i w ogóle bardzo funkcjonalna jest. Szczerze polecam, o ile już jej nie masz, bo trochę miesięcy już minęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować