Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Hubertowi Habasowi z CD Projektu!

997 postów w tym temacie

W imieniu własnym oraz CD Projektu witamy wszystkich w wątku dedykowanym Konsulowi tej właśnie firmy - Hubertowi Habasowi. To tutaj będzie on odpowiadał na zadane przez Was pytania związane z wykonywaną przez niego pracą. Jeśli nie jesteście pewni czym zajmuje się nasz Gość, zachęcamy do lektury notatki znajdującej się pod tym adresem: http://www.gram.pl/konsulat.asp#kon52
Tam również znajdziecie informacje o porach dyżuru Konsula, podczas którego będzie on udzielał odpowiedzi na Wasze zapytania.

Bądźcie jednak wyrozumiali, gdyż udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania z czysto technicznego punktu widzenia (ograniczony czas) nie jest możliwe. Pamiętajcie również, aby pytania były artykułowane możliwie jasno i klarownie.

Życzymy Wam miłych i owocnych chwil spędzonych z Konsulami!

Z pozdrowieniami,

Ekipa gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy zamierzacie w polsce wydać gry capcomu takie jak bionic commando i dark void czy jurz nie wydacie tego w polsce

i kiedy bedzie polska premiera na pc gry ghostbusters the video game

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 11:51, bartek00 napisał:

witam czy zamierzacie w polsce wydać gry capcomu takie jak bionic commando i dark void
czy jurz nie wydacie tego w polsce


Zgodnie z tym, co napisał Gremlin tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41817&pid=373

CD Projekt przygotował polskie wersje, ale nie wyda gier Capcomu. Capcom prawdopodobnie podpisze umowę z innym polskim wydawcą.

Zatem nie widzę powodu dlaczego pytasz o to samo w różnych miejscach, skoro odpowiedź była jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z colinem 2005.Kupiłem ostatnio tą grę.Nie była z żadnej serii.Zwykły oryginał.Nie ma tam klucza rejestracji aby zalogować grę na stronie cdprojekt.pl Jest tam tylko klucz do gry w sieci.Pomocy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zapytać jaką korzyść otrzymujemy z wPLNonami, skoro niedługo później większość gier można kupić niemal w tej samej cenie na wyprzedaży? Przykład Edycji kolekcjonerskiej HOMM - wplnomania - 159,90 + 100 wpln, a kilka tygodni później na wyprzedaży identyczna cena ale nie trzeba tracić wpln.

Osobiście straciłem zaufanie do tego programu, mam nadzieję że w przyszłości stali klienci CDP otrzymają naprawdę ekskluzywną ofertę i nie zostaną w ten sposób oszukani (mocne słowo, ale takie są niestety moje subiektuwne odczucia co do tej promocji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 08:56, fafer napisał:

Witam

Chciałem zapytać jaką korzyść otrzymujemy z wPLNonami, skoro niedługo później większość
gier można kupić niemal w tej samej cenie na wyprzedaży? Przykład Edycji kolekcjonerskiej
HOMM - wplnomania - 159,90 + 100 wpln, a kilka tygodni później na wyprzedaży identyczna
cena ale nie trzeba tracić wpln.

Osobiście straciłem zaufanie do tego programu, mam nadzieję że w przyszłości stali klienci
CDP otrzymają naprawdę ekskluzywną ofertę i nie zostaną w ten sposób oszukani (mocne
słowo, ale takie są niestety moje subiektuwne odczucia co do tej promocji).



Oferta wPLNomanii jest raczej stała (jeśli chodzi o ceny i ilość wydanych wPLNów). Tak jak napisałeś KWC Heroes można było kupić wcześniej na wPLNomanii niż na wyprzedaży. Podobnie jest z wieloma produktami - jeśli chcesz mieć coś wcześniej niż inni - ponosisz wyższe koszty. Poza tym KWC dostępne będzie w tej cenie po zakończeniu Wielkiej Wyprzedaży (koniec wakacji).

Poza tym w wPLNomanni ukazują się gry (w bardzo atrakcyjnych cenach), których nie obejmuje Wyprzedaż. Przykładem jest Empire: Total War. Dodatkowo gry w ramach wPLNomanii są znacznie tańsze od tych z wyprzedaży (FEAR2 tańszy o 40 pln, tak samo Dawn of War 2, Wheelman tańszy o 20 pln).
Przykładów korzyści można podać znacznie więcej.

Patrząc na wszystkie podane przeze mnie przykłady wyraźnie widać, że korzyści z uczesnictwa w wPLNomanii jest wiele, a pisanie o oszukiwaniu kogokolwiek przez CDP jest sporym nadużyciem. Taka jest moja opinia.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie gram.pl lub cdprojekt.pl,gdy przeglądam gry na sprzedaż nigdzie nie pisze ile moge za daną grę zapłacić wirtualnymi pieniędzmi.Gdzie to się patrzy i kiedy przyśle mi PAN klucz rejestracji colin 2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 11:10, Lutador napisał:

> Witam
>
> Chciałem zapytać jaką korzyść otrzymujemy z wPLNonami, skoro niedługo później większość

> gier można kupić niemal w tej samej cenie na wyprzedaży? Przykład Edycji kolekcjonerskiej

> HOMM - wplnomania - 159,90 + 100 wpln, a kilka tygodni później na wyprzedaży identyczna

> cena ale nie trzeba tracić wpln.
>
> Osobiście straciłem zaufanie do tego programu, mam nadzieję że w przyszłości stali
klienci
> CDP otrzymają naprawdę ekskluzywną ofertę i nie zostaną w ten sposób oszukani (mocne

> słowo, ale takie są niestety moje subiektuwne odczucia co do tej promocji).
>
>

Oferta wPLNomanii jest raczej stała (jeśli chodzi o ceny i ilość wydanych wPLNów). Tak
jak napisałeś KWC Heroes można było kupić wcześniej na wPLNomanii niż na wyprzedaży.
Podobnie jest z wieloma produktami - jeśli chcesz mieć coś wcześniej niż inni - ponosisz
wyższe koszty. Poza tym KWC dostępne będzie w tej cenie po zakończeniu Wielkiej Wyprzedaży
(koniec wakacji).

Poza tym w wPLNomanni ukazują się gry (w bardzo atrakcyjnych cenach), których nie obejmuje
Wyprzedaż. Przykładem jest Empire: Total War. Dodatkowo gry w ramach wPLNomanii są znacznie
tańsze od tych z wyprzedaży (FEAR2 tańszy o 40 pln, tak samo Dawn of War 2, Wheelman
tańszy o 20 pln).
Przykładów korzyści można podać znacznie więcej.

Patrząc na wszystkie podane przeze mnie przykłady wyraźnie widać, że korzyści z uczesnictwa
w wPLNomanii jest wiele, a pisanie o oszukiwaniu kogokolwiek przez CDP jest sporym nadużyciem.
Taka jest moja opinia.

Pozdrawiam



Nie chodziło mi o oszustwo, oszukiwanie w rozumieniu prawnym - chodziło o to jak się poczułem - w sferze mentalnej.

Owszem co do Empire Total War, racja - obniżka jest duża. Jednak jak pisałem, miałem nadzieje że wplnomania będzie czymś naprawdę "exclusive", jako zachęta do tego, aby kupować i rejestrować Państwa gry. Rozumiem oczywiście że jak chce mieć się coś szybko to trzeba dopłacić - sam nigdy nie kupuję gier premierowych, ale raczej czekam na tańsze edycje. Ale mimo wszystko, niesmak jakoś pozostaję... być może to rozgorzycznie z faktu żę już prawie zamawiałem EK HOMM, ale na moje szczęście nie było już egzemplarzy.

Pozdrawiam serdecznie, i podkreślam raz jeszcze, że nie chciałem nikogo urazić używając słowo "oszustwo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli to możliwe, chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy na temat dystrybucji filmów Disney/Buena Vista na terenie Polski :-) Pytania zamieszczę w punktach, bo tak łatwiej będzie mi wszystko wypisać; uprzedzam, że trochę tego będzie :-)

1. Czy wydania DVD/Blu-ray będą takie same jak w innych krajach? Mam tutaj na myśli głównie ilość płyt. Poprzedni dystrybutor miał w zwyczaju usuwanie płyt z dodatkami z większości wydań, np. "Mała syrenka", "Zakochany kundel", "Kopciuszek". Mam nadzieję, że Wy nie będziecie tego robić :-)

2. Czy CD Projekt nabył również prawa do filmów, które już zostały wydane w naszym kraju (czyli inaczej mówiąc do katalogu poprzedniego dystrybutora), czy też może będzie wydawał tytuły od "Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków", a filmy już wydane nadal będą w posiadaniu obecnego (jeszcze) dystrybutora ?

3. Jeżeli CD Projekt nabył prawa do filmów już u nas wydanych, to czy planujecie reedycje tych tytułów? Chodzi mi tutaj o to, żeby niektóre tytuły (głównie seriale i wydania Blu-ray) nie zniknęły całkowicie ze sprzedaży.

4. Kwestia grafiki na pudełku; z pewnością to CD Projekt będzie przygotowywał okładki do polskich wydań, dlatego chciałbym tutaj poruszyć bardzo ważną moim zdaniem sprawę. Prosiłbym żebyście zwrócili szczególną uwagę na projektowanie grzbietów pudełek (głównie seriali). Wiem, że może się to wydawać sprawą banalną, wręcz głupią ale dla przykładu podam dwa tytuły: "Lost: Zagubieni" i "ALIAS: Agentka o stu twarzach". Nie wiem czy wiecie jak wyglądają wszystkie wydane w naszym kraju sezony ustawione na półce obok siebie? Każdy, dosłownie każdy grzbiet sezonu jest inny od poprzedniego! Wygląda to naprawdę koszmarnie! Dlatego bardzo proszę, w przypadku seriali nie wydziwiajcie przy tworzeniu grzbietów, tylko kontynuujcie wzór z poprzedniego sezonu, żeby te kolekcje jakoś wyglądały na półce (tak jak np. "Rodzina Soprano" wydana przez konkurencję; to dopiero jest piękna kolekcja, aż chce się na nią patrzeć) :-)

5. To samo w kwestii pudełek; przykładem niech znowu będą "Zagubieni"; pierwsze dwa sezony w pojedynczych pudełkach DVD typu "slim", sezon 3 i 4 w pudełkach na dwie płyty. Wygląda to jak pierwszy tom "Harrego Pottera" postawiony na półce obok ostatniego, "chudzina i cegła" dosłownie :-) Jeżeli to możliwe to prosiłbym żebyście wszystkie sezony danego serialu wydawali w ten sam sposób, w tych samych pudełkach, żeby to też porządnie wyglądało :-) Wiem, że marudzę, ale to naprawdę razi :-/

5. Mam nadzieję, że w dodatkach również będzie można znaleźć polskie tłumaczenie :-)

6. Co z filmami na Blu-ray nie wydanymi w naszym kraju, ale posiadającymi polską wersję językową w innych krajach (np. pierwsza część "Opowieści z Narnii" i "Skarbu narodów")? Trafią do nas, czy trzeba sprowadzić z zagranicy?

7. Czy zamierzacie wydawać seriale rysunkowe Disneya takie jak "Kacze opowieśći", "Gumisie", czy też "Chip & Dale: Brygada RR"? Oczywiście mowa tutaj o porządnych wydaniach podzielonych na sezony, a nie po 2 odcinki na płytę i to jeszcze w dodatku nie po kolei ;-)

8. W informacji prasowej była mowa o dystrybucji gazetowej; czy mógłbyś rozwinąć trochę tą myśl? Chodzi tutaj o filmy czy o seriale i jak to będzie wyglądało? Osobne kolekcje filmowe, czy dodatki do gazet?

9. Błagam, nie twórzcie tanich serii wydawniczych w przypadku filmów, obniżajcie tylko ceny, a nie róbcie jakiejś "eXtra Klasyka Disney Movie" z udziwnionymi okładkami :-) Żeby nie było, do eXtra Klasyki nic nie mam ale tego typu serie uważam, że nie pasują do filmów :-)

10. Czy jest szansa, że wydacie w Polsce całą trylogię "Piraci z Karaibów" na Blu-ray? Koniecznie wersję 6-płytową; czekam i czekam i nic :-D

11. Będą edycje kolekcjonerskie filmów?

12. W przypadku seriali; jest szansa na tak zwane "complete series", czyli zbiorcze wydanie wszystkich sezonów danego serialu w jednym, dużym, kolekcjonerskim pudle?

13. Czy możecie też przejąć katalog wytwórni 20th Century Fox i Paramount? Pytam, bo na obecny dystrybutor już mi lekko na nerwy działa :-D

To chyba wszystko; będę wdzięczny za odpowiedzi. Wiem, że trochę tego jest ale co poradzić? ja już tak mam; filmy to moje hobby :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 11:10, Lutador napisał:

Oferta wPLNomanii jest raczej stała (jeśli chodzi o ceny i ilość wydanych wPLNów). Tak
jak napisałeś KWC Heroes można było kupić wcześniej na wPLNomanii niż na wyprzedaży.

A to ciekawe bo np. w krakowskim Saturnie KW Herosów już przed wprowadzeniem jej do waszej oferty była za 149 zł. A więc nie dość, że taniej o dychę, nie płacę za przesyłkę (kolejne 20 zł bo zawsze biorę za pobraniem). A teraz jak jest ta wyprzedaż to jest za 129.

Dnia 23.07.2009 o 11:10, Lutador napisał:

a pisanie o oszukiwaniu kogokolwiek przez CDP jest sporym nadużyciem.

Owszem, nikogo w sensie prawnym nie oszukaliście :-) Niemniej jednak wielu już nie raz się zawiodło gdy to miał być rzut i nie było itd...

A skoro już się wtrąciłam to mam dwa pytania:
1. Czy będzie możliwość pokrycia za pomocą wPLNów chociaż części kosztów przesyłki?
2. Ostatnio było głośno o odbiorze osobistym w sieci sklepów Sferis. Będzie można odbierać tam również gry zakupione w wPLNmanii? Od kiedy to "ruszy"? ;-) (jeśli byłoby to możliwe to odpadłoby pytanie pierwsze :D)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastosowane chwyty marketingowe " kupowania tego co ci pozowla kupic " i brak mozliwosci kupienia za wpln tego co sie chce na serwisie gram.pl jest poprostu chore.
I jak tu kupowac orginaly hahaha dobre sobie.
Kupowanie orginalnych gier za wirtualne pieniadze jest ciekawym pomyslem:) i skutecznie walczy z piractwem ,ale jednym slowem SP******E sprawe zycze wam powodzenia z takim oszukiwaniem klienta ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować