Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2006 o 20:10, SimFury napisał:

Tak apropo

Good Charlotte - Punk Rock
Linkin Park - to co napisałem wyżej
Limb Bizkit - Hard Rock chyba
Papa Roach - Hard Rock

gdzie ty tu widziesz Metal co ?


Nie chodzi o gatunek, tylko o okres, w którym powstały te zespoły. Można powiedzieć, że stary rock to taki, który ma już swoje lata, a wymienione przez Ciebie kapele to w porównaniu do klasyków gatunku oseski raczkujące w pieluchach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 19:45, tread71 napisał:

Jako, że temat wymiera nam śmiercią naturalną ... /ciech../


Oj widać że nowy tu jesteś :) Tutaj temamt po jadnym dniu nie umiera... to że nikt się nie wypowiada co 5 minut nic nie znaczy. Ważne jest że thread ma swoich fanów i ludzi którzy co jakiś czas się dopiszą :)

Ja bardzo lubię rock, tylko że słuchałem bardzo mało zespołów rockowych i wolę się nie wypowiadać. Lepiej poczytam co tu inni piszą i będę wiedział czego szukać... Swoją drogą polecam internetowe radio Virgin Radio Classic Rock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limp czy Linkin raczej nie kojarzą mi się z rockiem o jakim miałem zamiar tutaj rozmawiać. W zasadzie pomysł założenia wątku jest wspólny - mój i treada, nie wiem jak on, ale ja miałem raczej na myśli rozmowę o klasykach i zespołach mniej znanych, ale raczej do połowy lat 80-tych.
Zachęcam zresztą do szukania i odkurzania tej muzyki. Ludzie dziwią mi się, że nie zachwyca mnie obecny rock [zresztą w ogóle chodzi o muzykę popularną dzisiaj]. A ja nieodmiennie odpowiadam: "nie mam czym się zachwycać, bo ludzie nie znają starych kapel i odkrywają Amerykę od nowa."
Jeśli chodzi o legalne ściąganie, to nie wiem. Ja kupuję płyty bądź przesłuchuję w sklepach muzycznych.
Polecam udanie się np. do Empiku bądź Media Markt i sięgnięcie po kilka albumów. Na początek mogę polecić Deep Purple [zwłaszcza płytę In Rock - na początek to obowiązek ;P], Led Zeppelin [album I, II, III lub IV - wszystko to klasyki nad klasykami], Free, The Who. Myślę, że te zespoły nie będą raczej problemem w Empiku czy MM. Zresztą na początek powinno Ci wystarczyć. Spróbuj przesłuchać je kilka razy. Potem będziemy Ci dorzucać inne zespoły [chyba, że te, które wymieniłem już znasz :)].

Krzywan
Czytałem o tej grupie i muszę powiedzieć, że płyta dość ciekawa, ale mam podobne odczucia co Ty. Nie powaliła mnie na kolana. Zdecydowanie zrobiło to Fever Tree :)
Jest jeszcze grupa, o której usłyszałem w audycji Tomka Beksińskiego dawno temu. Chodzi o Rare Bird. Muszę przyznać, że kapela ma naprawdę dobre kawałki np. osławione Sympathy, Hammerhead, I''m thinking czy Epic Forrest.

A z nieco innej półki - zna ktoś z Was - Country Joe & The Fish? A jeśli tak, to co sądzicie o tym zespole. Ja uważam, że płyta Electric Music for the Mind and Body, to kwintesencja psychedelic rocka. Moim zdaniem to taki klasyk jak In-A-Gadda-Da-Vida Iron Butterfly, czy Surrealistic Pillow Jefferson Airplane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham - Hendrixa, Deep Purple, Black Sabbath, Rainbow, Cream. No i oczywiście wiele innych mniej znanych jak i też odgałęzień wyżej wymienionych zespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema ja lubie słuchac Linkin Park, Limb Bizkit, Evanescence, kilka piosenek HiM''a, Blink 182.. Papa Roach (soundrtack thps2) ... czy mozecie mi podac inne nazwy zespołów którzy mają podobą muzyke do nich ?

ps zna ktoś Hawthorne Heights ?????? -- jeśli ak to prosze powiedziec czy WAM się podoba (dla mnie cudo)

bardzo prosze o szybkie i rzeczowe odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas zrobię może plebiscyt na utwór wszechczasów :) Najpierw zbiorę od Was listę ulubionych 10 zespołów. Szczegóły później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rzeczowo pisałem, że to ma być kącik fanów rocka klasycznego, a nie współczesnych eksperymentów naukowych ;)... Przecież jest w tytule "Stary" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 19:48, caramondl napisał:

Queen wydał cholernie dużo albumów<czy chodzi ci tez o różne składanki i tributy, itp??>

nie - bez tributów i składanków ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 21:30, Yarr napisał:

nie wiem jak on, ale ja miałem
raczej na myśli rozmowę o klasykach i zespołach mniej znanych, ale raczej do połowy lat 80-tych.

Ja też ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 21:46, Yarr napisał:

Za jakiś czas zrobię może plebiscyt na utwór wszechczasów :) Najpierw zbiorę od Was listę ulubionych
10 zespołów. Szczegóły później :)


Lepiej na jakieś 25 utworów wszechczasów - zwykle 10 jest do przewidzenia: "stairway to heaven", "brothers in arms", "child in time", "bohemian rhapsody" itd. Dziesięć utworów to trochę dla mnie za mało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedziel na taką listę:

1. Jethro Tull - My God
2. Pink Floyd - Sorrow
3. Deep Purple - Sometimes I Feel Like Screaming
4. Dire Straits - Sutans Of Swing
5. Saxon - Broken Heroes
6. Led Zeppelin - Black Dog
7. Genesis - Batle Of The Pink Forrest
8. King Krimson - WSZYSTKO
9. Black Sabbath - War Pigs
10. Queen - Innuendo

Kolejność w 100% nie ma znaczenia, lubie także wiele innych, mniej lub bardziej znanych bandów. A cobyście powiedzieli na polski jazz-rockowy zespół WALK AWAY ??? Zna ktoś? Bo ja mam jedną płytę<a raczej kasetę, tzw"pirata" z czasów komuny, pt. Help Yourself, z gościnnym udziałem imić Skawińskiego>. Świetna Muza<a ja ostatnio raczej preferuje metal i rock>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:01, caramondl napisał:

8. King Krimson - WSZYSTKO


Wszystko? Musisz być nie lada fanem, aby podchodził Ci każdy eksperyment muzyczny tych panów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 19:11, krzywan napisał:

> 8. King Krimson - WSZYSTKO

Wszystko? Musisz być nie lada fanem, aby podchodził Ci każdy eksperyment muzyczny tych panów
;-)

mi podchodzi muzyka wszystkich kapel, które UMIEJĄ GRAĆ !!!!! - to przedewszystkim. Ich muzyka musi miec KLIMAT, to coś. A King Krimson to MA. I będzie mieć na wieki. PS co z Walk Away - zna ktos????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 16:26, Don Vasylus napisał:

Nie wiem czy Pink Floyda można zaliczyć do tej kategorii


Pinka i Floyda tak :) Te wcześniejsze to w innym wątku, proszę :D

Taka uwaga - czytajcie wcześniejsze posty, bo każdy kto tu wchodzi wpada z Linkin czy SOAD, a od tego są inne wątki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i choc panowie grają juz od jakiegoś czasu, to nadal są całkiem młodzi. Dla mnie to taki nowy, barzdiej metalowy<aczkolwiek nie zawsze> KIng Krimson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 15:08, krzywan napisał:

> Za jakiś czas zrobię może plebiscyt na utwór wszechczasów :) Najpierw zbiorę od Was listę
ulubionych
> 10 zespołów. Szczegóły później :)

Lepiej na jakieś 25 utworów wszechczasów - zwykle 10 jest do przewidzenia: "stairway to heaven",
"brothers in arms", "child in time", "bohemian rhapsody" itd. Dziesięć utworów to trochę dla
mnie za mało:)


Ja napisałem plebiscyt na utwór, ale najpierw zbiorę kapele. Jak będę miał listę zespołów, to wytypujemy wspólnie piosenkę dla każdej kapeli i zrobimy głosowanie. Taki mam plan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować