Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Witam. Planuje zmienić myszkę i zastanawiam się nad 2 modelami Logitech G502 albo Steelseries Rival. Która według was jest bardziej opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2016 o 16:10, Gacol08 napisał:

Witam. Planuje zmienić myszkę i zastanawiam się nad 2 modelami Logitech G502 albo Steelseries
Rival. Która według was jest bardziej opłacalna?


Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale w moim Rivalu strasznie wyciera się guma na bokach :D Słyszałem już gdzieś, że to poprawili, bo oprócz tego myszka prezentuje się naprawdę zacnie ;)
Logitecha dotykałem tylko w sklepie, więc ciężko mi się wypowiadać, jednak jakościowo ich produkty stały zawsze na bardzo wysokim poziomie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otóż kilka dni temu otrzymałem w prezencie wyżej wymienioną mysz, którą rozpakowałem dopiero dziś. Bardzo się z tego powodu ucieszyłem, albowiem jest to moja pierwsza mysz dla "prawdziwego gracza" z dużą ilością dodatkowych przycisków, które to zawsze chciałem mieć. No niestety kiedy próbowałem zbindować klawisze z tej konsolki co się znajduje w miejscu PPM np. w LoLu pod itemy czy w WoWie - nie można było, jakby gra ich nie wykryła, chociaż z dwoma bocznymi przyciskami problemu nie ma. Zainstalowałem również odpowiednie oprogramowanie i czuję lekkie przerażenie, ponieważ nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia i kompletnie nie potrafię się w tym połapać, z tym całym makrowaniem, ustawieniami, co i jak robić by działało mi to w grach. Może wy mieliście do czynienia z tą myszą lub podobną i pomoglibyście się w tym połapać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2016 o 15:51, Daedagor napisał:

Oh, wybacz zapomniałem. Jest to A4TECH Bloody ML16 Commander Laser Gaming Mouse.


Wygodne to jest w ogóle? ;D Bo widzialem to w sklepie, sprawdzałem jak mi ręka leży i nie byłem do takiego pomysłu przekonany ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się przyzwyczaić i to szybko. Cóż, to prezent więc nie narzekam a zawsze chciałem mieć coś takiego :). No, ale nie spodziewałem się, że to będzie bardziej skomplikowane, bo jak na razie z tej konsolki nawet nie korzystam bo nie wiem jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł na to, jak oczyścić myszkę?
Chodzi mi o całą, że tak powiem, obudowę myszki. Mój Razer Abyssus ma już prawie cztery lata i, niestety, nie prezentuje się już tak estetycznie jak kiedyś i nie jest przyjemna w dotyka. Można to jakoś poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ojczulek używa swoistego "pryskacza" do wszelkiej maści sprzętu elektronicznego. Czasem mu podbieram, całkiem fajnie to działa. I na pewno wszystko wygląda po tym lepiej.
Do tego w robocie mamy takie szmateczki nawilżane też do sprzętu. Fajnie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Od 8 lat jestem użytkownikiem Razera Deathaddera i jestem bardzo zadowolony z tej myszki. Jednak od jakiegoś czasu lewy przycisk zaczął dwuklikać i scroll przestał płynnie chodzić. Stwierdziłem, że czas sobie skołować jakąś nową mysz. Którą byście mi polecili?

Osobiste preferencje:
- najlepiej nowy deathadder ;D, ale mimo wszystko mysz ta jest troszkę za duża na mą dłoń - ale tragedii nie ma
- minimum 2 programowalne przyciski pod kciuk
- koszt do powiedzmy 300 zł
- mysz przewodowa
- mysz stosowana głównie do grania i pracy w programach typu CAD

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem obecnie użytkownikiem myszki A4tech Bloody V8V. Wprawdzie mysz kosztuje 80 zł czyli jes ponad budżet ale jestem zdania,że warto jest sobie kupić. Naprawdę dobre wykonanie. Myszka jest czuła, szybko reaguje tak wiec jestem zdania,że był to bardzo dobry zakup. Obecnie jest w dobrej cenie w rtv Euro agd 9 ( mysz jest u nich w praktycznie każdym sklepie stacjonarnym z tego co widzialem tak wiec warto jest się wybrać i zobaczyć jak leży w ręce - to jest najwazniejsze bo jednak mysz musi być wygodna od samego początku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupno myszki i klawiatury i w obu przypadkach waham się między dwoma modelami:

Mysz: Razer DeathAdder Elite vs. SteelSeries Rival 300

Klawiatura: Razer BlackWidow Ultimate 2016 vs. Steelseries Apex M500

 

Cenowo są zbliżone, więc kwestia co lepsze? Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem i coś poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, zaraz po upływie gwarancji (no, dziwne :)) padła mi Razer Mamba i DeathAdder 2013 więc raczej Razera nie polecam, choć jak ktoś powyżej, też mam nadal sprawny od conajmniej 7-8 lat DeathAdder starej generacji. Poza tym nagminną ostatnio przypadłością tychże stał się "firmowy podwójny klik", który właśnie mi zaczął wyskakiwać na wspomnianym DeathAdderze 2013. Ale jeśli myślisz o dużych nazwach, to warto jeszcze popatrzeć na Roccata i mimo wszystko brać parami, bo soft do obsługi peryferiów potrafi nieźle dać w kość procesorowi (przynajmniej razerowy Synapse do "lekkich" nie należy, lepiej jest ze SteelEnginem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2016 o 10:28, Damlon napisał:

Mysz: Razer DeathAdder Elite vs. SteelSeries Rival 300

Klawiatura: Razer BlackWidow Ultimate 2016 vs. Steelseries Apex M500

Jeśli chodzi o mysz, to wybrałbym Rivala, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy jest lepszy. Po prostu jeśli chodzi o Razera, to znam już trochę ich jakość wykonania (tani plastik), więc może ktoś inny Ci doradzi myszkę ;) Poza tym sam w poprzednie wakacje chciałem kupić Rivala 300, ale w końcu kupiłem Roccat Kone XTD.

Jeśli chodzi o klawiaturę, to najlepiej, jakbyś sprawdził w jakimś sklepie jak się na nich klika (w Media Markt często jest taka możliwość). Bo ta Razera, to głośna, w pełni mechaniczna klawiatura, z tego co kojarzę, to teraz na ich własnych przełącznikach Razer. Klawiatura od SteelSeries jest na pewno dużo cichsza, na przełącznikach Cherry MX Red (sam takich używam obecnie). I wg mnie dużo ładniejsza jest ta Apex, ale co komu się podoba :)

Sam w domu mam klawiatury: Razer Blackwidow na Cherry MX Blue i Corsair K70 RGB na Cherry MX Red. Ta pierwsza jest super do pisania, grania z resztą też, ale jest strasznie głośna, a te w wersji 2016 są bardzo do niej zbliżone. Do tego, jak już wspominałem wcześniej, to jest głównie tandetny plastik. Na Corsair jest dużo ciszej, ale też potrzebowałem trochę czasu, żeby się przyzwyczaić do pisania, ponieważ MX Red działają liniowo i bardzo łatwo je wciskać. Jeśli miałeś kiedyś jakąś klawiaturę mechaniczną, to pewnie wiesz o czym mówię, jeśli nie, to lepiej najpierw sprawdź jak Ci się na nich pisze. Jest też kwestia oprogramowania, bo na Razer można np. zapisywać makra "w locie", co było dosyć przydatne. Jeśli chodzi o SteelSeries to nie mam pojęcia jak to wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie od paru lat Razer Lachesis (ta pierwsza). Kupiłem za mniej niż 100pln używaną na allegro i sprawuje się nadal znakomicie. Jedyną bolączką jest razerowy soft do konfiguracji klawiszy, ale da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować